Koncertowa gra i pewne zwycięstwo

Koncertowa gra i pewne zwycięstwo 22.02.2014, 16:53, Łukasz Kęczkowski 3838 komentarzy

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Kanonierów za nami. Gracze Arsenalu pokonali Sunderland aż 4:1! Właśnie takiego występu oczekiwali kibice od graczy po bolesnej porażce z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Dwa trafienia Girouda i o jednym Rosicky'ego i Koscielny'ego zapewniły podopiecznym Wengera ważne do końcowej tabeli trzy punkty i przywróciły nadzieję wielu fanom, którzy po kilku słabszych wynikach zaczynali wieszczyć kryzys. Na szczęście Wengerowi udało się udowodnić niedowiarkom, że jego ekipa wciąż potrafi zdobywać bramki i wygrywać. Bardzo dobry występ po kilku meczach przerwy zanotował Olivier Giroud. Właśnie takiego Francuza chcielibyśmy oglądać zawsze - nie tylko pracowitego i aktywnego, ale przede wszystkim skutecznego. Dzisiaj udało mu się zdobyć dwie bramki, które z pewnością poprawią jego pewność siebie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Sunderland: Mannone – Bardsley, Vergini, O’Shea, Alonso – Ki, Bridcutt, Colback – Johnson, Altidore, Borini.

Ataki Kanonierów przyniosły pozytywny skutek już w piątej minucie. Po ładnej kombinacyjnej akcji piłkarzy Arsenalu i zablokowanym strzale Jacka Wilshere'a piłka znalazła się pod nogami znajdującego się w idealnej sytuacji Oliviera Girouda, który umieścił futbolówkę w bramce. 1:0 dla podopiecznych Wengera!

Cztery minuty później kolejny atak przeprowadzili Kanonierzy, jednak Cazorla nie trafił czysto w piłkę, dzięki czemu bez problemu złapał ją Mannone.

Po kwadransie gry na jeden z nielicznych ataków zdecydowali się gracze gości, jednak na posterunku pozostał Szczęsny i przechwycił wrzutkę gracza Sunderlandu.

W 21. minucie blisko podwyższenia wyniku był Lukas Podolski. Niemiec przyjął piłkę za polem karnym i huknął jak z armaty prosto w okienko, jednak idealnie interweniował były bramkarz Arsenalu, Vito Mannone.

30. minuta i mamy podwyższenie wyniku! Fatalny błąd popełnił Vergini, który próbował wycofać piłkę do bramkarza, jednak zrobił to na tyle niedokładnie, że futbolówkę przejął Giroud i z ostrego kąta pokonał Mannone! 2:0 dla Arsenalu!

Dwie minuty później ułańską fantazją popisał się Sagna. Francuz postanowił uderzyć na bramkę Sunderlandu z około trzydziestu metrów. Piłka odbiła się po drodze jeszcze od jednego z obrońców, dzięki czemu Francuz wywalczył rzut rożny.

42. minuta i kolejny gol dla Arsenalu! Kombinacyjną akcję zespołu wykończył ze stoickim spokojem Tomas Rosicky i delikatną podcinką pokonał Mannone. 3:0 na Emirates!

Po przerwie obaj szkoleniowcy zdecydowali się na zmiany w swoich zespołach. Carl Jenkinson zastąpił Monreala, natomiast Giaccherini oraz Larsson zmienili Johnsona i Altidore'a.

Na początku drugiej odsłony zdecydowanie bardziej aktywni byli gracze gości, co chwilę stwarzali oni sobie okazje strzeleckie, a podopieczni Wengera dali zepchnąć się do defensywy.

W 56. minucie bliski pokonania własnego bramkarza był Vergini. Obrońca ten próbował wybić piłkę dośrodkowaną przez Sagnę z dala od swojego pola karnego, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że niemal nie strzelił bramki samobójczej! Na szczęście dla niego futbolówka ominęła słupek bramki Sunderlandu.

I to właśnie dzięki niemu mamy kolejną bramkę! Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Cazorlę najlepiej doszedł Laurent Koscielny i bez trudu pokonał Mannone! 4:0 dla Arsenalu!

W 67. minucie Laurenta Koscielny'ego zastąpił Mathieu Flamini.

W siedemdziesiątej minucie bardzo bliscy zdobycia bramki byli gracze Sunderlandu. Sprytnym uderzeniem popisał się Ki, jednak bardzo dobrze interweniował Szczęsny i uchronił zespół przed stratą gola.

Trzy minuty później na ostatnie zmiany zdecydowali się obaj szkoleniowcy. Rosicky'ego i Ki zastąpili kolejno Gnabry i Scocco.

W 76. minucie z kolejnym atakiem wyszli Kanonierzy Do prostopadłego podania doszedł Gnabry i próbował z ostrego kąta zaskoczyć bramkarza Sunderlandu, jednak ten pozostał na posterunku i udało mu się obronić strzał młodego Niemca.

Dwie minuty później rzut wolny mieli gracze Sunderlandu. Piłkę ustawił sobie były zawodnik Arsenalu, Sebastian Larsson, jednak jego uderzenie na szczęście minimalnie minęło bramkę Szczęsnego. Niemniej był to naprawdę dobry strzał.

81. minuta i bramka dla Sunderlandu. Szczęsny wypiąstkował piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego, ta spadła wprost pod nogi Giaccheriniego, który bez zastanowienia huknął z dystansu i udało mu się zdobyć bramkę honorową, 4:1 na Emirates.

Po trzech minutach doliczonego czasu gry pan Andre Marriner zakończył spotkanie.

Raport pomeczowySunderland autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
amadeo komentarzy: 514927.02.2014, 22:29

Ade i 2-1

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.02.2014, 22:29

co dał Janek :p chyba Zozulia chciał mu za te czerwno na prawde przyj..

kamilo_oo komentarzy: 2356727.02.2014, 22:25

I po kuponie a liczyłem że będzie na mandat...

matt21 komentarzy: 541427.02.2014, 22:24

A no to kim będziemy po nie wygraniu z Totkami ;d

em_creater komentarzy: 73227.02.2014, 22:23

Strus~ dokladnie, szkoda ze nie awansuja, grali by mecz LE w czwartek, 3 dni przed meczem z nami.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11727.02.2014, 22:22

matt21---> I jesteśmy frajerami. Tylko Arsenal może zdobyć punkt w meczach z najsłabszym od lat Manchesterem.

mrsomebody komentarzy: 602127.02.2014, 22:21

Eriksen daje jeszcze nadzieję, ale i tak się nie uda.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511627.02.2014, 22:20

Czarnoskóry przyjaciel z Kurczaków, weź coś ukłuj. Hajs się musi zgadzać.

matt21 komentarzy: 541427.02.2014, 22:20

arsenallord

Po nie wygraniu z United też mieliśmy być frajerami.

Strus komentarzy: 106227.02.2014, 22:20

Lepiej byłoby i dla Arsenalu, i dla angkgielskiej piłki, by Tottewnham jednak awansował.
Punkty do rankingu_ byłyba, a do tego Koguty grałyby w tygodniu przed derbami

matt21 komentarzy: 541427.02.2014, 22:19

No angielskie zespoły pokazują się z fatalnej formy w europejskich pucharach.
Aż żal..

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11727.02.2014, 22:18

Jak nie wygramy derbów na WHL to będziemy niezłymi frajerami.

Barney komentarzy: 2094027.02.2014, 22:18

Czesc gra ktos moze w FIFA 14 tryb sezony co znacyzy skrot AVG - srednia ocene gracza z rozegranych spotkan??

sledziooo komentarzy: 88027.02.2014, 22:18

Ale liga angielska poleci w rankingu UEFA. Siara na całej linii....

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.02.2014, 22:17

Mogliby przejsc dalej i sie troche pomeczyć,ale trzy bramki to juz za dużo.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511627.02.2014, 22:14

@arsenallord
Ale ja właśnie chyba smykałki nie mam. Nie kręci mnie to specjalnie. Właściwie, w ogóle mnie samochody nie kręcą. Byleby było coś, co jeździ. Niby można zarobić kasę, ale moja wiedza na temat naprawiania samochodów ogranicza się do tego, jak wymienić koło i chyba tak już pozostanie. ;p

mrsomebody komentarzy: 602127.02.2014, 22:13

No to brawa dla kogutów

tomekafc95 komentarzy: 413627.02.2014, 22:13

Tottenham polecI hehe

kamo99111 komentarzy: 690727.02.2014, 22:13

Jeżeli chodzi o wykształcenie to szczerze powiem, że jak dla mnie każdy jest kowalem własnego losu i każdy powinien sam se wybrać to co uważa za słuszne...

Wiadomo można przeczytać wiele opinii i nimi się zasugerować. Ale potem człowiek ma żal do siebie, że zrobił tj. pisali, a nie tak jak on chciał.

Mam kilka przykładów wśród znajomych, że im inni doradzali i tak im doradzili, że teraz wyszli na tym jak zabłocki na mydle!

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.02.2014, 22:12

Premier League rulezzzz!!!!!

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11727.02.2014, 22:12

Niuchacz3---> IMO mechanik samochodowy to dobry zawód. Samochody będą zawsze, zawsze też się będą psuły. Dobry warsztat i super kasę można zarobić. Tylko trzeba mieć do tego smykałkę.

Derbolog komentarzy: 627.02.2014, 22:12

Niuchacz, idź na coś z autami. Później kierunek techniczny, bądź wyjedziesz do roboty za granicę. Świetna opcja ;)

@Marzag
No tak, dlatego wolałbym pójść do technikum, ale w naszej najbliższej mieścinie, jest trochę bieda z kierunkami. Jest:
Technik usług gastronomicznych
Technik pojazdów samochodowych
Technik mechanik samochodowy
Technik logistyk
Technik agrobiznesu
Technik rolnik
Czyli generalnie bieda. Zastanawiamy się z kolegą, czy nie wybrać się do szkoły trochę dalej. Kolega robi prawko na smarta, bo to można mieć już od 16 lat i mówi, że jak zda, to mu ojciec kupi i wtedy moglibyśmy po prostu dojeżdżać na własną rękę i to by była dużo bardziej komfortowa opcja. Smarty chyba za dużo nie palą, więc byśmy się zrzucali na paliwo i tyle. A w tym mieście trochę dalej jest już naprawdę sporo większy wybór. ; )

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 127.02.2014, 22:00

Niuchacz3, pamietaj tylko, ze liceum nic ci nie gwarantuje, a zeby cos miec po studiach to trzeba sie uczyc i isc na jakis powazny kierunek ;p wielu ludzi mysli ze po studiach czeka ich swietlana przyszlosc a potem sie budza z reka w nocniku bo nikt nie chce ich zatrudnic, i musza robic te sama prace co ludzie bez wyksztalcenia, tyle ze z automatu maja troszke wyzsza pensje za wyksztalcenie(z tego co slyszalem)

mrsomebody komentarzy: 602127.02.2014, 21:59

Coś przeczuwam, że ktoś tu dziś stuknie 10000 komentarzy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.02.2014, 21:57

mrsomebody, czekolada lub budyń i jeszcze ŚWIEŻE muszą być.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.02.2014, 21:57

@Rivaldo

Oglądałeś dzisiejszy mecz? Co powiesz o Bonym?

LoveTheGunners komentarzy: 914027.02.2014, 21:56

adrian

dokładnie, domowe najlepsze.

mrsomebody komentarzy: 602127.02.2014, 21:56

LTG

Jadłem z różnych miejsc, czy też domowe i szału nie ma. W sumie najlepsze są z budyniem i czekolada na wierzchu.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511627.02.2014, 21:53

Nie żeglugi, a Technik rybactwa śródlądowego.

LoveTheGunners komentarzy: 914027.02.2014, 21:53

damian

do końca sezonu 2018/2019

@Marzag
A no to jak we wszystkim. Jak będziesz Claptonem, to nie potrzebujesz szkoły muzycznej, żeby się wybić. Swoją drogą, to Technik żeglugi śródlądowej. Strasznie mnie intryguje ten kierunek. ;p

mrsomebody komentarzy: 602127.02.2014, 21:52

Ja nie rozumiem fenomenu paczkow. Wcale takie wspaniale nie sa.

damianARSENAL komentarzy: 851927.02.2014, 21:51

do kiedy mamy umowę z Fly Emirates?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.02.2014, 21:50

kamo, pewnie taka jaką podałeś i za takim bym optował. Giroud w ataku, bo Sanogo Stoki połamią mimo tego, że to już inny zespół niż ten Pulisa. Poza tym po 2 golach z Sunderlandem Giroud raczej nie siądzie.

songoku95 komentarzy: 2348627.02.2014, 21:49