Koncertowa gra i pewne zwycięstwo

Koncertowa gra i pewne zwycięstwo 22.02.2014, 16:53, Łukasz Kęczkowski 3838 komentarzy

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Kanonierów za nami. Gracze Arsenalu pokonali Sunderland aż 4:1! Właśnie takiego występu oczekiwali kibice od graczy po bolesnej porażce z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Dwa trafienia Girouda i o jednym Rosicky'ego i Koscielny'ego zapewniły podopiecznym Wengera ważne do końcowej tabeli trzy punkty i przywróciły nadzieję wielu fanom, którzy po kilku słabszych wynikach zaczynali wieszczyć kryzys. Na szczęście Wengerowi udało się udowodnić niedowiarkom, że jego ekipa wciąż potrafi zdobywać bramki i wygrywać. Bardzo dobry występ po kilku meczach przerwy zanotował Olivier Giroud. Właśnie takiego Francuza chcielibyśmy oglądać zawsze - nie tylko pracowitego i aktywnego, ale przede wszystkim skutecznego. Dzisiaj udało mu się zdobyć dwie bramki, które z pewnością poprawią jego pewność siebie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Sunderland: Mannone – Bardsley, Vergini, O’Shea, Alonso – Ki, Bridcutt, Colback – Johnson, Altidore, Borini.

Ataki Kanonierów przyniosły pozytywny skutek już w piątej minucie. Po ładnej kombinacyjnej akcji piłkarzy Arsenalu i zablokowanym strzale Jacka Wilshere'a piłka znalazła się pod nogami znajdującego się w idealnej sytuacji Oliviera Girouda, który umieścił futbolówkę w bramce. 1:0 dla podopiecznych Wengera!

Cztery minuty później kolejny atak przeprowadzili Kanonierzy, jednak Cazorla nie trafił czysto w piłkę, dzięki czemu bez problemu złapał ją Mannone.

Po kwadransie gry na jeden z nielicznych ataków zdecydowali się gracze gości, jednak na posterunku pozostał Szczęsny i przechwycił wrzutkę gracza Sunderlandu.

W 21. minucie blisko podwyższenia wyniku był Lukas Podolski. Niemiec przyjął piłkę za polem karnym i huknął jak z armaty prosto w okienko, jednak idealnie interweniował były bramkarz Arsenalu, Vito Mannone.

30. minuta i mamy podwyższenie wyniku! Fatalny błąd popełnił Vergini, który próbował wycofać piłkę do bramkarza, jednak zrobił to na tyle niedokładnie, że futbolówkę przejął Giroud i z ostrego kąta pokonał Mannone! 2:0 dla Arsenalu!

Dwie minuty później ułańską fantazją popisał się Sagna. Francuz postanowił uderzyć na bramkę Sunderlandu z około trzydziestu metrów. Piłka odbiła się po drodze jeszcze od jednego z obrońców, dzięki czemu Francuz wywalczył rzut rożny.

42. minuta i kolejny gol dla Arsenalu! Kombinacyjną akcję zespołu wykończył ze stoickim spokojem Tomas Rosicky i delikatną podcinką pokonał Mannone. 3:0 na Emirates!

Po przerwie obaj szkoleniowcy zdecydowali się na zmiany w swoich zespołach. Carl Jenkinson zastąpił Monreala, natomiast Giaccherini oraz Larsson zmienili Johnsona i Altidore'a.

Na początku drugiej odsłony zdecydowanie bardziej aktywni byli gracze gości, co chwilę stwarzali oni sobie okazje strzeleckie, a podopieczni Wengera dali zepchnąć się do defensywy.

W 56. minucie bliski pokonania własnego bramkarza był Vergini. Obrońca ten próbował wybić piłkę dośrodkowaną przez Sagnę z dala od swojego pola karnego, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że niemal nie strzelił bramki samobójczej! Na szczęście dla niego futbolówka ominęła słupek bramki Sunderlandu.

I to właśnie dzięki niemu mamy kolejną bramkę! Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Cazorlę najlepiej doszedł Laurent Koscielny i bez trudu pokonał Mannone! 4:0 dla Arsenalu!

W 67. minucie Laurenta Koscielny'ego zastąpił Mathieu Flamini.

W siedemdziesiątej minucie bardzo bliscy zdobycia bramki byli gracze Sunderlandu. Sprytnym uderzeniem popisał się Ki, jednak bardzo dobrze interweniował Szczęsny i uchronił zespół przed stratą gola.

Trzy minuty później na ostatnie zmiany zdecydowali się obaj szkoleniowcy. Rosicky'ego i Ki zastąpili kolejno Gnabry i Scocco.

W 76. minucie z kolejnym atakiem wyszli Kanonierzy Do prostopadłego podania doszedł Gnabry i próbował z ostrego kąta zaskoczyć bramkarza Sunderlandu, jednak ten pozostał na posterunku i udało mu się obronić strzał młodego Niemca.

Dwie minuty później rzut wolny mieli gracze Sunderlandu. Piłkę ustawił sobie były zawodnik Arsenalu, Sebastian Larsson, jednak jego uderzenie na szczęście minimalnie minęło bramkę Szczęsnego. Niemniej był to naprawdę dobry strzał.

81. minuta i bramka dla Sunderlandu. Szczęsny wypiąstkował piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego, ta spadła wprost pod nogi Giaccheriniego, który bez zastanowienia huknął z dystansu i udało mu się zdobyć bramkę honorową, 4:1 na Emirates.

Po trzech minutach doliczonego czasu gry pan Andre Marriner zakończył spotkanie.

Raport pomeczowySunderland autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Merk19 komentarzy: 63027.02.2014, 20:44

Ludogorets też 3:3 :P

rafi_i komentarzy: 421827.02.2014, 20:43

3;3 co pieprzy Ryczel, przecież 3-3 na wyjeździe daje im awans skoro było 2-2 u siebie.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 127.02.2014, 20:43

Porto wyrównało

Klama komentarzy: 3971 newsów: 227.02.2014, 20:43

Ludogorets niech wyrówna!

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.02.2014, 20:39

Swansea znacznie lepsze w dwumeczu, nie ma się czego wstydzić.

Dwa gole stracone przez Daviesa, mam nadzieję, że się chłopak nie załamie.

Ale jeszcze jest szansa, trzeba wierzyć.

Lateralus komentarzy: 90327.02.2014, 20:37

To raczej Salzburg jest piekielnie mocny. Szczerze to stawiam ich bardzo wysoko jeśli chodzi o końcowy sukces w Europa League.

pumeks komentarzy: 2080827.02.2014, 20:22

ale Swansea ładnie klepie...podoba mi się :)

kamo99111 komentarzy: 690727.02.2014, 20:20

a co mi tam ;)

haxball.com/?roomid=~26d3005c4ce9d2b64b279245d982d42f836905791accde07aa391419d79e4a87f

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.02.2014, 20:17

łooo co sie działa pod bramka porto. bombardowanie.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.02.2014, 20:15

Porto walczy. Jedna bramka i maja dogrywke.
Jednak frankfurt dzisiaj pokazuje dużo dojrzalszą piłke.

ATID komentarzy: 115027.02.2014, 20:15

Porto goni...

WofFootball komentarzy: 11227.02.2014, 20:15

hohoho Porto kontaktowa :>

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 127.02.2014, 20:14

Niuchacz3, w sumie to nie wiem ile się zarabia mając 3 tysiące subów, bo youtuberem nie jestem ;p Ale prócz tego że ma hajs z yt to jeszcze sobie w warsztacie pracuje ;d

WofFootball komentarzy: 11227.02.2014, 20:13

Ajax myślałem że będzie jakoś walczył o "twarz" a tu takie coś ;)

@Quarol

No widzisz. A gdyby Napoli wykorzystało pierwszą setkę, to do kolejnych by pewnie nie doszło, bo Swansea by grało z innym nastawieniem. Więc nie gadaj o tym 3-0 ;]

Zresztą nawet jak Napoli awansuje, to i tak będę dumny. Łabędzie pokazały kawał dobrego futbolu w tym dwumeczu.

@Quarol

Ale równie dobrze na Liberty mogło być 3-0. Czemu tylko setki Napoli przeliczasz na gole? ;d

Qarol komentarzy: 1450227.02.2014, 20:03

@Shinev

Przecież przy 3-0 juz byscie nie wstali, nie masz co zaprzeczac. Gol troche z przypadku dodal Wam skrzydel i potem bylo juz dobrze ze strony Swansea ; )

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.02.2014, 20:02

A najśmieszniejsze, że od poprzedniego meczu wypadło przez kontuzje dwóch podstawowych zawodników, a dwóch kolejnych odpoczywa przed ważnym meczem w niedzielę. Bo będą się bić z Crystal Palace o utrzymanie ;d

grzegorz1211 komentarzy: 1030227.02.2014, 20:01

Ja też liczę na Swansea, bardzo fajna drużyna

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.02.2014, 20:00

@Quarol

Oczywiście. Emnes też mógł na początku strzelić. A na Liberty to już w ogóle była masa sytuacji.
Nie tylko El Pipa ma okazje.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11727.02.2014, 19:59

Shinev---> Ośmieszyli się, bo jeden gol na sześć strzałów to skandal :D

A tak w ogóle to mam nadzieję, ze przejdziecie dalej.

@Marzag
Nie ma powiązania z tym, ile on tak naprawdę zarabia. : )

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.02.2014, 19:55

1 strzał celny Napoli, 6 strzałów celnych Swansea. Ośmieszania ligi angielskiej ciąg dalszy.

songoku95 komentarzy: 2348627.02.2014, 19:52

ltg
sorry będzie FAQ także dupson.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.02.2014, 19:52

Bony to najsilniejszy człowiek na świecie a przy okazji ma świetną technikę. Nie biega jak psychopata po całym boisku (co niektórzy nazywają pracą dla zespołu) ale jest tam, gdzie trzeba. Jest jeszcze stosunkowo młody, wyląduje w topowym klubie na 100%.

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 127.02.2014, 19:50