Koniec przygody w Lidze Europy. Odpadamy po rzutach karnych

Koniec przygody w Lidze Europy. Odpadamy po rzutach karnych 16.03.2023, 23:59, Patryk Bielski 577 komentarzy

Po thrillerze na Emirates Stadium Kanonierzy odpadli z rozgrywek Ligi Europy. By wyłonić zwycięzcę dwumeczu ze Sportingiem potrzebne były dogrywka i rzuty karne, bowiem po dziewięćdziesięciu minutach utrzymywał się remis 1-1.

W pierwszej połowie to Arsenal był zespołem lepszym, co udokumentował w 19. minucie, gdy do siatki trafił Granit Xhaka. Druga część spotkania należała jednak do gości, którzy zdominowali Kanonierów i w 62. minucie za sprawą pięknego trafienia Goncalvesa z połowy boiska zdołali wyrównać.

W dogrywce londyńczycy ponownie przejęli inicjatywę, jednak świetnie dysponowany między słupkami bramki Lwów był Adan. Bramkarz gości został również bohaterem w konkursie jedenastek, w których obronił uderzenie Gabriela Martinellego, a jego zespół ostatecznie zwyciężył 5-4.

Co gorsza dla Arsenalu, w pierwszej części meczu kontuzji doznali Tomiyasu i Saliba. Na ten moment nie wiadomo, na ile poważne są to urazy. Kanonierzy muszą szybko otrząsnąć się po tej porażce, bowiem już w niedzielę na Emirates Stadium przyjeżdża Crystal Palace.

Obszerny skrót spotkania wraz z rzutami karnymi | Statystyki meczu

Arsenal: Ramsdale, Tomiyasu (9' White), Saliba (21' Holding), Gabriel, Zinczenko, Nelson (66' Saka), Jorginho (65' Partey), Xhaka, Vieira (100' Odegaard), Martinelli, Jesus (46' Trossard).

Sporting CP: Adan, St. Juste, Diomande, Inacio, Esgaio, Pedro Goncalves (93' Essugo), Ugarte, Matheus Reis (93' Santos), Edwards (119' Tanlongo), Paulinho, Trincao (105' Arthur Gomes).

Raport pomeczowySporting CP autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Piotrek95 komentarzy: 892517.03.2023, 12:25

@alexis1908: Holding za Salibe to -10 do wszystkiego dla całej druzyny

TlicTlac komentarzy: 596717.03.2023, 12:23

Piękny rywal dla City, większe prawdopodobieństwo, że pogubią punkty.
Życzę im awansu, potem Real/Chelsea w półfinale i niech już w finale przegrają :P

GreKa komentarzy: 320317.03.2023, 12:23

@alexis1908 napisał: "Finał Milan - Real :)"
Ja daje Napoli-Bayern :) zobaczymy

alexis1908 komentarzy: 355817.03.2023, 12:22

@GreKa: Finał Milan - Real :)

Garfield_pl komentarzy: 2706717.03.2023, 12:22

City nie ma łatwo i dobrze

GreKa komentarzy: 320317.03.2023, 12:21

Finał LM zapowiada się całkiem ciekawie w tym roku. to co? Napoli? ktoś tutaj tak przepowiadał

alexis1908 komentarzy: 355817.03.2023, 12:19

@Piotrek95: to chyba inny mecz oglądaliśmy bo nie powiedziałbym ze graliśmy kompletnie rezerwowym składałem :) ale tez to odpadniecie jakoś mnie nie boli bolały to porażki w 1/8 LM

Piotrek95 komentarzy: 892517.03.2023, 12:19

Wczoraj znowu mieliśmy dużo pecha, gola z połowy strzela się raz w życiu, niestety idzie to na konto Ramsdale'a

W tym sezonie jeszcze ławka sporo odstaje, jeśli gramy bez jednego, dwóch piłkarzy to maszyna na boisku działa, gdy wypada 3 lub więcej z podstawowego składu to ciężko znaleźć rytm meczowy

Nie wiem jak można wyzywać piłkarzy gdy grają TAKI sezon

Liga jest znacznie ważniejsza, wole wygrać raz mistrzostwo niż 5 razy pod rząd Ligę Europy

Mi wcale nie szkoda wczorajszego meczu, niech sobie tam grają jakieś Sewille, nie Arsenal

TlicTlac komentarzy: 596717.03.2023, 12:18

@Piotrek95 napisał: "Lata świetlne bo odpadliśmy z jakiegoś gownopucharu grając kompletnie rezerwowym składem XDD"

Z tym kompletnie rezerwowym składem to bym nie przesadzał, raptem 4 zmiany w porównaniu do pierwszej 11-tki (Tomi, Żorż, Nelson, Vieira).
A przykład europejskich pucharów i jako wzór City, to się zgadam, że mega nietrafione. Oni przecież cały czas wtapiają w LM z jakimś Monaco czy innym Lyonem.

KapitanJack10 komentarzy: 5325 newsów: 417.03.2023, 12:18

@lordpat: Jak możemy być lata świetlne za City będąc 5pkt przed nimi?

Arteta zrobił w ostatnich 2 latach postęp, jakiego nie widziałem jak żyję. Może tylko Klopp potrafił wyciągnąć mocną drużynę z dużego kryzysu w takim czasie. Ty mówisz, że jesteśmy lata świetlne, a dla mnie za 2 lata będziemy tam gdzie jest City teraz. Bo u nas będziemy uzupełniać i poprawiać już i tak mocny skład, a City niedługo zacznie szukać zastępstw dla De Bruyne, Gundogana, Silvy, Mahreza. A to nie koniecznie musi się udać.

Mieliśmy wrócić w tym sezonie do LM, a walczymy o Mistrzostwo. Wygrana w Lidze Europy była celem na papierze tylko dlatego, że nie można otwarcie zakładać, że przegramy jakikolwiek mecz. Nie sądzę, żeby ktokolwiek w klubie wymagał końcowego zwycięstwa. A wyobraźcie sobie sytuacje, że wygrywamy LE grając na 100% do końca, w międzyczasie przegrywamy w lidze z City i Live i przegrywamy walkę o Mistrza.
Nie wiem jak wy, ale ja bym się absolutnie nie cieszył z takiego scenariusza i miałbym ogromny niedosyt.

Dociągnijmy z tym Mistrzostwem i niech się dzieje co chce.

Piotrek95 komentarzy: 892517.03.2023, 12:12

@lordpat napisał: "fajnie jeśli wygramy Premier League, ale wczorajszy występ pokazał, że jesteśmy lata świetlne za City, szkoda."

Spójrz na tabelę Premier League, też widzisz lata świetlne różnicy?

Może powiesz że United też jest lata świetlne przed nami bo wygrali Puchar Ligi a my z niego odpadliśmy

miki9971 komentarzy: 6230 newsów: 217.03.2023, 12:11

@lordpat napisał: "lata świetlne za City,"

Dobra trzeba dać sobie na chwilę spokój, do zobaczyska po meczu z Crystal Palace.

Bo tu rak, za rakiem.

TlicTlac komentarzy: 596717.03.2023, 12:11

@lordpat napisał: "jeśli nie gramy w LE na 100% to okazuje się, że możemy wyciągnąć max remis.

z jednej strony dobrze, z drugiej słabo."

To żeś Pan powiedział.

Jeśli nie gramy w LE, to okazuje się, że mamy więcej odpoczynku.
Z jednej strony dobrze, z drugiej słabo.

silvano95 komentarzy: 977617.03.2023, 12:06

If you believe in fate, when Man City won their first Premier League title in 2012 they were also knocked out of the Europa League (RO16) by Sporting after drawing 3-3 over the two legs

lordpat komentarzy: 335917.03.2023, 12:05

ZielonyLisc komentarzy: 2020217.03.2023, 12:03

:)

lordpat komentarzy: 335917.03.2023, 12:02

jeśli nie gramy w LE na 100% to okazuje się, że możemy wyciągnąć max remis.

z jednej strony dobrze, z drugiej słabo.

minio7 komentarzy: 249317.03.2023, 12:02

Kiwior powołany

D14 komentarzy: 434717.03.2023, 11:59

Hello Kanonierzy!

Czy jest tu ktoś, kto kupował bilety pod The Emirates od koników?

Adi17 komentarzy: 293017.03.2023, 11:53

A tak btw po co wchodzicie na devilpage?

aguero10 komentarzy: 852317.03.2023, 11:52

@siersciu:

To nie był strzał życia tylko fatalny błąd Ramsdale który przyczynił się do odpadnięcia z Sportingem.

ozzy95 komentarzy: 1846 newsów: 117.03.2023, 11:52

@TheGunners273 napisał: "Na devilspage wiecej o arsenelu niz o united, niesamowity przypadek kompleksu"

A co w tym dziwnego, zobacz sobie co u nas się działo na stronie po ich 07 zgłoś się, jeszcze przez parę dni królowały 7upy 7 daysy itd. Jak dla mnie normalna rzecz, kibicowskie gierki.

Adi17 komentarzy: 293017.03.2023, 11:52

Sprawa jest oczywista - trzeba wzmocnić kadrę w każdej formacji na przyszły sezon, może po za bramką.
Środkowy obrońca mus, lewy jeśli odejdą Tierney i Tavares tak samo, środek pola wiadomo i ktoś do ataku.

Garfield_pl komentarzy: 2706717.03.2023, 11:51

@aguero10 napisał: "Ale wczoraj tutaj 99 % użytkowników tak cisnęła Portugalczykowi."
Są tacy sami jak Ci na Instagramie:D

PhiLife komentarzy: 96717.03.2023, 11:51

Nie obejrzalem meczu, dlaczego tak go obrazaja?

aguero10 komentarzy: 852317.03.2023, 11:44

@Garfield_pl:

Ale wczoraj tutaj 99 % użytkowników tak cisnęła Portugalczykowi.

BizoNxd6 komentarzy: 285617.03.2023, 11:43

Niech piszą co chcą, dużo ludzi widzę czyta te gówno od nich, szkoda mi was. Zamiast zająć się swoim interesem to wkurzacie się, że ciesza się z naszego odpadnięcia. To przecież oczywiste, tak samo byłoby u nas, ale żeby pisać o tym ciągle? Aż się tu nie chce momentami wchodzić.

TheGunners273 komentarzy: 97417.03.2023, 11:40

Na devilspage wiecej o arsenelu niz o united, niesamowity przypadek kompleksu

Garfield_pl komentarzy: 2706717.03.2023, 11:37

@Traitor napisał: "Wgl poczytajcie komentarze pod ostatnim postem fabio vieiry na insta, wstyd za takich „kibicow”, ze wgl utozsamiaja sie z tym klubem"
To nie kibice,to sfrustrowani przegrywy xD

sidtsw komentarzy: 303417.03.2023, 11:37

wypruli bysmy sie w LE co bylo widac po wczorajszych kontuzjach, teraz juz bez zadnych wymowek skupiy sie na lidze i 11 finałów

Adamarsenal1 komentarzy: 305917.03.2023, 11:35

Szkoda tych europejskich pucharów, niewykorzystane sytuacje się mszczą, jak to się mówi. W lidze jeszcze daleka droga do mistrzostwa, ale i tak sezon już jest piękny, czy się skończy na pierwszym czy drugim.
Bardziej byłem przekonany że wygramy ligę Europy niż ligę, ale cóż jeszcze liga na horyzoncie. Dobrze że liga mistrzów wraca w przyszłym sezonie, miejmy nadzieję że tam się pokażemy z lepszej strony.

Rafson95 komentarzy: 1045117.03.2023, 11:34

@3rdpitch napisał: "Chcieliście bardzo „zobaczyć” Kiwiora i „dawać więcej szans” Fabio Vieirze no to Arteta spełnił życzenia kibiców i ci dwaj zesrani ze strachu piłkarze kosztowali nas odpadniecie z LE."

Arteta ich zakupił i wystawił bo uważa ich za piłkarzy przydatnych Arsenalowi, nie z powodu życzeń kibiców. On jest odpowiedzialny za te decyzje.

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2417.03.2023, 11:34

Gabi strzela karnego, potem ktos ze sportingu pudluje i zmienia sie nastawienie - fajnie, ze kiwior zagral i vieira minuty nabija, ehh

Ups147 komentarzy: 340417.03.2023, 11:34

@szermi: mnie to bardziej zastanawia w co niektóre osoby celują w tym sezonie. Bo tak le to jest za słaby puchar na nasze aspiracje, dobrze że odpadliśmy bo się skupimy na lidze, a z drugiej strony te same osoby piszą, że jak nie wygramy mistrzostwa to i tak super bo celem było top4. Nie ogarniam jakie trofeum by było git.

havoc komentarzy: 1890 newsów: 417.03.2023, 11:34

@kaman17: Dostaniesz pare plusow do inteligencji, masz prawo sie wywyzszac ;)

havoc komentarzy: 1890 newsów: 417.03.2023, 11:33

@kaman17: Daj se siana, przy kazdym komentarzu wjezdza na inteligencje. Lewacka taktyka niszczenia ludzi.

3rdpitch komentarzy: 448117.03.2023, 11:33

Chcieliście bardzo „zobaczyć” Kiwiora i „dawać więcej szans” Fabio Vieirze no to Arteta spełnił życzenia kibiców i ci dwaj zesrani ze strachu piłkarze kosztowali nas odpadniecie z LE. Oby już nie wyszli w tym sezonie w podstawie bo mogą kosztować nas mistrzostwo. Już z Bournemouth Arsenal ledwo wyciągnął 3-2..

Podsumowaniem Vieiry jest to ze gość potrafi grać w pilke tylko jak przeciwnik jest >5 metrów od niego. Jak jest przy nim to traci pilke albo się przewraca o własne nogi. Playmaker który boi się piłki i cały mecz chowa za piłkarzami drużyny przeciwnej.

havoc komentarzy: 1890 newsów: 417.03.2023, 11:32

@BizoNxd6: Dokladnie, ostatnio Arteta powiedzial ze jestesmy w 3 z 5 faz budowy druzyny i aktualnie troche wyprzedzamy plan.

siersciu komentarzy: 564 newsów: 117.03.2023, 11:32

Boss powinien wczoraj zagrać od początku pierwszym składem,do****c im 3 do przerwy i później się bawić w rotację. Granie z takim klubem jak Szporting Liszboa to niestety loteria. Prowadzisz 1-0 i jakiemuś burasowi wychodzi strzał życia.... I problemy się nawarstwiają.
Ta drużyna ma WSZYSTKO oprócz jednego : MOZLIWOSCI GRANIA CO TRZY DNI.
To dopiero w przyszłym sezonie, po dwóch - trzech uzupełnieniach składu. I albo jesteśmy ARSENAL i gramy o ligę mistrzów i mistrza Anglii ,albo rozmieniamy się na walkę na wszystkich frontach....
Wierzę,że w niedzielę pukniemy Pałacowych 3-0 i skupimy się później tylko na kolejnych meczach,które dadzą nam w końcu tytuł.

kaman17 komentarzy: 496617.03.2023, 11:32

@havoc napisał: "Bledy Kiwiora z pierwszego meczu przesadzily o koncowej porazce."

Weź już zamilcz. Ani to śmieszne, ani mądre, ani nic nie wnosi do dyskusji. O dziwo żeby trollować też trzeba być w miarę inteligentnym, a tutaj brak wszystkiego.

BizoNxd6 komentarzy: 285617.03.2023, 11:30

Płakać po LE to jakby płakać po dzi*ce. Głowa do góry jedziemy po mistrza. A nawet jeśli będzie 2 miejsce, to i tak bardzo dobry sezon i znacząca poprawa, jedynie puchary powinnismy bardziej naciskać żeby coś jednak było w tej gablocie.

Rafson95 komentarzy: 1045117.03.2023, 11:28

@PhiLife:
Znalazłoby się i dużo więcej niż 5 chorągiewek, ale to wymaga czasu do weryfikacji (trzeba przejrzeć nieraz sporo starych komentarzy).

Mi się czasami w pewnych sprawach chciało weryfikować pewne sprawy no i wychodziło, że niektórzy co miesiąc mają inne zdanie ;p

szermi komentarzy: 14517.03.2023, 11:26

@PhiLife: Nie śledzę kto. Po prostu jak czytam komentarze to przed meczem jest jedno, a po meczu jest drugie. W zależności od wyniku zmienia się retoryka.

1886gunner1886 komentarzy: 123417.03.2023, 11:25

Po co się tak przejmujecie tym debilpage. To że są hipokrytami to nie wiadomo od dzisiaj, dwa mecze temu szli na mistrza, mecz temu zwalniali pół składu, a dzisiaj idą po LE. Na chwilę obecną LE nie wygrali, a w lidze mają żałosny bilans bramkowy. 6 bramek na plusie i 21 mniej strzelonych od nas. Z czym do ludzi. Na dodatek połowę tych bramek strzelił jeden zawodnik