Koniec przygody z Ligą Europy! Arsenal odpada po dogrywce

Koniec przygody z Ligą Europy! Arsenal odpada po dogrywce 27.02.2020, 21:59, Łukasz Wandzel 1675 komentarzy

Arsenal pożegnał się w tym sezonie z Ligą Europy już na pierwszym etapie fazy pucharowej. Podopieczni Mikela Artety przegrali po dogrywce mecz rewanżowy z Olympiakosem 1-2 (2-2) i dzięki dwóm bramkom na wyjeździe to zespół z Grecji może cieszyć się z awansu. Londyńczycy zdążyli zagrać jedynie w 1/16 finału, więc z jednej strony można powiedzieć, że odpadli z europejskich rozgrywek błyskawicznie. Z drugiej jednak odpadli po dwóch bardzo topornych i trudnych do oglądania meczach.

Sprawdź, jak uzyskać PZBuk bonus u jednego z czołowych polskich bukmacherów.

Mecz wyjazdowy na stadionie im. Jeorjosa Karaiskakisa Kanonierzy rozegrali bardzo rozważnie, strzelając gola na trudnym terenie. Niespodziewanie jednobramkowa przewaga nie wystarczyła, aby w rewanżu na Emirates Stadium, jako faworyt, spokojnie awansować do kolejnej rundy. Ekipę Arsenalu nękała tego wieczora niemoc strzelecka, podczas gdy podopiecznym Pedro Martinsa wystarczyły dwa rzuty rożne, by wyeliminować gospodarzy.

Arsenal: Leno - Bellerin (84' Willock), Mustafi (103' Sokratis), Luiz, Saka - Ceballos (72' Torreira), Xhaka - Pepe, Özil, Aubameyang - Lacazette (106' Martinelli).

Olympiakos: Jose Sa - Elabdellaoui, Ba, Cisse, Tsimikas (114' Lovera) - Bouchalakis, Camara, Guilherme (117' Papadopulos) - Randjelović (77' Masouras), El Arabi, Valbuena (86' Gaspar).

Tempo spotkania przypominało nudny mecz sprzed tygodnia, lecz Kanonierzy tym razem nie mieli kłopotów we własnym polu karnym na początku starcia. Od pierwszego gwizdka kontrolowali grę, lecz nie tworzyli wystarczająco dużo groźnych okazji, by wyjść na prowadzenie. Najbliżej zdobycia bramki przed przerwą zdawał się być Nicolas Pepe po podaniu od Alexandre'a Lacazette'a. Iworyjczyk został jednak faulowany tuż przed polem karnym, a Ousseynou Ba ujrzał za swoje przewinienie tylko żółtą kartkę.

Przyjezdni mimo słabej gry, otrzymali od Arsenalu prezent w 36. minucie. Wtedy to Shkodran Mustafi opuścił swoją pozycję, żeby podwoić pressing, przez co Mady Camara miał mnóstwo miejsca na to, by po otrzymaniu piłki pobiec w stronę bramki strzeżonej przez Bernda Leno. Reprezentant Gwinei uderzył jednak w boczną siatkę. Chwilę później Alexandre Lacazette trafił do siatki po charakterystycznym już podaniu Bukayo Saki, ale sędzia liniowy uniósł chorągiewkę. Francuz znajdował się na pozycji spalonej.

Po przerwie jeden błąd wystarczył, by zaprzepaścić cały wysiłek z meczu w Grecji. W 54. minucie Olympiakos wywalczył rzut rożny po błędzie Hectora Bellerina. Mathieu Valbuena, wspierany przez sektor kibiców gości, wrzucił piłkę w szesnastkę, a niekryty Pape Abou Cissé celną główką otworzył wynik spotkania na The Emirates. Strzelony gol ożywił mecz tylko na moment, następnie Arsenal znowu zdominował posiadanie piłki, by w wolnym tempie budować ataki pozycyjne. Bramka zdawała się być dla Kanonierów jak zaczarowana, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka.

Mimo zmian dokonanych przez Mikela Artetę, wpuszczenia ofensywnie usposobionego Joe Willocka kosztem Hectora Bellerina, obraz gry nie uległ zmianie w dogrywce. The Gunners oblegali pole karne Olympiakosu, nie mogąc znaleźć sposobu na trafienie do siatki. Przed końcem pierwszego kwadransa Shkodran Mustafi zgłosił uraz i został zastąpiony przez Sokratisa Papastatopulosa. To jednak Gabriel Martinelli, który wszedł za Lacazette'a kilka minut później, zaczął robić różnicę. Młody Brazylijczyk jako jedyny biegał pośród wyczerpanych kolegów.

Przełożyło się to na gola, przy którym pośrednio miał też swój udział. W 113. minucie Mesut Özil wrzucił futbolówkę w szesnastkę i wyskoczył do niej właśnie Martinelli. Piłka odbiła się od interweniującego obrońcy, a do strzału z powietrza cudownie złożył się Pierre-Emerick Aubameyang i było już 1-1 (2-1). Marzenia o awansie odebrał jednak Arsenalowi Youssef El-Arabi. Pod koniec dogrywki Bernd Leno pod presją wybił piłkę na rzut rożny. Kanonierom udało się oddalić zagrożenie, przez co stracili czujność. Marokańczyk dopadł do ponownie wrzuconej w szesnastkę piłki i ustalił wynik spotkania. W ostatnich sekundach los jeszcze raz zadrwił z Arsenalu. Aubameyang mógł w ostatnich sekundach odwrócić losy dwumeczu, ale chybił w dogodnej pozycji i z bliskiej odległości. Tym samym Arsenal żegna się z Ligą Europy już w pierwszej rundzie fazy pucharowej.

Liga EuropyOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Supertramp21 komentarzy: 64227.02.2020, 23:39

Bardziej boli że mogliśmy to zremisować ta ostatnia szansa auba szkoda

FilipCz komentarzy: 189427.02.2020, 23:39

Dobra idźcie spać, zanim napiszecie za dużo. Trzeba zapomnieć

jurasmolas44 komentarzy: 184927.02.2020, 23:39

@Garfield_pl: boze jak mało chłodnych głów na tej stronie takich jak ty. Liga jeszcze do uratowania, sezon i tak przez wszystkich spisany na straty a tu już artete zwalnjaja dzieci

silvano95 komentarzy: 984027.02.2020, 23:39

Mustafi najlepszy piłkarz Arsenalu ostatnio , Xhaka nie gra nic.

Czeczenia komentarzy: 1249527.02.2020, 23:39

Bye bye ligo mistrzów. Można powiedzieć, że oststnim strzałem Auba przyklepał sobie transfer

marimoshi komentarzy: 472927.02.2020, 23:39

Jedyny plus odpadnięcia, że nie będziemy oglądali goleadora z Francji w pierwszym składzie

Arsenal96l komentarzy: 502627.02.2020, 23:39

@DawidAFC: W sumie racja szansę na wygranie LE były jak na to że wąż puści bąka .

Manek82 komentarzy: 21027.02.2020, 23:39

Z 2 strony...teraz 100% focus na Premier League.

Danielo_Gunners komentarzy: 264427.02.2020, 23:39

Stało sie..Walczymy nadal o LM i to ze następny sezon bedzie lepszy..

Traitor komentarzy: 10314 newsów: 2427.02.2020, 23:39

Obym nie dostal bana - ale wrzucam klasyka po dwumeczu z Atletico

"
Powiem tak, już mnie to nie obchodzi wszystko (bycie na tej stronce szmat czasu, wiem że to skończy się banem, ale już mam w to wy*****e, szkoda mi zdrowia, bo przez parę ładnych lat Arsenal zabrał mi z 10 lat życia, a więc przechodząc do meritum atakuję: Siwy ****u wypierdalaj, *****y nieudaczniku, tyle czasu pluli Ci w twarz, a ty byłeś tu tak długo, za długo...Bellerin ****a wypierdalaj do tej Barcelony chociażby na pieszo, sandały Messiemu pucować, Mustafi idioto, ****a na **** się przewracasz, jak na murawie nie ma śniegu, Kościelny - masz tam jakiś szacunek, ale też jesteś z*****y, że zamiast spierdalać to zostałeś w tym gównie i teraz tym gównem zostałeś umazany (Szybkiego powrotu do zdrowia) Monreal Hiszpański psie, Twoja poirytowana morda jest kwaśna od kilku już lat, a wciąż dobrze wiesz, że Twój poziom to ****a maks Dundalk Fc, Czaka ty to wgl jesteś taki przy*****y, rzucasz się do wszystkich, a jesteś nic nie wartą korą, spróchniałą do tego, wypierdalaj do fc sion. Wilshere warto było tak ****a żyć i na dziwki popierdalać i się upodlić do poziomu Czaki? Odpowiedź sobie sam, Welbeck ****a *****y pałer rendżers, wypierdalaj banany ładować, a nie się za klauna przebierasz, Oezil jaki ty ****a jesteś leniwy, nie mam pytań, na Twojego kebaba czekałbym chyba godzinę, idź wypierdalaja do Anżi Machaczkała może tam ktoś doceni Twoje starania w defensywie, poza tym jesteś krejzi frog. Laca człowieku, zaliczysz ty kiedyś? Czech też ****a wieczny emeryt. Iwobi masz ****a robaki na głowie, chłopie umyj się. Ja *******e, ****ć te bany, wam też radzę odpocząć od tego sajgonu, nie zazdroszczę tym, którzy mają mocne nerwy, dojebie wam po zdrowiu jeszcze bardziej

Baronesko komentarzy: 133227.02.2020, 23:38

Leno zawinił w taki sposób, że w 118 minucie w prostej sytuacji nie wiedziec czemu wybił pilke na rzut rozny niczym amator w b klasie

Aden komentarzy: 98327.02.2020, 23:38

@Kowal96 napisał: "Kto wytrzymał 120 minut tego meczu, powinien dostać medal."
Gdzie mam się zgłosić? :D

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.02.2020, 23:38

Szalony tydzien ogólnie.

Przewalilem prawie 1600zl, ktore wygralem stawiajac 50zl i Arsenal odpadl z LE.
No cóż trzeba bedzie sie odkuć XDDD

sWinny komentarzy: 784927.02.2020, 23:38

Mam do sprzedania bilety na finał LE.

Simao12 komentarzy: 775227.02.2020, 23:38

Przypominam że Arteta nie ma jeszcze swoich graczy do swojej taktyki, a wy go zwalniacie już. Spójrzcie na pierwsze sezony innych trenerów

darros komentarzy: 83927.02.2020, 23:38

Zobaczymy ligę mistrzów jak świnia niebo

Ranczomen komentarzy: 1235227.02.2020, 23:38

Na żywo z Arsenal Fan TV:

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125127.02.2020, 23:38

Z taką grą i tak byśmy odpadli w dalszej fazie, czym się przejmujecie?

Szogun komentarzy: 28799 newsów: 327.02.2020, 23:37

@DawidAFC: Nie lecz to, że graliśmy jak dzieci we mgle i on miał dwie klarowne sytuacje z których jedna wykorzystał to zdecydowanie wina drużyny.

Dziadyga komentarzy: 834227.02.2020, 23:37

Japi**le k**a mac,to jest niewiarygodne mimo,że to Arsenal i wszystko mozliwe,no ale dziś to istne jaja po prostu.Ile można się tak osmieszać :D a potem mi wyskakuja wielcy "optymisci" i krytyke robia,że czasami ponarzekam kiedy trzeba,KIEDY TRZEBA.A nie jak niektóry maja we krwi faktycznie ciągła jazde faktycznie.

TomekO komentarzy: 275027.02.2020, 23:37

@Cartman_KG: no tak stawianie na lacazeta i ozila którzy dziś nie zrobili nic to wina kogo ? No proszę o jakieś wskazówki ? Emrego czy może Wengera?

Tevez komentarzy: 408727.02.2020, 23:37

Cała Europa patrzyła.

damianARSENAL komentarzy: 854727.02.2020, 23:37

ktoś jeszcze w maju jedzie na ten finał?

Gryzek komentarzy: 379727.02.2020, 23:37

To jest ***** niemożliwe. Leno wypieprzył nas z LE, a Auba powinien szukać czym prędzej nowego klubu, jeśli chce coś wygrać.

Sandbead komentarzy: 342627.02.2020, 23:37

@Er4s: we @Er4s napisał: "Pamiętajcie ze To Wengrer z Emerym sa odpowiedzialni za naściąganie tych ciot....
Artera gra takim szajsem jaki dostał. Ale ze on namawia Xhake zeby zostal to i w niego nie wierze. *******ony młot szwajcarski gra gówno od 3 lat, *******i nam kazdy mecz, to samo mustafi, srakis? Ozil i reszta gówna i *******onych darmozjadow. Powinno sie ich wy****c z roboty dyscyplinarniem swiat jest *****any"

Weź idż już do spania jak nie umiesz wytrzymać ciśnienia

FilipCz komentarzy: 189427.02.2020, 23:37

Dobry mecz

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.02.2020, 23:37

Przez 90 minut u siebie przeciwko Olympiakosowi Arsenal oddal tylko 3 celne strzaly.

Smazony komentarzy: 75227.02.2020, 23:37

Sanchez by to strzelił xD

Na razie ten klub nic nie osiągnie i trzeba się z tym pogodzić. Zresztą sami przesrali ten mecz i na to sobie zasłużyli, taka prawda.

Slaviola komentarzy: 1237727.02.2020, 23:37

@Er4s:

Chyba będzie ban XD

Marzag komentarzy: 41306 newsów: 127.02.2020, 23:37

@Maxwolgd: Przepowiadasz przyszłość, że swoje domysły nazywasz prawdą?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 127.02.2020, 23:37

W jaki sposób niby Leno zawalił przy bramce? Najpierw Xhaka złamał linię spalonego, a później Sokratis dał dupy z kryciem. Gdzie wina bramkarza?

Baronesko komentarzy: 133227.02.2020, 23:37

Czekam na komentarze ,,Arteta dostał słaby skład, porazka z Olympiakosem (xDDD) to wina Unaia, bo zostawil szambo w klubie”. Jak co mecz, banda świrów

Koroniarz komentarzy: 1020327.02.2020, 23:37

Dno i kompromitacja tylko tak można nazwać nasza postawę. Oby dograć jakoś do końca sezonu i Zacząć rewolucje W klubie

piter1908 komentarzy: 510727.02.2020, 23:36

Lepszy idzie dalej ! :(

Jacek1s komentarzy: 764627.02.2020, 23:36

Zabrakło Girouda, zabrakło Iwobiego... :(

Marcel90 komentarzy: 817527.02.2020, 23:36

Szkoda, ze to Auba na koniec pudlowal. Kto jak kto ale on zasluguje na o wiele wiecej niz obecny Arsenal

Siller komentarzy: 174727.02.2020, 23:36

Przynajmniej terminarz w kwietniu będzie luźniejszy...

tomash473 komentarzy: 211527.02.2020, 23:36

Grecka tragedia XD

Traitor komentarzy: 10314 newsów: 2427.02.2020, 23:36

Ta te przegrywy z AFTV nawet zlego slowa na meczowa Auby nie powiedza. Nie winie ogolnie Gabona, ale to takie wlazidupy, ze nie da patrzec. Te DT i Troopzy najlepsze, jak 2 lata wyzywaly Wengera i raz wyjezdzal ze stadionu, a oni podchodzili jak 7 latki fotki sobie robic XD

SebaTGK komentarzy: 12327.02.2020, 23:36

@Heolix: Niby za co?? To Xhaka wsadził go na "konia".

Pitu88 komentarzy: 216627.02.2020, 23:36

Wynik końcowy dramat... Idę spać. Kolejny raz wstyd za nasz zespół

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125127.02.2020, 23:36

@Szogun: a to że sam patelnię zmarnował to wina drużyny?

TomekO komentarzy: 275027.02.2020, 23:36

@arsenalkings14: no tak szkoda Artety bo się cieszył jak by wygrał mistrzostwo trzeba mieć trochę pokory. Przegrywamy z jakimś greckim zespołem ktoryvprzez 110 minut bronił się we własnym polu karnym. Ten klub to mem. Nie zaczynałem kibicować takim plastusiom i szkoda marnować czas na taka frajerów. Leno kolejny zawalona gol. Jak strzelili to normalny trener kazał by uspokoić gra ale nie po co.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.02.2020, 23:36