Koniec zwycięskiej passy: Arsenal 0-0 Crystal Palace

Koniec zwycięskiej passy: Arsenal 0-0 Crystal Palace 14.01.2021, 23:44, Jakub Całka 1005 komentarzy

Kanonierzy, szykując się do tego meczu, z pewnością mieli z tyłu głowy, że może to być ich piąte zwycięstwo z rzędu. Tymczasem w derbowym starciu na The Emirates byliśmy świadkami spotkania z gatunku tego dla koneserów. Ekipa Mikela Artety mimo nieustannych prób zdobycia zwycięskiej bramki, ostatecznie nie była w stanie przechylić zwycięskiej szali na swoją korzyść. Sam szkoleniowiec Arsenalu z tego starcia na pewno wyciągnie pozytywy, np. pierwsze czyste konto w meczu ligowym na własnym stadionie, ale też znajdzie wiele aspektów do poprawy, bo Kanonierzy, jeśli chcą wybrnąć ze słabej sytuacji w tabeli spowodowanej początkiem sezonu, to nie mogą sobie pozwolić na takie rezultaty.

W pierwszej połowie gra rozgrywała się w większości w środku pola. Bezbarwni byli zachwycający w ostatnich spotkaniach Bukayo Saka oraz Emile Smith Rowe, a irytować mogły ciągłe straty Maitlanda-Nilesa. Za to duet Granita Xhaki oraz Daniego Ceballosa w pomocy wyglądał dobrze, a Kanonierzy mieli znaczącą przewagę w posiadaniu piłki, lecz pierwszą szansę na bramkę mieli goście w 38 minucie, kiedy to James Tomkins po dośrodkowaniu Eze trafił w poprzeczkę. Przyjezdni mieli jeszcze jedną szansę w 41 minucie, kiedy Christian Benteke oddał dobry strzał w kierunku prawego okienka, ale znakomitą interwencją popisał się Bernd Leno. Kanonierzy w pierwszej części gry bili głową w mur i nie byli w stanie stworzyć praktycznie żadnej okazji, która zagroziłaby bramce Vicente Guaity.

W drugiej połowie podopieczni Mikela Artety postanowili szybko zaatakować przeciwnika wysokim pressingiem i w pierwszych 10 minutach wydawało się, że są coraz bliżej gola. Na nic się jednak zdały próby Kanonierów i hiszpański menadżer postanowił wprowadzić na boisko Nicolasa Pepe, który od momentu wejścia był całkowicie bezproduktywny pod bramką rywala. W 69 minucie miał miejsce jeden z niewielu pozytywnych aspektów tego spotkania, gdyż na boisku pojawił się jeden z najbardziej wyczekiwanych przez kibiców Arsenalu zawodnik - Thomas. Wprawdzie reprezentant Ghany nie wpłynął znacząco na przebieg dalszej części meczu, lecz z pewnością wszyscy cieszą się z jego powrotu na boisko. Pomijając pierwsze 10-15 minut drugiej połowy, spotkanie dużo nie różniło się od tej pierwszej. Kanonierzy nie zagrozili bramce gości, a ci także nie byli w stanie zdobyć zwycięskiego gola i mecz zakończył się wynikiem 0-0. Warto nadmienić, że jedno z najlepszych spotkań w koszulce ekipy z północnego Londynu zaliczył dziś Granit Xhaka, który był bezbłędny w defensywie oraz dobrze obsługiwał kolegów podaniami.

Mikel Arteta nie może być zadowolony z postawy swoich zawodników, ponieważ spotkanie ze stosunkowo łatwym rywalem było idealną okazją na powrót do pierwszej dziesiątki. Hiszpan nie może się jednak załamywać i musi już zacząć przygotowania do poniedziałkowego starcia z Newcastle, które będzie kolejną okazją na zdobycie punktów w pogoni za coraz bardziej odjeżdżającą czołówką.

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz, Holding, Maitland-Niles(65' Pepe) - Xhaka, Ceballos(69' Thomas) - Saka, Smith Rowe, Aubameyang - Lacazette(81' Nketiah)

Crystal Palace: Guaita - Ward, Tomkins, Kouyate, Mitchell - Towsend, Milivojevic(89'McCarthy), McArthur, Eze - Benteke(81' Ayew), Zaha

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
sidtsw komentarzy: 310316.01.2021, 01:08

@Jack_Herrer: prosze Cie, tak jak kiedys Salah w Chelsea albo De Byune ...nie ma ni do rzeczy, teraz kozak

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19216.01.2021, 01:02

@sidtsw: Luis Alberto to już pokazał w Liverpoolu jaki z niego kocurro.

Pixeleq1 komentarzy: 39916.01.2021, 00:56

@Traitor: @TakisobieAdek: Panowie Wszystkiego Najlepszego!!!

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202316.01.2021, 00:55

teraz mysle ze to byl Riley faktycznie z tym "faulem" Sola...
lata leca i dziury w mózgu po goudzie ;)
ale webb czy riley ta sama ####a ;))

Traitor komentarzy: 10315 newsów: 2416.01.2021, 00:46

@LukaModric: @Szogun:

Sorki Pany, troche tak lamentuje niepotrzebnie - kwestia taka, ze 2020 nie wyszedl tak jak zamierzalem. Zawodowo spelnilem sie mega, ale prywatnie kicha i temu takie smuteczki wieczorem. No ale 16 stycznia, wiec wszystkiego najlepszego dla @TakisobieAdek , no i mi :D

Zdrowko!

Mialem wypic szklaneczke whisky - ale zostalo pol butelki, wiec sobie ją skończe na spokojnie zeby jutro nie kusiło

TakisobieAdek komentarzy: 6415.01.2021, 23:47

@Traitor: Ojć odpowiedziałem sam sobie, ale chodziło o ciebie

Szogun komentarzy: 28800 newsów: 315.01.2021, 23:46

@Traitor: Chłopie ale bym się zamienił. Dużo przed Tobą.

sidtsw komentarzy: 310315.01.2021, 23:44

jak szukamy kozackiej 10 w lecie ..to polecam
Luis Alberto z Lazio...kozak:-)... ale nie wiem czy jeszxze scoutow mamy..

TakisobieAdek komentarzy: 6415.01.2021, 23:42

@TakisobieAdek: Wzajemnie, żeby nam się dobrze działo, a że działo to armata, żeby nam się dobrze armaciło ;D

Traitor komentarzy: 10315 newsów: 2415.01.2021, 23:34

@TakisobieAdek:

oo, tez 16.01 - Wszystkiego dobrego kolego! :D

TakisobieAdek komentarzy: 6415.01.2021, 23:27

@Traitor: O proszę, ja 23 i też nie wierzę ;)

Gunner915 komentarzy: 282115.01.2021, 23:24

Arek Moryto! Pan pilkarz!

Traitor komentarzy: 10315 newsów: 2415.01.2021, 23:23

za 37 min bede mial 25 lat ;_; ja ni chce :(

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141915.01.2021, 23:19

"Jestem jedynym sędzią, który podyktował trzy rzuty karne dla przeciwnika na Old Trafford. Był to Liverpool w 2014 roku. Jednak David Moyes był wtedy menedżerem. Nie sądzę, aby to się stało kiedy Fergie tam był." -powiedział Clattenburg

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141915.01.2021, 23:13

Ale jest to szczyt chamstwa, że sędzia sam się przyznaje, że sędziował na korzyść United. Jeszcze brakuje, żeby zamiast słowa "aura" powiedział korupcja i dokładnie pokazał ile zgarnął kasy i na co ją wydawał.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141915.01.2021, 23:10

@GunnersFan9 napisał: "Wychodzi na to, że Clattenburg tą wypowiedzią wkopał sędziów, którzy prowadzili mecze United za czasów Fergusona."

Sprawa się i tak przedawniła.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 815.01.2021, 23:01

- Klopp nie ma jednak racji, gdy sugeruje, że wokół United panuje aura, która sprawia, że sędziowie im sprzyjają. Taka aura była za czasów Fergiego, ale znacznie złagodniała od momentu, gdy odszedł z klubu - powiedział Clattenburg.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141915.01.2021, 22:58

Ale by było gdyby Polacy zaszli daleko w ręcznej. Kurski już sobie założył, że daleko nie dojdą, więc szkoda kasy na prawa do transmisji, lepiej w nowy film o Zenku zainwestować.

Mate komentarzy: 24615.01.2021, 22:54

Jeśli macie w planach zamówić sobie koszulkę Arsenalu gdzieś w internetach to nie polecam strony: footballshirts.pl
Nie dość że przysłali mi koszulkę z plamami na białym rękawie to jeszcze materiał jest zaciągnięty. Zamówiłem sobie u nich koszulkę z sezonu 02/03 Henrego bo była dobra cena no i mam sentyment do tego sezonu i koszulki bo to była pierwsza koszulka Arsenalu jaka miałem a oni takie świństwo robią. Nic tylko się w****** można. Szczerze nie polecam

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 815.01.2021, 22:22

@NineBiteWolf: nie ma transmisji w Polsce. Pozostaje transmisja na Youtube.

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11715.01.2021, 22:09

@alexis1908: Tylko albo aż. Tunezja to nie pierwszy lepszy ogórek

alexis1908 komentarzy: 361415.01.2021, 22:05

@arsenallord: Dali rade :) Ale to tylko Tunezja ciekawe jak im dalej pójdzie :)

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141915.01.2021, 20:36

@Simao12 napisał: "Ale fajnie, że sędziował ten mecz gościu który dał United 7 karnych w 7 poprzednich meczy"

Ja bym się nie zdziwił gdyby koleś sędziował pod LFC. Federacja by się wtedy obroniła przed zarzutem Kloppa i Mou, że sędziowie faworyzują United w lidze.

Kanonier9393 komentarzy: 6815.01.2021, 20:34

@Gunner18AFC: Ojca nie ma, dziecko jest...

Simao12 komentarzy: 775215.01.2021, 18:39

Bo jak to tak żeby jakaś drużyna szła na drugi sezon bez porażki.

Simao12 komentarzy: 775215.01.2021, 18:38

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.01.2021, 18:37

A potem wejdzie tu taki jeden z drugim famboj tego zenujacego klbuu oszustow i powie, ze ten gumozuj byl najlespzym trenerem w historii, kiedy wiekszosc trofeow wygrali dzieki sedziom. Pluje na ten klub z manchesteru

LukaModric komentarzy: 67515.01.2021, 18:27

hazard to zuuuooooo

mruw komentarzy: 413715.01.2021, 18:08

@polandblood napisał: "15 years ago today, Arsenal’s 49 game unbeaten ended thanks to one of the most biased refereeing displays the Premier League has ever seen.

ostriket komentarzy: 664515.01.2021, 17:36

ten mecz to jest coś czego nie wolno przypominać, takie jawne oszustwo że mecze ustawiane przez Fryzjera w PL się nie umywają....
kopanie po kostkach, kosy jak na podwórku, faul Ferdinanda na czerwoną sam na sam i ten cymbał nawet nie gwizdnął xD

ciemne czasy to był oj ciemne....

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 815.01.2021, 17:32

@polandblood napisał: "No i przypomniał...

ten mecz, to największy przekręt w dziejach PL.

Rafson95 komentarzy: 1058115.01.2021, 17:32

ALe w pełni zgadzam się że sędziowanie w tamtym spotkaniu to był 100% skandal i zabójstwo futbolu. Nie kibicowałem jeszcze wtedy AFC ale szlag mnie trafia jak ogladam skroty tego spotkania

Rafson95 komentarzy: 1058115.01.2021, 17:31

@ljungberg77: A to nie był Mike Riley?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.01.2021, 17:29

@ljungberg77: No i przypomniał...

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202315.01.2021, 17:23

@Dziadyga:
Ja tam cieszę się że już buźki Rooneya nie będę oglądał. W czasach gdy najmocniej kibicowalem Arsenalowi dwa razy mnie ukuł w serce boleśnie.., mało kto pamięta że już w sezonie 2002/2003 przerwał nam ten skubany 16letni gnojek serię 30 meczów bez porażki w 90 min w debiucie na Goodison i miałem ochotę rozwalić telewizor..., no i 2 lata później w duecie z Howardem Webbem kryminał na Solu Campbellu który musiał to oszustwo przecież widzieć i w efekcie koniec szalonej serii 49 meczów bez porażki... ech zycie, ale wtedy były mecze, były emocje, było energetyczne premier league, był Arsenal!! :)) teraz się to wszystko docenia jak sie widzi te obecną ligę, tę nudną homogeniczną bezbarwną papkę dla mało wybrednych gdzie są może i pieniądze ale nie ma już tego czegoś co porusza autentycznie serce

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1415.01.2021, 17:22

@ZielonyLisc: nie odpowiedziałeś mi nadal