Koniec zwycięskiej passy: Arsenal 0-0 Crystal Palace

Koniec zwycięskiej passy: Arsenal 0-0 Crystal Palace 14.01.2021, 23:44, Jakub Całka 1005 komentarzy

Kanonierzy, szykując się do tego meczu, z pewnością mieli z tyłu głowy, że może to być ich piąte zwycięstwo z rzędu. Tymczasem w derbowym starciu na The Emirates byliśmy świadkami spotkania z gatunku tego dla koneserów. Ekipa Mikela Artety mimo nieustannych prób zdobycia zwycięskiej bramki, ostatecznie nie była w stanie przechylić zwycięskiej szali na swoją korzyść. Sam szkoleniowiec Arsenalu z tego starcia na pewno wyciągnie pozytywy, np. pierwsze czyste konto w meczu ligowym na własnym stadionie, ale też znajdzie wiele aspektów do poprawy, bo Kanonierzy, jeśli chcą wybrnąć ze słabej sytuacji w tabeli spowodowanej początkiem sezonu, to nie mogą sobie pozwolić na takie rezultaty.

W pierwszej połowie gra rozgrywała się w większości w środku pola. Bezbarwni byli zachwycający w ostatnich spotkaniach Bukayo Saka oraz Emile Smith Rowe, a irytować mogły ciągłe straty Maitlanda-Nilesa. Za to duet Granita Xhaki oraz Daniego Ceballosa w pomocy wyglądał dobrze, a Kanonierzy mieli znaczącą przewagę w posiadaniu piłki, lecz pierwszą szansę na bramkę mieli goście w 38 minucie, kiedy to James Tomkins po dośrodkowaniu Eze trafił w poprzeczkę. Przyjezdni mieli jeszcze jedną szansę w 41 minucie, kiedy Christian Benteke oddał dobry strzał w kierunku prawego okienka, ale znakomitą interwencją popisał się Bernd Leno. Kanonierzy w pierwszej części gry bili głową w mur i nie byli w stanie stworzyć praktycznie żadnej okazji, która zagroziłaby bramce Vicente Guaity.

W drugiej połowie podopieczni Mikela Artety postanowili szybko zaatakować przeciwnika wysokim pressingiem i w pierwszych 10 minutach wydawało się, że są coraz bliżej gola. Na nic się jednak zdały próby Kanonierów i hiszpański menadżer postanowił wprowadzić na boisko Nicolasa Pepe, który od momentu wejścia był całkowicie bezproduktywny pod bramką rywala. W 69 minucie miał miejsce jeden z niewielu pozytywnych aspektów tego spotkania, gdyż na boisku pojawił się jeden z najbardziej wyczekiwanych przez kibiców Arsenalu zawodnik - Thomas. Wprawdzie reprezentant Ghany nie wpłynął znacząco na przebieg dalszej części meczu, lecz z pewnością wszyscy cieszą się z jego powrotu na boisko. Pomijając pierwsze 10-15 minut drugiej połowy, spotkanie dużo nie różniło się od tej pierwszej. Kanonierzy nie zagrozili bramce gości, a ci także nie byli w stanie zdobyć zwycięskiego gola i mecz zakończył się wynikiem 0-0. Warto nadmienić, że jedno z najlepszych spotkań w koszulce ekipy z północnego Londynu zaliczył dziś Granit Xhaka, który był bezbłędny w defensywie oraz dobrze obsługiwał kolegów podaniami.

Mikel Arteta nie może być zadowolony z postawy swoich zawodników, ponieważ spotkanie ze stosunkowo łatwym rywalem było idealną okazją na powrót do pierwszej dziesiątki. Hiszpan nie może się jednak załamywać i musi już zacząć przygotowania do poniedziałkowego starcia z Newcastle, które będzie kolejną okazją na zdobycie punktów w pogoni za coraz bardziej odjeżdżającą czołówką.

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz, Holding, Maitland-Niles(65' Pepe) - Xhaka, Ceballos(69' Thomas) - Saka, Smith Rowe, Aubameyang - Lacazette(81' Nketiah)

Crystal Palace: Guaita - Ward, Tomkins, Kouyate, Mitchell - Towsend, Milivojevic(89'McCarthy), McArthur, Eze - Benteke(81' Ayew), Zaha

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
losnumeros komentarzy: 1315816.01.2021, 20:55

Boki zrywać xd

MCX018 komentarzy: 138816.01.2021, 20:52

@MuodyWenger napisał: "kto 10 po Ozilu powinien dostać?"

coooyg11 komentarzy: 315316.01.2021, 20:16

Werner jest zgnieciony psychicznie, chłopak piłki nie może przyjąć, masakra ...

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141916.01.2021, 20:13

niech to Chelsea wygra. Parodysta Lampard dostanie kolejne tygodnie w chelsea.

Catalonczyk komentarzy: 519616.01.2021, 20:10

@coooyg11:

Oczywiście ze tak. Nie pisze o mistrzostwie, ale o Top3. Bardziej jak do obrony przyczepić się można do środka pola.

LukaModric komentarzy: 67516.01.2021, 20:09

no i wcisneli . szkoda

coooyg11 komentarzy: 315316.01.2021, 20:08

Ten Zambo w środku naprawdę ciekawy zawodnik, dużo odbiorów, kapitalny drybling, trzeba gościa śledzić :)

Catalonczyk komentarzy: 519616.01.2021, 20:08

No i gol

polishbrigadesx komentarzy: 1017416.01.2021, 20:08

Bednarka do Chelsea i idą na mistrza w przyszłym sezonie.

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1416.01.2021, 20:07

@LukaModric: zawsze śmieszy :)

LukaModric komentarzy: 67516.01.2021, 20:06

@Dawid04111: A ja lubię jak się coś komuś zmienia o 360stopni :)

coooyg11 komentarzy: 315316.01.2021, 20:05

@Catalonczyk: z tą obroną ? Proszę cię

Catalonczyk komentarzy: 519616.01.2021, 20:03

Ja to się zastanawiam czy to piłkarze zapomnieli jak się gra, czy to Lampard psuje robotę. Oni maja skład na Top3..

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1416.01.2021, 20:03

@LukaModric: akurat ten błąd jest okropny i zmienia kontekst o 180 stopni (dla niektórych nawet o 360)
Przynajmniej dla mnie = dla mnie tak
Bynajmniej dla mnie = dla mnie nie

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141916.01.2021, 19:56

@Taki napisał: "Timo Werner ławka. Miał być kandydatem do króla strzelców a jest najgorszym transferem ostatniego okienka."

Havertz na razie jest gorszym transferem z uwagi na znacznie większą kwotę.

LukaModric komentarzy: 67516.01.2021, 19:54

@erykgunner: o rzeczach oczywistych inteligentni ludzie.nje dyskutują ideałów nie.ma a myślę że mój komentarz został zrozumiany i to.jesy najważniejsze A nie wytykanie czegoś co po prostu niektóre osoby razi w oczy

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1416.01.2021, 19:48

@erykgunner: skąd wiesz, że on nie chciał zaprzeczyć?Może to dla niego nic nie zmienia. Wtedy zdanie ma sens ;)

LukaModric komentarzy: 67516.01.2021, 19:47

zyiech to z ryja taki troche nasz były fijo łolkot

LukaModric komentarzy: 67516.01.2021, 19:46

@grzegorz1211: zapytaj zarzadu

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161716.01.2021, 19:44

@LukaModric napisał: "to wiele zmienia. bynajmniej dla mnie"

Bynajmniej ≠ przynajmniej

grzegorz1211 komentarzy: 1026916.01.2021, 19:43

@LukaModric: Ale skoro Ozil nie grał od blisko roku, a już wcześniej za Emerego był pomijany w składzie. To dlaczego już dawno ktoś nie przyszedł w jego miejsce???

LukaModric komentarzy: 67516.01.2021, 19:38

@grzegorz1211: chce aby arsenal znow grał w lidze mistrzów A mając graczy jak ozil i.jego trudne sprawy w tym nie pomogą dlatego się cieszę że wkrótce to.sie wyjaśni. na jego.miejsce może przyjdzie ktoś kto chce grać A nie tylko żeby hajs się zgadzał.

LukaModric komentarzy: 67516.01.2021, 19:29

@grzegorz1211: wymień mi jeden przykład drużyny która płaci taka tygodniowke pilkarzowi który nie gra
g.bale już się nie liczy
to wiele zmienia. bynajmniej dla mnie . sytuację takie nie.moga mieć miejsca

LukaModric komentarzy: 67516.01.2021, 19:28

@polishbrigadesx: przecież się przelamali z morecambe xd

grzegorz1211 komentarzy: 1026916.01.2021, 19:26

Tylu ludzi się cieszy z odejścia Ozila, ale naprawdę co to zmienia ? On ostatni mecz zagrał 7 marca 2020. Dla kibiców to nic nie zmienia, jego w klubie już nie było od dawna

Arsenal2004 komentarzy: 353816.01.2021, 19:23

@Dawid04111: na Tierneya też się nie da patrzeć?

polishbrigadesx komentarzy: 1017416.01.2021, 19:22

Widzę że ładnie PL weryfikuję dwie niebieskie gwiazdeczki Wernera i Havertza. Kolejny meczyk i ławka.

LukaModric komentarzy: 67516.01.2021, 19:20

fulham zamiast strzelić na 1 0 to dostali czerwo . piłkarz Chelsea prawie w kosmos wyskoczyl

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1416.01.2021, 19:20

Fulham pewnie szło po przynajmniej 1 punkt. Ale Robinsonowi włączył się tryb Barry i grają jednego mniej.

Barney komentarzy: 2058816.01.2021, 19:18

@mruw:

Fulham by urwało punkty cfc , ale typek spieprzyl im mecz.

mruw komentarzy: 413116.01.2021, 19:14

Liczę na kolejne derby Londynu zakończone remisem w tej kolejce

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1416.01.2021, 19:11

Znowu Ings nie zagra. Covid tym razem. Ma chłop pecha na prawdę.

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1416.01.2021, 19:10

@Barney: w tym sezonie na nikogo nie da się patrzeć prócz Saki

Barney komentarzy: 2058816.01.2021, 19:08

Ozil był cienki i załapał po boisku w ostatnim sezonie nie dało się patrzyc na tego lesera

Rafson95 komentarzy: 1045116.01.2021, 18:59

@illpadrino napisał: "Ale to Özil był cienki i nie miał asyst."

Ja nie wiem skąd bierzesz takie rzeczy, że Ozil nie miał asyst, bo chyba nie z tej strony :)

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333016.01.2021, 18:59

Areola co broni.

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1416.01.2021, 18:55

@illpadrino napisał: "Ponad 1300 wykreowanych sytuacji i tera popatrzcie ile z tego było bramek. Lol.

Ale to Özil był cienki i nie miał asyst"

Już w debiucie Ozila, powinien mieć z 7 asyst ale Walcott i Giroud dali popis skuteczności XD