Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 16:25

Tamten faul zawodnika West Hamu to chyba był na czerwo, bo były sanki jak nic.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 16:23

Co tam się dzieje. Sędziowie nie ogarniają, tam wcześniej był ewidentny faul, czemu VAR tego nie sprawdził?

Furgunn komentarzy: 983414.08.2022, 16:22

To musi być czerwona!

ostriket komentarzy: 672114.08.2022, 16:22

Sędziowie w formie juz na początku sezonu...

Zawodnik Forrest wykoszony, poszła kontra i zaraz będzie karny dla WHU.

Castillo komentarzy: 222614.08.2022, 16:21

Karny dla West Hamu jak nic teraz

Furgunn komentarzy: 983414.08.2022, 16:21

Ten mecz to się dopiero zaczyna, ostro ostro!

Zloty komentarzy: 79914.08.2022, 16:17

@Embix: może bardziej za Tierneya ,bo Ukrainiec w obronie nie jest zły ale to co robi w ofensywie to coś pięknego po prostu

Furgunn komentarzy: 983414.08.2022, 16:17

Co by młoty tu zrobiły gdyby nie Fabiański..

Furgunn komentarzy: 983414.08.2022, 16:13

Tu będzie spalony.. WHU ma szczęście tym razem.

Paul77 komentarzy: 1018514.08.2022, 16:09

Hector Bellerin odejdzie tego lata z Arsenalu. Dotychczas wydawało się, że przeniesie się on na stałe do Realu Betis. Teraz natomiast pojawiły się doniesienia, jakoby zainteresowanie Hiszpanem wykazywały także FC Barcelona i Atletico Madryt

Furgunn komentarzy: 983414.08.2022, 16:05

Ale lufa, szkoda że nie wpadło..

Furgunn komentarzy: 983414.08.2022, 16:04

Dobra teraz WHU na 1:1 i tyle może się kończyć, najwyższa pora by coś siadło w typerze ;)

kaman17 komentarzy: 504214.08.2022, 16:00

Balo chyba szybko złapał dobry kontakt z ekipą skoro oddali mu karnego.
Oby utrzymał pozycję i strzelił w sezonie kilkanaście bramek.

Furgunn komentarzy: 983414.08.2022, 15:44

Antonio głupek :D ale ruch rękami chyba wystarczający by podyktować faul..

Embix komentarzy: 210614.08.2022, 15:35

@Zloty napisał: "Argentyńczyk powinien grać na boku obrony ,albo mieć obok siebie Salibe w środku no ale cóż wybrał Magłajera:)"
Jak mówiłem wybrał słabszy klub z racji że będzie mieć podstawowy skład. Wiedziałbyś go na boku zamiast Tierneya/Ukraińca?
Dla mnie to on bardziej jest na DMa skrojony.
U nas też bez bocznego obrońcy i dobrego DMa było sito

Furgunn komentarzy: 983414.08.2022, 15:27

@Slaviola: to przez przyzwyczajenie dziwnie wygląda, człowiek przywykł do napisów na pół koszulki ;)

ArsenalChampion komentarzy: 841314.08.2022, 15:21

Co wy chcecie od Rabiota i Moraty? Jak na drużynę która będzie walczyć o utrzymanie to są całkiem niezłe transfery.

lordoftheboard komentarzy: 836614.08.2022, 15:18

@Gilberto55: jak nie remis to Chelsea, ale bez czystego konta, najważniejsze pusty przelot Kane'a żeby podtrzymać klątwę sierpnia

Gilberto55 komentarzy: 63614.08.2022, 15:17

@Lamoreaux: @lordoftheboard:
A jeśli już nie remis, to :>? Ja szczerze mówiąc nie potrafię być obiektywny gdy w grę wchodzą kurczaki xd więc pewnie wolałbym wygraną Chelsea, ale z drugiej strony podejrzewam że to The Blues będą pod koniec nad drobiem

Furgunn komentarzy: 983414.08.2022, 15:15

@lordoftheboard: bez United ta liga i tak będzie silna ;)

Furgunn komentarzy: 983414.08.2022, 15:14

Piłkarze Forest nie mają żadnego sponsora z przodu na koszulkach, aż dziwnie nienaturalnie to wygląda.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 15:13

@Zloty:

Dokładnie. Powinien grać na boku.

lordoftheboard komentarzy: 836614.08.2022, 15:12

@Furgunn: mi trochę tak, są w większej dupie niż my byliśmy, a jako kibic Premier League chciałbym same mocne ekipy jak w NBA

Zloty komentarzy: 79914.08.2022, 15:12

@Chlopek: Argentyńczyk powinien grać na boku obrony ,albo mieć obok siebie Salibe w środku no ale cóż wybrał Magłajera:)

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 15:12

Przy jednej z wczorajszych bramek, to właśnie za niski wzrost Martineza spowodował gol dla przeciwnika.

lordoftheboard komentarzy: 836614.08.2022, 15:10

@Gilberto55: remis.
IMO top4 będzie Arsenal, City, LFC, Spurs (kolejność alfabetyczna)

Lamoreaux komentarzy: 356314.08.2022, 15:10

@Gilberto55: najlepiej to remis

lordoftheboard komentarzy: 836614.08.2022, 15:09

@fabregas1987: pewnie, myślę że w kqnadyjce jesus zrobi liczby na poziomie kdb

Gilberto55 komentarzy: 63614.08.2022, 15:08

Komu dziś lepiej kibicować, remisowi, czy może przewidujecie że któraś z ekip z czasem się rozkręci 'bardziej' i lepiej żeby dziś przegrała :>?

Chlopek komentarzy: 3764 newsów: 114.08.2022, 15:07

Nie przesadzajmy, gdyby Martinez był u nas to byśmy mu kibicowali, atuty na pewno ma, stąd nasze zainteresowanie. Problemem Martineza jest duża presja i oczekiwania kibiców, cena, a zmienił ligę! My broniliśmy Pepe.
Kolejnym minusem Martineza jest to, że grał z Harrym, więc nie czepiałbym się go.

Furgunn komentarzy: 983414.08.2022, 15:07

@lordoftheboard: mi tam ich nie szkoda, a poza tym liczę na to, że odpadnie nam jedna drużyna w walce o top4.

Ashburton komentarzy: 454914.08.2022, 14:59

Tak tak, Morata w manure, podoba mi się to

fabregas1987 komentarzy: 2605714.08.2022, 14:53

@Dzulian: wybacz, ale musze "półtora roku", nie "półtorej"

lym komentarzy: 77114.08.2022, 14:50

Lisandro Martinez to nawet nie jest 1/4 prime Zinchenki

Rynkos7 komentarzy: 739714.08.2022, 14:43

@Jakubhaba11 napisał: "Nie żebym się znał ale Tielemans przy Xhace wygladal jak dzieciak, jesli granit bedzie w takiej formie to nie wyobrazam sb nawet jesli youri by przyszedl zeby wygryzl Generala"

Na boisku gra 11 graczy, sam jeden Tielemans meczu nie wygra. Zaprezentował się słabo, ale tak jak całe Leicester. Wczoraj spokojnie mogło paść więcej niż te 4 bramki. Inaczej mógłby Belg wyglądać w Arsenalu niż teraz w Leicester. Chyba nie muszę przypominać jak prezentował się na boisku Xhaka jeszcze rok temu?

lym komentarzy: 77114.08.2022, 14:41

@FabsFAN: Mi coś świta że jedną z pierwszych osób które pisały o spadku formy DDG był hot, ale mogę się mylić

Bournemouth - Arsenal 19.10.2024 - godzina 18:30