Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Herus komentarzy: 148814.08.2022, 19:27

Ale sapanka hahahaha

minio7 komentarzy: 273914.08.2022, 19:26

Kfc jak zwykle wynik lepszy niż gra, a za faul na Cucurelli Romero powinien sobie do końca sierpnia posiedzieć na trybunach

ostriket komentarzy: 663314.08.2022, 19:26

Niech się biją :D

Garfield_pl komentarzy: 2822214.08.2022, 19:26

Bijo się xD

Furgunn komentarzy: 925414.08.2022, 19:26

@Rynkos7: ee tam lekkie zabawa z kolegą ;)

TrueGunner komentarzy: 106014.08.2022, 19:26

Gdzie jest czerwona dla Romero za pociagniecie za włosy? gdzie jest VAR !
Xhaka by juz za to poleciał

ArsenalChampion komentarzy: 809114.08.2022, 19:26

Romero zagrał na czerwoną kartke, a sedziowie nic.
No po prostu komedia co oni odwalili

Wynik dobry,kury nie zasłużyły swoją drogą,ale za brak kartki za to zachowanie Romero to nie wiem jak się wytłumaczą.

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 114.08.2022, 19:25

Nie powinno być rożnego, bo to był faul.

krzykus1990 komentarzy: 521414.08.2022, 19:25

Rochalison szkoda że go nie kupiliśmy gościu ma mocną mentalność i gra do końca,

Rynkos7 komentarzy: 682514.08.2022, 19:25

Nie było faulu na Cucurelli? xD

timiiiii komentarzy: 196314.08.2022, 19:25

Co ja tam niżej pisałem? O jakiś golach po 90 minucie?

kylo100 komentarzy: 371214.08.2022, 19:25

wynik git :D

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 19:25

A Romero to jest kryminał!

To jest faul!

ostriket komentarzy: 663314.08.2022, 19:25

Facet sprowadza gościa do parteru szarpiąc za włosy a pierdoła stojąca 2m od tego nic nie widzi xD

Wynik super
Aczkolwiek, to co się wydarzyło przed różnym, to pociągnięcie za włosy - kryminał

Herus komentarzy: 148814.08.2022, 19:24

Dobry wynik dla nas ale dlaczego nie było czerwonej ?

Cartman_KG komentarzy: 363914.08.2022, 19:24

Daremne tlenione kurzysko

Chakaa komentarzy: 191214.08.2022, 19:24

***** to jest żart jakiś?

bizooon komentarzy: 694114.08.2022, 19:24

@ArsenalChampion: Tylko chłopaki z AFTV płakali że by go chcieli, klub nigdy się nim nie interesoeał

bedek (zawieszony) komentarzy: 42014.08.2022, 19:24

Hahahaha

2:2

XD

Garfield_pl komentarzy: 2822214.08.2022, 19:24

To są jaja ,przecież to chamskie zachowanie było.

kwiatinho komentarzy: 1313114.08.2022, 19:24

Czy ktoś prócz mnie ma problem z odpaleniem Strumyka? Oglądałem zawsze mecze na telefonie a od wczoraj jakieś szaleństwo po kliknięciu na link

Romero co zrobił Cucu xD

Garfield_pl komentarzy: 2822214.08.2022, 19:23

Czerwo dla Romero

kuade komentarzy: 73714.08.2022, 19:22

@ArsenalChampion: poważnych całe szczęście nie było, ale były plotki, bo nawet mi się ten pomysł wtedy podobał x;;d

ArsenalChampion komentarzy: 809114.08.2022, 19:20

@kuade napisał: "O jezu jak dobrze, że nam Totki zabrały Richarlisona i sięgneliśmy po Jesusa."
a w którym momencie zabrali Arsenlaowi Richarlisona?
Nie przypominam sobie jakiegoś konkretnego zainteresowania tym piłkarzem przez Arsenal

Embix komentarzy: 199514.08.2022, 19:19

Podobno Barca woła 20mln i 14 propozycja odrzucona

kuade komentarzy: 73714.08.2022, 19:18

O jezu jak dobrze, że nam Totki zabrały Richarlisona i sięgneliśmy po Jesusa.

bizooon komentarzy: 694114.08.2022, 19:18

Kurna mam Jamesa i Rayę na ławce za 14 pktów a Ramsdale i Cash z podstawy mi 3 naciułali

ArsenalChampion komentarzy: 809114.08.2022, 19:18

Ten Armando Broja moze być objawieniem w Chelsea.
Jak dostanie szanse oczywiście

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698214.08.2022, 19:16

Perisic wygląda jakby cały mecz grał

bizooon komentarzy: 694114.08.2022, 19:16

Auto subs e FPL działa tylko jak jakiś gracz z podstawy nie zagra ani minuty?

Herus komentarzy: 148814.08.2022, 19:14

Ranczomen komentarzy: 1234614.08.2022, 19:14

@Gofer999 napisał: "Oho. Kante został kopnięty, a co z Hudson Odoi? :D"

Ale ten Richarlison jest daremny. A część go tutaj chciało... Brrr

Btw. Tlenione włosy na blond niczym hit z lat 2000 w gimnazjach. To wygląda jakby po pijaku zasnął z woda utlenioną na włosach xD

bizooon komentarzy: 694114.08.2022, 19:11

James z bramą i jak Chelsea wygra to tylko od formy Salaha (złej) będzie zależeć czy dam radę swój mecz H2H wygrać :). A nawet jak nie to tym rwzem nie będę ostatni :)

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 19:11

Może jeszcze jakiegoś farfocla kury wcisną.

Oldgunner3 komentarzy: 978114.08.2022, 19:10

A już myślałem,że goście uciekną spod topora.Przewaga Chelsea w całym meczu delikatnie mówiąc duża.Gospodarze grają dziś b. dobrze,oby tylko dziś.