Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne

Ranczomen komentarzy: 1234614.08.2022, 18:50

Moim zdaniem Martinelli ma w sobie więcej "czynnika x". Saka jest bardziej przewidywalny.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:48

Morda Richarlisona idealnie pasuje do kurnika!

praptak komentarzy: 882614.08.2022, 18:45

@arsenal159: Do tego bardzo poprawił dośrodkowania, zauważyłem że dosłownie "każdy" rożny który wykonywał stanowił realne zagrożenie dla Lisów.
Cedric płakał jak patrzył

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.08.2022, 18:42

@coooyg11: Miejmy nadzieje, że to nie były tylko przebłyski i zdrowie będzie mu dopisywać, bo ewidentnie talent ma większy niż Saka. Chłopak ma taki drybling i ciąg na bramke. Wczoraj zrobił niesamowite wrażenie, wygrywał dryblingi, odbiory, praktycznie nie mogli mu odebrać piłki.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:39

@arsenal159:

Mnie to tam nie przeszkadza :D

Cucu też dzisiaj dobrze gra.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.08.2022, 18:38

Chelsea naprawdę chce cały sezon grać Sterlingiem na "9"? :D Mogli chociaż Lacazette'a z Arsenalu wyciągnąć..

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:38

@coooyg11:

Ciężko przewidzieć, chodź ja od początku myślałem że chyba większy talent.

Kiedyś nawet Klupp mówił, że to największy talent w ostatnim czasie, czy coś takiego.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:36

@Furgunn:

Oki. Thx for info.

coooyg11 komentarzy: 319914.08.2022, 18:35

Panowie co myślicie o Martinellim ? Wskoczył już na poziom wyżej czy te dwa mecze to tylko przebłysk ?

Jak dla mnie większy talent niż Bukayo, byle zdrowie dopisywało !

Furgunn komentarzy: 925414.08.2022, 18:34

@Slaviola: jak zrobisz więcej niż te darmowe transfery. To za każdy masz ujemne punkty naliczane na najbliższą kolejkę. Co kolejkę masz 1 darmowy transfer.

sickstick komentarzy: 278814.08.2022, 18:33

@vergil99111 napisał: "I jeszcze ten Xhaka w studiu Viaplay."
Też mnie to rozwala, ciekawe czy mają jakiegoś zmiennika w razie jakby dostał głupią czerwoną kartkę

praptak komentarzy: 882614.08.2022, 18:33

Kurczaki w takim wydaniu lubię prawie tak samo jak Sandor Clegane

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:32

@vergil99111 napisał: "I jeszcze ten Xhaka w studiu Viaplay"

Po chwili dopiero skumałem o co Ci chodzi xD

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:31

Czyli za transfery w FPL są minusowe punkty?

To znaczy że Wildcard to taki darmowy transfer?

Ile tych Wildcardow jest dostępnych w sezonie?

wojtoraczi komentarzy: 36014.08.2022, 18:30

@Block25AA

warto śledzić naszych ULTRAS na twitterze;)

vergil99111 komentarzy: 128814.08.2022, 18:28

Chelsea bez napastnika, Loftus-Cheek mizerny, taki trochę tartak.
Mimo takiej przewagi to wygląda jakby pod bramką nie wiedzieli co robić. Taki Giroud to by tu siedział, wrzutki w pole karne i gra tyłem do bramki, dodatkowo obsługiwanie lepszych kolegów z ataku.
Więc pytanie jak można było z takiego Lukaku nie zrobić pożytku?
Za to Havertz i Mount świetnie grają, dodatkowo środek pola zdominowany, intensywność w grze Chelsea z 2 razy większa.

Chociaż na ten moment Arsenal robi dużo lepsze wrażenie od obydwu zespołów pod względem technicznym, a Crystal Palace i Leicester to nie były słabe drużyny, a takie na tle których można brać co najmniej próbkę tego co kanonierzy potrafią.

I jeszcze ten Xhaka w studiu Viaplay.

Furgunn komentarzy: 925414.08.2022, 18:25

@Thoneick: co kolejkę masz jeden darmowy transfer. Maks 2 możesz uzbierać.

lordoftheboard komentarzy: 822914.08.2022, 18:23

@Thoneick: klikasz transfer

@Slaviola: możesz robić transfery bez minusów w punktach

PietrasM komentarzy: 249514.08.2022, 18:23

Chelsea niemal perfekcyjna pierwsza połowa. Zabrakło drugiego trafienia.
Zobaczymy czy Konte potrafi coś zmienić w przerwie.

sickstick komentarzy: 278814.08.2022, 18:21

@Slaviola napisał: "Ale Koulibaly ma dziś dzień!"
Koulibaly gra dziś na poziomie Saliby

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:21

Pany.

Na jakiej zasadzie działa Wildcard?

Furgunn komentarzy: 925414.08.2022, 18:19

Son się marnuje w tym klubie, powinien uciekać.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:18

Sterling to najsłabsze ogniwo smerfów.

ostriket komentarzy: 663314.08.2022, 18:18

Conte I jego uprzedzenia do zawodników to jednak będzie gwóźdź do trumy Kurczaków.

Jak na lewym wahadle może grać Sessegnon czy później Perisic jak jest w składzie Reguilon, Hojbjerg zamiast Bissoumy itp. Nie przeszkadza mi to, niech się rozsadzają od środka

timiiiii komentarzy: 196314.08.2022, 18:17

Znowu się zaczyna wyciąganie wniosków, tym razem nawet przed końcem meczu eksperci stwierdzili na którym miejscu skończy Tottenham cały sezon.

Dla przypomnienia - ile razy w tamtym sezonie w 89 minucie oni przegrywali mecz i kończyli z trzema punktami?

Furgunn komentarzy: 925414.08.2022, 18:16

No i super jest to Spurs walczące o mistrzostwo. Właśnie tego potrzebowaliśmy.

Castillo komentarzy: 219314.08.2022, 18:16

Chelsea zdecydowanie lepiej niż myślałem, spodziewałem się, że to raczej Tottenham będzie cisnął, a tutaj kuraki zgaszone.

Slaviola komentarzy: 1237714.08.2022, 18:16