Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
lordoftheboard komentarzy: 822914.08.2022, 19:10

Jak donoszą dziennikarze hiszpańskiego "Relevo", "The Blues" złożyli już pierwszą ofertę za napastnika. Opiewała ona na około 14 milionów euro.

Ta propozycja została jednak odrzucona przez "Barcę". Wicemistrzowie Hiszpanii zgodzą się na transfer jedynie wtedy, gdy otrzymają ponad 20 milionów euro.

Garfield_pl komentarzy: 2822214.08.2022, 19:07

Co by nie mówic to smerfy zasługują na wygraną, kuraki nic nie grają i oby tak zawsze;)

ArsenalChampion komentarzy: 809214.08.2022, 19:07

Chelsea tu zasłużyła na zwycięstwo. Tottenham przez wiekszośc cześć meczu był bezradny

Goonder komentarzy: 440 newsów: 114.08.2022, 19:07

@Oldgunner3 gdzie widzisz faul? I jak on ma się do gola minute później - mieli nawet piłkę w tym czasie

Furgunn komentarzy: 925414.08.2022, 19:06

Co te kury odwaliły? Gdzie podziali się obrońcy w tej sytuacji :D

Ech0z komentarzy: 1042414.08.2022, 19:06

Nie wiedziałem że 2 kolejka to finał ligi mistrzów . Mało z butów nie wyskoczyli xD

Rynkos7 komentarzy: 682514.08.2022, 19:05

Kulusevski vs Havertz. Pojedynek na dwie okropne mordy. Eh. mam nadzieje, że oba zespoły przegrają

fabregas1987 komentarzy: 2582214.08.2022, 19:05

o co chodzi z tym wchodzeniem w tylek Spurs przez polskich komentatorow i ekspertów? jakaś moda?

Garfield_pl komentarzy: 2822214.08.2022, 19:04

@danielosik napisał: "Jorginho to zawsze musi coś odwalić, cały mecz dobrze gra ale no musi xd"

Castillo komentarzy: 219314.08.2022, 19:02

A Dier to niby ładny? Nie wiadomo czy to rude czy to łyse...

NaliniAFC komentarzy: 96914.08.2022, 19:02

@lordoftheboard: no tak stał jak kołek, dla mnie przeszkadzał bramkarzowi a był na spalonym

Oldgunner3 komentarzy: 978114.08.2022, 19:02

Faul na Havertzu przez duże "F".Inna sprawa,że mieli czas a brazylijski Włoch popełnił piłkarski wielbłąd bawiąc się we własnym polu karnym

lordoftheboard komentarzy: 822914.08.2022, 19:02

@Yave: na PPV zarobią więcej jak za derby

Furgunn komentarzy: 925414.08.2022, 19:01

@Yave: musi zrobić ruch do piłki? Zasłaniał bramkarzowi..

Yave komentarzy: 170414.08.2022, 19:01

Tuchel z Conte za garaże po meczu

lordoftheboard komentarzy: 822914.08.2022, 19:00

@Furgunn: richardlison się nie ruszał więc nie

Furgunn komentarzy: 925414.08.2022, 19:00

@Garfield_pl: może jak najbardziej, taki też obstawiłem.

Mizzou komentarzy: 605314.08.2022, 18:59

Niech Arteta ćwiczy sztuki walki przed NLD, przyda się :)

sickstick komentarzy: 278814.08.2022, 18:58

Ale drukarnia xD

PietrasM komentarzy: 249514.08.2022, 18:58

ahahahahaha

ostriket komentarzy: 663314.08.2022, 18:58

Betancour kosi wszystkich jak leci od kiedy trafił do PL a sędziowie mają to w nosie...

Furgunn komentarzy: 925414.08.2022, 18:57