Lepszy wynik niż gra, Arsenal 2-0 Watford

Lepszy wynik niż gra, Arsenal 2-0 Watford 29.09.2018, 17:03, Łukasz Wandzel 2441 komentarzy

Fanom futbolu trafiła się prawdziwa piłkarska sobota. Roma i Lazio w derbach Rzymu, starcie na szczycie w Serie A między Napoli i Juventusem oraz pojedynek Chelsea z Liverpoolem - wszystkie mecze tego samego dnia. Jednak fani Premier League z pewnością nie przeoczyli też porażki Manchesteru United z West Hamem Łukasza Fabiańskiego oraz spotkania Arsenalu z Watfordem.

To ostatnie starcie najbardziej emocjonowało fanów Kanonierów, ale nic w tym dziwnego, ponieważ drużyna z Londynu udanie zepchnęła Watford z czwartego miejsca w lidze. Mimo to ten mecz należy ocenić jako jeden z tych, w których liczą się trzy punkty, a nie styl, w jakim się je zdobywa. Kanonierzy wygrali w ostatnich parunastu minutach, ale wcześniej byli drużyną gorszą. Mimo to nie stracili bramki oraz mieli trochę szczęścia, co pozwoliło pobić zespół, który na początku sezonu popisał się wysoką formą, za co po sześciu kolejkach Premier League zasłużenie znajdował się w top four.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech (45+3' Leno) - Bellerin, Mustafi, Holding, Monreal - Xhaka, Torreira, Ramsey (63' Iwobi) - Özil, Lacazette, Aubameyang (77' Welbeck).

Watford: Foster - Navarro (84' Femenía), Cathcart, Kabasele, Holebas - Hughes, Doucoure, Capoue, Pereyra - Gray (72' Success), Deeney.

Na Emirates Stadium popularne Szerszenie od pierwszych minut poczuły się jak u siebie, spychając Arsenal na własną połowę. Kiedy gospodarzom udało się uspokoić grę, oglądaliśmy otwarte spotkanie, w którym to Watford często dyktował warunki. W końcu wysoka lokata w Premier League nie wzięła się z niczego, ale nikt nie mógł być bardziej zmotywowany od Arsenalu, by udowodnić, że tylko jemu należy się czwarte miejsce w tabeli.

Kanonierzy mieli kilka sytuacji. Arbiter mógł odgwizdać rzut karny, gdy zahaczony nogą został Alexandre Lacazette. Francuz jednak do samego końca skupiony był na piłce i nie chciał upaść na murawę. Taką waleczną postawą odznaczał się przez całą pierwszą połowę, mając dużo okazji, których jednak nie wykorzystywał. Mimo to trudno wypominać mu, że chybił w sytuacji sam na sam, skoro bez niczyjej pomocy przechwycił futbolówkę. Przyćmił tego popołudnia inną gwiazdę Arsenalu, Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Na sam koniec pierwszej połowy Petr Cech zgłosił uraz, którego nabawił się przy wykopie piłki z piątego metra. Bernd Leno chyba nie spodziewał się, że zadebiutuje w Premier League dzisiejszego popołudnia, zaliczy dobre 45 minut, odznaczy się interwencjami jak nigdy dotąd z armatką na piersi oraz zaliczy czyste konto.

W drugiej połowie Kanonierzy zaczęli dążyć do zmiany wyniku, wiedząc, że czas zaczyna im uciekać. Przez to widoczna była frustracja po stronie gospodarzy po nieudanych zagraniach. Piłkarze często nie rozumieli intencji swoich partnerów, więc futbolówka miała problem ze znalezieniem adresata. To działało na korzyść Watfordu, który wypracowywał sobie więcej okazji do strzelenia bramki niż Arsenal. Bernd Leno miał wiele pracy i ratował skórę swojej drużynie niejednokrotnie, ale sam niemiecki golkiper by nie wystarczył. Londyńczycy mieli też dużo szczęścia. Gdyby Szerszenie były skuteczniejsze, mogłyby wygrywać więcej niż jedną bramką.

Tylko że w końcówce obraz spotkania w obrócił się o 180 stopni. Nastąpiło otwarcie wyniku, a prowadzenie objął Arsenal. W 81. minucie Alex Iwobi dograł w pole karne, gdzie znajdował się Alexandre Lacazette. Francuz nie zdołał jednak umieścić piłki w siatce, ponieważ uprzedził go rywal. Craig Cathcart skierował futbolówkę do własnej bramki, próbując powstrzymać napastnika The Gunners. Gol podziałał orzeźwiająco na całą drużynę, w tym na niewidocznego do tej pory Mesuta Özila. Były reprezentant Niemiec wykorzystał podanie Lacazette'a i ustalił wynik meczu, 2-0.

Poza stylem gry Arsenalu przez 80 minut martwić może jedynie nie najlepsza dyspozycja Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz kontuzja Petra Cecha. W przypadku Gabończyka może to być jeden słabszy występ, ale na razie to Alexandre Lacazette wyrasta na ważniejszą postać w ofensywie. Jeśli zaś chodzi o czeskiego golkipera, wieść o kontuzji nigdy nie jest przyjemna, lecz Bernd Leno udowodnił swoją grą, że jest w stanie go zastąpić.

Warto podkreślić, że dobrze pokazali się także Rob Holding i Alex Iwobi. Ten pierwszy uniknął rażących błędów, a w sytuacji Anglika bardzo cieszy solidny i równy występ. Z kolei ten drugi dał znakomitą zmianę, zastępując Aubameyanga. Raczej trudno o to, by gra zespołu się poprawiła, kiedy z murawy schodzi była gwiazda Borussi Dortmund, a Nigeryjczykowi się ta sztuka udała. Uczestniczył w obu sytuacjach bramkowych Arsenalu. Można powiedzieć, że zdobył asystę przy golu samobójczym Cathcarta, a przy drugim golu podał do Lacazette'a zanim ten zagrał do Özila.

Po zwycięstwie z Watfordem Arsenal zajmuje piąte miejsce w Premier League, równając się punktami ze znajdującym się na czwartej pozycji Tottenhamem.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Chopinno komentarzy: 328702.10.2018, 19:33

Jeśli DDG wyleci to United może powiedzieć "papa" top4

Mihex komentarzy: 2360402.10.2018, 19:30

Prawda to, że De Gea kontuzja i nie zagra z Valnecią :P? Nieźle się Mou sypie plan. Najpierw szatnia, teraz najlepszy zawodnik :V

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 202.10.2018, 19:29

@pauleta19 najlepiej podsumował kiedyś Luiza - cienki środkowy obrońca, bardzo dobry zawodnik, ale ustawiony wyżej.

DontCry komentarzy: 760802.10.2018, 19:29

@Glajskor: Przy bramce zawinili obaj, ale Hazard wbiegł w "strefę" Gomeza, i to jego bym bardziej winił, tym bardziej, że kompletnie nie asekurował TAA w tej akcji, a powinien.

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2018, 19:28

Dybala 2

Glajskor komentarzy: 106102.10.2018, 19:24

@DontCry napisał: "Tak czułem, że napiszesz o błędach piłkarza LFC i zaraz wyskoczy jakiś kibic czerwonych.

Gomez jest niezły, dobrze wygląda w parze z VVD, ale na pewno jeszcze nie można go wymieniać w gronie najlepszych w lidze - o tym pisałem."

Jasne, nigdzie nie napisałem, że jest najlepszy, czyż nie? Odniosłem się do całokształtu i poprawiłem to, co jest nieprawda. Przy bramce zawinił TAA, Gomez musiał momentalnie przesunąć się na pozycje Trenta, ale nie zdążył, bo Hazard był już w pełnym sprincie i nie był w stanie zablokować strzału.

Kysio2607 komentarzy: 1336002.10.2018, 19:23

Dlaczego Ci komentatorzy w meczu City nie są podzieleni na jedynkę i dwójkę? xd dziwnie sie slucha, jak raz jeden komentuje co się dzieje na boisku a raz drugi :D

DontCry komentarzy: 760802.10.2018, 19:21

Womanizer komentarzy: 992902.10.2018, 19:20

@Chopinno:

Non stop w sensie że to sie powtarza od lat. Dobra gra i farfocle na przemian.

lays komentarzy: 3987102.10.2018, 19:20

Ajj obejrzalbym taki Arsenal w LM jak gra dzis w czerwono białych koszulkach z Hoffe :(

ArsenalChampion komentarzy: 809902.10.2018, 19:20

@DontCry: Sokratis to był jeden z najlepszych obrońców Bundesligi w ostatnich latach, choć swój ostatni rok miał gorszy zresztą jak cała Borussia

Chopinno komentarzy: 328702.10.2018, 19:18

@Womanizer: to nonstop czy z przerwami? :D wiem przypieprzam się ale musiałem :D

Glajskor komentarzy: 106102.10.2018, 19:18

@DontCry napisał: "@RIVALDO700: Nie zgodzę się. Owszem nieźle uzupełnia się z VVD, ale ten drugi sporo nadrabia po młodym, który popełnia błędy - przykład ostatnia bramka Hazarda była wynikiem błędu Gomeza. Jak dla mnie przy innym partnerze wyglądałby raczej kiepsko.

Topka na ten sezon: VVD, Laporte, Rudiger"

Gomez rozegral dopiero 8. spotkanie w Liverpoolu na pozycji CB w meczu o pkt. Mimo, że jest w klubie od 2015 roku. Był rzucany z LB na RB, do tego kontuzje...Aż w końcu kosztem Lolvrena(yahoo) może grać na swojej nominalnej pozycji. Bramka Hazarda to głównie wina Trenta, a nie Gomeza, to tak w gwoli ścisłości. Był w tym meczu momentami niepewny, to fakt, ale całokształt jego gry był zupełnie inny. Spokój i pewność siebie, do tego dobre wyprowadzanie piłki. Hej, Gomez ma dopiero 21 lat, a mając u boku takiego nauczyciela, jak VVD - może być tylko lepszy, tak myślę :)

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11702.10.2018, 19:17

Dawać Hoffenheim, bić City.

Womanizer komentarzy: 992902.10.2018, 19:16

@DontCry:

Sokratis na początku w nowej lidze. A Luiz non stop od 2013 roku z przerwami. Okresy dobrej gry i okresy wylewów. Zarówno w kadrze Brazylii gdzie już dawno stracił miejsce jak i w klubie.

Reamoner komentarzy: 467702.10.2018, 19:13

Smoku nieźle sie wkopał żeby komentować mecze ze Strejlauem

DontCry komentarzy: 760802.10.2018, 19:13

Jezu jaka akcja, szkoda, że Sterling zepsuł strzał.

Marcinafc93 komentarzy: 32842 newsów: 102.10.2018, 19:12

Sterling xd

ArsenalChampion komentarzy: 809902.10.2018, 19:12

@Deiigloo: to może sobie wyłączyłeś assyste przy podawaniu w opcjach

DontCry komentarzy: 760802.10.2018, 19:11

@Womanizer: Sokratis na początku też wyglądał "rzadziak", ostatnio się poprawił, ale zobaczymy jak długo utrzyma formę. Dla mnie to on nadal jest niewiadomą, bo Bundesligi nie oglądam.

Womanizer komentarzy: 992902.10.2018, 19:10

@DontCry:

Ma dobre długie podanie ale w defensywie to zwykły rzadziak na DŁUŻSZĄ METĘ. To że zagrał teraz 2-3 dobre mecze to nic nie znaczy. Stawianie kogoś takiego wyżej niż Sokratisa, to gorzej niż naplucie w twarz.

Gwarantuje Ci że jak Christensen wróci do formy to Luiz powędruje na ławke w trybie natychmiastowym. Tam gdzie zresztą siedzi od 2 sezonów.

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144802.10.2018, 19:07

@ArsenalChampion: pada akurat niedawno kupiłem i nie nawalam nim jak ksi czy inny w2s, więc nie sądzę żeby to on był przyczyną

DontCry komentarzy: 760802.10.2018, 19:06

@Womanizer: Oglądam i boli mnie porównywanie Mustafiego do kogokolwiek, bo to najbardziej elektryczny zawodnik w lidze, wiem, że Luiz ma swoje za uszami, ale nie przesadzaj, naprawdę.

+ D. Luiz świetnie rozgrywa, widziałeś jego piłkę do Williana w meczu z LFC? Cudo.

zly_kanonier komentarzy: 511102.10.2018, 19:06

Aguero to jest jednak kozak

ArsenalChampion komentarzy: 809902.10.2018, 19:05

@Deiigloo: polecam zmienić pada

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144802.10.2018, 19:04

Też tak macie że im dłużej gracie w FIFE 19 tym gorzej wam się gra? Np. u mnie teraz ⅔ podań trafia w rywala. Tak bez przyczyny. Czasami jak podam sobie piłkę w bok, to nie wiadomo czemu leci ona prosto.

Kysio2607 komentarzy: 1336002.10.2018, 19:04

Szybko. Dałem +2,5 i zwyciestwo City, więc pięknie.

Kysio2607 komentarzy: 1336002.10.2018, 19:03

Swoją drogą, dziwie się trochę Guardioli, że nie zainwestowal paru milionow na jakieś zastępstwo dla Mendiego. Gośc ma kruche zdrowie, przez co znów Hiszpan musi łatać lewą obronę Delphem, Zinchenko czy Laportem.

wojtek1256 komentarzy: 298602.10.2018, 19:03

Jakby ktoś potrzebował :D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 102.10.2018, 19:03

Bonucci jaki sztos z tym podaniem do Paola.

Reamoner komentarzy: 467702.10.2018, 19:02

No to city do LE

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.10.2018, 19:01

Czekam już tylko na wniosek po pierwszej minucie, że City nie ma szans na wygranie Ligi Mistrzów.

@DontCry:

Stary Ty oglądasz mecze CFC wgl? Luiz jest mega nieregularny. Ten sam poziom co Mustafi albo nawet gorszy. Tylko że u nich cała 11 lepiej broni i tak tego nie widać. Sokratis jest lepszy od niego o klase jak nie dwie.

DontCry komentarzy: 760802.10.2018, 18:57

Przy czym wybór między Nacho i Alonso to taki który chciałby mieć każdy trener. Wystawiasz w zależności od przeciwnika i masz 99 % gwarancję sukcesu, dwóch bardzo dobrych piłkarzy.

Dobra kończę rozpływanie się nad wspaniałą ligą angielską i lecę oglądać City, do usłyszenia za 45 minut.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57302.10.2018, 18:57

@mistiqueAFC napisał: "Wiesz może dlaczego nie ma ma stronie przetłumaczonej pomeczowej konferencji Emery’ego?No offence, grzecznie pytam"

Widocznie nikt nie miał chęci, by ją przetłumaczyć albo nie wiedział, że się pojawiła.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.10.2018, 18:56

@MVTI: Wiesz może dlaczego nie ma ma stronie przetłumaczonej pomeczowej konferencji Emery’ego?No offence, grzecznie pytam

Ranczomen komentarzy: 1235202.10.2018, 18:55

@Witowo95 napisał: "Welbeck > Aguero"