Lepszy wynik niż gra, Arsenal 2-0 Watford

Lepszy wynik niż gra, Arsenal 2-0 Watford 29.09.2018, 17:03, Łukasz Wandzel 2441 komentarzy

Fanom futbolu trafiła się prawdziwa piłkarska sobota. Roma i Lazio w derbach Rzymu, starcie na szczycie w Serie A między Napoli i Juventusem oraz pojedynek Chelsea z Liverpoolem - wszystkie mecze tego samego dnia. Jednak fani Premier League z pewnością nie przeoczyli też porażki Manchesteru United z West Hamem Łukasza Fabiańskiego oraz spotkania Arsenalu z Watfordem.

To ostatnie starcie najbardziej emocjonowało fanów Kanonierów, ale nic w tym dziwnego, ponieważ drużyna z Londynu udanie zepchnęła Watford z czwartego miejsca w lidze. Mimo to ten mecz należy ocenić jako jeden z tych, w których liczą się trzy punkty, a nie styl, w jakim się je zdobywa. Kanonierzy wygrali w ostatnich parunastu minutach, ale wcześniej byli drużyną gorszą. Mimo to nie stracili bramki oraz mieli trochę szczęścia, co pozwoliło pobić zespół, który na początku sezonu popisał się wysoką formą, za co po sześciu kolejkach Premier League zasłużenie znajdował się w top four.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech (45+3' Leno) - Bellerin, Mustafi, Holding, Monreal - Xhaka, Torreira, Ramsey (63' Iwobi) - Özil, Lacazette, Aubameyang (77' Welbeck).

Watford: Foster - Navarro (84' Femenía), Cathcart, Kabasele, Holebas - Hughes, Doucoure, Capoue, Pereyra - Gray (72' Success), Deeney.

Na Emirates Stadium popularne Szerszenie od pierwszych minut poczuły się jak u siebie, spychając Arsenal na własną połowę. Kiedy gospodarzom udało się uspokoić grę, oglądaliśmy otwarte spotkanie, w którym to Watford często dyktował warunki. W końcu wysoka lokata w Premier League nie wzięła się z niczego, ale nikt nie mógł być bardziej zmotywowany od Arsenalu, by udowodnić, że tylko jemu należy się czwarte miejsce w tabeli.

Kanonierzy mieli kilka sytuacji. Arbiter mógł odgwizdać rzut karny, gdy zahaczony nogą został Alexandre Lacazette. Francuz jednak do samego końca skupiony był na piłce i nie chciał upaść na murawę. Taką waleczną postawą odznaczał się przez całą pierwszą połowę, mając dużo okazji, których jednak nie wykorzystywał. Mimo to trudno wypominać mu, że chybił w sytuacji sam na sam, skoro bez niczyjej pomocy przechwycił futbolówkę. Przyćmił tego popołudnia inną gwiazdę Arsenalu, Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Na sam koniec pierwszej połowy Petr Cech zgłosił uraz, którego nabawił się przy wykopie piłki z piątego metra. Bernd Leno chyba nie spodziewał się, że zadebiutuje w Premier League dzisiejszego popołudnia, zaliczy dobre 45 minut, odznaczy się interwencjami jak nigdy dotąd z armatką na piersi oraz zaliczy czyste konto.

W drugiej połowie Kanonierzy zaczęli dążyć do zmiany wyniku, wiedząc, że czas zaczyna im uciekać. Przez to widoczna była frustracja po stronie gospodarzy po nieudanych zagraniach. Piłkarze często nie rozumieli intencji swoich partnerów, więc futbolówka miała problem ze znalezieniem adresata. To działało na korzyść Watfordu, który wypracowywał sobie więcej okazji do strzelenia bramki niż Arsenal. Bernd Leno miał wiele pracy i ratował skórę swojej drużynie niejednokrotnie, ale sam niemiecki golkiper by nie wystarczył. Londyńczycy mieli też dużo szczęścia. Gdyby Szerszenie były skuteczniejsze, mogłyby wygrywać więcej niż jedną bramką.

Tylko że w końcówce obraz spotkania w obrócił się o 180 stopni. Nastąpiło otwarcie wyniku, a prowadzenie objął Arsenal. W 81. minucie Alex Iwobi dograł w pole karne, gdzie znajdował się Alexandre Lacazette. Francuz nie zdołał jednak umieścić piłki w siatce, ponieważ uprzedził go rywal. Craig Cathcart skierował futbolówkę do własnej bramki, próbując powstrzymać napastnika The Gunners. Gol podziałał orzeźwiająco na całą drużynę, w tym na niewidocznego do tej pory Mesuta Özila. Były reprezentant Niemiec wykorzystał podanie Lacazette'a i ustalił wynik meczu, 2-0.

Poza stylem gry Arsenalu przez 80 minut martwić może jedynie nie najlepsza dyspozycja Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz kontuzja Petra Cecha. W przypadku Gabończyka może to być jeden słabszy występ, ale na razie to Alexandre Lacazette wyrasta na ważniejszą postać w ofensywie. Jeśli zaś chodzi o czeskiego golkipera, wieść o kontuzji nigdy nie jest przyjemna, lecz Bernd Leno udowodnił swoją grą, że jest w stanie go zastąpić.

Warto podkreślić, że dobrze pokazali się także Rob Holding i Alex Iwobi. Ten pierwszy uniknął rażących błędów, a w sytuacji Anglika bardzo cieszy solidny i równy występ. Z kolei ten drugi dał znakomitą zmianę, zastępując Aubameyanga. Raczej trudno o to, by gra zespołu się poprawiła, kiedy z murawy schodzi była gwiazda Borussi Dortmund, a Nigeryjczykowi się ta sztuka udała. Uczestniczył w obu sytuacjach bramkowych Arsenalu. Można powiedzieć, że zdobył asystę przy golu samobójczym Cathcarta, a przy drugim golu podał do Lacazette'a zanim ten zagrał do Özila.

Po zwycięstwie z Watfordem Arsenal zajmuje piąte miejsce w Premier League, równając się punktami ze znajdującym się na czwartej pozycji Tottenhamem.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
TheBestGooner komentarzy: 358403.10.2018, 11:18

@new_star: To będzie miał uszy na policzkach.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 903.10.2018, 11:18

@praptak:
To idź tyłem do kierunku wiatru.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52403.10.2018, 11:08

Arsenal ma chyba przeznaczone 200 milionów na letnie wzmocnienia, że tak lekką ręką może pozwolić sobie na puszczanie piłkarzy za darmo.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 903.10.2018, 11:02

Od razu przypomina mi się to zdjęcie, na którym nowe kontrakty parafują Jenkinson, Ramsey, Wilshere, Gibbs i Ox. Wszystko wskazuje na to, że po sezonie żadnego nie będzie już w AFC.

darek250s komentarzy: 10297 newsów: 503.10.2018, 10:58

@Conrado888 napisał: "Cross podaje, że Welbeck na wylocie razem z Ramseyem. Jak tak dalej pójdzie to po sezonie ze starej ekipy Wengera zostaną tylko pojedyncze jednostki."

Lubie to

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 903.10.2018, 10:57

praptak komentarzy: 882103.10.2018, 10:57

Ale dziś meczyki! Napoli - Live, oto mój wybór.
PS. U Was też tak wiaterek nawiewa? Ja przeszedłem 10 metrów i mam policzki na uszach :( wiecie jak to głupio wygląda? Jakbym wciąż się cieszył a mijałem kolumnę pogrzebową i teraz mam wyrzuty

veron komentarzy: 459203.10.2018, 09:44

@mistiqueAFC: statystyka praktycznie nie do zweryfikowania ale brzmi zabawnie :p

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.10.2018, 09:42

Ireneusz Mazur jak jedzie po FIVB xD.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.10.2018, 09:20

Takie tam z Twittera:

Alexis has given the ball away 46 times tonight, that’s More than Santi cazorla gave it away in 6 years with Arsenal FC.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 203.10.2018, 09:16

Ja tam bym chciał żeby od nowego sezonu koszulki dostarczał nam Le Coq Sportif :D

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466903.10.2018, 09:00

Witam witam, a straciłem zapał po tym co ostatnio przychodzi mi oglądać, tu nie chodzi o to że nie ma wyników, bo za Moyesa też ich nie było a oglądałem każdy mecz, teraz nie ma ambicji, wybiegania i walecznosci i mimo że po meczu z WHU powiedziałem sobie ze przestaje oglądać na jakiś czas póki nie usłyszę że jest ambicją i walka tak wczoraj oczywiście obejrzałem cały mecz no i znowu się zawiodłem, u was natomiast coraz lepiej, zmiana trenera wychodzi na plus oby tak dalej :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 203.10.2018, 08:15

@Mihex: XD

Mihex komentarzy: 2360403.10.2018, 07:28

@filo94: e tam, gra kupe, ale za 400k tygodbiowo. Jak dla mnie spoko xd

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 203.10.2018, 06:37

Sanchez odchodząc z Arsenalu popełnił mega błąd :)

XandeR komentarzy: 968203.10.2018, 03:42

Spokojnie dziewczynki, Xhaka nadal jest cienki jak barszcz, tylko teraz przeciwnicy z niższej półki i nie ma go kto za często zweryfikować.

Out czym prędzej. Razem z Walijskim bękartem Wengera

lays komentarzy: 3987103.10.2018, 01:19

James Benge
@jamesbenge
11 sek.
As reported, Aaron Ramsey's agent confirmed in a series of tweets (since deleted) that his client did not want to leave Arsenal, who have pulled the plug on talks.

Czyli co, można przez to rozumieć, że odejdzie latem za free i wtedy wybierze sobie najlepszy hajs za podpis?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.10.2018, 00:55

znalwziono dzisiaj martwego psa w galerii śląskiej

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.10.2018, 00:53

Wow, Dzeko dzis z hattrickiem. On jest jak wino.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.10.2018, 00:10

Akurat ja przed sezonem nawet obstawiałem, ze united moze nie byc w pierwszej 6 a tu były osoby i nawet sporo co ku mojemu zaskoczeniu nawet dawali im mistrza. Co do Baja, to tez przeczuwałem problem bo robben i ribery prime jest niesamowicie istotny dla nich jak messi dla FCB , gnabry i coman to jeszcze długo nie bedzie to, oj długo. Dla gigantów topowych ida ciekawe czasy co juz wiele razy tu pisałem, chocby Real który na 3 ostatnie mecze przegrał 2, bo bale kontuzja i trzeba grac vasquezem.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10303.10.2018, 00:07

@kaziu874: już jest zaktualizowany.

simson16 komentarzy: 461403.10.2018, 00:01

Jak pisałem że United nie będzie w top4 przed sezonem oraz że Bayern będzie miał problemy, to nikt nie wierzył mi :)

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 502.10.2018, 23:55

Florian Plettenberg: "Wrtloser Blitzabflug von James Rodriguez. Bereits um 23:02 Uhr, also knapp 10 Minuten (!) nach Abpfiff, rauscht der Kolumbianer frischgeduscht aus der Arena ab. Frust-Potenzial scheint hoch zu sein.".

Dziennikarz Sport1 podał, że James prawdopodobnie z powodu frustracji sam opuścił stadion bez słowa wyjaśnienia już 10 minut po zakończeniu meczu. W Bayernie coraz bardziej nerwowo.

Reamoner komentarzy: 467402.10.2018, 23:29

@RIVALDO700: Myśle że Bayern chciałby kosić kasiore nie wkładając wiele, kosić kokosy i wygrywać trofea a tak się nie da. Zatrudniono Kovaca bo wiadomo że nie będzie problematyczny, nie będzie protestował na brak transferów, nie powie nic złego o zarządzie ... i jest tani. Marketingowo Bayern to top topów ale gdzie ginie kasa zarobiona z praw telewizyjnych od sponsorów czy ze zdobywanych mistrzostw ... rozpływa się magicznie

kaziu874 komentarzy: 673302.10.2018, 23:26

Kiedy będzie zaaktualizowany typer? Zawsze jest takie opóźnienie z tym?

ArsenalChampion komentarzy: 803702.10.2018, 23:25

Real, Barcelona , Bayern grają beznajdziejnie , chyba Wenger będzie miał w czym wybierać

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.10.2018, 23:24

,,Lopetegui i Kovac. Sorry, ale to są trenerzy na Porto i Eintracht, a nie na Real i Bayern.''

Twarowski na tt. Zgadzacie sie?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.10.2018, 23:22

Under z Romy przypomina troche takiego małego prime'a Sancheza.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.10.2018, 23:20

Widzieliście jak Alexisowi się spieszyło zejść z boiska przy zmianie? :D trybuny musiały mu „pomóc” w przyspieszeniu

Kiepomen komentarzy: 432902.10.2018, 23:02

@Reamoner: Rozbrają mnie te argumenty o tym, że biega ; ) Pomocnik powinien oferować jednak nieco więcej. Mam nadzieję że wyjdziesz i znajdziesz specjalistę, bo ta Xhako-mania możliwe że jest uleczalna. Pierwszy mnie zaatakowałeś, więc idź i nie wracaj.

Mihex komentarzy: 2360402.10.2018, 23:01

Bayern ma remis i powinien sie z niego cieszyc. Jakby Ajax wykorzystal choc polowe setek to by sie pogromem skonczylo. Kovac to sie chyba gry obronnej uczyl ogladajac mecze Bayernu z Arsenalem, ale nie ta druzyne co trzeba obserwowal xd Dobrze dla nich ze Neuera maja

simson16 komentarzy: 461402.10.2018, 23:00

No i co kto grał X United tak jak prosiłem :) :) :)

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 102.10.2018, 22:58

@RIVALDO700 napisał: "Jak wejdzie się na tt to do zwolnienia lopetegi, kova, Valverde i mou. Robi się ciekawie hehe."

Może się jakoś wymienią klubami między sobą :D

Kuuuurczeee, ale bym takiego Martiala przygarnął....

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11702.10.2018, 22:56

Gabriel kozak mecz z ManUtd.

Reamoner komentarzy: 467402.10.2018, 22:55

@Kysio2607: Emery będzie u nas co najmniej tyle co Wenger :P

schnor25 komentarzy: 1854602.10.2018, 22:55

Kurła, gdyby tak kupić takiego Cengiza Undera...

Kysio2607 komentarzy: 1336002.10.2018, 22:51

@RIVALDO700: Ciekawe czy ktorys z tych klubów brałby teraz Emerego :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.10.2018, 22:50

Reamoner komentarzy: 467402.10.2018, 22:50

Wszyscy widzą że Granit dobrze zaczął sezon, że jest pewniakiem w środku pola, biega najwięcej, od 1 do 90 min pełne zaangażowanie, nigdy nie będzie Modriciem Pogbą czy Kante. A ty widać że masz z nim problem aż miło sobie wyobrazić co musiałeś robić po meczu z newcastle po bramce Granita ... szkoda że nie skoczyłeś. Wychodzę nie karmię zwierząt i trolii.

Kiepomen komentarzy: 432902.10.2018, 22:49

@Reamoner: No tak, w ciuchach po które Ty musisz wchodzić do kontenera z pomocą Cygana.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 102.10.2018, 22:48