Lepszy wynik niż gra, Arsenal 2-0 Watford

Lepszy wynik niż gra, Arsenal 2-0 Watford 29.09.2018, 17:03, Łukasz Wandzel 2441 komentarzy

Fanom futbolu trafiła się prawdziwa piłkarska sobota. Roma i Lazio w derbach Rzymu, starcie na szczycie w Serie A między Napoli i Juventusem oraz pojedynek Chelsea z Liverpoolem - wszystkie mecze tego samego dnia. Jednak fani Premier League z pewnością nie przeoczyli też porażki Manchesteru United z West Hamem Łukasza Fabiańskiego oraz spotkania Arsenalu z Watfordem.

To ostatnie starcie najbardziej emocjonowało fanów Kanonierów, ale nic w tym dziwnego, ponieważ drużyna z Londynu udanie zepchnęła Watford z czwartego miejsca w lidze. Mimo to ten mecz należy ocenić jako jeden z tych, w których liczą się trzy punkty, a nie styl, w jakim się je zdobywa. Kanonierzy wygrali w ostatnich parunastu minutach, ale wcześniej byli drużyną gorszą. Mimo to nie stracili bramki oraz mieli trochę szczęścia, co pozwoliło pobić zespół, który na początku sezonu popisał się wysoką formą, za co po sześciu kolejkach Premier League zasłużenie znajdował się w top four.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech (45+3' Leno) - Bellerin, Mustafi, Holding, Monreal - Xhaka, Torreira, Ramsey (63' Iwobi) - Özil, Lacazette, Aubameyang (77' Welbeck).

Watford: Foster - Navarro (84' Femenía), Cathcart, Kabasele, Holebas - Hughes, Doucoure, Capoue, Pereyra - Gray (72' Success), Deeney.

Na Emirates Stadium popularne Szerszenie od pierwszych minut poczuły się jak u siebie, spychając Arsenal na własną połowę. Kiedy gospodarzom udało się uspokoić grę, oglądaliśmy otwarte spotkanie, w którym to Watford często dyktował warunki. W końcu wysoka lokata w Premier League nie wzięła się z niczego, ale nikt nie mógł być bardziej zmotywowany od Arsenalu, by udowodnić, że tylko jemu należy się czwarte miejsce w tabeli.

Kanonierzy mieli kilka sytuacji. Arbiter mógł odgwizdać rzut karny, gdy zahaczony nogą został Alexandre Lacazette. Francuz jednak do samego końca skupiony był na piłce i nie chciał upaść na murawę. Taką waleczną postawą odznaczał się przez całą pierwszą połowę, mając dużo okazji, których jednak nie wykorzystywał. Mimo to trudno wypominać mu, że chybił w sytuacji sam na sam, skoro bez niczyjej pomocy przechwycił futbolówkę. Przyćmił tego popołudnia inną gwiazdę Arsenalu, Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Na sam koniec pierwszej połowy Petr Cech zgłosił uraz, którego nabawił się przy wykopie piłki z piątego metra. Bernd Leno chyba nie spodziewał się, że zadebiutuje w Premier League dzisiejszego popołudnia, zaliczy dobre 45 minut, odznaczy się interwencjami jak nigdy dotąd z armatką na piersi oraz zaliczy czyste konto.

W drugiej połowie Kanonierzy zaczęli dążyć do zmiany wyniku, wiedząc, że czas zaczyna im uciekać. Przez to widoczna była frustracja po stronie gospodarzy po nieudanych zagraniach. Piłkarze często nie rozumieli intencji swoich partnerów, więc futbolówka miała problem ze znalezieniem adresata. To działało na korzyść Watfordu, który wypracowywał sobie więcej okazji do strzelenia bramki niż Arsenal. Bernd Leno miał wiele pracy i ratował skórę swojej drużynie niejednokrotnie, ale sam niemiecki golkiper by nie wystarczył. Londyńczycy mieli też dużo szczęścia. Gdyby Szerszenie były skuteczniejsze, mogłyby wygrywać więcej niż jedną bramką.

Tylko że w końcówce obraz spotkania w obrócił się o 180 stopni. Nastąpiło otwarcie wyniku, a prowadzenie objął Arsenal. W 81. minucie Alex Iwobi dograł w pole karne, gdzie znajdował się Alexandre Lacazette. Francuz nie zdołał jednak umieścić piłki w siatce, ponieważ uprzedził go rywal. Craig Cathcart skierował futbolówkę do własnej bramki, próbując powstrzymać napastnika The Gunners. Gol podziałał orzeźwiająco na całą drużynę, w tym na niewidocznego do tej pory Mesuta Özila. Były reprezentant Niemiec wykorzystał podanie Lacazette'a i ustalił wynik meczu, 2-0.

Poza stylem gry Arsenalu przez 80 minut martwić może jedynie nie najlepsza dyspozycja Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz kontuzja Petra Cecha. W przypadku Gabończyka może to być jeden słabszy występ, ale na razie to Alexandre Lacazette wyrasta na ważniejszą postać w ofensywie. Jeśli zaś chodzi o czeskiego golkipera, wieść o kontuzji nigdy nie jest przyjemna, lecz Bernd Leno udowodnił swoją grą, że jest w stanie go zastąpić.

Warto podkreślić, że dobrze pokazali się także Rob Holding i Alex Iwobi. Ten pierwszy uniknął rażących błędów, a w sytuacji Anglika bardzo cieszy solidny i równy występ. Z kolei ten drugi dał znakomitą zmianę, zastępując Aubameyanga. Raczej trudno o to, by gra zespołu się poprawiła, kiedy z murawy schodzi była gwiazda Borussi Dortmund, a Nigeryjczykowi się ta sztuka udała. Uczestniczył w obu sytuacjach bramkowych Arsenalu. Można powiedzieć, że zdobył asystę przy golu samobójczym Cathcarta, a przy drugim golu podał do Lacazette'a zanim ten zagrał do Özila.

Po zwycięstwie z Watfordem Arsenal zajmuje piąte miejsce w Premier League, równając się punktami ze znajdującym się na czwartej pozycji Tottenhamem.

lays komentarzy: 3987102.10.2018, 20:46

Aguero ma pusta bramke, a komentator tam wylane XD komentarz jakby wypadła na out, toż to komedia

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.10.2018, 20:45

@TheBestGooner: obrońcy strzelajo, bramkarz broni i wszyscy są zadowoleni.

Alonso komentarzy: 1282402.10.2018, 20:44

@lays: Dostaną budżet ze 200mln na wzmocnienia(hehe) albo Cech, Monreal czy nawet Lichy dostają kontrakt na kolejny rok bo nie wyrobią.

polishbrigadesx komentarzy: 1021602.10.2018, 20:43

Bardzo dobrze welbz niech odchodzi i niech zabiera ze sobą Aarona.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.10.2018, 20:41

Danny nie dostanie kontraktu?Szkoda ale tak czasem bywa.Kończyny ze starym Arsenalem, niech młodzi dostaną szansę.
Jeszcze w zeszłym sezonie każdy by oddał Welbza za free, a teraz zaczną się płacze, bo przecież za darmo odejdzie po sezonie.Dajcie spokój ludzie

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 102.10.2018, 20:41

Hull vs Leeds
Grosicki z Klichem w podstawowych składach.

Delphi87 komentarzy: 23602.10.2018, 20:41

@TheBestGooner:
Można też skorzystać przez parę miesięcy, później zrezygnować i w razie potrzeby kiedyś wznowić. Ja tak zrobiłem z Netflixem, zakupiłem aby obejrzeć Narcos i po około 3 miesiącach zrezygnowałem i planuję korzystać ponownie po premierze nowego sezonu Narcos: Mexico

No, ale mecz City juz dramat.

Tak jak kiedys w latach 90 był komentowany żużel '' KASK NIEBIESKI WYPRZEDZA KASK ŻÓŁTY, KONIEC WYSCIGU - WYGRAŁ CZERWONY '' XDDD

Ps. City mi 2 tyg temu zwalilo kpon w LM, a dalem ich po kursie 1,2 na podbicie o dyszke XD Dzis juz widze, ze chca zepsuc drugi.

Chopinno komentarzy: 328702.10.2018, 20:36

Moim zdaniem nowa umowa dla Wele to mus. Do rotacji świetna opcja, chyba że sam nie chce przedłużyć, albo Stan ma zamiar rzucić z 200 baniek na transfery na lato.

Mihex komentarzy: 2360402.10.2018, 20:36

@mitmichael: Nie bardzo fajnie, a "wyśmienicie" albo "doskonale"

lays komentarzy: 3987102.10.2018, 20:36

@Alonso:

U nas już pewne jest to, że środkowy obrońca, środkowy pomocnik i skrzydłowy potrzebni na mus. Liczę na ten awans do LM, bo dostaniemy te 30-40 mln funtow wiecej.

Zima moglby Ramsey odejsc i juz moglibysmy sciagnac skrzydlowego chcoaiz.

Alonso komentarzy: 1282402.10.2018, 20:33

@lays: Potem po sezonie Emery, Sanllehi i Sven dostaną 80mln na transfery, może 100 jak będzie LM i będą musieli zrobić za to ze 3 transfery do pierwszego składu i kolejne 3 na ławke.

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2018, 20:32

Mecz Juventusu komentuje Smokowski wiec komentarz jest bardzo fajny a trenera Strejlaua zawsze sie fajnie słucha.

TheBestGooner komentarzy: 358402.10.2018, 20:32

@Delphi87:
To wszystko jest spoko opcją jak się ma z kim dzielić kontem i płacić na spółkę wybierając lepsze pakiety. W innym razie to trochę mało ciekawa sprawa płacąc tyle pieniędzy zwłaszcza, że za bogata biblioteka nie jest, spora część leci w TV.

polishbrigadesx komentarzy: 1021602.10.2018, 20:31

W Polsacie większość komentatorów jest słaba. W nc dają radę .

Delphi87 komentarzy: 23602.10.2018, 20:29

@songoku95: netflix.com. hbogo.pl. showmax.com - najlepsze strony z serialami

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.10.2018, 20:29

@lays:
No serio nawet nie ma zmiany modułami tylko mówią tak samo, najlepiej jak w ogóle padał gol a oni opowiadali wciąż historię/przytaczali biografię xD

Chopinno komentarzy: 328702.10.2018, 20:29

@lays: ja tam na drugi mecz szukam zagranicznego streama. Tego nie da się słuchać.

TheBestGooner komentarzy: 358402.10.2018, 20:28

@lays
Prawie co tydzień słuchasz Pszema pewnie w C+ i się dziwisz, że takie sytuacje mają miejsce :P

polishbrigadesx komentarzy: 1021602.10.2018, 20:28

Ale drewniany środek w MU. Ajax remis z Bayernem.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.10.2018, 20:28

Nie jestem za City, ale to jest ewidentny karny.

lays komentarzy: 3987102.10.2018, 20:27

Komentarz jak emocje na grzybach... Pada gol, czy nie pada gol, a oni taka sama reakcja. Jak mogą takich ludzi dawać do komentowania czegokolwiek.

wojtek1256 komentarzy: 298602.10.2018, 20:26

Co te City?! Niech strzelają bo kupon zepsuja na starcie

lays komentarzy: 3987102.10.2018, 20:25

Mirror | Danny Welbeck set to leave Arsenal on a free transfer at the end of the season, with no new deal in sight. #afc

KOlejny odchodzi za free, nie widzialem chyba jeszcze takiego klubu ,ktory oddaje tak pilkarzy za free. City to tam jeszcze sie bawic moze, bo maja hajsu jak lodu ale my ? :O

Chopinno komentarzy: 328702.10.2018, 20:22

Walker może i jest niezłym obrońcą, ale zbyt często odcina mu dopływ krwi do mózgu.

TheBestGooner komentarzy: 358402.10.2018, 20:17

@Redzik
Fajna ta obrona. Taka nie za mocna.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.10.2018, 20:17

Już nie wiem oglądać Coqa i Gabriela przeciwko Sanchezowi czy jak Ajax robi Bayerm

lays komentarzy: 3987102.10.2018, 20:02

Trzeba przyznac, ze LM w C+ >>>>>>>>>>>>>> LM w Polsacie.

Wgl nie czuje tu zadnego profesjonalizmu, tylko zbieranine ludzi.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.10.2018, 20:01

@Marcinafc93: już się sporo poprawił a w Juve jest dopiero niecałe trzy miesiące. Allegri go tam nauczy co i jak robić w obronie. To będzie obrońca kompletny.

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2018, 20:01

W sumie to nie wiem czemu dodałem na koncu "tam jest jeszcze gorzej niz u nas" xDD

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2018, 19:57

@DontCry: chodzi mi o trenerow, kto by tam nie przyszedł to dalej bedzie to samo

Garfield_pl komentarzy: 2824802.10.2018, 19:56

To studio Polsatu to jakiś kabaret, gotują, analizy tak jakieś dziwnie prowadzone, komentatorzy dno i potrafili zrobic ppv jeszcze haha to juz więcej ludzi by zapłaciło za opcję wyboru napisów zamiast komentarza :D ale z gotowaniem na wizji to ja nie mogę tego pojąć, tak zepsuć najlepsze rozgrywki. To juz lepiej byłoby te reklamy oglądać cały czas między meczami, żenada

DontCry komentarzy: 760802.10.2018, 19:50

Brukowe angielskie swoje, a tu bang De Gea w pierwszym, Alexis również.

Chopinno komentarzy: 328702.10.2018, 19:45

Jak niby nie ma co narzekać na Cześka w tym sezonie, tak mam nadzieję, że Leno nie odda mu miejsca w PL do końca sezonu.

DontCry komentarzy: 760802.10.2018, 19:43

@mitmichael: To u nas się piłkarze buntują? Czy Twoim zdaniem jest u nas źle?

mitmichael komentarzy: 4924302.10.2018, 19:42

Podobno pilkarze MU sie buntuja i chca zmiany trenera. Tam jest jeszcze gorzej niz u nas

Marcinafc93 komentarzy: 32842 newsów: 102.10.2018, 19:40

@Redzik: w ofensywie bardzo dobry, ale defensywa kuleje

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.10.2018, 19:36

Zapamiętajcie te nazwisko - Joao Cancelo.

To będzie TOP3 prawych obrońców bardzo niedługo.

simson16 komentarzy: 461402.10.2018, 19:35

@Mihex

De Gea Najlepszy zawodnik?ktorego sezonu, bo na pewno nie tego, prawie kazdy strzal w swatlo bramki to gol dla przeciwnika:)

Glajskor komentarzy: 106102.10.2018, 19:35

@DontCry napisał: "@Glajskor: Przy bramce zawinili obaj, ale Hazard wbiegł w "strefę" Gomeza, i to jego bym bardziej winił, tym bardziej, że kompletnie nie asekurował TAA w tej akcji, a powinien."

Obejrzyj sobie raz jeszcze całą tą sytuację. TAA podjął niewłaściwą decyzję i zostawił Hazarda, próbując nieudanie pressować Kovacica. Chelsea rozegrała szybko piłkę w środku i wykorzystali przestrzeń, którą odkrył. Gomez nie miał szans, a jeśli mógł zrobić coś więcej, to następnym razem będzie wiedział jak się zachować.