Lord Bendtner ratuje Arsenal, 2-0 z Cardiff!

Lord Bendtner ratuje Arsenal, 2-0 z Cardiff! 01.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 4228 komentarzy

Mecze rozgrywane w Nowy Rok zawsze budzą wiele wątpliwości. Większość uważa, że spotkania te powinny być przełożone na inny termin i mają w tym sporo racji. Zmęczeni piłkarze po nocnej zabawie zwyczajnie nie mają siły i/lub chęci na grę i widać to było również w dzisiejszym meczu na Emirates Stadium, zwłaszcza po stronie Cardiff. Drużyna gości zamurowała swoją bramkę i dzielnie się broniła przez większość meczu. Kiedy już wydawało się, że beniaminek z Walii wywiezie z boiska lidera Premier League jeden punkt, Kanonierzy zadali dwa szybkie ciosy i wywalczyli zwycięstwo.

Dzisiejsza wygrana ma ogromne znaczenie dla układu sił w tabeli, gdyż wszyscy rywale Arsenalu do mistrzostwa zdobyli po trzy punkty i ewentualny remis spychał londyńczyków aż na trzecią lokatę. Kanonierzy pokazali dziś ogromnego ducha walki i do końca walczyli o swoje, co opłaciło się w ostatnich minutach. Arsenal wraca na pierwsze miejsce w tabeli!

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini (65. Rosicky) - Walcott, Wilshere, Cazorla - Podolski (65. Bendtner) (90. Vermaelen)

Cardiff: Marshall - McNaughton, Caulker, Turner, John - Medel (61. Gunnarsson), Kim - Noone, Mutch (67. Cowie), Whittingham - Campbell (79. Maynard)

Noworoczny Arsenal standardowo przyzwyczaił nas do słabej i ociężałej gry. Zawodnicy grali bardzo niemrawo i wyglądali na takich, którym nic się nie chce. Podobnie było zresztą w drugim obozie - Cardiff zostawiało dużo luk w środku pola, których londyńczycy nie umieli wykorzystać, bądź im się po prostu nie chciało tego robić.

Kanonierzy dominowali od pierwszych minut, ale - cytując klasyk, który padł z ust komentatora Eurosportu - co z tego, że dominowali? Tym, który najmniej pił w Sylwestra, prawdopodobnie był Theo Walcott, bo to do niego najczęściej podawali piłkarze w czerwonych strojach. Zagrania do Anglika były jednak tak niedokładne, że nawet Harry Potter nic by z tego nie wyczarował.

Na pierwszą groźną sytuację musieliśmy czekać aż do 18. minuty, kiedy to strzał z dystansu oddał Santi Cazorla. Nie trafił on jednak nawet w bramkę, co wcale nie zaskoczyło kibiców zebranych na Emirates Stadium.

Mecz rozkręcił się w 25. minucie i od tego czasu wyglądał całkiem nieźle. Wtedy to Kanonierzy dali pierwszy sygnał do ataku, a Jack Wilshere przedarł się pod bramkę Marshalla. Anglik został jednak wytrącony z równowagi przez Medela, co sędzia zupełnie zignorował. Czy powinien był za to podyktować jedenastkę? Raczej tak.

Chwilę później londyńczycy przeprowadzili kolejną akcję, która mogła zaowocować golem. W polu karnym Cardiff dobrze znalazł się Theo Walcott, który posłał jednak strzał nad poprzeczką.

W 28. minucie zagrzmiało z kolei pod bramką Arsenalu. Samotny rajd wykonał Jordon Mutch, który znalazł się niedaleko bramki Szczęsnego i oddał na nią strzał. Polski golkiper zachował jednak czujność i udanie interweniował swoim wychudzonym kolanem.

Spotkanie z minuty na minutę wyglądało coraz lepiej, a piłkarze na dobre wybudzili się z letargu. W 31. minucie strzał w boczną siatkę oddał najbardziej aktywny na boisku Theo Walcott. Potwierdzają się więc teorie, że jest dzisiaj na najmniejszym kacu.

Tuż przed końcem pierwszej połowy londyńczycy wykreowali sobie kolejną groźną sytuację. Spore zamieszanie pod bramką Marshalla wykorzystał Walcott, który odnalazł dobrze ustawionego Podolskiego, jednak Niemiec nie wykorzystał dogodnej sytuacji i strzelił w jednego z obrońców.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie, a Jonathan Moss zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie na tablicy wyników.

Jonathan Moss zrewanżował się Arsenalowi za niepodyktowanie jedenastki w pierwszej połowie i tym razem nie wskazał na wapno dla Cardiff. A powinien, po ewidentnym zagraniu ręką Ignacio Monreala w polu karnym.

Piłkarzy Cardiff całkowicie zadowalał bezbramkowy remis na Emirates Stadium i zaczęli się bronić, a także grać na czas. David Marshall został nawet ukarany żółtą kartką za zbyt późne wznowienie gry w zaledwie 60. minucie!

W 65. minucie kapitalną sytuację zakończoną strzałem przeprowadził Jack Wilshere. Anglik uderzył jednak w słupek. Zamiar był bardzo dobry, ale niestety się nie udało.

Trzy minuty później Kanonierzy mieli najlepszą szansę na objęcie prowadzenia. Ze stałego fragmentu gry pięknie dośrodkował Theo Walcott, a Per Mertesacker oddał potężne uderzenie głową. Piłka minęła się jednak z bramką Marshalla.

I znowu Mertesacker! Minutę później BFG oddał kolejny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i kolejny raz zmarnował sytuację. Tym razem podawał mu Santiago Cazorla.

Wszystkie akcje Arsenalu były jak bicie głową w mur. Cardiff w polu karnym nie ustawiło autobusu, ale cały pociąg. Wszystkie akcje kończyły się więc nie tylko na obrońcach, ale i na pomocnikach.

I stało się! Lord Bendtner, książę Danii, niedoszły piłkarz Barcelony i wielokrotny laureat Złotej Piłki daje Arsenalowi prowadzenie! David Marshall obronił strzał Bacary'ego Sagny, jednak na swoim miejscu czekał dobrze ustawiony Nicklas, który wepchnął piłkę do siatki!

Nicklas Bendtner tak ofiarnie przysłużył się drużynie, że mógł nawet poświęcić za to swoje własne życie. Duńczyk po swojej wspaniałej akcji doznał niestety kontuzji i musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Thomas Vermaelen. Miejsce na środku ataku zajął Theo Walcott.

I to właśnie Anglik podwyższył prowadzenie dla Arsenalu! Walcott otrzymał świetne podanie na wolne pole od Wilshere'a i znalazł się w sytuacji sam na sam z Marshallem, którego wręcz upokorzył, lobując go i umieszczając piłkę w jego bramce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wygrał 2-0 i wrócił na pierwsze miejsce w tabeli po wygranej Manchesteru City ze Swansea.

Songoku

Flam z Arteta nie beda grali razem w jednej linii. I Akpom raczej nie zagra. Bo Wenger chce wystawic najmocniejszy sklad jaki ma

ArseneAl komentarzy: 2341703.01.2014, 16:01

@TakKrzysiu
Tymbark > Caprio > Costa

ArseneAl komentarzy: 2341703.01.2014, 16:00

@songoku95
Ta, jeszcze na tym prawym skrzydle Walcott zamiast Rosy i kreatywność będzie zerowa.

TakKrzysiu komentarzy: 893603.01.2014, 15:58

Dancer@
Bo oni mają deficyt budżetu szaro-komórkowego w sferach wewnątrzmózgowych i nie wiedzą co dobre. Jak już mówiłem - gdyby grał u nas Naomi Cambell to by naszczelał a nie tam jakiś Costa czy inny sok.

TakKrzysiu@
a czy Costa nie strzela bramek?? Jest Silny,skuteczny i nie gra sam (podaje nawet gdy ma okazje do strzału) prawie wszystkie te atuty są potrzebne do grania w Anglii

A tak wogóle to ide na miasto :P narka

kuba289 komentarzy: 216003.01.2014, 15:54

Ja to bym chciał przyszłego króla strzelców BPL Gomisa :D

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40003.01.2014, 15:54

Takkrzysiu

Tak Krzysiu :D Kto by nie chcial? Kibice Cfc i City.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40003.01.2014, 15:53

CarlosV

Na mecze ze slabszymi tez go nie wstawia. Mysle ze jutro Gnabry wystapi

TakKrzysiu komentarzy: 893603.01.2014, 15:52

TheGunner123@
Ja bym chciał jakiegoś fajnego bardzo co by gole szczelił yhy yhyh^^.

CarlosV@
W sumie tak,ale warto byłoby spróbować z takim ustawieniem:) jak nie to równie dobrze można poldiego na lewy rosa w środku a Wilshere na prawym :

Paniu76 komentarzy: 1246403.01.2014, 15:48

Gilberto się nawet na treningu zjawił :)

Deka4 komentarzy: 32403.01.2014, 15:47

devilpage.pl/index/news/komentarze/37191/paul-pogba-marze-o-arsenalu-lub-barcelonie/
Bardzo bym chciał!

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 103.01.2014, 15:45

TheGunners123
Co to za herezje?
Akysz demonie!

TakKrzysiu komentarzy: 893603.01.2014, 15:44

Berbatov to byłaby wreszcie opcja na plus z techniką. Ale jak już mówiłem, stary kurczak z menczesteru grający w Fulham do mnie nie przemawia choć lepszy rydz niż nic. Jutro chciałbym Theo na szpicy, poczułby że Wenger pamieta o jego aspiracjach.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 103.01.2014, 15:44

Imo gnabry za cienki na 1 sklad w takim meczu, jego trzeba wprowadzac powoli. wenger wie co robi, serż jeszcze dostanie szanse

TheGunner123 komentarzy: 19903.01.2014, 15:42

Nie chcę mi się szkicować pół godziny bo przez te pół godziny by się temat zmienilł i bym ten komentarz z dupy wziął :P

TheGunner123 komentarzy: 19903.01.2014, 15:41

TakKrzysiu@
I dobrze :P Znaczy drzewka Genealogiczne potrafie rysować tylko po prostu teraz mi się nie chcę :)

TheGunner123 komentarzy: 19903.01.2014, 15:39

A tak wogóle to jakiego napastnika najchętniej widzieliście by w Arsenalu? Bo ja wziąłbym Diego Coste albo Dżeko Tak tak wiem że dżeko nie jest tym wymarzonym ale wiecie... Spróbować warto, a znów taki zły to on nie jest

TakKrzysiu komentarzy: 893603.01.2014, 15:38

Zdarza sie:). Ale nie chciałbym widzieć jak rysujesz drzewka genealogiczne.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 503.01.2014, 15:37

A mi się wydaje że to było tak, Berbatov był planowany i pewnie byłby zaklepany lecz Wenger czekał na informacje ze szpitala, jak sie okazuje z Giroud jest troche lepiej więc poprostu wstrzymał się z tą decyzją i poprostu powiedział ,, Nie interesujemy się Berbatovem"

TheGunner123 komentarzy: 19903.01.2014, 15:34

LoveTheGunners@ właaśnie o to mi chodzi a Cazorla to taki fałszywy skrzydłowy :),żeby zagęścić środek pola i zrobić miejsca na prawym gdzie by gnabry sobie biegał.Albo żeby zeszedł do środka dał miejsca na prawym Wilsherowi i były by prostopadłe do
Walcotta :) co wy na to?

LoveTheGunners komentarzy: 914003.01.2014, 15:32

TheGunner

widze że będziem atakować głownie prawą flanką

TheGunner123 komentarzy: 19903.01.2014, 15:31

ArseneAL@
Mógłbym to inaczej zrobić,ale mi się nie chce.

Dancer@ To nie tak napisałem??? Skrzydła
Gnabry-cazorla "no chyba że Gnabry-rosa"

TheGunner123 komentarzy: 19903.01.2014, 15:29

TakKrzysiu@ AAAA no tak Krzysiu dobrze mówisz :P no to Monreal:)

ArseneAl komentarzy: 2341703.01.2014, 15:29

@TheGunner123
Sorry ale nie zaliczyłeś egzaminu z rysowania drzewek taktycznych.

Vassiriki komentarzy: 17803.01.2014, 15:29

patryksz
Junes? Serio? :) Gościu reprezentuje Vibe2nes, czyli label mojego znajomego.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40003.01.2014, 15:29

Thegunner

Wenger powiedzial ze wystawi mozliwie jak najmocniejszy sklad. Potem mamy zresztą 9 dni wolnego. Wiec twoj sklad moze sie sprawdzic. Ja jednak mysle ze wystapi Gnabry

Mikko komentarzy: 47403.01.2014, 15:28

chelsea po****o z igłą

TakKrzysiu komentarzy: 893603.01.2014, 15:27

Ślicznie to rozpisałeś ale Gibbs kontuzja.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40003.01.2014, 15:27

Kuba

Teraz mam wiecej czasu. W ciagu roku juz bede mniej pisal. Ale mam nadzieje ze sie zalapie na np top 3 :D

Mico17
Mój kumpel zna połowę podziemia :) Z rok temu otworzył wytwórnię i próbuje rozwijać biznes powoli. A płyty roku przyznam się, że nie słuchałem. Z ostatnich albumów wpadł mi w ucho KęKę "Takie rzeczy". Polecam.

patryksz
Mentor usłyszałem niedawno, ale gościu ma potencjał w ch... A jeśli chodzi ogólnie o freestyle to widać poprawę z poprzednimi latami, z roku na rok jest lepiej moim zdaniem.

Jeszcze zarzucę jedną bitwą ( wiem, że to nie ten poziom, ale uwielbiam jak niszczy się takich łaków).