Lord Bendtner ratuje Arsenal, 2-0 z Cardiff!

Lord Bendtner ratuje Arsenal, 2-0 z Cardiff! 01.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 4228 komentarzy

Mecze rozgrywane w Nowy Rok zawsze budzą wiele wątpliwości. Większość uważa, że spotkania te powinny być przełożone na inny termin i mają w tym sporo racji. Zmęczeni piłkarze po nocnej zabawie zwyczajnie nie mają siły i/lub chęci na grę i widać to było również w dzisiejszym meczu na Emirates Stadium, zwłaszcza po stronie Cardiff. Drużyna gości zamurowała swoją bramkę i dzielnie się broniła przez większość meczu. Kiedy już wydawało się, że beniaminek z Walii wywiezie z boiska lidera Premier League jeden punkt, Kanonierzy zadali dwa szybkie ciosy i wywalczyli zwycięstwo.

Dzisiejsza wygrana ma ogromne znaczenie dla układu sił w tabeli, gdyż wszyscy rywale Arsenalu do mistrzostwa zdobyli po trzy punkty i ewentualny remis spychał londyńczyków aż na trzecią lokatę. Kanonierzy pokazali dziś ogromnego ducha walki i do końca walczyli o swoje, co opłaciło się w ostatnich minutach. Arsenal wraca na pierwsze miejsce w tabeli!

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini (65. Rosicky) - Walcott, Wilshere, Cazorla - Podolski (65. Bendtner) (90. Vermaelen)

Cardiff: Marshall - McNaughton, Caulker, Turner, John - Medel (61. Gunnarsson), Kim - Noone, Mutch (67. Cowie), Whittingham - Campbell (79. Maynard)

Noworoczny Arsenal standardowo przyzwyczaił nas do słabej i ociężałej gry. Zawodnicy grali bardzo niemrawo i wyglądali na takich, którym nic się nie chce. Podobnie było zresztą w drugim obozie - Cardiff zostawiało dużo luk w środku pola, których londyńczycy nie umieli wykorzystać, bądź im się po prostu nie chciało tego robić.

Kanonierzy dominowali od pierwszych minut, ale - cytując klasyk, który padł z ust komentatora Eurosportu - co z tego, że dominowali? Tym, który najmniej pił w Sylwestra, prawdopodobnie był Theo Walcott, bo to do niego najczęściej podawali piłkarze w czerwonych strojach. Zagrania do Anglika były jednak tak niedokładne, że nawet Harry Potter nic by z tego nie wyczarował.

Na pierwszą groźną sytuację musieliśmy czekać aż do 18. minuty, kiedy to strzał z dystansu oddał Santi Cazorla. Nie trafił on jednak nawet w bramkę, co wcale nie zaskoczyło kibiców zebranych na Emirates Stadium.

Mecz rozkręcił się w 25. minucie i od tego czasu wyglądał całkiem nieźle. Wtedy to Kanonierzy dali pierwszy sygnał do ataku, a Jack Wilshere przedarł się pod bramkę Marshalla. Anglik został jednak wytrącony z równowagi przez Medela, co sędzia zupełnie zignorował. Czy powinien był za to podyktować jedenastkę? Raczej tak.

Chwilę później londyńczycy przeprowadzili kolejną akcję, która mogła zaowocować golem. W polu karnym Cardiff dobrze znalazł się Theo Walcott, który posłał jednak strzał nad poprzeczką.

W 28. minucie zagrzmiało z kolei pod bramką Arsenalu. Samotny rajd wykonał Jordon Mutch, który znalazł się niedaleko bramki Szczęsnego i oddał na nią strzał. Polski golkiper zachował jednak czujność i udanie interweniował swoim wychudzonym kolanem.

Spotkanie z minuty na minutę wyglądało coraz lepiej, a piłkarze na dobre wybudzili się z letargu. W 31. minucie strzał w boczną siatkę oddał najbardziej aktywny na boisku Theo Walcott. Potwierdzają się więc teorie, że jest dzisiaj na najmniejszym kacu.

Tuż przed końcem pierwszej połowy londyńczycy wykreowali sobie kolejną groźną sytuację. Spore zamieszanie pod bramką Marshalla wykorzystał Walcott, który odnalazł dobrze ustawionego Podolskiego, jednak Niemiec nie wykorzystał dogodnej sytuacji i strzelił w jednego z obrońców.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie, a Jonathan Moss zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie na tablicy wyników.

Jonathan Moss zrewanżował się Arsenalowi za niepodyktowanie jedenastki w pierwszej połowie i tym razem nie wskazał na wapno dla Cardiff. A powinien, po ewidentnym zagraniu ręką Ignacio Monreala w polu karnym.

Piłkarzy Cardiff całkowicie zadowalał bezbramkowy remis na Emirates Stadium i zaczęli się bronić, a także grać na czas. David Marshall został nawet ukarany żółtą kartką za zbyt późne wznowienie gry w zaledwie 60. minucie!

W 65. minucie kapitalną sytuację zakończoną strzałem przeprowadził Jack Wilshere. Anglik uderzył jednak w słupek. Zamiar był bardzo dobry, ale niestety się nie udało.

Trzy minuty później Kanonierzy mieli najlepszą szansę na objęcie prowadzenia. Ze stałego fragmentu gry pięknie dośrodkował Theo Walcott, a Per Mertesacker oddał potężne uderzenie głową. Piłka minęła się jednak z bramką Marshalla.

I znowu Mertesacker! Minutę później BFG oddał kolejny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i kolejny raz zmarnował sytuację. Tym razem podawał mu Santiago Cazorla.

Wszystkie akcje Arsenalu były jak bicie głową w mur. Cardiff w polu karnym nie ustawiło autobusu, ale cały pociąg. Wszystkie akcje kończyły się więc nie tylko na obrońcach, ale i na pomocnikach.

I stało się! Lord Bendtner, książę Danii, niedoszły piłkarz Barcelony i wielokrotny laureat Złotej Piłki daje Arsenalowi prowadzenie! David Marshall obronił strzał Bacary'ego Sagny, jednak na swoim miejscu czekał dobrze ustawiony Nicklas, który wepchnął piłkę do siatki!

Nicklas Bendtner tak ofiarnie przysłużył się drużynie, że mógł nawet poświęcić za to swoje własne życie. Duńczyk po swojej wspaniałej akcji doznał niestety kontuzji i musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Thomas Vermaelen. Miejsce na środku ataku zajął Theo Walcott.

I to właśnie Anglik podwyższył prowadzenie dla Arsenalu! Walcott otrzymał świetne podanie na wolne pole od Wilshere'a i znalazł się w sytuacji sam na sam z Marshallem, którego wręcz upokorzył, lobując go i umieszczając piłkę w jego bramce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wygrał 2-0 i wrócił na pierwsze miejsce w tabeli po wygranej Manchesteru City ze Swansea.

CardiffPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1402.09.2018, 15:23

Przy okazji warto wspomnieć zwycięski skład Arsenalu z meczu z Cardiff:

Kuboslawski1223 komentarzy: 78907.01.2014, 07:35

Wątpię żeby skończyło się to bez bana moja maksmalna ilość komentarzy pod 1 newsem to chyba 4 czy tam 5

Kuboslawski1223 komentarzy: 78906.01.2014, 21:55

Dancer

Ale spamisz około 20 komentarzy pod 1 newsem ;D

mskafc komentarzy: 579603.01.2014, 19:36

Marzag

Robisz jakas impreze w drogim lokalu z okazji 25,000 komenta? Moge czuc sie zaproszony, jesli tak? ;>

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.01.2014, 18:55

hans_zimmer,

Zawsze możesz iść na pudelka. Plotki, ploteczki całą dobę. ;)

Hans_Zimmer komentarzy: 594503.01.2014, 18:52

Chce poczytac jakieś plotki, a musze czytać jak jakiś many gra w fife. Jest tu coraz gorzej!

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40003.01.2014, 18:52

Shinev

3 rok z rzedu nie moze mu sie udac :D 2014 bedzie przelomowy i dla Arsenalu i dla k.com

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 103.01.2014, 18:50

Marzag się sprytnie próbuje pozbyć konkurencji, nie słuchajcie go.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2703.01.2014, 18:41

Dancer, wątpię, że Ci się uda dotrwać do końca roku bez bana, a w podsumowaniu nie ma sumy komentarzy dla wszystkich multikont.

Metro podaje,ze zamykamy sprawe Costy:
metro.co.uk/2014/01/03/arsenal-close-in-on-32million-deal-for-atletico-madrid-striker-diego-costa-4248026/

Marzag komentarzy: 41201 newsów: 103.01.2014, 18:34

z drugiej strony takie chelsea mialoby pod gorke bo juz nie mogloby byc w 91 minucie 5 graczy symulujących kontuzje żeby ukraść czas, no chyba że chcieliby grać w 6 ;d

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40003.01.2014, 18:33

Niech Wenger sie zainteresuje Balotellim. Lepszy on jsk Berbatov

Marzag komentarzy: 41201 newsów: 103.01.2014, 18:32

TlicTlac, ja bym ten pomysł nieco zmodyfikował i tak jak czasami się daje zawieszenia za brutalne faule po meczach, tak bym zawieszał graczy za symulowanie, w powtórkach można wszystko dobrze ocenić.

Alonso komentarzy: 1282403.01.2014, 18:32

a ja je komentuje

Szogun komentarzy: 28522 newsów: 303.01.2014, 18:29

Alonso Nie weryfikuje plotek tylko wstawiam je z serwisu.

Alonso komentarzy: 1282403.01.2014, 18:29

Szogun
Pójdzie do Galaty i znów będzie miał problemy z Mancinim ,już to widzę.

Szogun komentarzy: 28522 newsów: 303.01.2014, 18:27

y. Według tureckich mediów, Mino Raiola prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z Galatasaray i ustala kwestię indywidualnego kontraktu dla Balotellego.

Nieoficjalnie mówi się, że Mario Balotelli może zostać sprzedany za około 25 milionów funtów. Sytuację włoskiego napastnika monitoruje także Chelsea, która wobec fiaska negocjacji z Gonzalo Higuaínem może zdecydować się na sprowadzenie 23-latka do Londynu.

Władze Arsenalu mają nadzieję na pozyskanie w styczniowym oknie transferowym Mathieu Valbueny z Olympique Marsylii – informuje „El Mundo Deportivo”.

Mikko komentarzy: 47403.01.2014, 18:26

A no tak przepraszam mój błąd

adisokol komentarzy: 15303.01.2014, 18:25

Walker nie gra u mnie tylko u nich ,zle zrozumiałeś :)

mskafc komentarzy: 579603.01.2014, 18:24

Mała ciekawostka przed jutrzejszym spotkaniem.
Arsenal po raz ostatni mierzył swoje siły z Tottenhamem u siebie w trzeciej rundzie pucharu Anglii w 1949r. Kanonierzy awansowali odnosząc pewne zwycięstwo 3-0, a cały turniej zakończyli wznosząc sam puchar w geście tryumfu po wygranym finale na Wembley z Liverpoolem 2-0.

Dancer
Mniejsza z tym kto miałby korzyść, ważne, że nurek miałby karę i po paru opuszczonych meczach nauczyłby się stać na nogach.

KibicTheGunners komentarzy: 192103.01.2014, 18:17

@Dancer

Przecież po tej minie Wengera widać, że kłamał, a tak naprawdę dopina jego transfer do nas. ;)

Czajnik

Tylko wtedy znowu korzysc ma ta druzyna z ktora ten nurek mialby zagrac w nastepnym meczu. A nie ta przeciwko ktorej oszukiwal

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40003.01.2014, 18:13

KTG

A no chyba ze tak :) Ale czytalem ze mowil ze sie nim nie interesuje

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7203.01.2014, 18:12

Najlepszym wyjściem byłoby karanie nurka po meczu, jakaś tam komisja oglądałaby sobie powtórki i dawała np. 1-meczowe dyskwalifikacje.

@Dancer

Mina Wengera kiedy go zapytali o Berbatova mówi wszystko. :)

TlicTlac komentarzy: 600903.01.2014, 18:08

@ Marzag

To jest taki błyskotliwy pomysł, że aż go szkoda...

Przecież gracz nie jest doktorem,
zawodnik może myśleć, że ma jakąś tam kontuzję, bo zwija się z bólu, jakiś rozcięty łuk brwiowy itp.;
lekarze natomiast mogą np. zabandażować ranę, ocenić sytuację, czy jest to tylko mocne potłuczenie i użyć jakichś specjalnych preparatów do stłumienia bólu(nie wiem, nie znam się na tym) i przy najbliższym wznowieniu wprowadzić zawodnika do gry;

ten pomysł - to załóżmy 5 minut poza linią boiskiem - katastrofalny jeśliby założyć moje wcześniej napisane przeze mnie przypadki.

Aby poprawić sytuację nurkowania - w polu karnym - niech wprowadzą powtórki wideo, możliwość karania za nurkowanie(brak kontaktu z przeciwnikiem) nie dość, że jednomeczową absencją owego zawodnika, to jeszcze dosyć wysoką, jak na płace piłkarzy karą pieniężną indywidualną lub bezpośrednio uderzającą klub.

To by była rewolucja, na pewno piłkarzom by się odechciało nurkować.

Arsenal - Chelsea 23.04.2024 - godzina 21:00