Lord Bendtner ratuje Arsenal, 2-0 z Cardiff!

Lord Bendtner ratuje Arsenal, 2-0 z Cardiff! 01.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 4228 komentarzy

Mecze rozgrywane w Nowy Rok zawsze budzą wiele wątpliwości. Większość uważa, że spotkania te powinny być przełożone na inny termin i mają w tym sporo racji. Zmęczeni piłkarze po nocnej zabawie zwyczajnie nie mają siły i/lub chęci na grę i widać to było również w dzisiejszym meczu na Emirates Stadium, zwłaszcza po stronie Cardiff. Drużyna gości zamurowała swoją bramkę i dzielnie się broniła przez większość meczu. Kiedy już wydawało się, że beniaminek z Walii wywiezie z boiska lidera Premier League jeden punkt, Kanonierzy zadali dwa szybkie ciosy i wywalczyli zwycięstwo.

Dzisiejsza wygrana ma ogromne znaczenie dla układu sił w tabeli, gdyż wszyscy rywale Arsenalu do mistrzostwa zdobyli po trzy punkty i ewentualny remis spychał londyńczyków aż na trzecią lokatę. Kanonierzy pokazali dziś ogromnego ducha walki i do końca walczyli o swoje, co opłaciło się w ostatnich minutach. Arsenal wraca na pierwsze miejsce w tabeli!

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini (65. Rosicky) - Walcott, Wilshere, Cazorla - Podolski (65. Bendtner) (90. Vermaelen)

Cardiff: Marshall - McNaughton, Caulker, Turner, John - Medel (61. Gunnarsson), Kim - Noone, Mutch (67. Cowie), Whittingham - Campbell (79. Maynard)

Noworoczny Arsenal standardowo przyzwyczaił nas do słabej i ociężałej gry. Zawodnicy grali bardzo niemrawo i wyglądali na takich, którym nic się nie chce. Podobnie było zresztą w drugim obozie - Cardiff zostawiało dużo luk w środku pola, których londyńczycy nie umieli wykorzystać, bądź im się po prostu nie chciało tego robić.

Kanonierzy dominowali od pierwszych minut, ale - cytując klasyk, który padł z ust komentatora Eurosportu - co z tego, że dominowali? Tym, który najmniej pił w Sylwestra, prawdopodobnie był Theo Walcott, bo to do niego najczęściej podawali piłkarze w czerwonych strojach. Zagrania do Anglika były jednak tak niedokładne, że nawet Harry Potter nic by z tego nie wyczarował.

Na pierwszą groźną sytuację musieliśmy czekać aż do 18. minuty, kiedy to strzał z dystansu oddał Santi Cazorla. Nie trafił on jednak nawet w bramkę, co wcale nie zaskoczyło kibiców zebranych na Emirates Stadium.

Mecz rozkręcił się w 25. minucie i od tego czasu wyglądał całkiem nieźle. Wtedy to Kanonierzy dali pierwszy sygnał do ataku, a Jack Wilshere przedarł się pod bramkę Marshalla. Anglik został jednak wytrącony z równowagi przez Medela, co sędzia zupełnie zignorował. Czy powinien był za to podyktować jedenastkę? Raczej tak.

Chwilę później londyńczycy przeprowadzili kolejną akcję, która mogła zaowocować golem. W polu karnym Cardiff dobrze znalazł się Theo Walcott, który posłał jednak strzał nad poprzeczką.

W 28. minucie zagrzmiało z kolei pod bramką Arsenalu. Samotny rajd wykonał Jordon Mutch, który znalazł się niedaleko bramki Szczęsnego i oddał na nią strzał. Polski golkiper zachował jednak czujność i udanie interweniował swoim wychudzonym kolanem.

Spotkanie z minuty na minutę wyglądało coraz lepiej, a piłkarze na dobre wybudzili się z letargu. W 31. minucie strzał w boczną siatkę oddał najbardziej aktywny na boisku Theo Walcott. Potwierdzają się więc teorie, że jest dzisiaj na najmniejszym kacu.

Tuż przed końcem pierwszej połowy londyńczycy wykreowali sobie kolejną groźną sytuację. Spore zamieszanie pod bramką Marshalla wykorzystał Walcott, który odnalazł dobrze ustawionego Podolskiego, jednak Niemiec nie wykorzystał dogodnej sytuacji i strzelił w jednego z obrońców.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie, a Jonathan Moss zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie na tablicy wyników.

Jonathan Moss zrewanżował się Arsenalowi za niepodyktowanie jedenastki w pierwszej połowie i tym razem nie wskazał na wapno dla Cardiff. A powinien, po ewidentnym zagraniu ręką Ignacio Monreala w polu karnym.

Piłkarzy Cardiff całkowicie zadowalał bezbramkowy remis na Emirates Stadium i zaczęli się bronić, a także grać na czas. David Marshall został nawet ukarany żółtą kartką za zbyt późne wznowienie gry w zaledwie 60. minucie!

W 65. minucie kapitalną sytuację zakończoną strzałem przeprowadził Jack Wilshere. Anglik uderzył jednak w słupek. Zamiar był bardzo dobry, ale niestety się nie udało.

Trzy minuty później Kanonierzy mieli najlepszą szansę na objęcie prowadzenia. Ze stałego fragmentu gry pięknie dośrodkował Theo Walcott, a Per Mertesacker oddał potężne uderzenie głową. Piłka minęła się jednak z bramką Marshalla.

I znowu Mertesacker! Minutę później BFG oddał kolejny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i kolejny raz zmarnował sytuację. Tym razem podawał mu Santiago Cazorla.

Wszystkie akcje Arsenalu były jak bicie głową w mur. Cardiff w polu karnym nie ustawiło autobusu, ale cały pociąg. Wszystkie akcje kończyły się więc nie tylko na obrońcach, ale i na pomocnikach.

I stało się! Lord Bendtner, książę Danii, niedoszły piłkarz Barcelony i wielokrotny laureat Złotej Piłki daje Arsenalowi prowadzenie! David Marshall obronił strzał Bacary'ego Sagny, jednak na swoim miejscu czekał dobrze ustawiony Nicklas, który wepchnął piłkę do siatki!

Nicklas Bendtner tak ofiarnie przysłużył się drużynie, że mógł nawet poświęcić za to swoje własne życie. Duńczyk po swojej wspaniałej akcji doznał niestety kontuzji i musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Thomas Vermaelen. Miejsce na środku ataku zajął Theo Walcott.

I to właśnie Anglik podwyższył prowadzenie dla Arsenalu! Walcott otrzymał świetne podanie na wolne pole od Wilshere'a i znalazł się w sytuacji sam na sam z Marshallem, którego wręcz upokorzył, lobując go i umieszczając piłkę w jego bramce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wygrał 2-0 i wrócił na pierwsze miejsce w tabeli po wygranej Manchesteru City ze Swansea.

soundcloud.com/patrykszczepanski/junes-nie-pokoj-papajovsky

Jak już każdy się chwali to ja robiłem remix dla Junesa i znam kogoś kto go zna :D

patryksz komentarzy: 364803.01.2014, 15:07

Płyta roku od EQ spoko, ale znudziła mi się po codziennym katowaniu :D

patryksz komentarzy: 364803.01.2014, 15:05

Vassiriki
Oczywiście, klasyka :D np. Tetris i półsłówka
Ale z aktualnych wolnostylowców to Mentor przy dobrych lotach może wygrać tegoroczne WBW. W tym roku był już w finale i wcale nie tak łatwo dał wygrać Szydercy. Szkoda, że Quebonafide oddał wygrane eliminacje Mentorowi, bo by było o wiele ciekawiej ;)

Vassiriki
Mogę się pochwalić, że znam kogoś kto zna Menotra.
Yey zawsze chciałem czymś zaszpanować.

DzejCoop komentarzy: 326403.01.2014, 15:01

Nie wie ktos jak ustawic gre padem w fifa world? Bo mam pada od Xboxa (360 wireless to windows bla bla bla) i jak jest press any key to gunwo nie dziala ;d
A pad od x-box jest wspierany przez ea wiec w kazdej grze powinien dzialac.

Vassiriki komentarzy: 17803.01.2014, 15:01

patryksz
Mentor idzie w ślady Tetrisa, trochę mu jeszcze jednak brakuje. Ogólnie Tet i OSTR niszczyli na wolno w swoim czasie :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.01.2014, 15:00

@LoveTheGunners
A ja nie, bo facet, który miał ponad 70 meczów w reprezentacji Niemiec (a to nie byle jaki skład) musiał coś potrafić. Perowi potrzeba było czasu, a teraz to zaprocentowało :P

mlody13 komentarzy: 337403.01.2014, 14:59

@lays to ten skoczek z Austrii? ;>

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 103.01.2014, 14:59

Rivaldo
Miałeś 17 lat jak zrobiłeś dziecko? Czy to twoja córka/syn tak wcześnie polecieli?

Adeusz94 komentarzy: 85903.01.2014, 14:58

ToMo, dzięki za wytłumaczenie. Z tymi transferami czasami takie jaja wychodzą, że już się czasami gubię.

shark31 komentarzy: 601303.01.2014, 14:58

Dancer wlasnie to napisalem...

LoveTheGunners komentarzy: 914003.01.2014, 14:56

ToMo
w ogóle Per to jest dla mnie wielka niespodzianka, z totalnej kłody Wenger zrobił z niego wolrd class defensora, do tego jest fajnym człowiekiem :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.01.2014, 14:56

@Adeusz94
Suarez nie miał takiego wpisu w kontrakcie jak Costa. To znaczy, że jak wpłacimy kwotę taką jaka jest wpisana w klauzuli to do nas odejdzie. Klub miał tylko za zadanie (LFC) poinformować zawodnika o ofercie, ale nie musieli się zgadzać na transfer. A Diego ma takie coś, że jak wpłacimy 32 mln euro to Atletico zgadza się z automatu i pozwala nam na negocjację z zawodnikiem (Kontrakt itd.), ale na co nie musi przystać.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.01.2014, 14:53

twitter.com/Lagvilava7/status/419104005684330497/photo/1

Widać, że nasi Niemcy to jednak dobre chłopy. :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.01.2014, 14:53

starosc nie radosc, sorry za double. Czas zrobic przerwe od k.com chyba.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.01.2014, 14:52

Do dzis drapie sie po glowie jak to mozliwe ze lfc dalo 35 mln za Carrolla, ale ok jeszcze jakos to pojme, bo nastrzelil tych bram dla newcastle, ale ze WHU wylozylo pozniej na niego 15 mln to jest Skandal.

Przez m.in Carrollgate te ceny sa tak zawyzane. Czerwoniaki zawsze musza cos zepsuc.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40003.01.2014, 14:52

Shark

Niekoniecznie. Bo moze nie chciec odchodzic. Bo atletico ma dobry sezon teraz.

Adeusz94 komentarzy: 85903.01.2014, 14:52

Dobra, sorry. Nie wiedziałem, że tak to działa. Ale Suarez też miał klauzulę i chciał podobno odejść przed sezonem i nic z tego nie wyszło.

shark31 komentarzy: 601303.01.2014, 14:50

Czasami sie zastanawim czy ludzie w ogole czytaja co inni tutaj pisza...
Adeusz94 Costa ma klauzule i wiecej niz 32mln funtow nie trzeba wykladac. Jezeli Diego bedzie chcial podwyzki z 15tys tygodniowo do powiedzmy 90tys tygodniowo to bedzie nasz.

lays komentarzy: 3987103.01.2014, 14:50

@Adeusz94

ALe jak Costa ma klauzule to Atletico nie może zawyżać ceny :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.01.2014, 14:49

Adeusz94,

Costa ma klauzule... Więc nie mogą zawyżać ceny.

Adeusz94 komentarzy: 85903.01.2014, 14:48

Taa, pewnie Wenger da te 32 mln i jednego centa i atletico go puści :) Teraz wszyscy będą zawyżać ceny za piłkarzy, bo skoro Bale kosztował ponad 90 mln, to ile dać za Coste?

LoveTheGunners komentarzy: 914003.01.2014, 14:48

mlody

Gilberto Silva

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.01.2014, 14:47

@Młody13
A to jest taki słynny DM z Brazylii, który wraz z Patem tworzyli środek Arsenalu za czasu The Invincibles - Gilberto Silva :)

@Adeusz94
A na cholerę płacić 45 mln skoro Costa ma klauzulę odejścia w wysokości 32 mln euro ? :o

mlody13 komentarzy: 337403.01.2014, 14:46

@Tomo głupio się przyznać, ale nie mogę rozpoznać tego gościa. Kto to? ;)

Adeusz94 komentarzy: 85903.01.2014, 14:44

Ja na miejscu Wengera wyłożyłbym na Coste ze 45 mln plus Gnabry na wypożyczenie do końca roku, ale to tylko taka moja zabawa w menadżera :)

LoveTheGunners komentarzy: 914003.01.2014, 14:44

ToMo

no ja też nic nie mam przeciwko. To nawet lepiej że uczestniczą w treningach.

Adeusz94 komentarzy: 85903.01.2014, 14:42

Berbatov nie przyjdzie, bo: po pierwsze- jest za stary dla Wengera, po drugie- gość jest bardzo chimeryczny i potrafi przestać cały mecz praktycznie w miejscu i po trzecie- Costa to byłby zakup na długie lata. Nie wiadomo tylko, czy on sam chce tego transferu...

Hans_Zimmer komentarzy: 594603.01.2014, 14:42

Ha! Plota o Salomonie Kalou pojawila sie szybciej niz myslalem ;)