Lyon wygrywa Emirates Cup: Arsenal - Lyon 1-2

Lyon wygrywa Emirates Cup: Arsenal - Lyon 1-2 29.07.2019, 12:24, Bartek Romanowski 1646 komentarzy

W niedzielę, dokładnie 2 tygodnie przed pierwszym meczem sezonu Premier League z Newcastle, Arsenal rozegrał kolejny mecz przedsezonowy. Tym razem Kanonierom przyszło gościć na własnym stadionie były klub Lacazette’a – Olimpique Lyon – w ramach Emirates Cup. Swoją szansę, na debiut w koszulce Arsenalu dostał nowy nabytek, Dani Ceballos. Młody Brazylijczyk – Gabriel Martinelli – również zaliczył swój pierwszy mecz na Emirates Stadium. Pomimo wyniku, można powiedzieć, że przez większą część spotkania Arsenal kontrolował ten mecz, szczególnie w pierwszej odsłonie.

Piłkarze gospodarzy kreowali sobie wiele sytuacji oraz nie pozwalali przeciwnikom na stworzenie groźnych akcji pod własną bramką. W drugiej połowie gra wyglądała jednak z goła inaczej, Lyon bardziej zagrażał bramce Bernda Leno. Ostatecznie zawodnikom Silvnho udało się strzelić 2 gole w odstępie zaledwie 9 minut, co pozwoliło im na zwycięstwo w tym meczu i ostatecznie w całym turnieju. Lyon wygrał to spotkanie 2-1.

Arsenal: Leno – Maitland-Niles(Jenkinson 76’), Chambers(Mustafi 70’), Sokratis, Monreal(Medley 86’) – Guendouzi(Nketiah 46’), Xhaka – Aubameyang(Burton 86’), WIllock(Ceballos 70’), Mchitarian(Martinelli 70’) – Lacazette(Nelson 13’(John-Jules 76’))

Olimpique Lyon: Lopes(Racioppi 46’) – Dubois(Tete 76’), Yanga-Mbiwa(Andersen 61’), Denayer, Marcal(Rafael 61’) – Jean Lucas(Aouar 46’), Mendes, Cheikh(Tousart 46’) – Traore(Fofana 76’), Depay, Gouiri(Dembele 46’)

Przed meczem zawodnicy obu drużyn ustawili się na przeciw siebie w kole środkowym, by wraz z całym stadionem upamiętnić salwą oklasków zmarłego tragicznie w wypadku, byłego Kanoniera, Jose Antonio Reyesa. Po kilku chwilach piłkarze ustawili się na swoich pozycjach, czekając już tylko na pierwszy gwizdek sędziego, Jonathana Mossa, który rozbrzmiał chwilę po 16:15 czasu polskiego.

Spotkanie od samego początku było bardzo dynamiczne, obie drużyny starały się przeprowadzać szybkie i groźne ataki. Już w 7. minucie Kanonierzy popisali się wymianą piłki w środku boiska, pomiędzy Guendouzim, Mchitarianem oraz Lacazettem, jednak ten ostatni nie trafił w światło bramki po strzale zza pola karnego.

6 minut później Kanonierzy przeprowadzili kolejny groźny atak. Willock otrzymał piłkę w rogu pola karnego, balasem ciała zwiódł jednego z obrońców francuskiej drużyny i płaskim strzałem w długi róg chciał pokonać bramkarza gości, jednak Lopes stał na posterunku i pewnie obronił strzał młodego Anglika. W 20. minucie Guendouzi wykonał penetrujące podanie między obrońców Lyonu do Willocka, jednak jego strzał w sam środek bramki został z łatwością wyłapany przez bramkarza przyjezdnych.

Zaledwie minutę później Arsenal przeprowadził kolejną ciekawą akcję. Maitland-Niles dograł perfekcyjną piłkę z prawego skrzydła, wprost na nogę Mchitariana, czekającego na dziesiątym metrze, który nie namyślał się zbyt długo i mocnym strzałem z woleja uderzył na bramkę. Piłka leciała jednak zbyt blisko Lopesa, który zdążył zareagować i wybić piłkę przed siebie. W zamieszaniu w polu karnym przy kozłującej piłce do dobitki pierwszy dobiegł Willock, jednak przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką. W 31. minucie Mchitarian kolejny raz spróbował swojego szczęścia strzałem z woleja. Po słabym wybiciu piłki z obrony, poleciała ona wprost na nogę Ormianina. Ten nie zastanawial się i po porostu uderzył futbolówkę z powietrza. Strzał był jednak zbyt słaby i wprost w ręce Lopesa.

W 35. minucie przyszło nam zobaczyć pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Po mocnym, jednak bardzo dokładnym dośrodkowaniu Mchitariana z prawego skrzydła, Aubameyang musiał tylko dostawić nogę do futbolówki, lecącej na wysokości jego biodra, co uczynił i piłka wpadła do siatki bezradnego Lopesa. 1-0 dla Kanonierów.

Pierwsza groźna akcja gości przyszła dopiero w drugiej odsłonie spotkania. W 50. minucie Depay otrzymał piłkę przed polem karnym, miał czas żeby dobrze ją sobie przyjąć, by potem odpowiednio przymierzyć. Chciał zaskoczyć Leno kąśliwym strzałem po długim rogu, jednak Niemiec wyciągnął się i piękną paradą uchronił Arsenal przed utratą bramki.3 minuty później Lyon wyszedł z kolejnym atakiem. Po uderzeniu Aouara zza szesnastki, w linii lotu piłki znalazł się Depay, od którego odbiła się futbolówka, zmieniając tor. Leno jednak kolejny raz nie dał się zaskoczyć i obronił strzał.

W 56. minucie Willock dograł perfekcyjną piłkę do Nketiaha z prawego skrzydła, dosłownie na nos napastnika Arsenalu, jednak ten źle złożył się do strzału i zmarnował 100-procentową okazję. Z kilku metrów uderzył głową tak, że piłka odbiła się od murawy i wyszła na aut bramkowy.

W 60. minucie groźnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Nelson, minął z piłką kilku rywali, zszedł na prawą nogę i podkręconym strzałem w długi róg chciał zaskoczyć bramkarza gości, jednak pomylił się o centymetry. 2 minuty później Nketiah otrzymał piłkę w polu karnym w gąszczu obrońców przeciwnika, jednak sprytnym obrotem zdołał wypracować sobie pozycję strzelecką. Racioppi skrócił mu jednak odpowiednio kąt i obronił próbę przelobowania go przez młodego napastnika.

W 66. minucie spotkania padła wyrównująca bramka dla Lyonu. Po leniwym ataku gości, lewym skrzydłem zerwał się Depay, minął Maitlanda-NIlesa i dośrodkowaniem lewą nogą znalazł niepilnowanego Dembele. Ten musiał tylko dołożyć głowę do piłki, co uczynił i Lyon zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu.

W 70. minucie kibice mogli w końcu zobaczyć to, na co czekali – debiut Ceballosa. Hiszpan wszedł na boisko na ostatnie 20 minut, jednak zdołał zaprezentować wachlarz swoich umiejętności – technikę, przegląd pola, lekkość w poruszaniu się z piłką, jak również zawziętość przy odbierze. W tym samym czasie na murawie pojawił się też pierwszy tegoroczny transfer Kanonierów – Gabriel Martinelli, który debiutował na stadionie Emirates.

Już 3 minuty po wejściu Ceballos uruchomił na lewym skrzydle Aubameyanga, który dośrodkował piłkę w groźną strefę pola karnego. Wszyscy zawodnicy minęli się z futbolówką, jednak akcję zamykał Nelson, którego strzał został zablokowany tuż przed linią bramkową. Parę sekund później po szybkiej wymianie podań na prawym skrzydle i ostatecznym strzale Nketiaha z ostrego kąta, bramkarz gości wybił piłkę przed siebie, którą dobił do siatki Martinelli. Jak się później okazało, bramka została nieuznana, gdyż młody Brazylijczyk zagrywał piłkę ręką.

Dosłownie minutę po nieuznanej bramce, Lyon mógł cieszyć się z prowadzenia. Dembele idealnie wkleił się w linię defensywy Arsenalu, która próbowała złapać go w pułapkę ofsajdową. Napastnik gości wyszedł sam na sam z Leno i pewnym strzałem przy słupku pokonał po raz drugi dzisiejszego wieczoru niemieckiego golkipera.

W 83. minucie Xhaka obsłużył Aubameyanga, biegnącego lewym skrzydłem, dobrym podaniem, jednak to bramkarz Lyonu stworzył największe zagrożenie swojej drużynie, wychodząc do piłki, do której nie miał szans zdążyć. Gabończyk zdecydował się na przelobowanie Racioppiego, jednak trafił w słupek i piłka wyszła na aut bramkowy.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic, wartego odnotowania i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lyonu 2-1. Drużyna z Francji mogła chwilę po tym wznieść puchar Emirates Cup.

Emirates CupOlimpique LyonRaport pomeczowy autor: Bartek Romanowski źrodło:
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 13:27

AFC i United to moga sobie podac reke i isc przez chodnik 8 godzin w kwestii braku top skrzydłowego od 100 lat.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.07.2019, 13:26

W sumie tylko to znalazłem
Były agent piłkarski
Hearing from the same source that told me about Martinelli, Saliba, Ceballos, Tierney and Pepe that Arsenal have put enquiries to Barcelona for centre back Samuel Umtiti. Not sure how far down the line this is but there is huge interest.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.07.2019, 13:24

Jakieś konkretne info z umtitim macie?

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.07.2019, 13:23

Powtarzam pytanie z wczoraj. Ma ktoś namiary na jakąś pewną, sprawdzoną stronę, firmę, grupę ogarniającą wyjazd na mecz Arsenalu? Chodzi o przeloty, bilety, noclegi.

Z góry dzięki za info.

kwiatinho komentarzy: 1313330.07.2019, 13:23

@lays:
Ostatnimi kozakami na skrzydłach to byli Pires i Ljungberg

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 13:23

A najwieksze gwiazdy ich, tez juz schyłek bo Benzema, Messi,Suarez to rocznikowo 32-latkowie.

grzegorz1211 komentarzy: 1031230.07.2019, 13:20

Ranking strojów domowych na ten sezon. stroje Arsenalu na 1 miejscu ;)

Matelko komentarzy: 321430.07.2019, 13:19

Ciekawe jak długo potrwa zanim Pepe sie zaadoptuje u n Nas.
Myślę, że Lacazette będzie jego Ojcem Chrzestnym.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 13:18

Czasami mam wrazenie, ze juz widac ta ogromna kase w PL, gdzie kiedys tak sadzilem ze moze sie stac. Tak szczerze wyjac dzis z 3 graczy Barcy i Realu i dla mnie to juz nie jest to wow co było kiedyś w ich składach.

Teraz na luzie Aston villa czy fulham wydaja ponad 100 mln w 1 okno. PL jako NBA zrobiła krok naprzód.

FaxingBerlin komentarzy: 94130.07.2019, 13:17

A propos Rudzkiego wróci PL wróci English breakfast

kwiatinho komentarzy: 1313330.07.2019, 13:16

@lays:
Zalajkował bo cieszy się że Pepe w tym sezonie już nie będzie go wkręcał w ziemię :D

EZ_22 komentarzy: 124930.07.2019, 13:15

@Womanizer: MU ma zawartą klauzulę dzięki której może przedłużyć kontrakt o kolejny rok, czyli 2022.

U Rudzkiego na YT jest filmik ze spotkania z kibicami, polecam hehe

lays komentarzy: 3987130.07.2019, 13:14

Macie kick off ze spotkania na polu mokotowskim z Rudzkim

FaxingBerlin komentarzy: 94130.07.2019, 13:14

Chelsea w tym sezonie widzę na 8 miejscu, Wilki w top 6 a Everton mimo wzmocnień nie zachwyci.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 13:12

Dlatego napisałem mini, ale nie bójcie sie cos tam z topem razem by fajnie ugrali. Juz ostatnio Eve moglo spokojnie wygrac 5,6 - 0 z United u siebie, ale marnowali i wygrali tylko...4-0.

mallen komentarzy: 2123930.07.2019, 13:11

Moise Kean zostanie piłkarzem Evertonu. Już jutro mogą odbyć się testy medyczne.

Di Marzio

Donpedroaleone komentarzy: 74430.07.2019, 13:08

@darek250s: Nazwał „mini” zależy jak bardzo mini:D. Na bank byłby to niezwykle silny duet, ale Salah-Mane to juz jest Lvl Expert.

lays komentarzy: 3987130.07.2019, 13:08

Arsenal to dawno nie miał klasowego skrzydłą. Sanchez fajnie grał w 1 sezonie na skrzydle, gdy rywale go nie mogli rozgryzc, a on robił ciągle jeden drybling na zejscie do środka. Pozniej odpalil sezon swojego życia, ale gdy został przesunięty na szpicę przez Arsene :D

pierre_afc komentarzy: 1207130.07.2019, 13:07

Ja już widzę jak trio Laca-Auba-Pepe będą świrować :D Wyczuwam jakąś specjalną cieszynke w wykonaniu całej trójki :D

ZielonyLisc komentarzy: 2029630.07.2019, 13:07

@RIVALDO700: co ty masz z tym Salahem ostatnio

Ech0z komentarzy: 1043130.07.2019, 13:07

@Broda: Alexis

lays komentarzy: 3987130.07.2019, 13:07

@RIVALDO700:

Bardzo duże mini. Nie ma co ich porownywac moim zdaniem, bo Richar nabija juz jakies cyfry i Zaha też, ale przy Mane i Salahu to oni są Pan Pikuś :D

Donpedroaleone komentarzy: 74430.07.2019, 13:06

@pierre_afc: Onyekuru nie dostał znowu pozwolenia na prace w UK, ponoć na sprzedaż Everton nie chce się juz bawić w wypożyczenia.

darek250s komentarzy: 10357 newsów: 530.07.2019, 13:06

@RIVALDO700 napisał: "Richarlison-Zaha to mini Mane-Salah."

ŚMIECHŁEM.

Broda komentarzy: 9530.07.2019, 13:05

a Czy ktoś z Was Kanonierzy pamięta kiedy mieliśmy prawdziwego KLASOWEGO skrzydłowego? tyle lat nie bylo nikogo tak dobrego jak pEPE.
tylko czekać na oficjalke.
Miłego dnia

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 13:05

Richarlison-Zaha to mini Mane-Salah.

lays komentarzy: 3987130.07.2019, 13:04

@pierre_afc:

Aczkolwiek wczoraj wiarygodne zrodło z Evertonu pisało, że CP ma bardzo dobra relacje z Evertonem i podobno dogadali się, że Eve nie bedzie szło po Zahe.

Donpedroaleone komentarzy: 74430.07.2019, 13:04

@darek250s: Dla mnie bardzo dobry, silny twardziel nie odpuszcza i ciężko go przejść dla mnie na pewno TOP5 SO w PL.

pierre_afc komentarzy: 1207130.07.2019, 13:03

Przecież Everton jeśli dogra Zahe i Kean'a to będą na papierze mieć bardzo dobrą ofensywę. Richarlison, Sigurdsson, Zaha - Kean. To robi wrażenie. A na ławce mieliby jeszcze Bernard'a, Onyekuru czy Walcotta.

lays komentarzy: 3987130.07.2019, 13:00

Image: New Arsenal signing William Saliba has started following Nicolas Pepe on Instagram. #afc

Saliba to się wkrecił, wsyzstko lajkuje z AFC

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 12:59

W tej lidze serio nadchodzi era ciezkich meczów. Juz dzis uwazam ze takie Wolves i Whu ma lepszy atak od chelsea i united, a jakby jeszcze Zaha przyszedł i ten Kaen z Juve wypalił w Evertonie to moze i oni mieliby lepszy skład.

TomekZ komentarzy: 78230.07.2019, 12:57

Kanonierzy, pytanie do Was, czy Pepe jest lepszy od Zahy? Nie widziałem Pepe w akcji szczerze mówiąc, ale Zaha jest ograny w Premier League, do tego trener stawiał na niego częściej w PNA. Fakt, Pepe jest 3 lata młodszy, ale gracz z ligi francuskiej to mimo wszystko trochę loteria. Miejmy nadzieję że odpali jak Hazard.

mallen komentarzy: 2123930.07.2019, 12:57

Mam nadzieję, że Pepe zostanie nowym Hazardem tej ligi. Na dodatek jeden i drugi przyszedł tutaj z Lille.

darek250s komentarzy: 10357 newsów: 530.07.2019, 12:56

Maguire? Co o nim sądzicie? Dobry ruch czerwonych fujarek?

Ulti komentarzy: 33130.07.2019, 12:54

@Siller: Gdybym miał odejść do 2x mniej płatnej pracy to myślę, że jednak jakoś zniósł bym warczenie współpracowników.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 12:54

Harry Maguire has agreed personal terms with Manchester United. Manchester United and Leicester are in advanced talks, but the deal is not completed yet. There will be a new meeting soon to finalize the agreement. (FabrizioRomano)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.07.2019, 12:54

Bardzo łatwo zapamiętać pierwsza osobę, która powiedziała o Pepe
Alexis Bernard :p

lays komentarzy: 3987130.07.2019, 12:54

@KingOfLoyal:

I dlatego kochamy tą ligę. Nie ma drugiej takiej. Każdy mecz meczem o wszystko!

Skończyły mi się rymy jasne??!

I zmieni imię na Wiesiek (Wiesiek Wiesiek)

Wszyscy(Ref):
Pepe do domu wróć x2

Pepe do domu wróć

lays komentarzy: 3987130.07.2019, 12:53

Bardzo fajny deal Eve. Jakby Zahe jeszcze przywitali to maja fajny przód.

Malcom blisko Zenitu :OOOOOO Zenit zaoferował 41 mln euro, a Barca chce 45 mln euro, transfer moze dojsc do skutku w caigui 48 h.

Masakra jakaś...

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.07.2019, 12:53

Kean do Evertonu... Kurde ale ta liga robi się coraz trudniejsza, teraz jeszcze ciężej będzie o punkty

Matelko komentarzy: 321430.07.2019, 12:52

Wymienilibyście Mustafiego za Glika?:)

lays komentarzy: 3987130.07.2019, 12:52

@darek250s:

Nie mylę się, bo gościu ma tygodniowke na pozomie stoperow, ktorzy chodza po 60-70 mln. Nikt nei da 30 mln euro za goscia i nie zaplaci mu takiej tygodniowki jaka placi mu AFC.

Fabrizio Romano
@FabrizioRomano
Moise Kean to Everton, here we go! Total agreement reached with Juventus, last details will be completed on next hours. The striker will fly to UK tomorrow to undergo his medicals and sign the contract.

Siller komentarzy: 174730.07.2019, 12:52

@Ulti: Już nawet nie chodzi o to, czy hejt jest zasłużony czy nie. Istotne jest to, że ten hejt występuje i już pal licho komentarze tutaj czy na jakichkolwiek innych stronach w internecie. Kibice na stadionie na niego buczą przy każdej możliwej okazji! Cały świat daję mu do zrozumienia, że w Arsenalu nie ma już żadnej przyszłości, a on udaje, że nic się nie dzieje. Jakby u Ciebie w pracy wszyscy w około cię wygwizdywali, wyszydzali i uprzykszali ci życie to chciałbyś w tej pracy zostać? A Mustafi chce. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Proste.

songoku95 komentarzy: 2348630.07.2019, 12:49

Dla mnie fenomenem było to, że David niczego nie wiedział.

Donpedroaleone komentarzy: 74430.07.2019, 12:49

@JanikK: Namiesza trochę, dobry transfer. Ciekawe czy Everton zdołał zablokować finalnie możliwość odkupienia przez Juve.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 12:48

@Gunner915 napisał: "No dobrze wszyscy się będziemy cieszyć transferami na raty dzisiaj. Ale co będzie jeśli za rok znowu nie zdobędziemy LM, a zostaniemy z zobowiązaniami z zeszłego roku i dalej będziemy potrzebować wzmocnień?"