Lyon wygrywa Emirates Cup: Arsenal - Lyon 1-2

Lyon wygrywa Emirates Cup: Arsenal - Lyon 1-2 29.07.2019, 12:24, Bartek Romanowski 1646 komentarzy

W niedzielę, dokładnie 2 tygodnie przed pierwszym meczem sezonu Premier League z Newcastle, Arsenal rozegrał kolejny mecz przedsezonowy. Tym razem Kanonierom przyszło gościć na własnym stadionie były klub Lacazette’a – Olimpique Lyon – w ramach Emirates Cup. Swoją szansę, na debiut w koszulce Arsenalu dostał nowy nabytek, Dani Ceballos. Młody Brazylijczyk – Gabriel Martinelli – również zaliczył swój pierwszy mecz na Emirates Stadium. Pomimo wyniku, można powiedzieć, że przez większą część spotkania Arsenal kontrolował ten mecz, szczególnie w pierwszej odsłonie.

Piłkarze gospodarzy kreowali sobie wiele sytuacji oraz nie pozwalali przeciwnikom na stworzenie groźnych akcji pod własną bramką. W drugiej połowie gra wyglądała jednak z goła inaczej, Lyon bardziej zagrażał bramce Bernda Leno. Ostatecznie zawodnikom Silvnho udało się strzelić 2 gole w odstępie zaledwie 9 minut, co pozwoliło im na zwycięstwo w tym meczu i ostatecznie w całym turnieju. Lyon wygrał to spotkanie 2-1.

Arsenal: Leno – Maitland-Niles(Jenkinson 76’), Chambers(Mustafi 70’), Sokratis, Monreal(Medley 86’) – Guendouzi(Nketiah 46’), Xhaka – Aubameyang(Burton 86’), WIllock(Ceballos 70’), Mchitarian(Martinelli 70’) – Lacazette(Nelson 13’(John-Jules 76’))

Olimpique Lyon: Lopes(Racioppi 46’) – Dubois(Tete 76’), Yanga-Mbiwa(Andersen 61’), Denayer, Marcal(Rafael 61’) – Jean Lucas(Aouar 46’), Mendes, Cheikh(Tousart 46’) – Traore(Fofana 76’), Depay, Gouiri(Dembele 46’)

Przed meczem zawodnicy obu drużyn ustawili się na przeciw siebie w kole środkowym, by wraz z całym stadionem upamiętnić salwą oklasków zmarłego tragicznie w wypadku, byłego Kanoniera, Jose Antonio Reyesa. Po kilku chwilach piłkarze ustawili się na swoich pozycjach, czekając już tylko na pierwszy gwizdek sędziego, Jonathana Mossa, który rozbrzmiał chwilę po 16:15 czasu polskiego.

Spotkanie od samego początku było bardzo dynamiczne, obie drużyny starały się przeprowadzać szybkie i groźne ataki. Już w 7. minucie Kanonierzy popisali się wymianą piłki w środku boiska, pomiędzy Guendouzim, Mchitarianem oraz Lacazettem, jednak ten ostatni nie trafił w światło bramki po strzale zza pola karnego.

6 minut później Kanonierzy przeprowadzili kolejny groźny atak. Willock otrzymał piłkę w rogu pola karnego, balasem ciała zwiódł jednego z obrońców francuskiej drużyny i płaskim strzałem w długi róg chciał pokonać bramkarza gości, jednak Lopes stał na posterunku i pewnie obronił strzał młodego Anglika. W 20. minucie Guendouzi wykonał penetrujące podanie między obrońców Lyonu do Willocka, jednak jego strzał w sam środek bramki został z łatwością wyłapany przez bramkarza przyjezdnych.

Zaledwie minutę później Arsenal przeprowadził kolejną ciekawą akcję. Maitland-Niles dograł perfekcyjną piłkę z prawego skrzydła, wprost na nogę Mchitariana, czekającego na dziesiątym metrze, który nie namyślał się zbyt długo i mocnym strzałem z woleja uderzył na bramkę. Piłka leciała jednak zbyt blisko Lopesa, który zdążył zareagować i wybić piłkę przed siebie. W zamieszaniu w polu karnym przy kozłującej piłce do dobitki pierwszy dobiegł Willock, jednak przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką. W 31. minucie Mchitarian kolejny raz spróbował swojego szczęścia strzałem z woleja. Po słabym wybiciu piłki z obrony, poleciała ona wprost na nogę Ormianina. Ten nie zastanawial się i po porostu uderzył futbolówkę z powietrza. Strzał był jednak zbyt słaby i wprost w ręce Lopesa.

W 35. minucie przyszło nam zobaczyć pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Po mocnym, jednak bardzo dokładnym dośrodkowaniu Mchitariana z prawego skrzydła, Aubameyang musiał tylko dostawić nogę do futbolówki, lecącej na wysokości jego biodra, co uczynił i piłka wpadła do siatki bezradnego Lopesa. 1-0 dla Kanonierów.

Pierwsza groźna akcja gości przyszła dopiero w drugiej odsłonie spotkania. W 50. minucie Depay otrzymał piłkę przed polem karnym, miał czas żeby dobrze ją sobie przyjąć, by potem odpowiednio przymierzyć. Chciał zaskoczyć Leno kąśliwym strzałem po długim rogu, jednak Niemiec wyciągnął się i piękną paradą uchronił Arsenal przed utratą bramki.3 minuty później Lyon wyszedł z kolejnym atakiem. Po uderzeniu Aouara zza szesnastki, w linii lotu piłki znalazł się Depay, od którego odbiła się futbolówka, zmieniając tor. Leno jednak kolejny raz nie dał się zaskoczyć i obronił strzał.

W 56. minucie Willock dograł perfekcyjną piłkę do Nketiaha z prawego skrzydła, dosłownie na nos napastnika Arsenalu, jednak ten źle złożył się do strzału i zmarnował 100-procentową okazję. Z kilku metrów uderzył głową tak, że piłka odbiła się od murawy i wyszła na aut bramkowy.

W 60. minucie groźnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Nelson, minął z piłką kilku rywali, zszedł na prawą nogę i podkręconym strzałem w długi róg chciał zaskoczyć bramkarza gości, jednak pomylił się o centymetry. 2 minuty później Nketiah otrzymał piłkę w polu karnym w gąszczu obrońców przeciwnika, jednak sprytnym obrotem zdołał wypracować sobie pozycję strzelecką. Racioppi skrócił mu jednak odpowiednio kąt i obronił próbę przelobowania go przez młodego napastnika.

W 66. minucie spotkania padła wyrównująca bramka dla Lyonu. Po leniwym ataku gości, lewym skrzydłem zerwał się Depay, minął Maitlanda-NIlesa i dośrodkowaniem lewą nogą znalazł niepilnowanego Dembele. Ten musiał tylko dołożyć głowę do piłki, co uczynił i Lyon zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu.

W 70. minucie kibice mogli w końcu zobaczyć to, na co czekali – debiut Ceballosa. Hiszpan wszedł na boisko na ostatnie 20 minut, jednak zdołał zaprezentować wachlarz swoich umiejętności – technikę, przegląd pola, lekkość w poruszaniu się z piłką, jak również zawziętość przy odbierze. W tym samym czasie na murawie pojawił się też pierwszy tegoroczny transfer Kanonierów – Gabriel Martinelli, który debiutował na stadionie Emirates.

Już 3 minuty po wejściu Ceballos uruchomił na lewym skrzydle Aubameyanga, który dośrodkował piłkę w groźną strefę pola karnego. Wszyscy zawodnicy minęli się z futbolówką, jednak akcję zamykał Nelson, którego strzał został zablokowany tuż przed linią bramkową. Parę sekund później po szybkiej wymianie podań na prawym skrzydle i ostatecznym strzale Nketiaha z ostrego kąta, bramkarz gości wybił piłkę przed siebie, którą dobił do siatki Martinelli. Jak się później okazało, bramka została nieuznana, gdyż młody Brazylijczyk zagrywał piłkę ręką.

Dosłownie minutę po nieuznanej bramce, Lyon mógł cieszyć się z prowadzenia. Dembele idealnie wkleił się w linię defensywy Arsenalu, która próbowała złapać go w pułapkę ofsajdową. Napastnik gości wyszedł sam na sam z Leno i pewnym strzałem przy słupku pokonał po raz drugi dzisiejszego wieczoru niemieckiego golkipera.

W 83. minucie Xhaka obsłużył Aubameyanga, biegnącego lewym skrzydłem, dobrym podaniem, jednak to bramkarz Lyonu stworzył największe zagrożenie swojej drużynie, wychodząc do piłki, do której nie miał szans zdążyć. Gabończyk zdecydował się na przelobowanie Racioppiego, jednak trafił w słupek i piłka wyszła na aut bramkowy.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic, wartego odnotowania i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lyonu 2-1. Drużyna z Francji mogła chwilę po tym wznieść puchar Emirates Cup.

Emirates CupOlimpique LyonRaport pomeczowy autor: Bartek Romanowski źrodło:
miki9971 komentarzy: 6639 newsów: 230.07.2019, 15:28

Iwobi się bał, że Zaha go posadzi na ławce...

No to ma! Koniec końskich kolan! :D

ZielonyLisc komentarzy: 2029630.07.2019, 15:27

@RIVALDO700: daj sobie spokój z tymi analizami składów bo wszystko może się wydarzyć.

miki9971 komentarzy: 6639 newsów: 230.07.2019, 15:27

RAUL - jak Ty mnie zaimponowałeś teraz... :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 15:26

A ja caly czas nie rozumiem tej pewnosci o zachowanym top 6 na luzie . Serio nie widzicie tej mizerii w skladach united i chelsea w ofie, przeciez na ta chwile podstawowy sklad united to martial-rash- lingard i dzieciaki u-20. Urywam Wam to ciala? Whu i eve i wolves moze ich niemilosiernie wyjasnic w tym sezonie na przyklad.

Trequartista komentarzy: 536630.07.2019, 15:25

@thide:
Czemu miałby nie podać mu ręki? Jest jakiś konflikt między IC a Nigerią?

caliero913 komentarzy: 125430.07.2019, 15:24

Dziwne, że Juve wypuściło Kean'ea, jeden z ich największych talentów. Pewnie tego Lukaku wezmą

mallen komentarzy: 2123930.07.2019, 15:23

@thide

No dokładnie może dla naszego Messiego wyjdzie to na dobre i sprawdzi się na 10 bo kiedyś podobno tam był przemierzany.

songoku95 komentarzy: 2348630.07.2019, 15:23

@thide: pogra, pogra. Bardziej martwiłbym się na miejscu Nelsona, ESR.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.07.2019, 15:20

@pierre_afc: Auba Terney? Szybszy:p

D_S komentarzy: 106230.07.2019, 15:20

Podobno Moise Kean w Evertonie za jedyne 30 baniek. Szok.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.07.2019, 15:19

ciekawe czy Iwobi poda rękę Pepe

za dużo sobie nie pogra w takim trio, chyba że czasem za Ozila

caliero913 komentarzy: 125430.07.2019, 15:17

@pierre_afc: żeby tylko Bellerin od tego ognia kontuzji nie złapał :D

WindKai komentarzy: 88730.07.2019, 15:17

Ale hype,zgarnęliśmy najlepszego w dodatku lewonożnego skrzydłowego dostępnego na rynku za 80mln euro i wzmocniliśmy pozycje która jest piekielnie ważna,a u nas była tragiczna od kilku sezonów.Coś pięknego :D dawać Tierneya i w DD walczyć o ŚO.

mitmichael komentarzy: 4924330.07.2019, 15:14

No to Arsenal dawac oficjalke :D

pierre_afc komentarzy: 1207130.07.2019, 15:10

Właśnie sobie uświadomiłem, że Naszą prawą stronę będzie tworzyć duet Bellerin - Pepe. Ta strona boiska będzie płonąć od ich niesamowitych sprintów i szybkich akcji :)

Donpedroaleone komentarzy: 74430.07.2019, 15:09

@pierre_afc: Fajnie by było, ale niemożliwe hah

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.07.2019, 15:09

@ArsenalChampion: raczej czwartek

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 830.07.2019, 15:09

pierre_afc komentarzy: 1207130.07.2019, 15:08

@Donpedroaleone: Przed :D Żeby mógł jeszcze przywitać się z fanami, nawet wchodząc na chwilę po meczu na murawę :D

ArsenalChampion komentarzy: 813430.07.2019, 15:07

widzie ze Idrissa Gueye trafił do Psg , spore osłabienie Evertonu bo to był jeden z najlepszych defensywach pomocników w lidze , a Paryżanie moim zdaniem bardzo fajne wzmocnienia i to wcale nie drogie ,najpierw Herrera potem Sarabia a teraz Gueye. Wkoncu ten srodek pola tam zaczyna normalnie wyglądać ,bo wcześniej musiał tam grać Alves albo Marquinhos

Donpedroaleone komentarzy: 74430.07.2019, 15:05

@ArsenalChampion: Akurat dobry news po lub przed meczem Angers.

TlicTlac komentarzy: 603130.07.2019, 15:04

@Ech0z:

to dlatego się faks zapchał?

(bo miał przecież ładowność do 40mln i 1 funta :-) )

Ech0z komentarzy: 1043130.07.2019, 15:03

I pomyśleć że 2 lata temu w ostatnim dniu okienka Wenger rzucił 90mln za Lemara

lays komentarzy: 3987130.07.2019, 15:02

Wiecej fotek pepe i info, ze jest po testach. Widac, ze idzie juz robic fotki z naszym fotografem Stuartem :D

ArsenalChampion komentarzy: 813430.07.2019, 15:01

skoro Pepe dzisiaj testy medyczne , to pewnie jutro będzie oficjalne potwierdzenie

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.07.2019, 14:59

I po tym poznaje się wybitnego profesora. RIVALDO rzucił kontrowersyjną tezę nt. składu top 6 i zawrzała energiczna dyskusja, niczym między studentami. Nic dziwnego, że wykład o napastnikologii pojawia się co roku na egzaminach z filozofii.

darek250s komentarzy: 10357 newsów: 530.07.2019, 14:59

NO

mitmichael komentarzy: 4924330.07.2019, 14:58

Pepe :)

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.07.2019, 14:57

@NineBiteWolf:

Jakby Wilshere mógł grać w pierwszym składzie Arsenalu, to by z niego nie odszedł.

Donpedroaleone komentarzy: 74430.07.2019, 14:56

@mitmichael: nie no masz racje, dwóch odchodzi( miejmy nadzieje, z niewolnika nie ma pracownika) jeden kupiony, ale za rok tutaj bedzie to kupno jednego solidnego SO to podstawa .

mitmichael komentarzy: 4924330.07.2019, 14:51

@Donpedroaleone: patrzec trzeba bardziej na urazy, ktorych jest mnostwo co sezon wiec pozbycie sie obroncy nie znajdujac zastepstwo moze sie zle odbic w sezonie. Przypominam, ze Koscielny tez prawdopodobnie z Arsenalu odejdzie

pierre_afc komentarzy: 1207130.07.2019, 14:49

Konate ma wszystko żeby stać się jednym z najlepszych obrońców Świata, wcale bym nie patrzył na to jak grał na imprezie U21. To jest kocur, i w przeciągu dwóch lat może zrobić porównywalny progres co VVD.

Donpedroaleone komentarzy: 74430.07.2019, 14:48

@mitmichael: Ta w Carabao Cup też trzeba kimś grać.

@Alonso: w tamtym sezonie nie zwolnili go, wiec jakie jak zawsze za słabe wyniki?

mitmichael komentarzy: 4924330.07.2019, 14:47

@SzopenWWA: tak ale jak do 8 nie znajdzie sie nastepca (mowi sie tez o Ruganim z Juve) to na pewno Mustafiego nie sprzedamy

Donpedroaleone komentarzy: 74430.07.2019, 14:45

@Womanizer: WHU z Payetem I Biliciem na ławce byli blisko bodajże w 15-16 . Byli na 7 miejscu i mieli 62pkt, czwarte City miało 66.

Ps Chelsea była 10 wtedy hah.

SzopenWWA komentarzy: 73930.07.2019, 14:43

@mitmichael: sprzedawax m9ga do konca wakacji. Kupowac do 8 sierpnia

Womanizer komentarzy: 994430.07.2019, 14:39

Już X lat się mówi że WHU czy inny Everton wskoczy do top4 i co roku dupa blada. W takich klubach brakuje systematycznośći, zepną się na top6 i z kontry coś pośmigaja, tyle że później przyjedzie Brighton czy Newcastle, postawią autobus i jest gęba zdziwiona, bo nie wiadomo co zrobić z piłką.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.07.2019, 14:36

PES to fenomen. gra wygląda spektakularnie na screenach, ale gdy się ją już włączy, to taka Fifa 12

mitmichael komentarzy: 4924330.07.2019, 14:30

I jakos to wyglada

Alonso komentarzy: 1282430.07.2019, 14:29

Potężne wzmocnienia West Hamu Haller i Fornals a w obronie dalej liczenie że Fabiański obroni dziesięć setek na mecz, z czym do ludzi. Lisy? Cień nadziei jest ale jak odejdzie Maquire to nie wróże sukcesów. Everton coroczny papierowy pretendent bez napastnika, jeszcze Silve zwolnią jak zawsze w trakcie sezonu za słabe wyniki. Wolves? Panowie Wilki to już przeszłość, weszli na świeżości do ligi i wyżej już nie podskoczą, jeszcze im LE dojdzie to skończy się granie 40 spotkań wąskim składem w sezonie. Jakiś Cutrone ma tam przyjść co ma 10 goli na 60 spotkań w Serie A, gość z ławki sobie popatrzy na Jimeneza tak jak wcześniej na Piątka. Top6 kolejny rok będzie niezmienione.

lays komentarzy: 3987130.07.2019, 14:23

@filo94:

Konate grał cieniutko w MŚu21

Umpecano mi chodzi też po głowie

Tevez komentarzy: 408730.07.2019, 14:22

@GunnersFan9: Jesteś złośliwy. Holding ma szczęście że wpakował się w niego Rashfordzik a nie rozpędzone wielotonowe bydle typu Lukaku bo wtedy to miałby już po karierze.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 230.07.2019, 14:21

Upamecano i Konate, brać kogoś z nich :D

lays komentarzy: 3987130.07.2019, 14:20

Tak samo bawi mnie pisanie, że Everton to ma pake. Jaką pakę ? XDD Bo wykupili Gomesa z Barcy? Zouma wrócił do CFC, nadal maja Tosuna, nawet jak Kean dojdzie to nadal bedzie smigal prawdopodobnie po skrzydle Theo Walcott, obrona ta sama. Dla mnie United bez transferow i tak skonczy wyzej niz oni :P

gabrys80COYG komentarzy: 43630.07.2019, 14:20

Oby z tym umititim to były plotki:
Żaden talent bo 25 lat
Człowiek kontuzja
Tylko 182cm
Barca zawoła +40mln jak nie więcej
Lepiej dać szansę Chambersowi do momentu aż wróci holding a jest jeszcze ten 2metrowy młodzik xd

lays komentarzy: 3987130.07.2019, 14:19

No nie przesadzaj. Haller by grzał ławkę :D

Auba i Laca się fajnie bawią w ogłoszenie Pepe.

Fotka Auby z cieszynka Pepe i pytaniem '' Where are u Lacazette ? ''

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 830.07.2019, 14:17

Nie żebym był zlośliwy, ale mam nadzieję, że Holding odplaci sie ładnie przy najbliższej okazji Rashfordowi za to wejście bez piłki przez co Rob musiał pauzować tyle czasu.

Marcin2396 komentarzy: 21630.07.2019, 14:12