Magiczny dotyk Girouda: Arsenal 2-0 Crystal Palace

Magiczny dotyk Girouda: Arsenal 2-0 Crystal Palace 01.01.2017, 17:55, Sebastian Czarnecki 619 komentarzy

Mawiają, że jaki Nowy Rok, taki cały rok. Kanonierzy w 2017 rok weszli w bardzo dobry stylu i pewnie uporali się z Crystal Palace w tych małych derbach Londynu. Arsenal przez większość czasu dominował na boisku, a panowanie nad meczem utracił zaledwie na kilka minut, kiedy Orły zaczęły szturm na bramkę Petra Čecha.

Zwycięstwo nad Crystal Palace było kluczowe dla podopiecznych Arsene'a Wengera, bo wszystkie zespoły z czołówki oprócz Manchesteru City zwyciężyły w swoich spotkaniach. Arsenal, chcąc zachować bezpieczne miejsca w pierwszej trójce, musiał zdobyć dzisiaj trzy punkty i na całe szczęście zdołał sobie poradzić z tym zadaniem.

Całe to spotkanie fantastycznym trafieniem podsumował Olivier Giroud, który już pierwszego dnia wysoko zawiesił poprzeczkę w konkursie na najpiękniejszą bramkę roku.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Elneny (72. Coquelin), Xhaka - Perez (72. Ramsey), Iwobi (77. Chamberlain), Sanchez - Giroud

Crystal Palace: Hennessey - Kelly, Dann, Tomkins, Ward - Flamini, Cabaye (65. Mutch) - Townsend (71. Chung-Yong), Puncheon, Zaha - Benteke (77. Campbell)

W pierwszej połowie meczu Kanonierzy ani na chwilę nie stracili panowania nad jej przebiegiem. Wszystko przebiegało po ich myśli, a na przerwę zeszli z jednobramkowym prowadzeniem, co i tak było bardzo skromnym wynikiem biorąc pod uwagę liczbę wykreowanych szans. Najpierw z piłką minął się Giroud, potem dwukrotnie spudłował dość niemrawy tego dnia Alexis Sanchez, który przez 90 minut cały czas się frustrował na poczynania swoje i kolegów.

Nawet dośrodkowanie Chilijczyka do Oliviera Girouda, po którym padła bramka na 1-0, było nieudane. Alexis Sanchez posłał piłkę za plecy Francuza, zdecydowanie poniżej poziomu jego głowy, w którą przecież celował, kiedy ten wybiegał na wolną pozycję. Były napastnik Montpellieru na całe szczęście zrobił użytek nawet z takiej piłki i jednym magicznym dotknięciem zdobył - póki co - najładniejszą bramkę tego sezonu. Nie mogli w to uwierzyć kibice, przeciwnicy, koledzy z zespołu, a nawet sam strzelec!

W drugiej połowie Kanonierzy dość szybko zamknęli mecz, bo już po 11 minutach Alex Iwobi zadał decydujący cios. Trochę dziwnie się patrzyło na tę bramką Nigeryjczyka, mając w pamięci poprzednie trafienie Girouda. Iwobi wykorzystał błąd w obronie Crystal Palace i złe ustawienie Hennesseya, a piłkę w bramce umieścił strzałem głową po dużym zamieszaniu w polu karnym. Bramka może nie najpiękniejsza, ale za to niezwykle potrzebna, o to chodzi w tej grze.

Po bramce na 2-0 Kanonierzy na chwilę stracili panowanie nad meczem, a podopieczni Sama Allardyce'a mocno się rozochocili we własnych poczynaniach. Próbowali Flamini, Benteke, Townsend i Cabaye, ale za każdym razem świetnie między słupkami spisywał się Petr Čech, który zachował swoje drugi czyste konto z rzędu, czego wyraźnie brakowało w ostatnich meczach.

Bardzo udane spotkanie za plecami napastnika rozegrał Alex Iwobi, który poza strzeloną bramką często napędzał ataki swojego zespołu ze środka pola. Nigeryjczyk zagrał tam, gdzie zaczynał w zeszłym sezonie w meczach Pucharu Ligi. I widać, że na środku czuje się nieco swobodniej, ma więcej miejsca i może pokazać pełnię swoich możliwości. Tak jak ostatnio można było narzekać na jego dyspozycję w ostatnich meczach, tak od jakiegoś czasu wyraźnie się poprawił i wraca do formy z końcówki poprzedniego sezonu.

Bardzo aktywny był także Lucas Perez, który nie pokazał może nic wielkiego, ale bardzo mądrze poruszał się na boisku i włączał się do akcji ofensywnych. Hiszpan udowadnia póki co, że na prawej flance czuje się swobodniej niż na środku ataku i to właśnie tutaj Arsene Wenger powinien go wystawiać, kiedy już zdecyduje się na wystawienie go w wyjściowym składzie.

Kanonierzy odnieśli przekonujące zwycięstwo i zdobyli bardzo ważne trzy punkty. Teraz mają bardzo mało czasu na przygotowanie się do następnej kolejki, więc istotne jest to, by zachować świeżość i utrzymać się w dobrej dyspozycji.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

matt21 komentarzy: 541401.01.2017, 18:48

Alexis w tym meczu nie ma co się denerwować na kolegów. Jemu też nie wszystko wychodziło.
Troszkę pokory by mu się przydało.

daniken komentarzy: 351701.01.2017, 18:48

Alexis eskploduje

afc4life komentarzy: 478301.01.2017, 18:48

Brak Ozila na murawie + Perez w wyjsciowym skladzie. Wreszcie ponownie z przyjemnoscia mozna bylo obejrzec mecz Arsenalu.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.01.2017, 18:46

Przypatrzcie się jak Oxlade drybluje. On szybciej macha nogami niż myśli.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 201.01.2017, 18:46

Gerwciu
Chyba nie mówisz o Elnenym.

mizio2 komentarzy: 7001.01.2017, 18:45

Fajnie gra wyglądała bez Ozila, do momentu wprowadzenia Ramseya...

kanapka
On sam tez pewnie nie wie. Leci na zywiol.

lays komentarzy: 3987101.01.2017, 18:44

Szkoda, ze tylko Ox szuka 3 bramki

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.01.2017, 18:43

Wenger mówił, że Premier Leauge jeszcze nie wszystko pokazała, że drużyny grają coraz bardziej defensywnie a sam wprowadza Coqa gdy jest 2-0 :D

afc4life komentarzy: 478301.01.2017, 18:43

Ciong Jong Li

Gerwciu komentarzy: 372201.01.2017, 18:43

Czaka jak ma obok kogoś kto umie rozgrywać to i lepszy mecz zagrał.

Oldgunner3 komentarzy: 982201.01.2017, 18:43

Dobrze ,że dziś mamy za rywala CP bo tyle strat co zaliczamy to strach się bać - przy poważniejszym rywalu mogłoby się skończyć jak z city czy evertonem.Jakieś usprawiedliwienie to jednak spora ilość kontuzji w 2 linii.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 701.01.2017, 18:42

Ox jest tak nieprzewidywalny ze nawet koledzy z zespołu nie wiedzą co on chce zrobić

timiiiii komentarzy: 197801.01.2017, 18:39

Ramsey kolejna "gwiazda". wszedl na 15 min i wyma****e rekoma i stroi miny zamiast biegac

Oldgunner3 komentarzy: 982201.01.2017, 18:39

Ciekawe czy i kiedy Xhaka ''nauczy'' się tempa gry w premiership.?!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.01.2017, 18:39

Za szybko Nacho pochwaliłem. W końcówce jak zrobiło się dużo miejsca to znowu nie nadąża.

rafi_i komentarzy: 421801.01.2017, 18:39

Monreal jest tragiczny w defie

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.01.2017, 18:38

Takie mecze jak ten powinniśmy wygrać po 4:0.

Czuje #niedosyt.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041301.01.2017, 18:35

Xhaka świetny przegląd pola, kurde oby więcej takich meczów w jego wykonaniu.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 801.01.2017, 18:32

Ale FA Cup to ja już głodny jestem. Moglibyśmy to trofeum tez wygrać w tym roku.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.01.2017, 18:32

Elneny wyjeżdża to go zmienia a Sanchez dalej na boisku? :O :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.01.2017, 18:31

Nie. Sanchez po prostu przyjdzie do Wengera z dwumiesięcznym El quatroo.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041301.01.2017, 18:31

Sanchez teraz z wolnego !

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 101.01.2017, 18:30

Wenger pewnie wychodzi z założenia, że Sanchez zagra te 90 minut dziś i pojutrze z Bournemouth a potem dostanie wolne na czas meczu z Preston w FA.

matt21 komentarzy: 541401.01.2017, 18:30

Przecież Ramsey gra na 10. Co wy gadacie.

mitmichael komentarzy: 4924301.01.2017, 18:29