Magiczny dotyk Girouda: Arsenal 2-0 Crystal Palace

Magiczny dotyk Girouda: Arsenal 2-0 Crystal Palace 01.01.2017, 17:55, Sebastian Czarnecki 619 komentarzy

Mawiają, że jaki Nowy Rok, taki cały rok. Kanonierzy w 2017 rok weszli w bardzo dobry stylu i pewnie uporali się z Crystal Palace w tych małych derbach Londynu. Arsenal przez większość czasu dominował na boisku, a panowanie nad meczem utracił zaledwie na kilka minut, kiedy Orły zaczęły szturm na bramkę Petra Čecha.

Zwycięstwo nad Crystal Palace było kluczowe dla podopiecznych Arsene'a Wengera, bo wszystkie zespoły z czołówki oprócz Manchesteru City zwyciężyły w swoich spotkaniach. Arsenal, chcąc zachować bezpieczne miejsca w pierwszej trójce, musiał zdobyć dzisiaj trzy punkty i na całe szczęście zdołał sobie poradzić z tym zadaniem.

Całe to spotkanie fantastycznym trafieniem podsumował Olivier Giroud, który już pierwszego dnia wysoko zawiesił poprzeczkę w konkursie na najpiękniejszą bramkę roku.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Elneny (72. Coquelin), Xhaka - Perez (72. Ramsey), Iwobi (77. Chamberlain), Sanchez - Giroud

Crystal Palace: Hennessey - Kelly, Dann, Tomkins, Ward - Flamini, Cabaye (65. Mutch) - Townsend (71. Chung-Yong), Puncheon, Zaha - Benteke (77. Campbell)

W pierwszej połowie meczu Kanonierzy ani na chwilę nie stracili panowania nad jej przebiegiem. Wszystko przebiegało po ich myśli, a na przerwę zeszli z jednobramkowym prowadzeniem, co i tak było bardzo skromnym wynikiem biorąc pod uwagę liczbę wykreowanych szans. Najpierw z piłką minął się Giroud, potem dwukrotnie spudłował dość niemrawy tego dnia Alexis Sanchez, który przez 90 minut cały czas się frustrował na poczynania swoje i kolegów.

Nawet dośrodkowanie Chilijczyka do Oliviera Girouda, po którym padła bramka na 1-0, było nieudane. Alexis Sanchez posłał piłkę za plecy Francuza, zdecydowanie poniżej poziomu jego głowy, w którą przecież celował, kiedy ten wybiegał na wolną pozycję. Były napastnik Montpellieru na całe szczęście zrobił użytek nawet z takiej piłki i jednym magicznym dotknięciem zdobył - póki co - najładniejszą bramkę tego sezonu. Nie mogli w to uwierzyć kibice, przeciwnicy, koledzy z zespołu, a nawet sam strzelec!

W drugiej połowie Kanonierzy dość szybko zamknęli mecz, bo już po 11 minutach Alex Iwobi zadał decydujący cios. Trochę dziwnie się patrzyło na tę bramką Nigeryjczyka, mając w pamięci poprzednie trafienie Girouda. Iwobi wykorzystał błąd w obronie Crystal Palace i złe ustawienie Hennesseya, a piłkę w bramce umieścił strzałem głową po dużym zamieszaniu w polu karnym. Bramka może nie najpiękniejsza, ale za to niezwykle potrzebna, o to chodzi w tej grze.

Po bramce na 2-0 Kanonierzy na chwilę stracili panowanie nad meczem, a podopieczni Sama Allardyce'a mocno się rozochocili we własnych poczynaniach. Próbowali Flamini, Benteke, Townsend i Cabaye, ale za każdym razem świetnie między słupkami spisywał się Petr Čech, który zachował swoje drugi czyste konto z rzędu, czego wyraźnie brakowało w ostatnich meczach.

Bardzo udane spotkanie za plecami napastnika rozegrał Alex Iwobi, który poza strzeloną bramką często napędzał ataki swojego zespołu ze środka pola. Nigeryjczyk zagrał tam, gdzie zaczynał w zeszłym sezonie w meczach Pucharu Ligi. I widać, że na środku czuje się nieco swobodniej, ma więcej miejsca i może pokazać pełnię swoich możliwości. Tak jak ostatnio można było narzekać na jego dyspozycję w ostatnich meczach, tak od jakiegoś czasu wyraźnie się poprawił i wraca do formy z końcówki poprzedniego sezonu.

Bardzo aktywny był także Lucas Perez, który nie pokazał może nic wielkiego, ale bardzo mądrze poruszał się na boisku i włączał się do akcji ofensywnych. Hiszpan udowadnia póki co, że na prawej flance czuje się swobodniej niż na środku ataku i to właśnie tutaj Arsene Wenger powinien go wystawiać, kiedy już zdecyduje się na wystawienie go w wyjściowym składzie.

Kanonierzy odnieśli przekonujące zwycięstwo i zdobyli bardzo ważne trzy punkty. Teraz mają bardzo mało czasu na przygotowanie się do następnej kolejki, więc istotne jest to, by zachować świeżość i utrzymać się w dobrej dyspozycji.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924302.01.2017, 17:36

Jak Sturridge sie połamie + Mane pojedzie na PNA to Kloppowi sie maly problemik zrobi

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.01.2017, 17:35

Sturr się chyba połamał

hubert260893 komentarzy: 32902.01.2017, 17:35

Gunnerrsaurus dzisiaj nie ma skokow, jutro quali, w srode konkurs, w czwartek quali i w piatek konkurs

PietrasM komentarzy: 249402.01.2017, 17:34

Dzisiaj chyba nie skaczą.
Z tego co czytam to w środę o 14:00 i w piątek o 16:45.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.01.2017, 17:34

Gunnerrsaurus

Nie ma dzisiaj

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.01.2017, 17:32

fizjo_afc
Piłka do Mamę skierowana przez Djibodji.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.01.2017, 17:31

Wszedł Vokes. Może jeszcze wycisną coś z Etihad.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.01.2017, 17:23

Philips to czarodziej. Ciągnie ten wózek Pullisa.

DontCry komentarzy: 760802.01.2017, 16:57

Też jestem tego zdania, Chelsea niech sobie już punktuje i tak ich nie dogonimy, bo w styczniu /lutym znowu pogubimy punkty. Potem zażarta walka o TOP4.

Sztrumka komentarzy: 4602.01.2017, 16:56

@Argudo
Powiem Ci wolę żeby punkty tracił Live i City albo United bo do mistrza to my nie mamy podjazdu w tym sezonie

praptak komentarzy: 882102.01.2017, 16:52

schnor25
Raczej tak właśnie jest. Chyba że Papcio złapie jakąś okazję na wyprzedaży:P

mitmichael komentarzy: 4924302.01.2017, 16:49

Dobry sie zrobił mecz w Sunderlandzie

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 602.01.2017, 16:49

Póki co dobre wyniki z naszego punktu widzenia. Oby Burnley i Sunderland utrzymali wyniki do końca. Ale oczywiście to nie Live i City powinny przede wszystkim tracić punkty. Ale jestem pełen nadziei, że Tottenham odprawi Chelsea z kwitkiem.

schnor25 komentarzy: 1854602.01.2017, 16:47

praptak

Pewnie nie, zimą kupowaliśmy/wypożyczaliśmy zawodników do łatania składu, a teraz skład mamy optymalny, mało kontuzji, także nie spodziewałbym się nikogo do 1 składu, ewentualnie jakiś junior do akademii.

praptak komentarzy: 882102.01.2017, 16:43

Ciekawe czy Wenger poważnie ineresuje się jakimkolwiek zawodnikiem w tym okienku.

schnor25 komentarzy: 1854602.01.2017, 16:41

Wilshare

Pewnie jest to niemożliwe z tego względu, że nie posiadają praw do wszystkich spotkań kolejki...

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.01.2017, 16:41

To Fernandinho znowu mały urlop sobie załatwił :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.01.2017, 16:39

W takich sytuacjach, gdy o 16 nie ma Arsenalu, a gra reszta stawki, marzy mi się multiliga na C+. Chyba za życia się nie doczekam.

tomek_13 komentarzy: 243202.01.2017, 16:38

Zasłużona czerwień, wślizg wyprostowanymi nogami.. także fajnie :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52402.01.2017, 16:33

A Fernandinho znów wyleciał z boiska. Może Burnley dzięki temu osiągnie coś więcej.

Powinno być 2-1 dla Sunderlandu.
Defoe sam na sam dał się złapać Mignoletowi....

schnor25 komentarzy: 1854602.01.2017, 16:27

Jay Rodrigez chciał się zabawić w Maradone (choć w sumie to został nabity piłką)

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.01.2017, 16:26

Jak to nie wpadło

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52402.01.2017, 16:26

Dobrze, że Defoe strzelił. Takie wyniki mogą być.

DontCry komentarzy: 760802.01.2017, 16:25

Defoe przymierzył nieźle, bardzo celnie.

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 102.01.2017, 16:23

Miałem na myśli to, że wtedy gdy był gloryfikowany nie rozegrał pełnego sezonu i wrócił dopiero na ostatnie 5 meczy, z czego pierwszy z nich to porażka 3:0 z Evertonem. Jednak udało się nam wyprzedzić drużynę z Liverpoolu o kilka punktów i ostatecznie zająć 4 miejsce.