Mecz bez historii. QPR 0-1 Arsenal

Mecz bez historii. QPR 0-1 Arsenal 04.05.2013, 19:20, Łukasz Kęczkowski 4354 komentarzy

Spotkanie bez historii. Kanonierzy co prawda wygrali z QPR 1-0 i zgarnęli trzy punkty, które niezmiernie pomogą im w walce o miejsce w Wielkiej Czwórce, ale nikt nie będzie roztrząsał tego meczu. Przez większość czasu oglądaliśmy nudną kopaninę, którą poprzedziła bramka w 20. sekundzie meczu zdobyta przez Theo Walcotta, która okazała się najszybszą w tym sezonie Premier League.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Ramsey - Walcott, Rosicky, Cazorla - Podolski.

QPR: Green - Onuoha, Hill, Ben-Haim, Traore - Jenas, Mbia - Park, Remy, Townsend - Zamora.

Pierwszy gwizdek Jonathana Mossa rozpoczął mecz

Już w pierwszej minucie mamy bramkę dla Arsenalu! Po ładnej kombinacyjnej akcji całego zespołu oko w oko z Greenem stanął Theo Walcott i strzałem po długim słupku pokonał angielskiego bramkarza. 1:0 dla Kanonierów.

W 15. minucie po kolejnej kombinacyjnej akcji na strzał z dystansu zdecydował się Cazorla, jednak uderzenie Hiszpana zostało zablokowane.

Kolejne minuty to ciągła ofensywa podopiecznych Wengera, którym nie udawało się jednak zaprezentować żadnej ciekawej, składnej akcji, po której mogliby oni podwyższyć prowadzenie.

W 24. minucie przed dogodną sytuacją stanęli Kanonierzy, jednak nikt nie poszedł do końca za piłką, którą przepuścił Walcott po płaskim dośrodkowaniu Podolskiego.

W 26. minucie podanie w pole karne otrzymał Theo Walcott od Tomasa Rosicky'ego. Anglik odwrócił się z rywalem na plecach i oddał strzał po krótkim słupku bramki strzeżonej przez Greena, jednak angielski golkiper zdołał sparować piłkę na słupek, po czym wybili ją jego obrońcy.

Pięć minut później po zamieszaniu w polu karnym Arsenalu na strzał zdecydował się Park Ji-Sung, jednak został on zablokowany.

W 37. minucie po niecelnym wyrzucie Szczęsnego piłkę przejął Ben Haim, przebiegł kilka metrów i oddał ładny strzał, jednak polski golkiper tym razem nie popełnił błędu i bez problemu złapał futbolówkę. Kilka minut później ładny strzał z rzutu wolnego oddał Townsend, jednak futbolówka minimalnie minęła słupek.

Po minucie doliczonego czasu gry sędzia wysłał graczy na przerwę.

W przerwie Harry Redknapp przeprowadził pierwszą zmianę. Boisko opuścił Mbia, którego zastąpił Derry.

Początek drugiej połowy to rozpaczliwe ataki gospodarzy, które nie przynosiły jednak większego rezultatu.

W 56. minucie ładnym strzałem popisał się Loic Remy, jednak na posterunku czekał Wojciech Szczęsny, który nie miał problemów z tym uderzeniem.

W 60. minucie prawym skrzydłem ładnie urwał się Townsend, a Monreal musiał ratować się faulem, za co obejrzał żółtą kartkę. Cztery minuty później za faul na Rosickym podobny kartonik otrzymał Derry.

W 71. minucie Walcott ładnie urwał się Ben Haimowi i uderzył w kierunku krótszego słupka bramki Greena, jednak ten nie dał się zaskoczyć i sparował piłkę na rzut rożny.

W 78. minucie za faul na Rosickym obejrzał Jenas. Po chwili Redknapp przeprowadził kolejną zmianę. Za Zamorę wszedł Taarabt.

W 83. minucie mocniej zabiły serca kibiców. Techniczny strzał ze skraju pola karnego oddał Remy, jednak Szczęsnemu udało się obronić to uderzenie.

Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Alex Oxlade-Chamberlain zastąpił Podolskiego. W 89. minucie za Cazorlę wszedł Wilshere. Dwie minuty później Wenger zdecydował, że chwilę odpoczynku powinien dostać Rosicky, wobec czego zastąpił go Vermaelen. Minutę później na jeszcze jedną zmianę zdecydował się Harry Redknapp. Fabio zastąpił Armanda Traore. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Kolejne trzy punkty dla Arsenalu!

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35508.05.2013, 10:52

WTF? nienawidzę jego osoby, ale fajnie byłoby się jeszcze pośmiać z jego czerwonej ze złości twarzy...

A tak na serio to jest wielka strata dla CAŁEJ ligi. Szkoda że nie będzie już pojedynków SAF-MOU.

Wypada tylko powiedzieć, że Wenger teraz musi zaatakować:)

ja8pl komentarzy: 296608.05.2013, 10:51

jak myslicie SAF i tak bedzie robil naciski na sklad? ;d czyli jesli przyjdzie Moyses i np wstawi na atak czicze to fergie odrazu mu nawrzuca dawaj rvp albo wyjazd? czy trener bedzie mial 100% wladzy nad skladem?

wiem ze to chore pomysly ale w polskiej pilce takie rzeczy sie dzialy

mallen komentarzy: 2123908.05.2013, 10:51

Już wiadomo kto będzie następcą SAF'a

HOWARD WEBB :D

anty_pzpn_ komentarzy: 337008.05.2013, 10:51

Ja bardzo bym chcial najsliniejsza obsade trenerow w PL a wiec Jose M do Chelsea a do Mułów Klopp :) I byłoby bardzo nerwowo na ławkach trenerskich podczas meczów :D

Jurr komentarzy: 133308.05.2013, 10:48

Ciekawe czy Cantone zatrudnia do mulow.

Ars3n komentarzy: 1235408.05.2013, 10:48

teraz slabe kursy beda na chelsea z Mou na mistrzostwo :/

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2013, 10:48

Moyes już został dawno namaszczony następcą SAF'a więc to jest oczywisty wybór.
Coś czuję, że dzięki temu wyrwą Fellainiego.

arsenalfann komentarzy: 1024308.05.2013, 10:48

Teraz kibicom MU można puścić piosenkę: To już było i nie wróci więcej :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 108.05.2013, 10:48

OMG. Szok! Naprawdę szok! Nie wierzę! Nie spodziewałem się.

David_OG komentarzy: 4208.05.2013, 10:47

nie ma SAFa to teraz Wenger rozłoży skrzydła i będzie tytuł :D

arsenalfann komentarzy: 1024308.05.2013, 10:45

Smuda będzie najlepszym wyborem.

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 208.05.2013, 10:45

Nie wierzyłem, że Ferguson odejdzie po tym sezonie. Takie wiadomości pokazywały się co roku. Prawdziwa legenda brytyjskiego futbolu. Niezależnie od tego kto poprowadzi United, Ferguson stworzył tam coś wielkiego. Mam nadzieję, że Arsene otrzyma w końcu należne mu fundusze i pokaże co potrafi zrobić, gdy może kupić, a nie stracić w oknie transferowym.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997308.05.2013, 10:44

btw nowy manager w MU bedzie mial maly dyskomforcik, bo SAF wcale nie odchodzi z klubu, no ujowa sytuacja, to musi byc z namaszczenia SAFa...

arsenalfann komentarzy: 1024308.05.2013, 10:43

@pzpn
Poczekamy zobaczymy ;)

Ars3n komentarzy: 1235408.05.2013, 10:43

Pinguite
nie zrobilby tego Chelsea. Mowil, ze idzie tam gdzie go kochaja. Do manure pojdzie Moyes.

anty_pzpn_ komentarzy: 337008.05.2013, 10:42

arsenalfann

Niby taa ale wcale bym nie zrobil karpia gdyby okazalo sie ze jednak wybral MU ;)

Kurde no ja pierwszy o SAFie tutaj napisalem powinienem dostac jedynke w rubryce news :D heheh

Ars3n komentarzy: 1235408.05.2013, 10:41

Moze jak nie bedziemy w LM to pewna era u nas tez sie skonczy. Wraz z przyjsciem Wengera przez 16lat bylismy w LM, wiec z brakiem lm czas z Wengerem sie pozegnac.. a nie, takie moje glosne przemyslenia.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549808.05.2013, 10:41

Myslicie że to oznacza słabszą gre United w przyszłym sezonie ;>?

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7208.05.2013, 10:41

Mou w Czelsi przecież nawet Benek powiedział "wiecie kto będzie tu siedział w następnym sezonie".

AAl
to też możliwe, ale raczej wezmą jakąś legendę MU, np. Keana.

Ars3n komentarzy: 1235408.05.2013, 10:39

ta odchodzi. Jak Scholes.

arsenalfann komentarzy: 1024308.05.2013, 10:39

@pzpn
Mou do MU? Jakoś to nie leży ;) Wg mnie Mou powróci do czelsi.

kamil_malin komentarzy: 933208.05.2013, 10:39

Długo czekałem na moment w którym Ferguson zrezygnuje. Coś pięknego.

Pinguite komentarzy: 1502008.05.2013, 10:38

Ciekawa karuzela będzie z Mourinho. Chelsea czy Manchester United? Jak wiemy w tych klubach w lecie będą wolne wakaty ;] IMO obstawiam, że pójdzie do Czerwonych Diabłów ;]

arsenalfann

Gdy Jose M odejdzie do MU to Lewy tez moze tam trafic :)

David_OG komentarzy: 4208.05.2013, 10:37

dziwnie teraz bedzie

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7208.05.2013, 10:37

kogo obstawiacie na następce SAFa?
dla mnie Roy Keane

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3408.05.2013, 10:37

No nieźle. Nie spodziewałem się, że SAF po tym sezonie przejdzie na emeryturę. No cóż, mimo, że nie darzyłem trenera MU sympatią, to jednak trzeba przyznać, że SAF jest wielki. To, co osągnął z MU to już chyba nikt nie powtórzy. Ciewake, co teraz z United? Kto zasiądzie za ich sterami? Będzie ciekawie.

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2013, 10:36

Kurde no to właśnie straciliśmy Moyesa.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 108.05.2013, 10:35

Ale odchodzi w chwale. 20ste mistrzostwo klubu. Chyba najlepszy moment :).

arsenalfann komentarzy: 1024308.05.2013, 10:35

No to Lewy nie dojdzie do MU.... XD

Szacunek dla SAFa. Ehh ktoś inny na ławce United :D?

mallen komentarzy: 2123908.05.2013, 10:35

Myślałem, że jeszcze na rok zostanie i z tą ekipą + wzmocnienia będzie chciał zdobyć LM i tak się pożegnać.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7208.05.2013, 10:34

to wygląda tak jakby SAF odszedł bo obsrał się przed powracającym Mou.

nie no, choć go bardzo nie lubię to wielki trener i strata dla PL jak odejdzie.

mallen komentarzy: 2123908.05.2013, 10:33

Ale jaja aż dziwnie będzie zobaczyć kogoś innego na ich ławce...

arsenalfann komentarzy: 1024308.05.2013, 10:32

Wezmą Beniteza jeśli Mou dojdzie do czelsi.

Heh nie... mało prawdopodobne.

anty_pzpn_ komentarzy: 337008.05.2013, 10:31

DB

Smiales sie dzisiaj ze Murinho przejdzie do MU gdy pisalem ze SAF odchodzi na emeryture.Teraz gdy jest oficjalka w sprawie SAFA ciagle nie wierzysz ze Jose M. moze przejsc do Mułów ? :)

arsenalfann komentarzy: 1024308.05.2013, 10:31

Mou do czelsi pójdzie. Chyba.

mitmichael komentarzy: 4924308.05.2013, 10:31

Rzeczywiscie klub na oficjalnej stronie podal taka informacje. Teraz Ferguson, za rok Wenger? Całkiem mozliwe - ciekawe czy wezma Moyesa, ktory umowy z Evertonem nie przedluzył

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11708.05.2013, 10:30

No to IMO Mourinho w United :/

arsenalfann komentarzy: 1024308.05.2013, 10:30

A no rzeczywiście ;d

Pinguite komentarzy: 1502008.05.2013, 10:30

W sumie to mu się nie dziwie, zdobył 20 mistrzostwo. To teraz może się udać na odpoczynek :)

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997308.05.2013, 10:30