Mecz bez historii. QPR 0-1 Arsenal

Mecz bez historii. QPR 0-1 Arsenal 04.05.2013, 19:20, Łukasz Kęczkowski 4354 komentarzy

Spotkanie bez historii. Kanonierzy co prawda wygrali z QPR 1-0 i zgarnęli trzy punkty, które niezmiernie pomogą im w walce o miejsce w Wielkiej Czwórce, ale nikt nie będzie roztrząsał tego meczu. Przez większość czasu oglądaliśmy nudną kopaninę, którą poprzedziła bramka w 20. sekundzie meczu zdobyta przez Theo Walcotta, która okazała się najszybszą w tym sezonie Premier League.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Ramsey - Walcott, Rosicky, Cazorla - Podolski.

QPR: Green - Onuoha, Hill, Ben-Haim, Traore - Jenas, Mbia - Park, Remy, Townsend - Zamora.

Pierwszy gwizdek Jonathana Mossa rozpoczął mecz

Już w pierwszej minucie mamy bramkę dla Arsenalu! Po ładnej kombinacyjnej akcji całego zespołu oko w oko z Greenem stanął Theo Walcott i strzałem po długim słupku pokonał angielskiego bramkarza. 1:0 dla Kanonierów.

W 15. minucie po kolejnej kombinacyjnej akcji na strzał z dystansu zdecydował się Cazorla, jednak uderzenie Hiszpana zostało zablokowane.

Kolejne minuty to ciągła ofensywa podopiecznych Wengera, którym nie udawało się jednak zaprezentować żadnej ciekawej, składnej akcji, po której mogliby oni podwyższyć prowadzenie.

W 24. minucie przed dogodną sytuacją stanęli Kanonierzy, jednak nikt nie poszedł do końca za piłką, którą przepuścił Walcott po płaskim dośrodkowaniu Podolskiego.

W 26. minucie podanie w pole karne otrzymał Theo Walcott od Tomasa Rosicky'ego. Anglik odwrócił się z rywalem na plecach i oddał strzał po krótkim słupku bramki strzeżonej przez Greena, jednak angielski golkiper zdołał sparować piłkę na słupek, po czym wybili ją jego obrońcy.

Pięć minut później po zamieszaniu w polu karnym Arsenalu na strzał zdecydował się Park Ji-Sung, jednak został on zablokowany.

W 37. minucie po niecelnym wyrzucie Szczęsnego piłkę przejął Ben Haim, przebiegł kilka metrów i oddał ładny strzał, jednak polski golkiper tym razem nie popełnił błędu i bez problemu złapał futbolówkę. Kilka minut później ładny strzał z rzutu wolnego oddał Townsend, jednak futbolówka minimalnie minęła słupek.

Po minucie doliczonego czasu gry sędzia wysłał graczy na przerwę.

W przerwie Harry Redknapp przeprowadził pierwszą zmianę. Boisko opuścił Mbia, którego zastąpił Derry.

Początek drugiej połowy to rozpaczliwe ataki gospodarzy, które nie przynosiły jednak większego rezultatu.

W 56. minucie ładnym strzałem popisał się Loic Remy, jednak na posterunku czekał Wojciech Szczęsny, który nie miał problemów z tym uderzeniem.

W 60. minucie prawym skrzydłem ładnie urwał się Townsend, a Monreal musiał ratować się faulem, za co obejrzał żółtą kartkę. Cztery minuty później za faul na Rosickym podobny kartonik otrzymał Derry.

W 71. minucie Walcott ładnie urwał się Ben Haimowi i uderzył w kierunku krótszego słupka bramki Greena, jednak ten nie dał się zaskoczyć i sparował piłkę na rzut rożny.

W 78. minucie za faul na Rosickym obejrzał Jenas. Po chwili Redknapp przeprowadził kolejną zmianę. Za Zamorę wszedł Taarabt.

W 83. minucie mocniej zabiły serca kibiców. Techniczny strzał ze skraju pola karnego oddał Remy, jednak Szczęsnemu udało się obronić to uderzenie.

Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Alex Oxlade-Chamberlain zastąpił Podolskiego. W 89. minucie za Cazorlę wszedł Wilshere. Dwie minuty później Wenger zdecydował, że chwilę odpoczynku powinien dostać Rosicky, wobec czego zastąpił go Vermaelen. Minutę później na jeszcze jedną zmianę zdecydował się Harry Redknapp. Fabio zastąpił Armanda Traore. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Kolejne trzy punkty dla Arsenalu!

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2013, 22:22

Wstyd jak nie wygramy z Wigan we wtorek przyszły ;p W dodatku będą po finale, a także z nami nie zagra raczej Beaussjour ( jakoś tak ) i Figueroa.

marz2 komentarzy: 521907.05.2013, 22:21

ekstra meczyk ;)

adix1994 komentarzy: 256107.05.2013, 22:21

IceMan
Aha spoko :D
NIe wiedialem dokladnie tylko pisalem z pamieci :)

maciekbe komentarzy: 1245807.05.2013, 22:20

no wigan faktycznie wirtuozi, zero drewna z tyłu :P tylu błędów w ciągu 10 sekund nie widziałem od stu lat :P

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10307.05.2013, 22:17

Handsome French skoro nie gra to chociaż jest na okładkach.

diabolek96 komentarzy: 7107.05.2013, 22:11

jaka obrona ;d

tomekafc95 komentarzy: 413607.05.2013, 22:08

dzieki :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320707.05.2013, 22:07

nawet nie wiedziałem, że mecz przełożyliśmy :D ale to dobrze, bo Wigan będzie trochę zajechane, musimy to wykorzystać. ;)

ArseneAl komentarzy: 2341707.05.2013, 22:07

Chwilami Swansea bardzo ładnie klepie :)

Pamietacie ostatni mecz na Highbury? :D
Z Wigan :) wtedy chyba wygralismy 3-2 i Titi strzelil 3 bramki :)

ElSar komentarzy: 416807.05.2013, 22:03

Ma ktos niezacinajaca sie transmisje Wigan - Swansea ?

Stanek
Co tak ogólnie jest opisane w tej książce?

LoveTheGunners komentarzy: 914007.05.2013, 22:01

afcforever

pjona ! :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320707.05.2013, 21:59

z Wigan zawsze ciężko ;) dlatego mówiłem, że to będzie ciężki mecz, nasza gra vs ich zaangażowanie? oj będzie się działo.

tomekafc95 komentarzy: 413607.05.2013, 21:58