Mecz bez historii. QPR 0-1 Arsenal

Mecz bez historii. QPR 0-1 Arsenal 04.05.2013, 19:20, Łukasz Kęczkowski 4354 komentarzy

Spotkanie bez historii. Kanonierzy co prawda wygrali z QPR 1-0 i zgarnęli trzy punkty, które niezmiernie pomogą im w walce o miejsce w Wielkiej Czwórce, ale nikt nie będzie roztrząsał tego meczu. Przez większość czasu oglądaliśmy nudną kopaninę, którą poprzedziła bramka w 20. sekundzie meczu zdobyta przez Theo Walcotta, która okazała się najszybszą w tym sezonie Premier League.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Ramsey - Walcott, Rosicky, Cazorla - Podolski.

QPR: Green - Onuoha, Hill, Ben-Haim, Traore - Jenas, Mbia - Park, Remy, Townsend - Zamora.

Pierwszy gwizdek Jonathana Mossa rozpoczął mecz

Już w pierwszej minucie mamy bramkę dla Arsenalu! Po ładnej kombinacyjnej akcji całego zespołu oko w oko z Greenem stanął Theo Walcott i strzałem po długim słupku pokonał angielskiego bramkarza. 1:0 dla Kanonierów.

W 15. minucie po kolejnej kombinacyjnej akcji na strzał z dystansu zdecydował się Cazorla, jednak uderzenie Hiszpana zostało zablokowane.

Kolejne minuty to ciągła ofensywa podopiecznych Wengera, którym nie udawało się jednak zaprezentować żadnej ciekawej, składnej akcji, po której mogliby oni podwyższyć prowadzenie.

W 24. minucie przed dogodną sytuacją stanęli Kanonierzy, jednak nikt nie poszedł do końca za piłką, którą przepuścił Walcott po płaskim dośrodkowaniu Podolskiego.

W 26. minucie podanie w pole karne otrzymał Theo Walcott od Tomasa Rosicky'ego. Anglik odwrócił się z rywalem na plecach i oddał strzał po krótkim słupku bramki strzeżonej przez Greena, jednak angielski golkiper zdołał sparować piłkę na słupek, po czym wybili ją jego obrońcy.

Pięć minut później po zamieszaniu w polu karnym Arsenalu na strzał zdecydował się Park Ji-Sung, jednak został on zablokowany.

W 37. minucie po niecelnym wyrzucie Szczęsnego piłkę przejął Ben Haim, przebiegł kilka metrów i oddał ładny strzał, jednak polski golkiper tym razem nie popełnił błędu i bez problemu złapał futbolówkę. Kilka minut później ładny strzał z rzutu wolnego oddał Townsend, jednak futbolówka minimalnie minęła słupek.

Po minucie doliczonego czasu gry sędzia wysłał graczy na przerwę.

W przerwie Harry Redknapp przeprowadził pierwszą zmianę. Boisko opuścił Mbia, którego zastąpił Derry.

Początek drugiej połowy to rozpaczliwe ataki gospodarzy, które nie przynosiły jednak większego rezultatu.

W 56. minucie ładnym strzałem popisał się Loic Remy, jednak na posterunku czekał Wojciech Szczęsny, który nie miał problemów z tym uderzeniem.

W 60. minucie prawym skrzydłem ładnie urwał się Townsend, a Monreal musiał ratować się faulem, za co obejrzał żółtą kartkę. Cztery minuty później za faul na Rosickym podobny kartonik otrzymał Derry.

W 71. minucie Walcott ładnie urwał się Ben Haimowi i uderzył w kierunku krótszego słupka bramki Greena, jednak ten nie dał się zaskoczyć i sparował piłkę na rzut rożny.

W 78. minucie za faul na Rosickym obejrzał Jenas. Po chwili Redknapp przeprowadził kolejną zmianę. Za Zamorę wszedł Taarabt.

W 83. minucie mocniej zabiły serca kibiców. Techniczny strzał ze skraju pola karnego oddał Remy, jednak Szczęsnemu udało się obronić to uderzenie.

Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Alex Oxlade-Chamberlain zastąpił Podolskiego. W 89. minucie za Cazorlę wszedł Wilshere. Dwie minuty później Wenger zdecydował, że chwilę odpoczynku powinien dostać Rosicky, wobec czego zastąpił go Vermaelen. Minutę później na jeszcze jedną zmianę zdecydował się Harry Redknapp. Fabio zastąpił Armanda Traore. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Kolejne trzy punkty dla Arsenalu!

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Pinguite komentarzy: 1502008.05.2013, 10:28

arsenalfann, odejdzie. To już oficjalnie. Oficjalna strona MU już napisała, że odchodzi na emeryturę ;]

hei007 komentarzy: 352808.05.2013, 10:25

Szkoda, że SAF odchodzi. Nie lubię go, ale to jeden z najlepszych trenerów na świecie o ile nie najlepszy.

arsenalfann komentarzy: 1024308.05.2013, 10:24

SAF nie odejdzie. Ma mieć tą operację pomiędzy sezonami ale wróci.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 108.05.2013, 10:23

Moyes ;)

mitmichael komentarzy: 4924308.05.2013, 10:22

@Czajnik17
Jak sfrajerzy to los moze sie odwrocic od Nich w meczach z Aston Villa albo Evertonem. Niech kombinuja to moga przekombinowac

mallen komentarzy: 2123908.05.2013, 10:22

I kto niby miałby po nim przejąć pałeczkę?

bigus (zawieszony) komentarzy: 54908.05.2013, 10:20

SAF odchodzi na emeryture potwierdzona informacja :(

hei007 komentarzy: 352808.05.2013, 10:18

Ja się wam dziwie. Koszulki nie są najważniejsze, tylko jak zawodnicy grają. Mogą być brzydkie, a i tak 90% je kupi.

chalek21 komentarzy: 74008.05.2013, 10:18

czajnik

to mijałoby się z celem. Mają jeszcze ciężki mecz z Evertonem i mogliby wtedy nie awansować do LM.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 108.05.2013, 10:15

Topek
Jakiś Kone nam dopierniczy biodrem jak Cziczarito i będzie. Żebyśmy sie nie męczyli jak na DW albo z QPR na ES.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7208.05.2013, 10:15

ja mam takie wrażenie że Chelsea dziś sfrajerzy. obym się mylił.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12608.05.2013, 10:14

Z Wigan największą przeszkodą możemy być my sami. Ja się trochę obawiam, że strzelimy jedną bramkę i się od razu cofniemy do obrony (tak to ostatnio wygląda). A Wigan ustrzelić coś potrafi. Tak czy siak, 3 punkty muszą być.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 108.05.2013, 10:13

Było wygrać z Sunderlandem pierwszą kolejkę :P.

mallen komentarzy: 2123908.05.2013, 10:12

Gdyby, gdyby... kiedy to się skończy i wreszcie będziemy mistrzami :) Najlepiej kilka kolejek przed końcem sezonu :D

Pinguite komentarzy: 1502008.05.2013, 10:10

Albo gdyby Sagna nie grał jak przedszkolak z MU to spokojnie 1:0 byśmy zostawili w Londynie.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 108.05.2013, 10:10

Teraz się kuźwa męcz i licz na jakiś remis, czy Chelsea.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7208.05.2013, 10:08

było ugnieść ten remis z Tottkami na WHL i teraz bylibyśmy spokojniejsi.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 108.05.2013, 10:06

Life is life. Było wygrywać mecze do wygrania, a nie się frajerować.

Pinguite komentarzy: 1502008.05.2013, 09:58

A ja chcę tego co da nam najwięcej. Rzekłem.

Ars3n komentarzy: 1235408.05.2013, 09:53

a ja bym wolal koszulki bawelniane.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 108.05.2013, 09:51

Under Armour robi fajne ubranka. Wiem, że Tottham, ale są fajne :).

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2013, 09:49

Już bym chyba wolał Kappę, Umbro lub Warriora.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 108.05.2013, 09:45

Puma to drogi shit. DROGI !

LoveTheGunners komentarzy: 914008.05.2013, 09:44

MI tam obojetnie jaka firma bedzie na koszulkach :)

mallen komentarzy: 2123908.05.2013, 09:39

No tego się nie spodziewałem, że Puma przebije Adidasa i Nike. Kurcze chyba nie kojarze nawet żadnej fajnej koszulki Pumy... :/ Może dla nas się postarają.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 108.05.2013, 09:37

Jakiś projekt. Ale brzydki xd

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 108.05.2013, 09:35

Szkoda, że Puma jest tak cholernie droga. Pewno koszulka z 400 zł będzie kosztować, a zwykłe polo AFC z 200 zł :P

Trequartista komentarzy: 536608.05.2013, 09:28

Jeśli to prawda z Pumą, to możemy co roku kupować Joveticia.

anty_pzpn_ komentarzy: 337008.05.2013, 09:20

Sportfan pisze ze powaznie zaczal sie interesowac Arsenal Lewandowskim i pisza m.in. ze przejscie do Nas bylo by krokiem w tyl hehe,niezle.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997308.05.2013, 09:15

mirror.co.uk/sport/football/news/arsenal-agree-puma-kit-deal-1874661

moze cross wszystkiego nie zmyslil...tylko czy to sie przedlozy na sfere sportowa, czy zostana wybudowane kolejne apartamentowce...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997308.05.2013, 08:59

a dzis nagle wszyscy sie zmóżdżą i beda zastepowac SAF -----> Mou

Marcel90 komentarzy: 816208.05.2013, 08:52

a co do SAFa to nie sądzę żeby zakończył w tym sezonie, chyba że poprostu chce mieć mistrza w swoim ostatnim sezonie. jakoś nie potrafię sobie wyobrazić United bez Niego, co nie zmienia faktu, że nie lubię okrutnie tego Pana

anty_pzpn_ komentarzy: 337008.05.2013, 08:45

Tottenham pozniej gra u siebie z Sunderlandem wiec jesli My wygramy z Wigan to Wigan poleci a wiec Sunderland nie bedzie az tak bardzo zmobilizowany zeby ukrasc pkt Kurczakom ;/

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997308.05.2013, 08:42

Wigan juz sie nie musi b. odkrywac bo sie poprostu nie da...a porazka daje totalny spokoj drwalom ze Stoke, a z kim graja kolejny mecz qraki? i prawie spokoj sunderlandowi, ktorzy tez sa przeciwnikiem interesujacych druzyn...

anty_pzpn_ komentarzy: 337008.05.2013, 08:37

A slyszeliscie o SAF ? Podobno ma zakonczyc kariere po sezonie ,podaje to The telegraph. Myslicie ze cos w tym jest?

Marcel90 komentarzy: 816208.05.2013, 08:34

anty pzpn

jasne, że łatwiej powinno nam się grać na otwarte Wigan co nie zmienia faktu, że potracilismy głupio punkty i teraz nie można się już potknac :)

anty_pzpn_ komentarzy: 337008.05.2013, 08:29

Marcel90

Nie mowie o tym czy potrafimy wygrac czy nie bo tak czy siak pewnie wygramy tylko chodzi o to jak lepiej by sie Nam gralo.Z autobusem zaparkowanym w polu karnym czy z Wigan ktore gra otwarcie i liczy na zwyciestwo.Moim zdaniem ta druga opcja a wiec dobrze ze wczoraj Wigan przegralo.

Marcel90 komentarzy: 816208.05.2013, 08:27

anty pzpn:
dla mnie mogą nawet autobus postawić, jeżeli nie potrafimy wygrać że spadkowiczem który robi w obronie takie błędy jak np wczoraj to znaczy, że nie zaslugujemy na lm w tym roku. zostały dwa mecze i trzeba je wygrać nawet jeżeli mecz mielibyśmy zacząć 10 na 11

anty_pzpn_ komentarzy: 337008.05.2013, 08:26

DB

Tylko ze Wigan teraz musi sie odkryc a nie jak zawsze gdy przyjezdzali na ES to czaili sie 3/4 meczu na kontry.Uwazam ze bedzie Nam latwiej.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997308.05.2013, 08:23

wynik Wigan oczywiscie, ze dla nas b. zly, ale jak AFC nie bedzie potrafilo, glupot jakies w obronie robi Wigan wykorzystac, to chyba naprawde nie zasluguje na top4

anty_pzpn_ komentarzy: 337008.05.2013, 08:16

Teraz nie wiadomo czy dla Nas to dobrze ze Wigan wczoraj przegralo czy nie.Bo na przyklad wczorajsza porazka moze ich zmobilizowac do bardziej otwartej gry na ES co Nam lepiej sluzy a jakby wczoraj wygrali to by raczej zamkneli sie w polu karnym i czekali na kontry.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068708.05.2013, 08:13