Mecz do jednej bramki: Arsenal 2:0 Brighton

Mecz do jednej bramki: Arsenal 2:0 Brighton 17.12.2023, 20:07, Mateusz Rosłoń 156 komentarzy

W 17. kolejce Premier League Arsenal podejmował na swoim stadionie drużynę Brighton & Hove Albion. Kanonierzy przeważali przez całe spotkanie i praktycznie nie dopuszczali przeciwników do własnej bramki, a dzięki dwóm golom zdobytym w drugiej połowie zapewnili sobie zwycięstwo i komplet punktów.

Tak prezentowały się składy obydwu drużyn:

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (93' Kiwior); Rice, Ødegaard, Havertz (89' Smith Rowe); Saka (89' Nelson), Martinelli (81' Trossard), Jesus (81' Nketiah)

Brighton: Verbruggen; Groß, Veltman (27' Hinshelwood), van Hecke, Dunk, Milner (60' Julio); Gilmour, Lallana (60' Buonanotte), Adingra (79' Welbeck), Mitoma; Ferguson (60' Pedro)

W pierwszej połowie nie uświadczyliśmy bramek na Emirates Stadium. Atakował praktycznie tylko Arsenal, jednak zawiodła skuteczność. Bardzo aktywni byli Saka i Ødegaard, Martinelli spudłował praktycznie na pustą bramkę. Ponadto ze swoich zadań całkiem nieźle wywiązywała się obrona Brightonu z dobrze dysponowanym Verbruggenem na czele.

Warto odnotować, że po żywiołowej reakcji na jeden z fauli przeciwników czwartą żółtą kartę w obecnym sezonie obejrzał Mikel Arteta.

Kanonierzy objęli prowadzenie w 53. minucie w typowy dla siebie sposób - po rzucie rożnym. Z prawego narożnika boiska futbolówkę dorzucał Saka, ta odbiła się od głowy jednego z wyskakujących obrońców i trafiła do niepilnowanego w polu karnym Jesusa. Ten pewnym uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce.

Po strzelonym golu Arsenal kontynuował ataki na bramkę rywali, ale i drużyna Brighton nieco się ożywiła. W 87. minucie po jednej z obiecujących akcji rywali Arsenal przeprowadził jednak zabójczy kontratak: Trossard przytomnie podał na swojej połowie do Ødegaarda, a ten w środkowej części boiska znalazł Nketiaha, który posłał świetne podanie na dobieg do Havertza. Dobrze dysponowany w ostatnich tygodniach Niemiec nie zmarnował szansy sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę prosto do bramki - 2:0 dla Arsenalu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal dominował przez całe spotkanie i zasłużenie zgarnął komplet punktów. W kontekście remisu Manchesteru United z Liverpoolem oznacza to, że z 39 oczkami na koncie Kanonierzy wracają na szczyt tabeli Premier League. Drugi Liverpool, z którym Arsenal zmierzy się już w sobotę, i trzecia Aston Villa, z którą mierzył się w poprzedniej kolecje, mają na swoim koncie po jednym punkcie mniej.

Skrót meczu:

Brighton & Hove AlbionPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne, Meczyki.pl