Mecz do jednej bramki: Arsenal 2:0 Brighton

Mecz do jednej bramki: Arsenal 2:0 Brighton 17.12.2023, 20:07, Mateusz Rosłoń 156 komentarzy

W 17. kolejce Premier League Arsenal podejmował na swoim stadionie drużynę Brighton & Hove Albion. Kanonierzy przeważali przez całe spotkanie i praktycznie nie dopuszczali przeciwników do własnej bramki, a dzięki dwóm golom zdobytym w drugiej połowie zapewnili sobie zwycięstwo i komplet punktów.

Tak prezentowały się składy obydwu drużyn:

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (93' Kiwior); Rice, Ødegaard, Havertz (89' Smith Rowe); Saka (89' Nelson), Martinelli (81' Trossard), Jesus (81' Nketiah)

Brighton: Verbruggen; Groß, Veltman (27' Hinshelwood), van Hecke, Dunk, Milner (60' Julio); Gilmour, Lallana (60' Buonanotte), Adingra (79' Welbeck), Mitoma; Ferguson (60' Pedro)

W pierwszej połowie nie uświadczyliśmy bramek na Emirates Stadium. Atakował praktycznie tylko Arsenal, jednak zawiodła skuteczność. Bardzo aktywni byli Saka i Ødegaard, Martinelli spudłował praktycznie na pustą bramkę. Ponadto ze swoich zadań całkiem nieźle wywiązywała się obrona Brightonu z dobrze dysponowanym Verbruggenem na czele.

Warto odnotować, że po żywiołowej reakcji na jeden z fauli przeciwników czwartą żółtą kartę w obecnym sezonie obejrzał Mikel Arteta.

Kanonierzy objęli prowadzenie w 53. minucie w typowy dla siebie sposób - po rzucie rożnym. Z prawego narożnika boiska futbolówkę dorzucał Saka, ta odbiła się od głowy jednego z wyskakujących obrońców i trafiła do niepilnowanego w polu karnym Jesusa. Ten pewnym uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce.

Po strzelonym golu Arsenal kontynuował ataki na bramkę rywali, ale i drużyna Brighton nieco się ożywiła. W 87. minucie po jednej z obiecujących akcji rywali Arsenal przeprowadził jednak zabójczy kontratak: Trossard przytomnie podał na swojej połowie do Ødegaarda, a ten w środkowej części boiska znalazł Nketiaha, który posłał świetne podanie na dobieg do Havertza. Dobrze dysponowany w ostatnich tygodniach Niemiec nie zmarnował szansy sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę prosto do bramki - 2:0 dla Arsenalu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal dominował przez całe spotkanie i zasłużenie zgarnął komplet punktów. W kontekście remisu Manchesteru United z Liverpoolem oznacza to, że z 39 oczkami na koncie Kanonierzy wracają na szczyt tabeli Premier League. Drugi Liverpool, z którym Arsenal zmierzy się już w sobotę, i trzecia Aston Villa, z którą mierzył się w poprzedniej kolecje, mają na swoim koncie po jednym punkcie mniej.

Skrót meczu:

Brighton & Hove AlbionPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne, Meczyki.pl
poprzednia1234następna
notopyk komentarzy: 345619.12.2023, 03:47

W końcu udało się ograć potężne Brighton :D

sickstick komentarzy: 276918.12.2023, 13:52

Porto w 1/8, wspomnienia z hattrickiem Bendtnera

Ups147 komentarzy: 346618.12.2023, 13:22

Kurde z jednej strony spoko, bo teoretycznie do ćwierćfinału mamy łatwo, ale z drugiej to mu gramy niby w lidze mistrzów, a trafiamy grupę czy teraz kolejną rundę rywala jak z logo Europy. Chce w końcu jakiś emocji w tej LM.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 118.12.2023, 13:00

Wolałbym PSG, z Porto mogą być problemy.

@pablofan napisał: "Co powiesz o PSG?
Łatwiej trafić nie mogli, a losowani byli z drugiego miejsca."

Tierney da im lekcję football'u ;)

ZielonyLisc komentarzy: 2028218.12.2023, 12:42

Dobre losowanie, powinno być łatwo

Dziadyga komentarzy: 827318.12.2023, 12:41

@pablofan napisał: "pal licho z city. Co powiesz o PSG?
Łatwiej trafić nie mogli, a losowani byli z drugiego miejsca. Jak im Marciniak nie sprzyja to „los” dopomaga ;)"

No Ja w życiu w przypadki to nie wierzę:D

Xanthi komentarzy: 98418.12.2023, 12:41

@darek250s: tak tylko wtedy by nie potrafiliśmy dominować w meczu i z city każdy mecz przegrywaliśmy od lat. W tym sezonie dość, że wygraliśmy to masz na przykładzie aston villi niby wygrali ale z połowy od 7 minuty nie wychodzili. Mamy naprawdę mocny zespół. Podoba mi się w końcu jak niszczymy taktycznie inne zespoły. To jest całkiem inny arsenal niż lata temu

MarkOvermars komentarzy: 913618.12.2023, 12:40

Takie te pary średnio ciekawe. Nie ma na tym etapie żadnego spotkania największych Kozaków

Boras94 komentarzy: 5018.12.2023, 12:36

@trempa napisał: "Ktoś zna zasadę, dlaczego PSV nie mogło trafić na Real? Jeśli dobrze pamiętam, również po wylosowaniu Lazio pojawiła się informacja, że Real nie może być przeciwnikiem"
Ja myślę, że chodziło o to, że musieli jeszcze uwzględnić reguły dla drużyn które jeszcze nie zostały wylosowane. Po 5 wylosowanych parach został Bayern, City i Real z drużyn rozstawionych a wśród nie rozstawionych był Lipsk, który nie mógł trafić zarówno na City jak i Bayern, mogli trafić już tylko na Real. Dlatego jak wylosowali Lazio to musieli wyłączyć Real bo to była już jedyna drużyna którą można było przydzielić do Lipska.

pablofan komentarzy: 185118.12.2023, 12:36

Porto to będzie ciężki rywal. W LM jak mecz jest na styku to grają bardzo agresywnie i nie bawią się w pół środki, a my niestety mamy problemy z taką agresywną gra. Mam nadzieję, że Marciniak będzie sędziował ten mecz bo on jako jedyny w ostatnich latach potrafił ich skutecznie utemperować, choć po jego niedawnym meczu to nie wiem czy dostanie inny niż ten gdzie będzie PSG ;d

FlameDood komentarzy: 140318.12.2023, 12:32

@arkoreus napisał: "aaa to potem od 1/4 jest drabinka nie ?"
Zgadza się

pablofan komentarzy: 185118.12.2023, 12:32

@Dziadyga: pal licho z city. Co powiesz o PSG?

arkoreus komentarzy: 20118.12.2023, 12:32

aaa to potem od 1/4 jest drabinka nie ?

Dziadyga komentarzy: 827318.12.2023, 12:30

Wiedziałem,że city trafi na kopenhage xD szukałem nawet u buka czy da się postawić i niestety.

Oni zawsze mają frajerów za rywali w grupach i w początkowej fazie pucharowej.

Theov47 komentarzy: 107818.12.2023, 12:30

Niczego dzisiaj nie byłem tak pewny jak pary City - Kopenhaga. Aż się zaśmiałem na głos :D

al_arsen komentarzy: 69118.12.2023, 12:29

@arkoreus:

Nie ma drabinki. Później też jest losowanie.

arkoreus komentarzy: 20118.12.2023, 12:28

a drabinke mamy ?

darek250s komentarzy: 10294 newsów: 518.12.2023, 12:26

Szanujcie Porto, bo już Sportingu nie szanowaliscie i nas z kopem wywalili z LE.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1145 newsów: 12118.12.2023, 12:25

Ktoś zna zasadę, dlaczego PSV nie mogło trafić na Real? Jeśli dobrze pamiętam, również po wylosowaniu Lazio pojawiła się informacja, że Real nie może być przeciwnikiem.

iluzbg komentarzy: 34618.12.2023, 12:25

@Garfield_pl: I bardzo dobrze, jeśli faworyci nie zawiodą to ćwierćfinały będą przepotężne.

jedi133 komentarzy: 147118.12.2023, 12:22

Niby Liga Mistrzów, a my dalej gramy z rywalami z Ligi Europy.

mruw komentarzy: 413418.12.2023, 12:22

Jam mysle o meczu Arsenal-Porto to przed oczami staje mi ten gol:

arkoreus komentarzy: 20118.12.2023, 12:21

@FlameDood: No tak może patrze przez pryzmat tych portgulaskich druzyn i porażki ze sportingiem ... niewiem ale mam nie najlepsze przeczucie :D ale damy rade

Adi17 komentarzy: 299918.12.2023, 12:20

@Ashmadia napisał: "W sumie fajnie, że Porto, ale jednak liczyłem na kogoś z topu, żeby w końcu Arsenal w takim meczu obejrzeć."

Obejrzysz w 1/4 finału :)

Womanizer komentarzy: 991318.12.2023, 12:20

Dobre losowanie, przelamać klątwe 1/8. Później można brać na klate Real/Bayern.

Ashmadia komentarzy: 173918.12.2023, 12:20

Adamarsenal1 komentarzy: 316518.12.2023, 12:18

City znowu najlepsze losowanie xd

Adi17 komentarzy: 299918.12.2023, 12:18

@bizooon napisał: "Może Senesi z Bournmouth na ławkę w perspektywie kontuzji Timbera i Tomiyasu? Do Tego Toney i Daglas Luiz za 100M I walczymy o mistrz Ado ostatniej kolejki"

Za 100mln to Douglas Luiz chyba :)

bizooon komentarzy: 691318.12.2023, 12:17

FlameDood komentarzy: 140318.12.2023, 12:17

@arkoreus napisał: "kurde, powiem wam że porto niby spoko ale oni w tej LM dobrze ciupią."
Nie przesadzajmy, 2 miejsce w grupie z Barcą, Shaktarem i Antwerpią. Do tego dwie porażki ze słabą Barceloną. Nie zlekceważyć ich, zagrać swoję i awans po prostu musi być.

Adi17 komentarzy: 299918.12.2023, 12:16