Mecz inny niż wszystkie: Arsenal vs Tottenham!

Mecz inny niż wszystkie: Arsenal vs Tottenham! 26.09.2021, 00:25, Dawid Wieczorek 570 komentarzy

Arsenal bardzo słabo rozpoczął rozgrywki 2021/22, gdzie po pierwszych trzech kolejkach miał na koncie okrągłe zero punktów. Sytuacja wydaje się wracać do kontroli, gdyż kolejne dwa mecze ekipa Mikela Artety zdołała wygrać po 1:0. Tym razem przed Kanonierami rywal z najwyższej półki - Tottenham. Czy podopieczni hiszpańskiego szkoleniowca zdołają podtrzymać dobrą formę i po raz kolejny odniosą zwycięstwo? Tego dowiemy się już dziś! Pierwszy gwizdek arbitra już o 17:30!

Tak jak wspominaliśmy wyżej, Arsenal bardzo słabo rozpoczął sezon, gdzie między innymi na Etihad Stadium doznał sromotnej porażki 0:5. Mikel Arteta zareagował dość szybko i pod koniec okienka byliśmy świadkami kilku transferów do zespołu. Tym oto sposobem doszło między innymi do zmiany w bramce, a sam podstawowy skład zaczął się nieco stabilizować. Na krótką metę przyniosło to efekt w postaci dwóch zwycięstw z rzędu, lecz nie były one na tyle przekonywujące, by z hurraoptymizmem spoglądać w korzystny rezultat w dzisiejszym meczu.

Co zatem słychać u naszego rywala zza miedzy? Przed sezonem w Tottenhamie doszło do zmiany szkoleniowca, obecnie obowiązki menadżera zespołu pełni Nuno Espirito Santo i trzeba otwarcie przyznać, że początek swojej przygody z Kogutami miał naprawdę dobry. Po trzech kolejkach Tottenham miał na swoim koncie komplet oczek, a każde ze swoich spotkań, podobnie jak Arsenal, wygrał w stosunku 1:0. Warto jednak nadmienić, że w tym okresie pokonali również wyżej notowany Manchester City.

W ostatnim czasie sytuacja w Tottenhamie wydaje się nieco komplikować. Ostatnie dwa mecze? Dwie porażki 0:3, kolejno na wyjeździe z Crystal Palace oraz u siebie z Chelsea. To powinno nieco napawać optymizmem sympatyków Arsenalu, ale należy pamiętać, że Tottenham to w dalszym ciągu nieobliczalna ekipa.

Jeśli chodzi o sytuacje kadrową obu zespołów, to w Arsenalu doszło do niemałego cudu. Mikel Arteta ma bowiem do swojej dyspozycji wszystkich piłkarzy pierwszego składu, co zdarza się niesamowicie rzadko. W tej sytuacji od Hiszpana musimy wymagać doboru odpowiedniej taktyki i składu, który sprawi niemałe kłopoty gościom.

Nieco gorzej, ale też nie tragicznie prezentuje się sytuacja w Tottenhamie. Portugalski szkoleniowiec Kogutów nie będzie mógł najprawdopodobniej skorzystać z usług trzech piłkarzy - Lucasa Moury, Stevena Birgwijna oraz Ryana Sessegnona.

Przed nami zatem naprawdę świetnie zapowiadające się widowisko. Z jednej strony Arsenal, który będzie chciał pokazać, że naprawdę wraca do swojego grania, a z drugiej Tottenham, pragnący wrócić do zwycięskiej passy. Mecze derbowe rządzą się jednak swoimi prawami, więc trzeba tylko czekać na rozstrzygnięcie tej potyczki na boisku. Liczymy jednak, że to Arsenal wyjdzie z tarczą po jutrzejszym boju!

Rozgrywki: 6. Kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium
Data: Niedziela, 26.09.2021, godzina 17:30 czasu polskiego
Sędzia: Craig Pawson
Skład Kanonierzy.com: Ramsdale - Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney - Xhaka, Partey - Pepe, Odegaard, Saka - Aubameyang.
Typ Kanonierzy.com: 2:0
Kod promocyjny TOTALbet - odbierz zakład bez ryzyka do 200 zł!

North London DerbyTottenham HotspurZapowiedź autor: Dawid Wieczorek źrodło:
Pitu88 komentarzy: 216626.09.2021, 19:32

Kto został MOTM?

mel75 komentarzy: 70426.09.2021, 18:59

Ten koleś co wszedł wygląda jak syn typa z Monty Pythona xD

Freeze376 komentarzy: 3026.09.2021, 18:50

Szczerze mówiąc na początku miałem obawy w ładowaniu takiej kasy w bramkarza, ale jak narazie prezentuje się naprawdę dobrze i niewolno zapominac że jest jeszcze bardzo młody

kajkaj21 komentarzy: 50326.09.2021, 18:46

@Freo98: No i co z tego, że mnóstwo szczęścia? Jestem pewien, że gdyby to był dajmy na to Tierney, a nie Xhaka to by było gadanie o wielkim sprycie, a nie szczęściu. Fakty są takie, że po tym wywalczeniu piłki przez Xhake strzeliliśmy bramkę.

Xanthi komentarzy: 98426.09.2021, 18:45

Co jak co ale karny ewidentny

varatas komentarzy: 256526.09.2021, 18:44

Żeby Xhaka gram jak Parteru, żeby Tierney grał jak Tiramisu. Można by mieć nadzieję na dobrą pozycję na koniec.

noth komentarzy: 264326.09.2021, 18:42

Jakim cudem to nie jest karny xD???

Freo98 komentarzy: 639826.09.2021, 18:42

@kajkaj21: Jesli mowisz o tym jak mu podawał Ramsdale to mam nadzieje że zartujesz. Tam to miał mnóstwo szczęścia, bo zrobił bardzo duży błąd robiąc ruch i sie zatrzymujac

sWinny komentarzy: 782326.09.2021, 18:42

Bez karnego

Freo98 komentarzy: 639826.09.2021, 18:40

Ależ ten nasz Japończyk jest piękny

kajkaj21 komentarzy: 50326.09.2021, 18:37

„Ten wasz generał to w pierwszych 15 minutach podał piłkę do gracza spurs w środku pola i mieli akcje bramkową.”

Hahaha typowe k.com

Gość zapoczątkował akcje bramkowe ale i tak trzeba się przysrać dla zasady. Odegaard tez parę razy stracił piłkę na własnej połowie, ale o tym oczywiście nie wspomnisz.

KapitanJack10 komentarzy: 5386 newsów: 426.09.2021, 18:36

@ZielonyLisc: Nie należy się, ale skoro wybieranie rodzynków Twoim zdaniem to dobra metoda na uargumentowanie czyjegoś słabego występu, to proszę, można też w drugą stronę tak robić..

fighterPL komentarzy: 38126.09.2021, 18:34

Kibice 'k.com' nigdy nie zawodzą :D Wszedłem w połowie meczu zobaczyć zastanawiając się, na co znajdą powody do narzekania dzisiaj. I nawet w takim meczu coś znaleźliście. Jesteście bezcenni :)

Logic komentarzy: 48026.09.2021, 18:34

@Kowal96: Wystarczy uBlock ;_;

Vengerberg komentarzy: 51326.09.2021, 18:34

Lamoreaux komentarzy: 344226.09.2021, 18:33

Ale się zmienia w tym futbolowym świecie. Miał Spirito Sanctis zwolnić Artetę a tymczasem Arteta serwuje czarną polewkę Nunowi :D

Paul77 komentarzy: 976726.09.2021, 18:33

Co skończę piwo to gol... A mam tylko cztery piwka...

Reamoner komentarzy: 467426.09.2021, 18:33

A Granit podaje tylko do tyłu ... beczka z niektórych;)

Garfield_pl komentarzy: 2796926.09.2021, 18:32

@Armata500 napisał: "Tylko taki Arsenal, z takim nastawieniem, powinien wychodzić co tydzień na każdy mecz ligowy. Mam nadzieję, że od dzisiaj tak będzie. Na nic to dzisiejsze zwycięstwo, jeśli zaraz stracimy punkty po słabej grze z jakimiś leszczami. Powinniśmy w każdym meczu wychodzić i walczyć jak o życie :)

No ale dość tego "marudzenia". Jest pięknie, w 2. połowie chcę jeszcze więcej goli dla nas."

Cokolwiek będzie dalej, to dziś takie zwycięstwo będzie smakować wybornie i będzie się liczyło tylko to, bo nic gorszego nie ma niż porażka u siebie w derbach. Mam nadzieję, że ten mecz wygramy do 0 i da nam kopa na resztę sezonu, a to że Spurs słabe dziś? Lotto mi to, my to za to wykorzystujemy póki co, co często było problemem. Pierwsz połowa była bardzo fajna i oby tak dalej, może ciut się oszczędzać, bo mogą zacząć kosić w desperacji.

Gunner72 komentarzy: 167826.09.2021, 18:31

@Kredens napisał: "a co ten Xhaka takiego pokazał? że pobiegąłał trochę z zaangażowaniem a i tak dwie głupie straty zaliczył."
No tak, tylko wyprowadził genialnie dwie piłki, po których padły dwa gole. Mam wrażenie że dla części z was jak ktoś nie ma gola lub asysty, to gra słabo

KapitanJack10 komentarzy: 5386 newsów: 426.09.2021, 18:31

@ZielonyLisc napisał: "Ten wasz generał to w pierwszych 15 minutach podał piłkę do gracza spurs w środku pola i mieli akcje bramkową."
Ten nasz generał uratował dupę wielkiemu Ramsdale'owi, wyblokował kuraka i rozpoczął akcję bramkową (taką prawdziwą bramkową, po której padła bramka, a nie taką jak u Ciebie bramkową po której była groźna sytuacja)

losnumeros komentarzy: 1318926.09.2021, 18:31

@Kris3Tears napisał: "A hejterzy i tak nadal będą hejtować."

Jak grają dobrze, to każdy to widzi i doceni.

Kredens komentarzy: 369826.09.2021, 18:29

@Kris3Tears:

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.09.2021, 18:28

Chyba sie przejęcie klubu szykuje bo Daniel Ek na trybunach zbija sobie piątki z Henrym.

Oldgunner3 komentarzy: 969826.09.2021, 18:28

Co by nie mówić może nie najładniejsza,ale super skuteczna asysta Kane`a przy golu Saki.

ZielonyLisc komentarzy: 2027926.09.2021, 18:28

Placio komentarzy: 255526.09.2021, 18:28

I ten Laca na ławce przy golu Saki, coś pięknego.

Smazony komentarzy: 74726.09.2021, 18:27

Nie wiem o co chodzi ale oby tak było co mecz :O
Jestem w szoku

Gunner177 komentarzy: 31026.09.2021, 18:27

@ZielonyLisc: Jest Henry

Kris3Tears komentarzy: 442326.09.2021, 18:27

@kajkaj21 napisał: "Generał wrócił do środka pola i od razu gra wygląda niesamowicie."

Przypadek? Nie sądzę. A hejterzy i tak nadal będą hejtować.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.09.2021, 18:25

@noth napisał: "Arteta od 1 września ma w końcu ludzi do swojej taktyki i widać efekty od razu."

Nie wolno pisać tutaj nic pozytywnego o Artecie, więc zważaj na słowa.

lol.

Kredens komentarzy: 369826.09.2021, 18:25

@alexis1908 napisał: "chyba najlepsza Baristy od kiedy tu jest"

bez przesady, po prostu wszystko nam weszło, co mogło. Czasami ciśniemy 45 min i nic nie chce wpaść mimo lepszych sytuacji.

Gunner72 komentarzy: 167826.09.2021, 18:25

Nie wiem czy wiecie, ale podobno Ben White kupił sobie wczoraj spodnie z większą kieszenią, żeby mieć pewność że zmieści do nich Kane'a

losnumeros komentarzy: 1318926.09.2021, 18:25

My większy problem mieliśmy w meczach z Norwich i Burnley, a Spurs zgwałceni w 1 połowie.

Artu komentarzy: 189426.09.2021, 18:24

@ZielonyLisc: dzięki

fabregas1987 komentarzy: 2578926.09.2021, 18:24

Druga połowa będzie prawdopodobnie wyglądać zupełnie inaczej, Nuno nakręci Spurs i będą cisnąć i boje się ze Arteta obsra zbroje i zrobi zmianę typu Lokonga za ESR/Odegaarda i będzie chciał dowieźć wynik co 9/10 przypadków kończy się tragicznie dla Arsenalu.
Wiadomo, ze są zmęczeni i już tak nie będą zasuwać, ale trzeba wrzucić świeżej krwi do przodu w postaci Laci, Gabiego czy Pepe za najbardziej eksploatowanych i spróbować jeszcze ich ukąsić

ZielonyLisc komentarzy: 2027926.09.2021, 18:24

@Artu: my gramy dobrze, spurs nie gra nic ci nam pomaga, Tiramisu solidnie.

Armata500 komentarzy: 4359 newsów: 13026.09.2021, 18:24