Mecz inny niż wszystkie: Arsenal vs Tottenham!

Mecz inny niż wszystkie: Arsenal vs Tottenham! 26.09.2021, 00:25, Dawid Wieczorek 570 komentarzy

Arsenal bardzo słabo rozpoczął rozgrywki 2021/22, gdzie po pierwszych trzech kolejkach miał na koncie okrągłe zero punktów. Sytuacja wydaje się wracać do kontroli, gdyż kolejne dwa mecze ekipa Mikela Artety zdołała wygrać po 1:0. Tym razem przed Kanonierami rywal z najwyższej półki - Tottenham. Czy podopieczni hiszpańskiego szkoleniowca zdołają podtrzymać dobrą formę i po raz kolejny odniosą zwycięstwo? Tego dowiemy się już dziś! Pierwszy gwizdek arbitra już o 17:30!

Tak jak wspominaliśmy wyżej, Arsenal bardzo słabo rozpoczął sezon, gdzie między innymi na Etihad Stadium doznał sromotnej porażki 0:5. Mikel Arteta zareagował dość szybko i pod koniec okienka byliśmy świadkami kilku transferów do zespołu. Tym oto sposobem doszło między innymi do zmiany w bramce, a sam podstawowy skład zaczął się nieco stabilizować. Na krótką metę przyniosło to efekt w postaci dwóch zwycięstw z rzędu, lecz nie były one na tyle przekonywujące, by z hurraoptymizmem spoglądać w korzystny rezultat w dzisiejszym meczu.

Co zatem słychać u naszego rywala zza miedzy? Przed sezonem w Tottenhamie doszło do zmiany szkoleniowca, obecnie obowiązki menadżera zespołu pełni Nuno Espirito Santo i trzeba otwarcie przyznać, że początek swojej przygody z Kogutami miał naprawdę dobry. Po trzech kolejkach Tottenham miał na swoim koncie komplet oczek, a każde ze swoich spotkań, podobnie jak Arsenal, wygrał w stosunku 1:0. Warto jednak nadmienić, że w tym okresie pokonali również wyżej notowany Manchester City.

W ostatnim czasie sytuacja w Tottenhamie wydaje się nieco komplikować. Ostatnie dwa mecze? Dwie porażki 0:3, kolejno na wyjeździe z Crystal Palace oraz u siebie z Chelsea. To powinno nieco napawać optymizmem sympatyków Arsenalu, ale należy pamiętać, że Tottenham to w dalszym ciągu nieobliczalna ekipa.

Jeśli chodzi o sytuacje kadrową obu zespołów, to w Arsenalu doszło do niemałego cudu. Mikel Arteta ma bowiem do swojej dyspozycji wszystkich piłkarzy pierwszego składu, co zdarza się niesamowicie rzadko. W tej sytuacji od Hiszpana musimy wymagać doboru odpowiedniej taktyki i składu, który sprawi niemałe kłopoty gościom.

Nieco gorzej, ale też nie tragicznie prezentuje się sytuacja w Tottenhamie. Portugalski szkoleniowiec Kogutów nie będzie mógł najprawdopodobniej skorzystać z usług trzech piłkarzy - Lucasa Moury, Stevena Birgwijna oraz Ryana Sessegnona.

Przed nami zatem naprawdę świetnie zapowiadające się widowisko. Z jednej strony Arsenal, który będzie chciał pokazać, że naprawdę wraca do swojego grania, a z drugiej Tottenham, pragnący wrócić do zwycięskiej passy. Mecze derbowe rządzą się jednak swoimi prawami, więc trzeba tylko czekać na rozstrzygnięcie tej potyczki na boisku. Liczymy jednak, że to Arsenal wyjdzie z tarczą po jutrzejszym boju!

Rozgrywki: 6. Kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium
Data: Niedziela, 26.09.2021, godzina 17:30 czasu polskiego
Sędzia: Craig Pawson
Skład Kanonierzy.com: Ramsdale - Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney - Xhaka, Partey - Pepe, Odegaard, Saka - Aubameyang.
Typ Kanonierzy.com: 2:0
Kod promocyjny TOTALbet - odbierz zakład bez ryzyka do 200 zł!

North London DerbyTottenham HotspurZapowiedź autor: Dawid Wieczorek źrodło:
noth komentarzy: 264326.09.2021, 18:24

Arteta od 1 września ma w końcu ludzi do swojej taktyki i widać efekty od razu.

Kowal96 komentarzy: 1758926.09.2021, 18:24

@Artu:

Japoniec bardzo dobry mecz, my gramy również świetnie, Kury schowane do kieszeni.

GunnerKaspi komentarzy: 70726.09.2021, 18:23

Po tym jak zerżneliśmy koguty w 1 połowie w dupe powinnismy się nazywać arsANAL.

Thoneick komentarzy: 197326.09.2021, 18:23

Kanonierzy.com znów nie trafiają z typowaniem wyniku :D

daniken komentarzy: 349426.09.2021, 18:23

Pije bo Arsenal gromi kurczęta

Artu komentarzy: 188526.09.2021, 18:23

Ło matko!!!! Właśnie zmierzam do domu na drugą połowę. Napisze ktoś czy to my tak dobrze gramy czy totki lipa, jak nasz japoniec ??

kajkaj21 komentarzy: 50326.09.2021, 18:23

Generał wrócił do środka pola i od razu gra wygląda niesamowicie.

Gunner177 komentarzy: 31026.09.2021, 18:23

@ZielonyLisc: Jeszcze nie prędko go chyba zobaczymy na Emirates.

alexis1908 komentarzy: 360326.09.2021, 18:23

Dobić ich na 5-0 :D nie no świetna połowa chyba najlepsza Baristy od kiedy tu jest :)

Patriko komentarzy: 526926.09.2021, 18:22

A w derbach Rzymu Pedro właśnie strzelił na 2-0 bramkę Romie, to chyba nie będzie też dobry dzień dla Mourinho.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.09.2021, 18:22

@arsenallord:

Ciekawe, czy gościu coś napisze pozytywnego po takiej połowie, czy Serce Hejtera przemówi mimo wszystko.

Póki co chłopa na stronie nie widać.

xD

ZielonyLisc komentarzy: 2027526.09.2021, 18:22

@enrique: Pershing na wakacjach, niedługo wróci na k.com

PietrasM komentarzy: 249426.09.2021, 18:22

Tak tak. Śmieje się z tego że w amerykanskiej telewizji jest "lexus stopped time" a po meczu "mercedes statistics" :D

Er4s komentarzy: 308226.09.2021, 18:22

PRAWDZIWY SPRAWDZIAN ZA TYDZIEN!

Spodek komentarzy: 62926.09.2021, 18:22

Wciąż mamy na ławce Pepe i Lacę, którzy na pewno też będą chcieli coś ukąsić dzisiaj. PIęknie to wygląda

@Gunner177: Henry jest, a Wenga? :)

enrique komentarzy: 1905226.09.2021, 18:21

@ZielonyLisc: Weź tego gościa usuń z avatara, Pershing bardziej pasował.
Króla Życia już nie lubisz ?

Gunner177 komentarzy: 31026.09.2021, 18:21

Fajnie, że Flick zaszczycił mecz swoją obecnością, pomimo, że na boisku nie ma żadnego Niemca. No i jest też Henry.

losnumeros komentarzy: 1318926.09.2021, 18:21

Taki Arsneal chcę oglądać co tydzień, nawet porażki z taką grą smakują zdecydowanie lepiej.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.09.2021, 18:21

Chłopaki muszą nabrać pewności siebie.

Bardzo dobrze, że trafiło z formą na totki. Następne mecze już będą inaczej wyglądać.

Thoneick komentarzy: 197326.09.2021, 18:20

@Paul77 napisał: "Kibice Tottenham w Polsce obrażają Arsenal nazywając nas anale. To mają anal...."

Oni to zoofile skoro kochają się w kurczakach

Ups147 komentarzy: 345426.09.2021, 18:20

Chyba najlepsza połowa artety odkąd u nas jest. Fajnie się to ogladalo

ELAdzik komentarzy: 250826.09.2021, 18:20

Arteta przygotował im świetna kawę dziś xD oby wystarczyło do 90min bo trzeba jeszcze coś strzelić xD

ZielonyLisc komentarzy: 2027526.09.2021, 18:20

Wow, jestem w szoku

Pitu88 komentarzy: 216326.09.2021, 18:20

Ależ mi się podoba dzisiaj zaangażowanie chłopaków. Gdyby z takim grali każdy mecz to naprawdę zawsze można się bić o zwycięstwo

gbn komentarzy: 376726.09.2021, 18:20

No wygląda to zacnie, oby tak już było w każdym meczu !

losnumeros komentarzy: 1318926.09.2021, 18:19

@PietrasM napisał: "Ktoś mi wytłumaczy czemu Lexus przedłuża połowę o 2 minuty?"

Jakbyś policzył czas który kradnie Ramsdale, to pewnie by wyszło więcej niż 2 minuty.

PietrasM komentarzy: 249426.09.2021, 18:18

Ktoś mi wytłumaczy czemu Lexus przedłuża połowę o 2 minuty?

AaronRambo komentarzy: 128026.09.2021, 18:18

Jak by się chciało tak co tydzień trzy bramki przewagi do przerwy :)

enrique komentarzy: 1905226.09.2021, 18:18

No cóż, nie wiem czy Arteta wymienił maszynę do robienia kawy czy coś im do obecnej dosypuje, ale to działa.

Logic komentarzy: 48026.09.2021, 18:15

Dobra, zobaczymy drugą połowę. Teraz dojechać bez straty.

caliero913 komentarzy: 125426.09.2021, 18:14

Dawno jako kibic nie miałem tak dobrego dnia :)

El_Artillero komentarzy: 108326.09.2021, 18:14

Trochę się boję, że po przerwie siadziemy i skończy się 3:0, tak jak parę sezonów temu, gdzie wygrywaliśmy 3:0 do przerwy z United po dwóch golach Alexisa i jednym Mesuta i tak się skończyło. Chciałby człowiek w końcu zobaczyć jakieś 5:0 z drużyną z top 6.

Paul77 komentarzy: 972526.09.2021, 18:14

Co ciekawe Royal nie gra... Chciałem go z Japończykiem porównać.

GKS_AFC komentarzy: 871726.09.2021, 18:14

Na obiad pizza z kurczakiem. A na deser Pieczen z Kogutów :D

Xanthi komentarzy: 98426.09.2021, 18:13

Nie poznaje chlopakow. Mam nadzieje ze nie jest to ostatni mecz w tym roku ktory graja kapitalnie