Mertesacker: To był nasz najtrudniejszy sprawdzian

Mertesacker: To był nasz najtrudniejszy sprawdzian 08.12.2013, 21:13, Michał Koba 20 komentarzy

Kilkadziesiąt minut temu zakończył się pojedynek Arsenalu z Evertonem, w którym obie ekipy strzeliły po jednej bramce. Obrońca Kanonierów Per Mertesacker uważa, że ta potyczka była jak do tej pory najtrudniejszym meczem The Gunners w tym sezonie.

Jeszcze 10 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego ekipa z północnego Londynu była bliska zdobycia trzech punktów po tym jak Mesut Özil trafił do siatki w 81. minucie.

Jednak Gerard Deulofeu cztery minuty później wyrwał Kanonierom dwa punkty. Warto dodać, że został wprowadzony na boisko przez Roberto Martineza zaledwie kilka chwil wcześniej. Mertesacker przyznał jednak, że remis jest sprawiedliwym rezultatem.

- Myślę, że to był nasz najtrudniejszy mecz w tym sezonie. Gracze Evertonu grali pressigiem na całej długości boiska od początku do końca spotkania.

- Nie mogliśmy za bardzo rozwinąć skrzydeł, ale w drugiej połowie wszystko było możliwe. Obie strony miały swoje okazje, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dlatego uważam, że remis jest sprawiedliwym wynikiem.

Stoper Kanonierów wypowiedział się także na temat najbliższych tygodni, w których podopiecznych Wengera czekają trudne pojedynki z Napoli, Manchesterem City i Chelsea.

- W nadchodzących dniach mamy do rozegrania trudne mecze, w których chcemy się dobrze prezentować.

- Jesteśmy naprawdę zrelaksowani, nie musimy się nikomu z niczego tłumaczyć. Chcemy po prostu wykonywać naszą robotę jak najlepiej potrafimy w każdej sekundzie gry i to jest właśnie nasz cel.

Oldgunner3 komentarzy: 978108.12.2013, 23:36

Całe szczęście,że Martinez nie został trenerem manu lecz evertonu tu robi świetną robotę tam pewnie walczyłby o mistrza.

Theov47 komentarzy: 107908.12.2013, 23:15

Liczę, że za tydzień powiesz: "to był nasz najłatwiejszy sprawdzian" ;)

olizet komentarzy: 24408.12.2013, 22:57

Papcio musi poprawić grę z druzynami grajacymi wysokim pressingiem. Bardzo duze kłopoty mamy z nimi (BvB i teraz Eve). Jak tu był najtrudnijeszy sprawdzian to za tydzień będzie egzamin:)

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57008.12.2013, 22:53

Najtrudniejszy mecz w lidze do chwili obecnej - Everton
Najtrudniejszy ogólnie w tym sezonie - BVB
Borussia w pierwszym meczu, pod zględem pressingu nas po prostu zdominowała. Wykluczyli Artete, Ozila, było bardzo ciężko.

grzegorz1211 komentarzy: 1030508.12.2013, 22:48

Everton to na dzień dzisiejszy to o klasę lepsza drużyna od Liverpool FC i to będzie niespodzianka jak nie będzie ich w top4

bialysul komentarzy: 369908.12.2013, 22:45

Jesli Everton bedzie nadal tak gral, wepchnie sie do top4, graja o klase lepiej niz Liverpool czy United, widac ze jest to druzyna, nie indywidualnosci ktore czasem przechyla szale zwyciestwa, poza AFC graja w tej chwili najlepiej w angli, i urwa jeszcze wiele pkt liczacym sie ekipa.

lukasz1616 komentarzy: 14108.12.2013, 22:29

gra sie tyle ns ile pozwala przeciwnik. proste.

Koen komentarzy: 86108.12.2013, 22:16

I Ty Per ten egzamin zaliczyłeś świetnie. Niestety nie można tego już powiedzieć o kilku innych zawodnikach - to był wręcz najtrudniejszy sprawdzian nie tyle dla naszej defensywy, co pomocy, która dzisiaj zagrała kiepsko. Everton w środku pola zaprezentował masę wengerowskiej jakości, i na te wspomniane 3 kolejne ciężkie spotkania trzeba będzie zrobić przetasowania w składzie - przede wszystkim Monreal za Gibbsa, i Flamini za Artetę.

Kuboslawski1223 komentarzy: 78908.12.2013, 22:11

Kaziu874 będzie ciężko na ale nie przesadzaj zresztą ten mecz nie był aż takim rozczarowaniem teraz trzeba podnieś głowę do góry i pokazać co kanonierzy potrafią ;)

Verminator97 komentarzy: 1490008.12.2013, 22:07

Per ma podobne zdanie do Artety. Widać po ich wypowiedziach, że grało im się bardzo trudno. Everton dzisiaj zaprezentował się bardzo dobrze, mogą do końca liczyć się w walce o top four.

schnor25 komentarzy: 1854608.12.2013, 21:54

Niech nie wybiegają aż nadto w przyszłość, tylko myślą o każdym następnym rywalu do pokonania.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.12.2013, 21:49

Everton grał jak o życie. Nie od dziś wiadomo że przeciwko wysokiemu pressingowi ciężko się nam gra. Sprawiedliwy remis.

Kurczak007 komentarzy: 76308.12.2013, 21:45