Mit Barcy runął jak domek z kart, Mourinho triumfuje

Mit Barcy runął jak domek z kart, Mourinho triumfuje 28.04.2010, 23:24, IceMan 197 komentarzy

Dziś na Camp Nou w ramach półfinału Ligi Mistrzów obrońca Pucharu Europy - Barcelona zmierzyła się z włoskim Interem. W pierwszym spotkaniu 3-1 zwyciężyli mediolańczycy i to oni znajdowali się w dużo korzystniejszej sytuacji przed rewanżem. Potyczka, którą poprzedziły głośne deklaracje przekonanych o swojej wielkości Katalończyków nie była porywającym widowiskiem.

Od pierwszej minuty meczu inicjatywę przejęli gospodarze, ale wszystkie misternie budowane akcje Barcelony były bezlitośnie rozbijane przez zdyscyplinowaną obronę Interu. Główną postacią pierwszej połowy był bez wątpienia sędzia, który często podejmował bardzo kontrowersyjne decyzje.

Najpierw Franck De Bleeckere tak zachwycił się godnymi festiwalowych nagród umiejętnościami aktorskimi Busquetsa, że postanowił ukarać osłupiałego Thiago Mottę czerwoną kartką. Później Belg pokazał Julio Cesarowi żółty kartonik za grę na czas w 33. (!) minucie spotkania, następnym piłkarzem Interu, który zobaczył żółtą kartkę był Christian Chivu, który wykonał czysty wślizg na Leo Messim. Jedynym wartym odnotowania piłkarskim zdarzeniem w pierwszych 45 minutach było kąśliwe uderzenie najlepszego piłkarza 2009 roku.

Sergio Busquets na granicy stanu agonalnego:

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, Duma Katalonii nie miała koncepcji na przełamanie defensywy Interu, a Włosi nawet nie próbowali udawać, że zależy im na strzeleniu gola. Przełom nastąpił dopiero w 84. minucie, kiedy to do siatki gości trafił, będący w tej sytuacji jak się wydaje na pozycji spalonej, Pique. Po tej bramce Hiszpanie ruszyli do huraganowych ataków, które nie przyniosły jednak wymiernych korzyści. Cesara pokonał co prawda w 92. minucie Krkić, ale arbiter zauważył zagranie ręką podającego do Bojana Yaya Toure.

Minimalne zwycięstwo nie zapewniło Katalończykom awansu do wielkiego finału. Bardzo wymowne były miny nieprzywykłych do porażki, niedowierzających piłkarzy Barcelony, prędko znikających w otchłani stadionowego tunelu tuż po ostatnim gwizdku sędziego.

Z klęską Dumy Katalonii wyraźnie nie mogli pogodzić się również pracownicy Camp Nou, którzy w swojej frustracji włączyli zraszacze na murawie, czym na swój sposób próbowali przeszkodzić tryumfującym Mediolańczykom. Swoje pięć minut miał także bramkarz gospodarzy - Victor Valdes.

Mourinho vs. Valdes:

FC Barcelona 1-0 Inter Mediolan

Gerard Pique 84' [1-0]

FC Barcelona: Victor Valdes - Daniel Alves, Gerard Pique, Gabriel Milito (46-Maxwell), Seydou Keita - Xavi, Yaya Toure, Sergio Busquets (63-Jeffren) - Pedro, Zlatan Ibrahimovic (63-Bojan Krkic), Lionel Messi

Inter Mediolan: Julio Cesar - Maicon, Walter Samuel, Lucio, Javier Zanetti - Esteban Cambiasso, Thiago Motta - Samuel Eto'o (86-MacDonald Mariga), Wesley Sneijder (66-Sulley Muntari), Cristian Chivu - Diego Milito (81-Ivan Cordoba)

BarcelonaInter MediolanLiga Mistrzów autor: IceMan źrodło: Własne
poprzednia1234 następna
Szogun komentarzy: 28655 newsów: 329.04.2010, 08:12

Oj Eternit wyobraź sobie jak Barca by grała bez 6 podstawowych graczy.My w tamtym meczu gralismy bardzo głębokimi rezerwami.

Eternit komentarzy: 629.04.2010, 08:06

Fani Arsenalu zawsze mają dużo do powiedzenia, a to przecież ich klub został OŚMIESZONY w ćwierćfinale. W lidze zresztą też pokazano im, gdzie ich miejsce w szeregu (za największymi) i to jest truizm. A co do samego meczu, wynik wypaczony podobnie jak rok temu Chelsea (więc w sumie jest 1:1). O awansie zadecydowały bramka ze spalonego Milito i nieuznany (prawidłowy) gol Bojana.

KrwawyAhmed komentarzy: 25729.04.2010, 07:53

Valdes to pajac, zawsze to wiedziałem

wronka25 komentarzy: 224529.04.2010, 07:50

Mourinho pięknie :) wygrali nie tylko z barcą ale też z sędzią :)

kamo99111 komentarzy: 690729.04.2010, 07:44

Busquets... biedaczek... Widzieliście co piszą na VeB :D hahahaha! Biedactwa już nie mają na co zwalać. Jak się kłócą o spalony sprzed tygodniowego spotkania, to niech wspomną także o wczorajszej pozycji spalonej G. Pique :)

hassassyn komentarzy: 69429.04.2010, 07:44

Prawidłowo! Jeszcze tylko Inter niech przegra w Finale i będzie ok!!

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1529.04.2010, 07:40

Bardzo się cieszę, z tej porażki Barcelony. Najważniejsze jest to, że żaden kibic Barcy nawet nie ma kogo winić, sami przegrali, a w tym meczu nawet sędzia był po ich stronie. Zachowanie Sergio żenujące.

Nasrii komentarzy: 24129.04.2010, 07:28

Zachowanie piłkarzy i sędziego żenujące. Inter jest wspaniały z każdym meczem coraz bardziej ich szanuje i doceniam ich ambicje i zaangażowanie. A to co wyprawia Mourinho to nie umiem tego opisać słowami ale dla mnie jest to obecnie najlepszy trener na świecie. Mina Busquetsa bezcenna.
A te włączenie zraszaczy to po prostu płacz przegranych ...

PS: Grał Messi tak w ogóle ? :D Bo zapamiętałem tylko jego strzał z 1 połowy ;p

piresfan komentarzy: 104129.04.2010, 07:13

Inter bronił się jak kohorta gladiatorów.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56729.04.2010, 06:52

Może by tak jakaś kara dla Busquetsa za symulowanie? Czerwona kartka mogła ustawić mecz i poniekąd tak się stało, bo od tego momentu Nerazzurri nawet nie próbowali atakować. Skoro Eduardo został wyklęty za to, że uskoczył przed lecącym w jego nogi słoniem...

obserwator > pozwolę sobie zauważyć, że jest to serwis o Arsenal Football Club, a więc strona dla kibiców tego klubu. Redakcja nie jest więc zobligowania do podawania informacji ogólnopiłkarskich, nie dotyczących Arsenalu, więc jeżeli takowe się pojawiają, to spokojnie możesz je potraktować jako felieton :P Relacja z meczu jest prawdziwa. Gol Pique jest dyskusyjną kwestią? Jest. Busquets jest śmierdzącym oszustem? Jest. Piłkarze Blaugrany padali jak muchy bez kontaktu z defensorami Interu? Tak. Sędzia był żałosny? Był. Inter postawił mur nie do przejścia? Owszem. A to, że to wszystko zostało powiedziane bez ogródek i owijania w bawełnę? No cóż, chyba nie spodziewasz się tu miłości do Barcelony, peanów na jej cześć i płaczu, że przecież "wielkiej" Barcy się wszystko należy, a sędzia jest wredny, bo zauważył rękę Toure.

obserwator komentarzy: 16229.04.2010, 05:33

Z tym newsem runęła też chyba reputacja tej strony. Dziwi mnie że redakcja zamieściła newsa o tak dennej treści. Stronniczość i ilość nieprawdy jest wręcz żenująca.

Informacja o przebiegu meczu powinna być rzetelna i w sposób obiektywny oddawać to co się działo na boisku. Jeśli autor newsa nie jest w stanie ogarnąć spotkania to albo niech o nim nie pisze albo niech zerżnie treść z jakiegoś onetu. A jeśli chce wyrazić swoje zdanie to może zrobić to poprzez komentarze albo szarpnąć jakiś felieton. Jednym słowem - dno.

Knolek komentarzy: 266429.04.2010, 02:00

hahahaahahah ten gif jest po prostu boski :D:D

co do Internazionale, ciesze się jak dziecko, że Mourinho ze swoimi ludźmi pokazał tym marnym symulantom gdzie jest ich miejsce w szeregu. A Guardiola wcale nie jest jakimś wielkim trenerem. 1 sezon nikogo nie czyni wielkim

Barciur komentarzy: 87 newsów: 129.04.2010, 01:42

odkad jest w LM 1/8 finalu odtad kazdy zespol ktory pokonuje Arsenal w nastepnej rundzie przegrywa.

Blacharz komentarzy: 52029.04.2010, 01:34

właśnie :D Valdes rozstrzelać... myślałem, że zaraz jebnie Mourinho ;/ adla tego pana brawa - odwalił kawał dobrej roboty. Barsa sralsa kij im w oko xD Niby jestem dorosły chłop a tak ich niecierpie, że ciesze sie po wygranej Interu jak kid ^^ mwahahahaha :D

Pegaz komentarzy: 57729.04.2010, 01:09

Barca = buractwo :)
Dziękuję ;p

Oldgunner3 komentarzy: 973129.04.2010, 01:07

Oczywiście,że to b. dobrze,że kataloniarze zostali wyeliminowani;tym bardziej,że mały oszukaniec Busquets odegrał umierającego i spowodował osłabienie rywali.Swoją drogą Arsenal to podobno najbardziej nie-brytyjski klub;a co powiedzieć o Interze - policzcie Włochów.Co do dwu-meczu to wygrał zespół dojrzalszy piłkarsko;który wie co ma robić na boisku i idealnie wykonuje nakreślone zadania.Piłka nożna to sport drużynowy i było to widać w tych spotkaniach kto gra dojrzalszy futbol.

majormati komentarzy: 191529.04.2010, 00:47

afcforever - a teraz przypomnij sobie celebrację bramki Adebayora z Arsenalem - nie sądzisz ,że to "troszkę" podobne ? , to Mourinho zachował się nieprofesjonalnie zwłaszcza ,że ma swoje lata i jest trenerem .

Johnny14 komentarzy: 27129.04.2010, 00:15

Brawo Murinho:)
I tak jak mowilem Messi nawet se nie kopnal do pilki... Cristiano jest lepszy tylko sie ogra hiszpanskiej lidze to bd po40bramek strzelal:)

popekns komentarzy: 742029.04.2010, 00:13

Jejka jak Wy co niektorzy narzekacie na to ze Inter przeszedl to chyba dobrze nie?.....CHociaz te łajzy nie obronia trofeum

pietraz komentarzy: 158829.04.2010, 00:07

75% posiadania w której minucie? Barca dominowała CAŁY MECZ nie tylko po czerwonej kartce, ale po tej czerwieni Inter praktycznie zamknął się na własnej połowie. Wcześniej grali bardziej otwarcie

Blacharz komentarzy: 52029.04.2010, 00:06

zagrałInter jak zagrał - był lepszy od Barcy! JEST lepszy od BarSelony! i TO jest fakt ^^

Blacharz komentarzy: 52029.04.2010, 00:04

Bu!-hahahahaha ;p jestem najszceśliwszym człowiekiem na ziemi ^^ i ba! nawet nie potrzebowałem do tego tytułu Arsenalu - na nie przyjdzie czas ;)))

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 729.04.2010, 00:03

@majormati
To czemu wielka Barca nie pokonała Interu w pierwszym meczu?

popekns komentarzy: 742029.04.2010, 00:02

Ja nie moge z Sergio...

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 328.04.2010, 23:58

Może trawka im słabo rosła.

majormati komentarzy: 191528.04.2010, 23:58

Uderzenie w twarz = automatyczna żółta kartka i to czy go bolało mocno czy nie mocno nie ma znaczenia ;] , śmieszniejsza była gra Interu którzy przy każdym kontakcie kładli się wymuszając faule , jak można mówić ,że Inter zagrał świetny mecz skoro on nie zagrał ŻADNEGO meczu , zabił totalnie Football , do czerwonej kartki mówisz gra w dwie strony ? hehe sorry ja tam widziałem 75 % posiadania piłki ;) i wielki trolejbus w bramce z Eto na lewej obronie i Milito na prawej .

macieyou komentarzy: 10128.04.2010, 23:58

slaba ta barca dzisiaj ;p

Barteqqqq komentarzy: 104328.04.2010, 23:56

Z tymi zraszaczami to tylko się ośmieszyli :D

Theo10 komentarzy: 827128.04.2010, 23:56

I dobrze że odpadli. Busquets'a to do teatru najlepiej. Symulant cholerny. Trzeba ich w końcu nauczyć trochę pokory bo myślą że są nie wiadomo kim.

Robzter komentarzy: 10828.04.2010, 23:55

badzcie bardziej adekwatni, mediolanczyci tez dobrze sie walali :) maur ''szalony psychopata'' :D

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 328.04.2010, 23:53

Fajnie,że Inter przeszedł może ego niektórych kibiców Barcy trochę spadnie.Przyszły sezon będzie lepszy dla Arsenalu.DO PRZODU KANONIERZY

zonkill komentarzy: 38728.04.2010, 23:51

Właśnie Busquets pokazuje na czym polega "futbol na tak" w wykonaniu Barcy. Cieszę się, że Inter wygrał.

zonkill komentarzy: 38728.04.2010, 23:49

Dobrze, że Barca miała Ibre. Pomógł wygrać Interowi.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.04.2010, 23:46

@Maniu
Nie tylko w swoim. Ale to nie jedynie jego zasługa, przecież na boisku grali piłkarze.
Te zraszacze... Haha, co za wioska. Żałosne. I jeszcze ci "huligani" Barcy, co podobno atakowali samochód Mourinho przed meczem i walili petardami przed hotelem Interu. Wreszcie ten wielki klub i "Wielki Leo" zostali uciszeni. Szkoda, że nie przez nas, ale nam do Interu póki co sporo brakuje. Może za rok, z pełnym składem...

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 228.04.2010, 23:46

Butelki rzucane były na boisko przez kibiców, porządkowi mogli nie mieć nad nimi kontroli i to jest wytłumaczalne. Zraszacze jednak zostały włączone z premedytacją przez kogoś z pracowników klubu i to dokładnie tam gdzie cieszyli się piłkarze Interu.
Wstyd i hańba!

pietraz komentarzy: 158828.04.2010, 23:45

Inter zagrał tak jak zagrać miał. Do momentu zanim dostali czerwoną, zresztą całkiem nie zasłużenie moim zdaniem, grali normalny kontaktowy futbol. Oczywiście Barca dominowała ale Nerazurri nie zamykali się na swojej połowie. Od momentu gdy musieli grać w 10 pozostało im już tylko bronienie się i zrobili to perfekcyjnie. Barca miała olbrzymią przewagę w celnych podaniach, posiadaniu piłki, strzałach na bramkę, ale to im nie dawało awansu, natomiast dla Interu tak. Mourinho jest dobry i trzeba mu to przyznać. W finale jestem za Interem, ponieważ gra tam Sneijder i Etoo, a poza tym *****ów po prostu nie lubię.

clash123 komentarzy: 188328.04.2010, 23:45

barcelona sie nie posypie bo jest swietnym zespolem, kocham Arsenal i tylko Arsenal ale umiem docenic klase przeciwnika. Poza tym , patrzac z punktu widzenia kibica Arsenalu, wolalbym aby Barca wygrala lige mistrzow bo wtedy mialbym ta swiadomosc ze odpadlismy z pozniejszym zdobywca trofeum.

Paweloz komentarzy: 31828.04.2010, 23:43

Parodia hahaha ^^ xD
To powyżej, zraszacze i zachowanie Valdesa to wioska, że szok ^^

Brendiafc komentarzy: 14128.04.2010, 23:35

Jestem ciekaw czy barca sie posypie, niewatpliwie argumentem przeciw jest to, ze to juz koncowka sezonu i maja cale wakacje na zapomnienie o porazce.

aRamsey komentarzy: 948628.04.2010, 23:35

zraszacze mnie rozwaliły! xD chamstwo że szok!

rufixon komentarzy: 30028.04.2010, 23:29

powiem Tyle .... no tak żałosnego zachowania po przegranym meczu jescze nie widziałem , żeby właczyć zraszacze na połowie gdzie sie inter cieszył... brak słow po prostu... Brawo iNter, wkoncu barca dostała zimny prysznic , bo już im sie chyba wydawało ze są niepokonanni , jedno CO chciałym teraz zobaczyć , mine śmieszncyh kibiców barcelony płaczących , oraz sezonowćów wymieniających koszulki na koszuli Interu lub Bayernu - BEZCENNE hahaha ;)

Maniu komentarzy: 442 newsów: 128.04.2010, 23:28

Słuszny tytuł, Mourinho w swoim świecie jest Bogiem.