Mit Barcy runął jak domek z kart, Mourinho triumfuje

Mit Barcy runął jak domek z kart, Mourinho triumfuje 28.04.2010, 23:24, IceMan 197 komentarzy

Dziś na Camp Nou w ramach półfinału Ligi Mistrzów obrońca Pucharu Europy - Barcelona zmierzyła się z włoskim Interem. W pierwszym spotkaniu 3-1 zwyciężyli mediolańczycy i to oni znajdowali się w dużo korzystniejszej sytuacji przed rewanżem. Potyczka, którą poprzedziły głośne deklaracje przekonanych o swojej wielkości Katalończyków nie była porywającym widowiskiem.

Od pierwszej minuty meczu inicjatywę przejęli gospodarze, ale wszystkie misternie budowane akcje Barcelony były bezlitośnie rozbijane przez zdyscyplinowaną obronę Interu. Główną postacią pierwszej połowy był bez wątpienia sędzia, który często podejmował bardzo kontrowersyjne decyzje.

Najpierw Franck De Bleeckere tak zachwycił się godnymi festiwalowych nagród umiejętnościami aktorskimi Busquetsa, że postanowił ukarać osłupiałego Thiago Mottę czerwoną kartką. Później Belg pokazał Julio Cesarowi żółty kartonik za grę na czas w 33. (!) minucie spotkania, następnym piłkarzem Interu, który zobaczył żółtą kartkę był Christian Chivu, który wykonał czysty wślizg na Leo Messim. Jedynym wartym odnotowania piłkarskim zdarzeniem w pierwszych 45 minutach było kąśliwe uderzenie najlepszego piłkarza 2009 roku.

Sergio Busquets na granicy stanu agonalnego:

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, Duma Katalonii nie miała koncepcji na przełamanie defensywy Interu, a Włosi nawet nie próbowali udawać, że zależy im na strzeleniu gola. Przełom nastąpił dopiero w 84. minucie, kiedy to do siatki gości trafił, będący w tej sytuacji jak się wydaje na pozycji spalonej, Pique. Po tej bramce Hiszpanie ruszyli do huraganowych ataków, które nie przyniosły jednak wymiernych korzyści. Cesara pokonał co prawda w 92. minucie Krkić, ale arbiter zauważył zagranie ręką podającego do Bojana Yaya Toure.

Minimalne zwycięstwo nie zapewniło Katalończykom awansu do wielkiego finału. Bardzo wymowne były miny nieprzywykłych do porażki, niedowierzających piłkarzy Barcelony, prędko znikających w otchłani stadionowego tunelu tuż po ostatnim gwizdku sędziego.

Z klęską Dumy Katalonii wyraźnie nie mogli pogodzić się również pracownicy Camp Nou, którzy w swojej frustracji włączyli zraszacze na murawie, czym na swój sposób próbowali przeszkodzić tryumfującym Mediolańczykom. Swoje pięć minut miał także bramkarz gospodarzy - Victor Valdes.

Mourinho vs. Valdes:

FC Barcelona 1-0 Inter Mediolan

Gerard Pique 84' [1-0]

FC Barcelona: Victor Valdes - Daniel Alves, Gerard Pique, Gabriel Milito (46-Maxwell), Seydou Keita - Xavi, Yaya Toure, Sergio Busquets (63-Jeffren) - Pedro, Zlatan Ibrahimovic (63-Bojan Krkic), Lionel Messi

Inter Mediolan: Julio Cesar - Maicon, Walter Samuel, Lucio, Javier Zanetti - Esteban Cambiasso, Thiago Motta - Samuel Eto'o (86-MacDonald Mariga), Wesley Sneijder (66-Sulley Muntari), Cristian Chivu - Diego Milito (81-Ivan Cordoba)

BarcelonaInter MediolanLiga Mistrzów autor: IceMan źrodło: Własne
amadeo komentarzy: 514929.04.2010, 14:26

Cieszę się, że Inter przeszedł...bo z Barcą, Bayern nie miałby zbyt dużych szans, a tak to szykuje nam się ciekawe widowisko...tym bardziej, że Inter nie będzie się przez 94 min. bronić xD

Quake85 komentarzy: 1016 newsów: 129.04.2010, 14:24

no to finał godny finału trzymam kciuki za Bayern

XvDodekvX komentarzy: 113629.04.2010, 14:15

no w końcu ktoś im dał popalić ;]

punkus1994 komentarzy: 144829.04.2010, 14:07

Huligańskie wybryki kibiców przed meczem, złe zachowanie sztabu na Camp Nou. Zły obraz te wydarzenia rzuciły na Barcę. Nie potrafią przegrywać?? No bywa, piłka nożna jest nieprzewidywalna. Cieszy mnie zwycięstwo Inter choćby ze względu, że Barca nie zdobędzie 2x z rzędu LM. Finał o którym nikt nie myślał, że do niego dojdzie, Inter vs Bayern!!! Osobiście jestem za Monachijczykami.

grzegi_ndg komentarzy: 89629.04.2010, 14:07

Kisiex...
jak mozna byc za barcelona??
ble...

KanonierTH1411 komentarzy: 482829.04.2010, 13:57

h17
co do bramek to i tak w LM wiecej strzelił Arsenal (21) niż Barcelona (20), mimo że Barcelona to najlepszy klub świata i zaszła dalej i nie miała kontuzji.

1. Arsenal 5 rok z rzedu nic nie wygrał

2. "zuczek1987" ma racje, Barca gra tylko wtedy gdy w formie jest Messi, bo w tamtym sezonie był ruch w przednich formacjach a teraz jak Messi nie gra to Xavi nie ma do kogo piłki wypuścić i "Duma Katalonii" liczy tylko na rajdy najlepszego piłkarza 2009 roku.

3. Barca faktycznie nas ośmieszyła? Jak coś to zrobił to Messi i zapewne tylko dlatego że połowa Kanonierów została w domu z powodu kontuzji bo różnica miedzy Silvestre'm a Gallas'aem, Bendtnerem a RVP, Denilson'em a Somgie'm czy Fabregasem a Rosicky'm jest ogromna.

mirand14 komentarzy: 66129.04.2010, 13:53

tak myślałem że barcelona nie przejdzie
cieszę się bardzo i gratuluję interowi

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.04.2010, 13:48

h17--> Wogólę co ty tu robisz ?. Barca ma gdzie indziej fanów.

Reggie komentarzy: 6529.04.2010, 13:45

trzeba przyznać ze Barcelona świetnie uczy swoich wychowanków od małego jak się przewracać i aktorzyć w takich sytuacjach jak ta z Mottą. Kto wie czy nie są w tym już lepsi od samego Cristiano... Pozdrowienia dla Buquetsa - mojego nowego idola.

Arsenal

zuczek1987 komentarzy: 640329.04.2010, 13:41

H17 -> ciekawe jestem ile by ugrała Barcelona jakby przez 2/3 sezonu miała kontuzjowanych Messiego, Ibre, Alvesa i Ineste i ile by strzelała wtedy bramek

h17 komentarzy: 10029.04.2010, 13:31

no, tak. kibice Arsenalu nie płaczą po porażkach, bo się przyzwyczaili. najeżdżacie Barce, choćby nie wiem co. Tylko dlatego, że was ośmieszyła? Albo to już frustracja, że Arsenal 6 rok nic nie potrafi wygrać, a Barcelona w ciągu jednego sezonu 6 pucharów. Tak się napinaliście najlepszym atakiem, a prawda jest taka, że gole nabijane były tylko ze słabeuszami. No bo ile to goli zostało strzelonych Chelsea, MU, MC?

songoku95 komentarzy: 2348629.04.2010, 13:25

Extra. Ci na ktorych liczylem w polfinale awansowali:) Mam nadzieje ze Bayer wygra Lige Mistrzow:) Swiete realizator pokazal Sergio Busquets'a xD

IanUre komentarzy: 726 newsów: 21929.04.2010, 13:20

Inter odwoła się w sprawie Motty i tyle, brazylijczyk zagra w finale z Bayernem

Olimpijczyk komentarzy: 109029.04.2010, 13:14

Bardzo dobrze że Barca odpadła

Eboue komentarzy: 4129.04.2010, 13:11

Użytkownik "ungalabugala" strony fcbarca.com napisał:

http://www.kanonierzy.com/shownews_id-16126_Mit-Bar cy-runal-jak-domek-z-kart--Mourinho-triumfuje.shtml hehee popatrzcie na to ale wstyddddd

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36229.04.2010, 13:11

Naprawdę można powiedzieć, że każdy zawodnik stara się już symulować. Dopiero wtedy, gdy będzie miał złamanie z przemieszczeniem poczuję ten ból.

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26429.04.2010, 13:07

Ta symulacja to mu się udała ;s brawo Inter ;d

PvL komentarzy: 185029.04.2010, 13:00

hahahaha
forza Internazionale!

jacobsen9214 komentarzy: 26029.04.2010, 12:59

Ahahaha, jezu jak ten Busquets tym aktorstwem mnie w****ił :| Wielka Barcelona a nie chciała wygrać mecz przez symulację :] Bardzo się cieszę, że odpadli cwaniaki, może troche pokory nabiorą!

btw. teraz kibiców Barcelony należy podzielić przez 2! ;P bo większość *******onych sezonowców przeżuci się na : Forza Inter!

ave Arsenal

SZAKALAKA komentarzy: 23529.04.2010, 12:53

Rok temu też nie powinno być Barcelony w finale...A co do tego meczu to nie powinno być czrwonej kartki dla Motty , lekko go dotknął a sędzia od razu wyp*******ł z czerwoną kartką.

kshomshch komentarzy: 10029.04.2010, 12:36

Wczorajszy mecz pokazał jak bardzo dobra taktyka wpływa na wynik meczu. Mourinho wie o co chodzi w piłce - wspaniale ustawił drużynę. Porównnajcie to z naszymi 20-oma pierwszymi minutami :) Piłkarzyki z Barcy może i mieli posiadanie piłki, przeciwko 10 przeciwnikom to nie jest wielki wyczyn, ale nic im to nie dało. Wszyscy widzieli, że 3/4 meczu szukali karnego, gola strzelili ze spalonego, a czerwona kartka to już porażka. Myślę, że Uefa powinna wyciągnąć konsekwencje z tego oszustwa Busquetza, pokazał prawdziwą twarz zawodników swojego klubu - zero honoru. Ponadto absolutna żenada ze zraszaczami, pokazali, że jak małe dzieci nie potrafią nawet przegrać twarzą. Również uważam że mit Barcy runął z hukiem. Wielkie gratulacje dla Interu, szacunek za dokopanie Barcelonie 3-1 u siebie i znakomitą obronę w 10. Mam nadzieję, że Inter zostanie mistrzem - z takim charakterem i stalowymi nerwami zasługują na to.

luq007 komentarzy: 289929.04.2010, 12:35

Jose jestes wielki!
Inter w finale farsa za burta.
Poprostu idealnie!
Zeby jeszcze nie wygrali mistrzostwa to dzieciaki barcelonki beda zly wylewac przez cale wakacje.
ewentualnie po przegranej wlacza zraszacze i poszarpia trenera gosci.

CF4 komentarzy: 138329.04.2010, 12:24

oglądałem ten meczi szczerze podziwiam Inter ze wytrzymał te 90 minut naporu Barcelony.

kamil_malin komentarzy: 933229.04.2010, 12:19

Brawo dla Interu i dla Jose. To co pokazali w tym dwumeczu to pokaz jak grać z Barceloną :)

Najbardziej zażenowała mnie sytuacja ze zraszaczami. Co to w ogóle miało znaczyć? Chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo. Widać, że Katalończycy nie potrafią przegrywać i widzą tylko w swoich piłkarzach bogów bez skazy. Bardzo dobrze, że ktoś im utarł nosa.

Carpitu komentarzy: 32929.04.2010, 12:09

ale Valdes jest zalosny masakra

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 329.04.2010, 12:09

Kuba1337- Pidżama rządzi.Świetnie,że Inter wygrał.Teraz wystarczy miec nadzieje na dobre transfery bo następny sezon City będzie jeszcze lepsze.

KanonierTH1411 komentarzy: 482829.04.2010, 12:02

To tylko pokazuje jak daleko jesteśmy od najlepszych drużyn świata. Umiejetnościami im nie ulegamy ale doświadczeniem zdecydowanie TAK. Zobaczcie jacy zawodnicy Interu grali na murawie Camp Nou, Zanetti (37 lat!), Cambiasso, Lucio, Milito, Samuel + do tego młodsi ale ograni na każdym froncie Sneijder, Eto'o czy Motta.

Fakt my na CN przyjechaliśmy bez połowy pierwszego składu ale z Chelsea i MU nie było tylko Robina van Persiego. Dlatego mam nadzieje że Wenger zrozumie że zawodnicy po 30 też potrafią grać na najwyższym poziomie i przedłuży kontrakt Galasowi i Campbellowi.

krzysk90 komentarzy: 47729.04.2010, 12:00

nie rozumiem jak chelsea mogla pozwolic mu odejsc....

Kolers komentarzy: 3829.04.2010, 11:51

Ale żal...
Tak to jest jak nie potrafi się przegrywać :)
Mourinho pokazał klasę, gdybym miał okazję też bym tak okazał radość na Camp Nou :D

Maciekkk10 komentarzy: 258329.04.2010, 11:48

A ja krótko : Mourinho jest wielki, potrafi ustawić Inter na wielkie mecze.

Blacharz komentarzy: 52029.04.2010, 11:25

a ja napisze jeszcze raz - mwahahaha ^^ Farsa go home xD spadek z ligi dla Barcelony? hahaha też im tego życze... nie żebym był wredny i cieszył sie z ich klęski... ja po prostu jestem wniebowzięty :D

neastle komentarzy: 59229.04.2010, 11:23

To prawda, Barca powinna przyjać przegraną z honorem, chociaż moim zdaniem bramka Krkicia była, jak najbardziej prawidłowa, ponieważ Yaya Toure miał rękę przy ciele. Katalończycy nie zachowali się tak, jak na mistrzów z przed roku przystało. Najbardziej zdenerwowały mnie te zraszacze i zachowanie Valdesa. Słabiutki mecz, "akrorzyna" Sergio B. i sędzia z Belgii, który chciał zostać gwiazdą tego spotkania, a szkoda :/
Tak po krótce można opisac to żenujące widowisko

laskowski19051995 komentarzy: 494529.04.2010, 11:23

Czekałem na to od dawna i wreszcie udało się koniec wielkiej Barcy :] Mourinho ma powody do radości pokonać Barcelonę to nie lada wyczyn :]

kasia26014 komentarzy: 123129.04.2010, 11:11

najgorzej pokazał się Messi, nie dość że nic nie grał to jeszcze niemiłosiernie faulował

lordalastor komentarzy: 115729.04.2010, 11:08

nie wiem jak thiago motta mógł dostać czerwoną kartkę nawet jeśli uderzył Sergio Busquetsa to nie było spycjalne ale dobrze że inter awansował utarli nosa barcelonie

huberto komentarzy: 16729.04.2010, 11:08

Liczyłem na Inter i się nie zawiodłem.

Funt komentarzy: 16729.04.2010, 10:59

Mówicie tutaj o wodnym incydencie...powiem jedno pokazali jakimi sa prostakami i zacofanymi burakami...tyle...Zycze im samych porażek i spadku z ligi lol :)

Funt komentarzy: 16729.04.2010, 10:56

Wczorajszy wieczór był wspaniały !!! Nareszcie ten śmieszny klubik jak i cała zakichana Hiszpania dostały po nosie bravo Inter !!! Mam nadzieje ,ze mistrzostwo takze przegraja hehe bo wole już Galaktycznych na szczycie od tych pajaców.Pozdro.

kuba1337 komentarzy: 103229.04.2010, 10:52

@hubertbp

Nie, bo po co?:)

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 329.04.2010, 10:47

Oczywiście chodziło mi o to,że za jednego zawodnika Barca placi tyle ile my mamy na wydanie w jednym okienku transferowym i są zdziwieni faktem,że Inter grający świetnie taktycznie złoił im skórę.Przed meczem nie dają spac zawodnikom Interu, a po porażce leją woda i wyganiają tryumfatorów z boiska.Kulturka

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 329.04.2010, 10:36

Fani Barcy którzy mają budżet 200 mln a my teraz 4 raz wiecej niz 4 razy mniej i wychowujemy sobie ludzi.Więc nie wydaja mi się,że Nasz zespół który bije się o najwyższe cele z młodą ekipą i jest w stanie bić się o najwyższe cele.Zróbcie zakupy za 20 mln euro i zobaczycie jak wam się będzie wiodło.

zcatack komentarzy: 32229.04.2010, 10:31

a co mial zrobic inter? grał nieslusznie w 10 mial dwie bramki w zapasie, mieli z barca grac majac zawodnika mniej jak rowny z rownym? to by znaczylo ze w 11 powinni ich rozniesc 8do 0. zagrali to co mieli zagrac, barca wymuszala faule symulowala a jej zachowanie po meczu spowodowalo ze przestalem miec szacunek dla tego klubu, Jose drugi raz z rzedu pokonał barce mimo ze znowu sedziowie mu nie pomogli, dla mnie barca po tym meczu stracila caly swoj urok, banda dzieci neo i nic poza tym, podobno sa najlepsi to czemu grajac z interem w przewadze nie potrafili czysto ich ograc? po prostu inter był lepszy i tyle, nie lubie wloskiej pilki ale trzeba to uczciwie przyznac i tyle