Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal

Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal 12.05.2024, 22:31, Mateusz Rosłoń 1996 komentarzy

Arsenal potrzebował trzech punktów na Old Trafford, żeby do ostatniej kolejki pozostawać w walce o mistrzostwo Anglii. Chyba nikt nie spodziewał się, że Manchester United będzie na własnym stadionie łatwym rywalem, i rzeczywiście drużyna Erika ten Haga postawiła londyńczykom trudne warunki mimo braków kadrowych i nie najlepszej formy w ostatnich tygodniach. Ale udało się - Kanonierzy strzelili jedyną bramkę w spotkaniu i wywieźli z Manchesteru komplet punktów.

Manchester United: Onana; Wan-Bissaka (87' Forson), Casemiro, Evans (75' Kambwala), Dalot; Mainoo, Amrabat (87' Eriksen), McTominay; Diallo (70' Antony), Højlund (88' Wheatley), Garnacho

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu; Partey (90' Kiwior), Ødegaard (90' Jorginho), Rice; Saka (82' Jesus), Havertz, Trossard (66' Martinelli)

W pierwszej połowie Arsenal zaczął bardzo aktywnie, choć Czerwone Diabły także wyprowadziły kilka groźnie zapowiadających się akcji, również w wyniku prostych błędów Kanonierów. Drużynie z Manchesteru brakowało jednak skuteczności, a Arsenalowi w 20. minucie udało się trafić do siatki. Ben White posłał długą piłkę do znajdującego się na prawym skrzydle Havertza, ten zszedł do pola karnego i wyłożył futbolówkę przed bramkę. Tam świetnie wbiegał Trossard, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Warto zaznaczyć, że w sytuacji tej fatalnie zachował się Casemiro, który złamał linię spalonego.

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że druga połowa toczyła się pod dyktando Arsenalu. Czerwone Diabły raz po raz zapędzały się pod pole karne Davida Rayi, zbyt dużo miejsca dostawał zwłaszcza Alejandro Garnacho. Na całe szczęście wciąż zawodziła ich skuteczność. Arsenal również miał swoje szanse - strzelali choćby Ødegaard, Rice i Martinelli (ten ostatni chyba najgroźniej), ale świetnymi interwencjami popisywał się Andre Onana. Mecz był napięty do ostatniego gwizdka, jednak ostatecznie Arsenalowi udało się utrzymać wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie.

Przed nami już tylko jeden mecz obecnej kampanii Premier League - za tydzień Arsenal na własnym stadionie podejmie drużynę Evertonu. Natomiast już we wtorek Manchester City rozegra swoje zaległe spotkanie z Tottenhamem, po którym dowiemy się, która z drużyn pretendujących do tytułu podejdzie do ostatniej kolejki jako lider Premier League. Jakkolwiek to brzmi dla kibiców Kanonierów, musimy trzymać kciuki za Koguty i liczyć na potknięcie ekipy Pepa Guardioli.

Skrót spotkania:

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
mlaxon komentarzy: 24914.05.2024, 22:19

@Szogun: xdd tak jak city miało stracić punkty. Nic się tu nie wydarzy i trzeba się z tym pogodzić

Bartek_ komentarzy: 38714.05.2024, 22:19

@Theo10: Pytanie czy nasi w analogicznej sytuacji także nie okazaliby się "frajerami".

@mlaxon: Dziś to wina Totków, trzeba przecież czasami na kogoś zwalić winę xd

miki9971 komentarzy: 6790 newsów: 214.05.2024, 22:19

No i dobrze, oby przeżył i nic mu nie było. Ale niech schodzi o Tottenham jazda z Nimi.

minio7 komentarzy: 300514.05.2024, 22:19

Na łamanie City za późno, weźcie się za strzelanie…

Freo98 komentarzy: 669414.05.2024, 22:19

Romero jaki to kretyn jest

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 314.05.2024, 22:18

Tu jeszcze Tottenham wygra.

Jack_Herrer komentarzy: 6318 newsów: 19214.05.2024, 22:17

Rudy popłakał się, popluł się, ale nic sie nie stało ;)

miki9971 komentarzy: 6790 newsów: 214.05.2024, 22:16

@alexis1908 napisał: "Jak to jest że Sake kopią co mecz za co powinny być czerwone kartki a nie ma nic"

Bo Saka jest jak Rekin, nie widać na Nim łez.

krzykus1990 komentarzy: 539014.05.2024, 22:16

Stracili gola bo mieli taki plan i teraz będą trzymać wyniku ...

Craz komentarzy: 365214.05.2024, 22:16

Bo to jest sztuczny twór za hajs arabów , który daje kasę tym co zarządzają liga i im z głowy włos nie może spasc

zwierz komentarzy: 179514.05.2024, 22:16

Hej, Fabian. Pora zrehabilitować się za te karne z Portugalią.

Gorrann komentarzy: 215014.05.2024, 22:16

Ogólnie obrońcy widzieli, jakby nie chcieli tej bramki wybić.
Szkoda, że wolą przegrać

mlaxon komentarzy: 24914.05.2024, 22:16

Taka prawda że to nie wina totnehamu. Tylko mistrzostwo sami sobie przegraliśmy

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 314.05.2024, 22:16

Tam trzy osoby mogły wybic to dośrodkowanie.

sebastix11 komentarzy: 602614.05.2024, 22:16

@alexis1908: dokladnie to samo pomyslalem, ten upadl jak zabity, wgl widze ze latwo sedziowie city sporne faule gwizdza

1886gunner1886 komentarzy: 159514.05.2024, 22:15

Żeby ich to Newcastle jeszcze zrobiło

Theo10 komentarzy: 850614.05.2024, 22:15

Ależ kibice spurs to jest frajerstwo. Nie zasługują na nic.

arsenallord komentarzy: 30185 newsów: 11714.05.2024, 22:15

Nie no Bentancour nie grał źle. Zdecydowanie lepiej niż Hojbierg.

enrique komentarzy: 2000014.05.2024, 22:15

co za symulant już granie na czas

Be4Again komentarzy: 379114.05.2024, 22:15

Najgorzej, że City gra praktycznie bezbłędnie… Doskok, pressing, ustawienie w obronie. To będzie mega ciężkie

alexis1908 komentarzy: 374614.05.2024, 22:15

Jak to jest że Sake kopią co mecz za co powinny być czerwone kartki a nie ma nic . De Bruyne nadepnie położy się pokrzyczy i już żółta .

miki9971 komentarzy: 6790 newsów: 214.05.2024, 22:14

tak szczerze, Tottenham jest lepszą drużyną, niestety też jest lewacki... stąd wynik.

krzykus1990 komentarzy: 539014.05.2024, 22:14

Nie spodziewam się gola Spurs . Gol Spurs w takim układzie byłby wielką sensacją

enrique komentarzy: 2000014.05.2024, 22:14

@Garfield_pl napisał: "No dziś to się wydarzy:)"
To niech się zacznie dziać, zanim zrobi się 0:2

Barney komentarzy: 2141214.05.2024, 22:13

Kury sa zbyt nieporadne w ataku nawet jak maja okazje to podejma zla decyzje

Garfield_pl komentarzy: 3088914.05.2024, 22:13

@enrique napisał: "Ta, tak samo jak 6 kolejek temu pisałeś, że City bankowo straci jeszcze punkty"
No dziś to się wydarzy:)

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 314.05.2024, 22:13

No to może się zemścić bo Bentacur trzymał środek.

Garfield_pl komentarzy: 3088914.05.2024, 22:12

Będzie remis

enrique komentarzy: 2000014.05.2024, 22:12

@Garfield_pl napisał: "Gra się do końca, może kury odrobią"
Ta, tak samo jak 6 kolejek temu pisałeś, że City bankowo straci jeszcze punkty

silvano95 komentarzy: 991414.05.2024, 22:12

GG

Chrapek596 komentarzy: 68214.05.2024, 22:12

Szczerze ?? nawet jak przegramy to i tak będzie git bo City przebije rekord pedzi za miedzy w wygranych mistrzostwach z rzędu

Garfield_pl komentarzy: 3088914.05.2024, 22:11

Gra się do końca, może kury odrobią

enrique komentarzy: 2000014.05.2024, 22:11

S**** powinni być zawieszeni za przekręty, a nie że my musimy z tymi oszustami rywalizować,

Infanter komentarzy: 113814.05.2024, 22:11

Ale ci kibice Tottenhamu to stan umysłu i tragedia...

gregory3213 komentarzy: 96314.05.2024, 22:11

To ostatnia kolejka będzie o nic. Top4 znane, mistrz znany, spadkowicze znani. xD

zdyp komentarzy: 469214.05.2024, 22:10

@Garfield_pl napisał: "Szybko Var sprawdził;)"

gunner1990 komentarzy: 373714.05.2024, 22:10

I teraz zeszło ciśnienie z city , kuraki poudawały pierwsza połowę że niby chcą ale cóż

zwierz komentarzy: 179514.05.2024, 22:10

Chłopaki, żartowałem. Tak naprawdę nienawidzę tottenhamu.

Garfield_pl komentarzy: 3088914.05.2024, 22:09