Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal

Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal 12.05.2024, 22:31, Mateusz Rosłoń 1996 komentarzy

Arsenal potrzebował trzech punktów na Old Trafford, żeby do ostatniej kolejki pozostawać w walce o mistrzostwo Anglii. Chyba nikt nie spodziewał się, że Manchester United będzie na własnym stadionie łatwym rywalem, i rzeczywiście drużyna Erika ten Haga postawiła londyńczykom trudne warunki mimo braków kadrowych i nie najlepszej formy w ostatnich tygodniach. Ale udało się - Kanonierzy strzelili jedyną bramkę w spotkaniu i wywieźli z Manchesteru komplet punktów.

Manchester United: Onana; Wan-Bissaka (87' Forson), Casemiro, Evans (75' Kambwala), Dalot; Mainoo, Amrabat (87' Eriksen), McTominay; Diallo (70' Antony), Højlund (88' Wheatley), Garnacho

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu; Partey (90' Kiwior), Ødegaard (90' Jorginho), Rice; Saka (82' Jesus), Havertz, Trossard (66' Martinelli)

W pierwszej połowie Arsenal zaczął bardzo aktywnie, choć Czerwone Diabły także wyprowadziły kilka groźnie zapowiadających się akcji, również w wyniku prostych błędów Kanonierów. Drużynie z Manchesteru brakowało jednak skuteczności, a Arsenalowi w 20. minucie udało się trafić do siatki. Ben White posłał długą piłkę do znajdującego się na prawym skrzydle Havertza, ten zszedł do pola karnego i wyłożył futbolówkę przed bramkę. Tam świetnie wbiegał Trossard, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Warto zaznaczyć, że w sytuacji tej fatalnie zachował się Casemiro, który złamał linię spalonego.

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że druga połowa toczyła się pod dyktando Arsenalu. Czerwone Diabły raz po raz zapędzały się pod pole karne Davida Rayi, zbyt dużo miejsca dostawał zwłaszcza Alejandro Garnacho. Na całe szczęście wciąż zawodziła ich skuteczność. Arsenal również miał swoje szanse - strzelali choćby Ødegaard, Rice i Martinelli (ten ostatni chyba najgroźniej), ale świetnymi interwencjami popisywał się Andre Onana. Mecz był napięty do ostatniego gwizdka, jednak ostatecznie Arsenalowi udało się utrzymać wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie.

Przed nami już tylko jeden mecz obecnej kampanii Premier League - za tydzień Arsenal na własnym stadionie podejmie drużynę Evertonu. Natomiast już we wtorek Manchester City rozegra swoje zaległe spotkanie z Tottenhamem, po którym dowiemy się, która z drużyn pretendujących do tytułu podejdzie do ostatniej kolejki jako lider Premier League. Jakkolwiek to brzmi dla kibiców Kanonierów, musimy trzymać kciuki za Koguty i liczyć na potknięcie ekipy Pepa Guardioli.

Skrót spotkania:

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
executer1 komentarzy: 281014.05.2024, 21:54

Dortmund rok temu pokazał, że wszystko jest możliwe także nie napalał bym się nawet jak City dzisiaj straci punkty. Póki co wszystko układa się pięknie i daje chociaż nadzieję co było i tak już mało prawdopodobne więc oby druga część toczyła się tak samo

Rynkos7 komentarzy: 733014.05.2024, 21:53

@enrique napisał: "jedyna obawa czy w przerwie nie pójdzie przelew, i nagle zaczną się jakieś dziwne wylewy, czerwo albo karny z tyłka"

Spokojnie. Stan też zna numer konta :D

Dzulian komentarzy: 285214.05.2024, 21:53

Jak coś to podjedziemy autobusem celebrującym pod TH Stadium i damy im pomacać puchar.

M4rcin komentarzy: 172714.05.2024, 21:53

Totki pięknie walczą ale nie wytrzymają takiego tempa przez 90 minut i tego sie obawiam najbardziej

Arsenal2004 komentarzy: 412614.05.2024, 21:53

Ja dzisiaj nawet pierwszy raz w życiu byłem i jadłem w KFC xdd
Proszę niech to się uda

Embix komentarzy: 209714.05.2024, 21:52

Tottki mają dużo do ugrania i chyba muszą się postarać. Nawet remis da im nadzieję na TOP4

Arsenal2004 komentarzy: 412614.05.2024, 21:52

@Chrapek596 napisał: "Nie zapominajcie że nawet przy remisie dziś musimy ograć Everton"
Prawda, ale jak tego nie zrobimy to pokaże to tylko, że nie zasługujemy na mistrza. Remis nawet byłby fajniejszy na ostatnią kolejkę, żeby wygrać bilansem bramkowym.

Dziadyga komentarzy: 866114.05.2024, 21:52

@enrique napisał: "100zł po meczu na dzieciaki i jutro darmowa kawa dla wszystkich z działu, jeśli wynik się utrzyma"

Obyśmy ta stówę wpłacali!!

enrique komentarzy: 2000014.05.2024, 21:51

XandeR komentarzy: 990714.05.2024, 21:51

No i fajnie, chcialem zeby ktos zatrrzymal City w pierwszych 45 min, teraz niech pokaza czy zasluguja na majstra, jak teraz wygraja bez kontrowersji z nzem na gardle to po prostu gratki dla nich, byli lepsi, ale jak nie dzwigna albo pojdzie karny z kapelusza, to Arsenal zasluguje.

COYS!!

enrique komentarzy: 2000014.05.2024, 21:50

@Krzyk napisał: "a co jak kury wygrają? :DD"
To wtedy oprócz 100zł na dzieciaki i darmowej kawy dla wszystkich na dziale, będę przez cały dzień walił przyśpiewki jakim wspaniałym klubem jest Tottenham.

Mickeylo komentarzy: 278714.05.2024, 21:50

Grand box z KFC dla bezdomnego jeśli zremisują, jak wygrają to flaszkę jeszcze dorzucę.

Chrapek596 komentarzy: 68214.05.2024, 21:50

Czy tylko ja mam tak spraną głowę że nie mogę oglądać takich meczy bo myślę że przyniosę pecha ?

Womanizer komentarzy: 1013314.05.2024, 21:50

Piękny wynik do przerwy.

Ale czy jesteśmy na to gotowi, żeby przegrać majstra przez to że City może mieć 95 goli strzelonych a my 94. Tyle samo pkt, taki sam bilans.

Przecież to lina gotowa będzie.

bokser83 komentarzy: 42414.05.2024, 21:50

Jak KFC przegra, tfu tfu tfu... to po meczu na naszej stronie będzie Postecoglu OUT" xD

Krzyk komentarzy: 17714.05.2024, 21:49

@enrique: a co jak kury wygrają? :DD

Reamoner komentarzy: 476214.05.2024, 21:49

Gdyby drób miał trochę spokoju z przodu to już by jednego wcisnęli... szkoda że Son to nie ten Son z przed 2-3lat, wtedy miał dynamit w nogach dziś tego brakuje

Arsenal2004 komentarzy: 412614.05.2024, 21:49

Dobra teraz 15 min odpoczynku xdd

Dziadyga komentarzy: 866114.05.2024, 21:49

City zesrane ostro, jak Guardiola ich nie uspokoi to tego nie wygrają.Oby ich nie podbudował A tott te kontry z większym jajem powinni przeprowadzac.

enrique komentarzy: 2000014.05.2024, 21:49

100zł po meczu na dzieciaki i jutro darmowa kawa dla wszystkich z działu, jeśli wynik się utrzyma.

gunner1990 komentarzy: 373714.05.2024, 21:49

Ja pitole jest dobrze w końcu mecz gdzie city bez kontroli co więcej kupsztal w majtkach i z każdą minutą kiedy nie strzela pierwsi będzie jeszcze większy , a daj Boże jak stracą bramke

jedi133 komentarzy: 152614.05.2024, 21:49

Spurs musi teraz zaatakować, odkryć się, nadziać na kontry.

szermi komentarzy: 18014.05.2024, 21:49

@ladinho91: ja tak podczas meczów Arsenalu się nie telepie jak przy dzisiejszym. :D

ostriket komentarzy: 669314.05.2024, 21:48

Niestety ale Spurs musi się pokusić o gola bo te roboty Pepa albo zaczną grać na innym poziomie albo dostaną gola/karnego z kosmosu...

zwierz komentarzy: 179514.05.2024, 21:48

45 minut od mistrzostwa. Ależ będzie bolała ta bramka w doliczonym czasie strzelona z połowy boiska przez Kompany'ego.

Overmars84 komentarzy: 18614.05.2024, 21:48

Połowa już za nimi i tym samym za Nami :) jest super.
Jeszcze drugie tyle i będę w 7 a nawet w 8 Niebie!!

lukasz845 komentarzy: 456014.05.2024, 21:48

aktywność na stronie większa niż podczas meczów Arsenalu :D

szermi komentarzy: 18014.05.2024, 21:48

dziwne odczucia - czas jakby zwolnił, Totki jakby podawali City i nie chcieli strzelić bramki. dziwnie ten mecz się ogląda. :D

miki9971 komentarzy: 6790 newsów: 214.05.2024, 21:48

@ladinho91 napisał: "Nie bardzo wiem co sie dzieje z moim ciałem oglądajac ten mecz"

To choroba. Jesteś fanem Tottenhamu.

miki007 komentarzy: 40814.05.2024, 21:48

@minio7: 4 bramki, licz minimum jedna z Evertonem

enrique komentarzy: 2000014.05.2024, 21:48

Kolejne 45 minut to będzie wieczność.

Chrapek596 komentarzy: 68214.05.2024, 21:47

Nie zapominajcie że nawet przy remisie dziś musimy ograć Everton.

R4d3k998 komentarzy: 2014.05.2024, 21:47

Za godzinę ponownie wygramy Premier League na stadionie Spurs :D

Dominik11 komentarzy: 2045814.05.2024, 21:47

U siebie ostatnio to z Evertonem potrafimy wysoko wygrywać. Zatem dziś 0-0 było by ok

Er4s komentarzy: 338514.05.2024, 21:47