Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1

Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1 18.09.2012, 21:35, Sebastian Czarnecki 1799 komentarzy

Przed spotkaniem Arsenalu z Montpellier przepowiadało się, że mistrzowie Francji nie będą wymagającym rywalem dla londyńczyków i Kanonierzy bez żadnych problemów sięgną po trzy punkty. W ostatecznym rozrachunku podopieczni Arsene'a Wengera wygrali co prawda 2-1, ale zwycięstwo wcale nie przyszło im z łatwością, gdyż gospodarze - zwłaszcza w drugiej połowie - byli bardzo wymagającym przeciwnikiem i innego dnia wynik mógłby być odwrotny.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy pokazali zabójczą skuteczność i wykorzystali wszystkie stuprocentowe sytuacje sam na sam, które sobie wypracowali, co w głównej mierze zdecydowało o końcowym wyniku. Na pochwałę zasługuje również formacja defensywa, która szczelnie pilnowała dostępu do własnej bramki, a Vito Mannone nie miał za wiele do roboty. Kiedy jednak Włoch musiał interweniować, zrobił to wspaniale i niejako uratował swój zespół przed remisem. Zwycięstwo Arsenalu nie było wcale emocjonujące, ale na tym etapie rozgrywek nie liczy się styl, ale przede wszystkim rezultat, a na ten Kanonierzy nie mają prawa narzekać.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud

Montpellier: Jourdren - Bocaly, Hilton, Yanga-Mbiwa, Bedimo - Estrada, Saihi - Cabella, Belhanda, Mounier - Camara

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do siódmej minuty, kiedy na skraju pola karnego Arsenalu znalazł się Younes Belhanda. Marokańczyk został powstrzymany przez Thomasa Vermaelena, jednak sędzia dopatrzył się w tym czystym wejściu pewnych nieścisłości i podyktował jedenastkę dla drużyny gospodarzy.

Minutę później karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany, który w stylu Panenki pokonał bezradnego Vito Mannone. 1-0 dla Montpellier.

Mistrzowie Francji chwilę później mogli zdobyć kolejną bramkę za sprawą Mouniera, ale jego strzał z dystansu okazał się bardzo daleki od ideału.

Do 15. minuty musieli czekać Kanonierzy na wyrównanie. Santi Cazorla podał do Oliviera Girouda, a ten z pierwszej piłki oddał futbolówkę do wychodzącego na czystą pozycję Podolskiego. Reprezentant Niemiec nie pomylił się z najbliższej odległości i pewnie pokonał Jourdrena.

Trzy minuty później było już 2-1 dla Arsenalu. Gervinho zapoczątkował akcję, podając piłkę do Girouda, który natychmiast odegrał na skrzydło do Jenkinsona. Młody Anglik perfekcyjnie wyłożył piłkę do Gervinho, który znalazł się metr przed bramką i jedynie dostawił nogę, pokonując Jourdrena z najbliższej odległości.

Przez następne minuty mecz skoncentrował się głównie w środkowej części boiska. Kanonierzy kontrolowali tempo spotkania i dyktowali warunki, grając bardzo spokojny futbol. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 34. minuty, kiedy to groźny strzał z dystansu oddał Estrada, ale na całe szczęście dobrą interwencją popisał się Vito Mannone.

Tuż przed przerwą dobrą okazję na zdobycie bramki miał były zawodnik Montpellier - Olivier Giroud. Z lewej strony dobrze dośrodkowywał Kieran Gibbs, a aktualny król strzelców Ligue 1 oddał soczysty strzał z woleja, któremu jednak daleko było do bramki strzeżonej przez Jourdrena

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, a arbiter prowadzący mecz odesłał obie drużyny na przerwę do szatni.

Drugą połowę od mocnego uderzenie zaczęli gospodarze. KATASTROFALNY błąd we własnym polu karnym popełnił Abou Diaby, który stracił futbolówkę na rzecz Cabelii. Młody Francuz miał jednak za mało czasu na reakcję, a w ostatecznym rozrachunku jego strzał okazał się mocno niecelny.

Z minuty na minuty gracze Montpellier coraz bardziej się rozkręcali i zamknęli Kanonierów na ich własnej połowie. W 55. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Cabella, który chciał zaskoczyć Mannone podciętym strzałem z dystansu, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Kilka sekund później ten sam zawodnik spróbował jeszcze dobitki, ale tym razem mocno się pomylił.

Dwie minuty później z dobrym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Abou Diaby uruchomił na wolne pole Santiego Cazorlę, a ten oddał mocny strzał w światło bramki. Jourdren z problemami, ale poradził sobie z tym uderzeniem. Wciąż 2-1 dla Arsenalu.

Przez następne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gospodarze wciąż dominowali, ale nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia, dzięki czemu Kanonierzy ani przez moment nie czuli się zagrożeni.

W 76. minucie Kanonierzy przeprowadzili pierwszą zmianę. Aaron Ramsey zastąpił na boisku Oliviera Girouda, który został pożegnany gromkimi brawami przez fanów Montpellier.

W 80. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu, kiedy to Belhanda świetnie wymanewrował spóźniającego się ze wślizgiem Mertesackera i znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia bramki. Marokańczyk oddał mocny strzał, ale bardzo dobrą obroną popisał się Vito Mannone, który wciąż nie wpuścił w tym sezonie ani jednej bramki z gry.

W 90. minucie na boisku pojawili się jeszcze Francis Coquelin i Theo Walcott, którzy zastąpili Santiego Cazorlę i Lukasa Podolskiego.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie. Kanonierzy - choć nie bez problemów! - sięgnęli po pierwsze trzy punkty w fazie grupowej Ligi Mistrzów i udanie zainaugurowali europejski sezon. Na pochwałę zasługuje głównie formacja defensywna razem z Vito Mannone, która udanie broniła dostępu do własnej bramki i uniemożliwiła gospodarzom zdobycie wyrównującej bramki.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
michal192837465 komentarzy: 765420.09.2012, 15:48

Arsenal4Ev3R Oby za kilka dni Jack byłby sprawny.

olusia31071997 komentarzy: 14720.09.2012, 15:06

Mam pytanie odnośnie FCL. W podstawowym składzie miałam Ramosa i Cleverleya a oni nie zagrali nawet minuty. Więc dostaje za nich 0 punktów czy wchodzi rezerwowy tak jak w FPL?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 120.09.2012, 14:55

Kurde jaka pustka :p. Dopiero come back ze szkoł zrobiłem ale na religii patrzę i nikt nic nie pisze :P Jest ktoś :D?

michal192837465 komentarzy: 765420.09.2012, 14:46

Widzę, że tu na razie nikogo nie ma, to spadam. Narka.

michal192837465 komentarzy: 765420.09.2012, 14:32

kuba1337 Chodzi mi oto, że może powalczyć z Live. Bo na mistrzostwo to marne szanse.

kuba1337 komentarzy: 103220.09.2012, 14:26

No jeśli Everton może zdobyć mistrzostwo, to ja już nie wiem. Może Łabędzie ze Swansea także?:D

michal192837465 komentarzy: 765420.09.2012, 13:48

Azulgrana Każdy zespół będzie walczył o mistrzostwo. Nie można się niczego spodziewać. :) A Live na pewno tą walkę podejmie.

tomekafc95 komentarzy: 413620.09.2012, 13:39

ale jest taka ciekawostka JAK DON VITO zaczyna w pierwszej '11' to nie przegrywamy zobaczymy z shitty :) a tu z mecz z montpeiller he scores when he wants youtube.com/watch?v=VYF2IEDDdF8

Azulgrana komentarzy: 24520.09.2012, 13:38

Będzie trudno, a nawet jest to prawie nie wykonalne , to nie liga Hiszpańska, że walczą 2 drużyny o mistrzostwo a reszta o Lige Mistrzów, tutaj z 6 drużyn może zdobyć mistrza.

michal192837465 komentarzy: 765420.09.2012, 13:35

Azulgrana Live będzie trudno wrócić do LM, są dwa Manchesterki, Arsenal, Chelsea. I jeszcze Tottham, czy N'castle a nawet Everton który ciśnie mocno od początku.

Azulgrana komentarzy: 24520.09.2012, 13:32

Ciekawa pierwsza kolejka Ligi Mistzów w tym sezonie, cieszy powrót Juventusu do elity, jeszcze tylko Liverpool i będzie "stara gwardia" ;)

TW_Szczepan komentarzy: 188420.09.2012, 13:29

@tomekafc95
Tottenham-Lazio chyba najciekawszy chyba

TW_Szczepan komentarzy: 188420.09.2012, 13:28

Liverpool wyjdzie mocno rezerwowym składem, nie ryzykowałbym obstawiania tego meczu, chyba że ze wskazaniem YBB (taki bardziej ryzykowny kupon)

tomekafc95 komentarzy: 413620.09.2012, 13:25

sa jakies ciekawe mecz LE ?

michal192837465 komentarzy: 765420.09.2012, 13:25

Taka cisza dzisiaj, dziwne i smutne.

Cesc1994 komentarzy: 447020.09.2012, 13:21

Czy wie ktoś z Was gdzie mógłbym obejrzeć bramki z meczu Chelsea v Juventus z komentarzem z tvp?

Gofer999 komentarzy: 1467020.09.2012, 13:21

@Azulgrana; Dzięki. Ale dziwne pustki dzisiaj tutaj są.

Azulgrana komentarzy: 24520.09.2012, 13:14