Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1

Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1 18.09.2012, 21:35, Sebastian Czarnecki 1799 komentarzy

Przed spotkaniem Arsenalu z Montpellier przepowiadało się, że mistrzowie Francji nie będą wymagającym rywalem dla londyńczyków i Kanonierzy bez żadnych problemów sięgną po trzy punkty. W ostatecznym rozrachunku podopieczni Arsene'a Wengera wygrali co prawda 2-1, ale zwycięstwo wcale nie przyszło im z łatwością, gdyż gospodarze - zwłaszcza w drugiej połowie - byli bardzo wymagającym przeciwnikiem i innego dnia wynik mógłby być odwrotny.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy pokazali zabójczą skuteczność i wykorzystali wszystkie stuprocentowe sytuacje sam na sam, które sobie wypracowali, co w głównej mierze zdecydowało o końcowym wyniku. Na pochwałę zasługuje również formacja defensywa, która szczelnie pilnowała dostępu do własnej bramki, a Vito Mannone nie miał za wiele do roboty. Kiedy jednak Włoch musiał interweniować, zrobił to wspaniale i niejako uratował swój zespół przed remisem. Zwycięstwo Arsenalu nie było wcale emocjonujące, ale na tym etapie rozgrywek nie liczy się styl, ale przede wszystkim rezultat, a na ten Kanonierzy nie mają prawa narzekać.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud

Montpellier: Jourdren - Bocaly, Hilton, Yanga-Mbiwa, Bedimo - Estrada, Saihi - Cabella, Belhanda, Mounier - Camara

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do siódmej minuty, kiedy na skraju pola karnego Arsenalu znalazł się Younes Belhanda. Marokańczyk został powstrzymany przez Thomasa Vermaelena, jednak sędzia dopatrzył się w tym czystym wejściu pewnych nieścisłości i podyktował jedenastkę dla drużyny gospodarzy.

Minutę później karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany, który w stylu Panenki pokonał bezradnego Vito Mannone. 1-0 dla Montpellier.

Mistrzowie Francji chwilę później mogli zdobyć kolejną bramkę za sprawą Mouniera, ale jego strzał z dystansu okazał się bardzo daleki od ideału.

Do 15. minuty musieli czekać Kanonierzy na wyrównanie. Santi Cazorla podał do Oliviera Girouda, a ten z pierwszej piłki oddał futbolówkę do wychodzącego na czystą pozycję Podolskiego. Reprezentant Niemiec nie pomylił się z najbliższej odległości i pewnie pokonał Jourdrena.

Trzy minuty później było już 2-1 dla Arsenalu. Gervinho zapoczątkował akcję, podając piłkę do Girouda, który natychmiast odegrał na skrzydło do Jenkinsona. Młody Anglik perfekcyjnie wyłożył piłkę do Gervinho, który znalazł się metr przed bramką i jedynie dostawił nogę, pokonując Jourdrena z najbliższej odległości.

Przez następne minuty mecz skoncentrował się głównie w środkowej części boiska. Kanonierzy kontrolowali tempo spotkania i dyktowali warunki, grając bardzo spokojny futbol. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 34. minuty, kiedy to groźny strzał z dystansu oddał Estrada, ale na całe szczęście dobrą interwencją popisał się Vito Mannone.

Tuż przed przerwą dobrą okazję na zdobycie bramki miał były zawodnik Montpellier - Olivier Giroud. Z lewej strony dobrze dośrodkowywał Kieran Gibbs, a aktualny król strzelców Ligue 1 oddał soczysty strzał z woleja, któremu jednak daleko było do bramki strzeżonej przez Jourdrena

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, a arbiter prowadzący mecz odesłał obie drużyny na przerwę do szatni.

Drugą połowę od mocnego uderzenie zaczęli gospodarze. KATASTROFALNY błąd we własnym polu karnym popełnił Abou Diaby, który stracił futbolówkę na rzecz Cabelii. Młody Francuz miał jednak za mało czasu na reakcję, a w ostatecznym rozrachunku jego strzał okazał się mocno niecelny.

Z minuty na minuty gracze Montpellier coraz bardziej się rozkręcali i zamknęli Kanonierów na ich własnej połowie. W 55. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Cabella, który chciał zaskoczyć Mannone podciętym strzałem z dystansu, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Kilka sekund później ten sam zawodnik spróbował jeszcze dobitki, ale tym razem mocno się pomylił.

Dwie minuty później z dobrym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Abou Diaby uruchomił na wolne pole Santiego Cazorlę, a ten oddał mocny strzał w światło bramki. Jourdren z problemami, ale poradził sobie z tym uderzeniem. Wciąż 2-1 dla Arsenalu.

Przez następne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gospodarze wciąż dominowali, ale nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia, dzięki czemu Kanonierzy ani przez moment nie czuli się zagrożeni.

W 76. minucie Kanonierzy przeprowadzili pierwszą zmianę. Aaron Ramsey zastąpił na boisku Oliviera Girouda, który został pożegnany gromkimi brawami przez fanów Montpellier.

W 80. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu, kiedy to Belhanda świetnie wymanewrował spóźniającego się ze wślizgiem Mertesackera i znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia bramki. Marokańczyk oddał mocny strzał, ale bardzo dobrą obroną popisał się Vito Mannone, który wciąż nie wpuścił w tym sezonie ani jednej bramki z gry.

W 90. minucie na boisku pojawili się jeszcze Francis Coquelin i Theo Walcott, którzy zastąpili Santiego Cazorlę i Lukasa Podolskiego.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie. Kanonierzy - choć nie bez problemów! - sięgnęli po pierwsze trzy punkty w fazie grupowej Ligi Mistrzów i udanie zainaugurowali europejski sezon. Na pochwałę zasługuje głównie formacja defensywna razem z Vito Mannone, która udanie broniła dostępu do własnej bramki i uniemożliwiła gospodarzom zdobycie wyrównującej bramki.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
piti16 komentarzy: 209919.09.2012, 21:56

brawo Muslera :D!

Reamoner komentarzy: 467419.09.2012, 21:55

Muslera broni karnego nianiego :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223719.09.2012, 21:55

Szogun - to nie było kilka razy tylko codziennie. Ban jest tymczasowy i jak odpoczną, to mogą wrócić. Myślę, że to dobre wyjście.

piti16 komentarzy: 209919.09.2012, 21:55

już nie Van Persie a Nani :D

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 319.09.2012, 21:53

stefcio Nie apeluję o tolerowanie skrajnej głupoty ale o troszkę większą tolerancję bo wiadomo,że ludzie a w tym i kibice są różni a,że kilka razy chlapnie sią jakąś mało roztropną wypowiedź oczywiście nie cały czas to się zdarza a przecież nie wyrzuca się ludzi dlatego,że są inni od Nas bo łączy jednak ta sama pasja.
Moim subiektywnym zdaniem powinno bardziej się spojrzeć na całokształt a nie na kilka powiedzmy słabszych dni ale to nie mój cyrk i nie moje małpy więc ja tylko przedstawiam swoje zdanie.

songoku95 komentarzy: 2348619.09.2012, 21:53

arsenallord
on był, jest, będzie trollem :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223719.09.2012, 21:52

Peciakk - napisałem do Raha żeby to sprawdził ;)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 519.09.2012, 21:51

Stefcio15@
I bardzo dobrze.
A wracając do Wronki to na bank ma multikonta i to poprzednie z banem czy warnem ;P

pan0sa komentarzy: 15819.09.2012, 21:50

Jaki teraz masowy hejt na wronke xD

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 21:50

Marex-- na sky sports ciągle wciskali że Di matteo by sie nie zgodził ale to tylko Skaj:D Szczerze myśle że trudne by to było i Wenger nie powinien ryzykować wielkiej kasy na Essiena.
BTW Juve po 60/70 minucie opadnie z sił myśle...Dlatego albo teraz albo przegrają wyżej.

arsenallord komentarzy: 29713 newsów: 11719.09.2012, 21:50

songoku95---> Z tym użytkownikiem stało się coś nie dobrego, kiedyśbył chyba inny.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223719.09.2012, 21:49

Peciakk - dla mnie nie liczy się staż, dla mnie liczy się tylko i wyłącznie poziom komentarzy, ale strona jednak ma coraz więcej lat i naprawdę spora liczba użytkowników jest tu od 3 czy nawet 4 lat.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.09.2012, 21:49

Dobra ja spadam delektować się LM :). Dobranoc i do jutra :))

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 519.09.2012, 21:48

Stefcio15@
To ile dni to dla Ciebie długi staż ?

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1419.09.2012, 21:48

@stefcio15 A nie jest podejrzane to, że jest 4 użytkowników o nicku wronka z różnymi cyferkami po nicku? Do tego na każdym są jakieś warny a nawet bany.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223719.09.2012, 21:48

Szogun - nie wydaje mi się, że to dobry pomysł. Wychodzi na to, że jako jeden z dłużej będących tu użytkowników możesz pisać wszystko. Zresztą 490 dni to nie jest długi staż.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.09.2012, 21:47

@cavlary

Taa, swego czasu wronka to był największy hejter Arshavina. To przez niego dostałem bana za wulgaryzmy, próbując bronić Andrey'a :P

songoku95 komentarzy: 2348619.09.2012, 21:46

,,girouda wydu...pic bo gramy jakby w 10 :/"
,,Wenger zmainy" (AW Zawieszony, ale spoko)
,,link do bramek prosze"
Wronka i jego komentarze

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 319.09.2012, 21:46

Ja wiem, że Lille w tym sezonie nie idzie zbyt dobrze, ale bez przesady - żeby dostawać po pierwszej połowie 0:3 z BATE i to jeszcze u siebie. Ciekawie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.09.2012, 21:46

Essien to formę już ma, wczoraj grał jak szalony. Źle że go nie wypożyczył.

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 21:45

Marex--> a myślisz że Di Matteo zgodziłby się na wypożyczenie Essiena do nas? Ja wątpie.

cavlary komentarzy: 262019.09.2012, 21:45

@stefcio15

Wronce to się należało za wpisy spod końca grudnia odnośnie arszy o ile pamiętam ;P

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 519.09.2012, 21:45

Szogun@
Popieram w 100% !

hei007 komentarzy: 352819.09.2012, 21:45

Tak sobie patrzę, skąd mi telefon przysyłają i znalazłem miasto/miasteczko o nazwie Ramsey ;O.

KanonierChris komentarzy: 292419.09.2012, 21:44

Za głupotę to się bana nie daje ;)

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 319.09.2012, 21:43

Ja jednek starym userom może nie dawałbym bana na stałe. Niech odsiedzą swoje, poklęczą na grochu i pobiczują się troszkę a potem niech wrócą do Nas pełni skruchy i pokory oraz z merytorycznie zapakowaną głową.Jednak ten staż na str. i to,że jest się z tym klubem już jakiś czas powinnien dać chodź lekki immunitet. Chyba,że popełnili grzechy ciężkie o których nie mam zielonego pojęcia. IMO

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.09.2012, 21:42

Wiedziałem że Bate wygra ale że aż tak ? Baty lecą. United jak zwykle. U nas nas 1/4 to będzie sukces.

Kysio2607 komentarzy: 1336019.09.2012, 21:42

Pomyśleć, że taki Rodionov był jedną nogą w Lechu kiedyś.. :P

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.09.2012, 21:42

stefcio
Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze to mnie osobiście wkurza jego ciągła krytyka. On ma mentalność takiego polaka co siedzi i woła HALINA- DAJ PIWO! i tylko narzeka. W dodatku wypowiada się o czymś o czym nie ma pojęcia ;d. No dobra koniec wywodu :P.

kwiatinho komentarzy: 1312819.09.2012, 21:41

Reaminer
Śmiejesz się z United a może popracował byś nad ortografią najpierw?!

songoku95 komentarzy: 2348619.09.2012, 21:41

pingu
dobra te wielokropki to była masakra, chodzi mi oto, że z chłopem dało się rozmawiać, miał swoją tezę to ją bronił podając sensowne argumenty. A wronka? ,,WENGER OUT" tyle tylko potrafi powiedzieć...

Oggy komentarzy: 948919.09.2012, 21:41

CfC vs Juve świetny mecz. To co martwi to że czelski nie boi się ładować z dystansu i w dobrej formie jest Oscar i Ca$hley. Musimy mieć kogoś wybieganego do pomocy Artecie w meczu z nimi, Diaby nie nadąży chyba.

michal192837465 komentarzy: 765419.09.2012, 21:41

kwiatinho Ramires, to przez S, nie Z.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223719.09.2012, 21:40

Przejrzałem komentarze Wronki i niestety w ostatnich napisanych nie ma nic co kwalifikowałoby się do bezpośredniego bana, ale skoro bardzo chcecie, to będę miał go na oku.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 219.09.2012, 21:40

a miałem taki piękny kuponik, wszystko zniszczyło BATE. ;(

kwiatinho komentarzy: 1312819.09.2012, 21:39

Jak tacy piłkarze jak Ramirez i Mikel mogą grać w podstawowym składzie Chelsea a przed sezonem Raul Meireles zostaje sprzedany a Michael Essien wypożyczony?!
Dla nas całe szczęście nie wszystkie ruchy transferowe Chelsea są na najwyższym poziomie... Oscar tego drugiego gola to zawinął jak z PlayStation. Sporo błędów w obronie przypadkowych strat i kilka niewykorzystanych okazji z jednej i drugiej strony. Poki co to Vidal absolutnie klasa światowa.

Pinguite komentarzy: 1502019.09.2012, 21:39

songoku95 > Widzisz? Komentarzy wronki nie możesz czytać i mówisz, że nie da się czytać to dlaczego bronisz sebastianaf? Jego komentarze były niespójne, nagminne stawianie wielokropków. Litości, ale to jest Polska. Polak musi wiedzieć jak pisać stosownie po polsku.

berni333 komentarzy: 18919.09.2012, 21:38

kurna ale talent hazada porównywałem do tego co robi CR7 ale jak widać przeceniłem go :/

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 119.09.2012, 21:37

Alves samobója strzelił :D. Nawet nie wiedziałem :P

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 519.09.2012, 21:37

Akurat tutaj muszę potwierdzić że to co Wronka23 robi to zasługuję na bana.
Jeden fakt mnie zadowala, zostali zbanowani 2 użytkownicy i pojawili się starzy użytkownicy którzy włączyli się normalnie do rozmowy tacy jak : Marex,Kondzio,Stefcio,Szogun a i nawet RahU się pojawił. Może to wietrzenie było potrzebne?

songoku95 komentarzy: 2348619.09.2012, 21:36

s15
racji może masz, ale nie w 100% się z tobą zgodze ^^

piti16 komentarzy: 209919.09.2012, 21:35

jedyne co mi się nie podoba na tej stronie to nieaktualne transfery

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1419.09.2012, 21:34

Wronka to jeden z najgorszych trolli tutaj. Wyzywa zawodników a potem płacze o linki o skrótów bo meczu nie oglądał.

Reamoner komentarzy: 467419.09.2012, 21:34

Newsy z Old Trafford
Polecam mecz bo Galata ciśnie mółów jak może,
van Per$ie kompletnie niewidoczny
Będzie się działo.... :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223719.09.2012, 21:33

s95 - nic na to nie poradzę. Nie jestem w stanie pojąć co kolegów trzymało tutaj, skoro kompletnie nic im się nie podobało na naszej stronie.

songoku95 komentarzy: 2348619.09.2012, 21:33

kondzio
mi bardziej, chodzi oto, że Seba miał swoje zdanie i potrafił go bronić, podając sensowne argumenty....
pingu
oby,oby bo jego postów się czytać nie da...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997319.09.2012, 21:32

ale Bate sprzedaje baty...

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.09.2012, 21:32

@RahU

Honorowo widzę ;)

Vucinic nieźle tyra, pewnie niedługo się zmęczy. Chciałbym zobaczyć Nicklasa, choćby na końcówkę. Wenger mówi że jeszcze nie jest skreślony w Arsenalu, więc trzeba monitorować jego sytuację ;]

songoku95 komentarzy: 2348619.09.2012, 21:32