Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Czeczenia komentarzy: 1254806.05.2024, 22:45

Pamiętam jak był u nas Ceballos który na co dzień grał totalną padlinę, ale jak przychodził mecz z Burnley, to grał jak prime Fabregas i tylko wtedy.

Wydaje mi się, że z Man United jest podobnie. Ich największym problemem jest to, że w tej lidze są jeszcze inne drużyny niż Liverpool i Sheffield United.

minio7 komentarzy: 300506.05.2024, 22:45

Jestem cytowany na DP, cóż za splendor xD

Oldgunner3 komentarzy: 1008706.05.2024, 22:43

@pablofan: Nam też by się przydał,my też mamy sporo graczy do odstrzału.Gdzie np. taki Nelson,a gdzie Olise.

KapitanJack10 komentarzy: 5562 newsów: 406.05.2024, 22:43

@tomaszszef napisał: "United dzis gra w obronie czteroma zinchenkami :) dziury niesamowite !!! Az milo"
Ale proszę nie obrażać Zinchenki xD

Ukrainiec dużo błędów popełnia w konsekwencji swoich zbyt odważnych pomysłów, Evans dał się objechać zwodem Matety (xD), a Case stracił tak idiotycznie, że nawet jak ktoś mecz sprzedaje to aż tak się nie kompromituje.

ZielonyLisc komentarzy: 2032106.05.2024, 22:41

Ale to junajted jest żałosne, pozdrawiam DEBILPEJDŻ

Oldgunner3 komentarzy: 1008706.05.2024, 22:41

Mecz meczowi nierówny, ale kiedy jak nie teraz wygrać na OT.Byłoby trochę głupio tam nie wygrać skoro nawet Coventry 3,ShU 2 a teraz CP ładują im mnóstwo goli.

pablofan komentarzy: 256606.05.2024, 22:40

Mainoo parę kolejek wstec taki wesoły, młody chłopa był… dziś wygląda już o kilka lat starzej xD

Czeczenia komentarzy: 1254806.05.2024, 22:39

Jeżeli ten Slot też tak udany jak Ten Hag, to ta liga będzie komediowa.

Chociaż nie powiem, parsknąłbym gdyby United na finiszu podebrało LFC trenera, a ten okazałby się jeszcze większym drutem.

pablofan komentarzy: 256606.05.2024, 22:38

@Oldgunner3: ponoć muły go chcą… ale na miejscu w sumie jakiegokolwiek zawodowego piłkarza trzymałbym się zdała od tego klubu. Nie dość, że niszczy psyche, to i umiejętności podupadają. W dodatku ostatnio z utrzymaniem zdrowia też jest problem xd

tomaszszef komentarzy: 161406.05.2024, 22:37

pablofan komentarzy: 256606.05.2024, 22:37

@executer1: no logika wydaje się prawidłowa, ale oni po takim wpier**li z CP będą lub chociaż być powinni pod jeszcze większą presja. Po tym meczu media oraz z kibice ich zjedzą, więc powinni czuć moralny obowiązek, aby nie dostać kolejnego manta xD generlanie muły nie mają nic do zaoferowania poza lagami na skrzydła i liczenie na przebłysk ofensywnych graczy w pojedynkach 1 na 1 z obrońcami. Grunt, aby nasi trzymali koncentrację i nie dali się głupio zaskoczyć, a będzie dobrze. No i skuteczność. Jak coś szybko wpadnie, to powinno być już z górki.

Er4s komentarzy: 338406.05.2024, 22:37

Ale duet Eze - Olise przyniesie złota w sakwach dla CP.
Wharton też bardzo ciekawy i perspektywiczny zawodnik.

Oldgunner3 komentarzy: 1008706.05.2024, 22:36

Coś czuję że Olise za długo nie zagrzeje miejsca w CP.

minio7 komentarzy: 300506.05.2024, 22:35

Football wertykalny, wynik radykalny

Koroniarz komentarzy: 1031206.05.2024, 22:34

@sWinny: Eze też ma potencjał

Ryszard_Bocian komentarzy: 51806.05.2024, 22:34

Miałem nadzieję że dzisiaj wygrają żeby mieć troche mniejsze ciśnienie na mecz z nami. Ogólnie ciśnienia teoretycznie nie mają ale mecz u siebie po wcześniejszej przegranej swoje robi i postarają się to poprawić. Nie wyjdzie, ale szkoda że tak bardzo będą próbować.

miki007 komentarzy: 40806.05.2024, 22:34

@Jack_Herrer: 70 milionów klauzula ale grajek świetny tylko kontuzjogenny

Czeczenia komentarzy: 1254806.05.2024, 22:33

Warto płacić za to Viaplay by móc oglądać takie United.

sonic komentarzy: 76506.05.2024, 22:32

Włączam tv i nie wierzę muły chyba na rekord idą , co to dopiero będzie w niedzielę.

sWinny komentarzy: 797606.05.2024, 22:31

Jak to dobrze, że Mikel wypchnął tego medyka z Arsenalu do United. To był zdecydowanie najlepszy transfer za kadencji Artety

Ryszard_Bocian komentarzy: 51806.05.2024, 22:31

@kaziu874 napisał: "Jakimkolwiek wynikiem nie zakończy się mecz Fulham - City to i tak nie zdobędziemy mistrza na Old Trafford."
Impreze i tak można zrobić żeby potem już sie tylko cieszyć i nie zawracać sobie głowy

Jack_Herrer komentarzy: 6317 newsów: 19206.05.2024, 22:31

Olise'a to trzeba było brać wcześniej, teraz będzie ostre przepłacanie.

Krzyk komentarzy: 17706.05.2024, 22:30

Ale trzeba przyznać rację 10hagowi, mecze United są bardzo przyjemne dla oka (nie dotyczy fanów MU)

executer1 komentarzy: 281006.05.2024, 22:30

Szczerze mówiąc to ten wynik nie jest śmieszny dla nas bo oni wyjdą na totalnej wyjebce, chaotycznie i generalnie może być dużo chaosu którego nie potrzebujemy na takim etapie sezonu.
My będziemy grali pod presją o coś, a oni wyjdą mając wywalone i albo skończy się pogromem albo nerwówka po strzałach czy akcjach życia

tomaszszef komentarzy: 161406.05.2024, 22:30

Ale mecz . Mury i kury jak przegrywają to zawsze jest super . Dzis jednak muly dają mi gigantyczną radosc :)

Patriko komentarzy: 540006.05.2024, 22:30

Projekt United jest przed Arsenalem, bo zajęli 3 miejsce, ale wygrali już puchar, Manchester to większa marka, większe pieniądze, Ten Hag który w jeden sezon już poukładał drużynę, my będziemy się rozwijać a z Arsenalu jak zwykle najlepsi zaczną odchodzić do większych klubów. Coś takiego mi się przypomniało co czytałem jeszcze rok temu xD

FlameDood komentarzy: 164906.05.2024, 22:30

Dopiero co po meczu z Sheffield wyszli na + z bramkami to już się zrobiło -3 xd A zapowiada się na więcej.

Dziadyga komentarzy: 865906.05.2024, 22:30

A tak mówiłem,ze nie chce sie właczac tego meczu..potem stwierdziłem,ze włącze,zeby sie posmiac z mułów no i prosze az nadto jest haha :D

minio7 komentarzy: 300506.05.2024, 22:30

Amrabat to jednak jest wybitny taktyk, ledwo wszedł i już chce zejść, najlepsza możliwa decyzja w tej sytuacji

bobslej22 komentarzy: 841306.05.2024, 22:29

Poprosimy piąteczkę albo może nawet szóstkę hihi

sWinny komentarzy: 797606.05.2024, 22:29

Mocno bym się zastanowił nad kupnem Olise po sezonie. Świetny grajek

1886gunner1886 komentarzy: 159506.05.2024, 22:29

ETH: Byliśmy lepsi, musimy wyciągnąć wnioski.

kaziu874 komentarzy: 683306.05.2024, 22:28

@Garfield_pl napisał: "dawać Fulham , zabrać punkty City, najlepiej 3 i na Old Trafford świętujemy mistrza;)"

FlameDood komentarzy: 164906.05.2024, 22:27

Matko... Co się z tym Casemiro podziało w tym klubie to jest niepojęte.

Adamarsenal1 komentarzy: 335706.05.2024, 22:27

Ciekawe czy z tym Olise to były tylko plotki, zastępstwo za Saka jak znalazł :)

johnnycage1909 komentarzy: 111206.05.2024, 22:27

Az rece zacieram na następny mecz

M4rcin komentarzy: 172306.05.2024, 22:27

Dla własnego bezpieczenstwa powinni zapłacic reszte pieniedzy i wy****c za drzwi tego Casemiro xD

Er4s komentarzy: 338406.05.2024, 22:23

Oczywiście trzeba podejść z pokorą bo święta wojna to zawsze święta wojna ale mam nadzieję że podsumujemy ich sezon na OT i zdemolujemy

pablofan komentarzy: 256606.05.2024, 22:23

@Garfield_pl: kilka tyg temu pisałem właśnie o takim przebiegu końcówki sezonu :) spodziewałem się właśnie, że oni z taką beznadziejną formą to skończą bez pucharów.

aguero10 komentarzy: 861206.05.2024, 22:22

@Rafson95:

Ale my byliśmy lepsi od City bo zdobyliśmy 4 pkt .
Poprostu zawalilismy mecze gdzie powinniśmy wygrać albo zremisować . Wiem że to nie jest w 100% wina Artety ale to on wybiera skład i taktykę . Reszta należy do zawodników czy dobrze wykonują zadania trenera na boisku .

pablofan komentarzy: 256606.05.2024, 22:21