Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
bobslej22 komentarzy: 841306.05.2024, 22:21

I przypomnijcie sobie jak ich kibice z nas kpili . Panowie to czas żeby kpić z nich.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1196406.05.2024, 22:20

Casemiro już kmini co sobie zrobić żeby jakoś bardzo nie bolało i wykluczyło go z gry na jakieś 7-8 dni, żeby uniknąć grania na obronie z Arsenalem

MadMax14 komentarzy: 271706.05.2024, 22:19

O, Eth broni wyniku xD

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85206.05.2024, 22:19

glory glory!!!!

bobslej22 komentarzy: 841306.05.2024, 22:19

"Jak dobrze pójdzie to dziś United dostanie czwórkę bez kitu"

Jak to pisałem to było 2-0 więc zmieniam na piątkę bez kitu xd

miki9971 komentarzy: 6790 newsów: 206.05.2024, 22:19

Jak my teraz nie złamiemy klątwy OT, to już nie wiem kiedy.... Marność nad marnościami to United.

pablofan komentarzy: 256806.05.2024, 22:16

exe dziś w ataku to sabotażysta. Conajmniej dwa gole w plecy co jest przez niego.

FlameDood komentarzy: 165206.05.2024, 22:14

Erik zadowolony bo będzie miał na co zwalić winę po ewentualnej porażce w tym meczu - dwa gole nieuznane.

bobslej22 komentarzy: 841306.05.2024, 22:13

Ktoś kojarzy kiedy pies Bruno wraca?

bobslej22 komentarzy: 841306.05.2024, 22:12

@darek250s: nie no wygramy to. Serio nie widzę innej możliwości. United nie ma z czego po prostu podjąć walki. Oni na boisku wyglądają jakby uczyli się od nowego trenera nowej taktyki . Tragedia

Garfield_pl komentarzy: 3088906.05.2024, 22:10

@Dziadyga napisał: "Zaraz lysego z holandii zwolnią xD"
Oby nie, widzę w nim potencjał, musi dokończyć ten projekt;)

Ryszard_Bocian komentarzy: 51806.05.2024, 22:09

@Rafson95 napisał: "Dlatego ja mówię, że nie należy zwalniać Artety, tylko zdegradować City za FFP a Guardioli cofnąc pozwolenie na pracę"
I teraz pytanie co bardziej wykonalne. Stawiam na strącenie giganta ze szczytu najpotężniejszej ligi i Guardiole udzielającego lekcji WF-u.

Rafson95 komentarzy: 1060706.05.2024, 22:02

Dziadyga komentarzy: 866106.05.2024, 21:53

Zaraz lysego z holandii zwolnią xD

Olczyck komentarzy: 113306.05.2024, 21:50

@Rafson95: bardziej nie zdobędziemy mistrza bo 90% drużyn w tej lidze rozkłada nogi jak tylko usłyszą że graja z City

darek250s komentarzy: 10742 newsów: 506.05.2024, 21:49

@Olczyck napisał: "Nie wiem czemu ale tak się boję tego meczu z Mulami że szok oni graja taka kaszane z każdym tylko z nami nie oni nawet przed swoim derbowym rywalem rozkładają nogi a z nami połowa składu mecz życia"

W ogóle nie wyciągacie wniosków. Mecz meczowi nierówny.

Rynkos7 komentarzy: 733006.05.2024, 21:49

I pomyśleć, że oni zwolnili Solskjaer'a za wicemistrzostwo xD

Olczyck komentarzy: 113306.05.2024, 21:48

Rafson95 komentarzy: 1060706.05.2024, 21:48

@Koroniarz napisał: "Jak Rash nie zagra to jestem spokoju, że nic nam nie strzelą"
Oby nie wszedł jakiś 17letni debiutant i nie walnął nam 2 bramek ;d

@aguero10 napisał: "Czyli 2 razy przegraliśmy z Aston Villa przez Guardiolę ?"
Ale mistrzostwa nie zdobywa się dwoma meczami z Aston Villą, tylko 38 meczami na przestrzeni całego sezonu. Zawsze się zdarzą każdemu jakieś wpadki, City też, tylko statystycznie będzie im się zdarzało najmniej, bo mają najlepszego trenera, najlepsza kadrę i jeszcze największe fundusze. I dlatego wygrywają tyle mistrzostw

Snapi komentarzy: 56606.05.2024, 21:45

Ale będzie frajerami jak nimi choćby zremisujemy

Koroniarz komentarzy: 1031206.05.2024, 21:43

Musimy rozje**ć MU w weekend !
Jak Rash nie zagra to jestem spokoju, że nic nam nie strzelą

Lamoreaux komentarzy: 355206.05.2024, 21:42

@Womanizer: ogólnie to już nawet kibice manu w większości zrozumieli, że łysy to jest komediant i chvj do szczanja a nie poważny mandzenagier

Garfield_pl komentarzy: 3088906.05.2024, 21:42

Ale te muły są daremne xD pewnie coś nam strzela, ale no nie sądzę że przegramy z nimi, to już prędzej Everton się postawić może, ale dobra, dawać Fulham , zabrać punkty City, najlepiej 3 i na Old Trafford świętujemy mistrza;)

darek250s komentarzy: 10742 newsów: 506.05.2024, 21:41

@bobslej22 napisał: "Jak my z united nie wygramy to ja serio nie zrozumiem. Oni grają jak spadkowicz"

Tak może być. To piłka nożna więc wszystko możliwe. Wygrana CP defacto utrudni nam trochę zadanie, bo będą gryźli trawę.

Arsenal2004 komentarzy: 412606.05.2024, 21:40

@ostriket: no jak spojrzeć na ich środek obrony, który ma trzymać Casemiro, czyli ŚPD bez formy i stary Evans który już x lat temu był za słaby na gre w tym klubie to my im minimum 4 powinniśmy im wlepić jak nie więcej. Chociaż wiadomo UTD pewnie się zmobilizuję jakoś na mecz z nami, ale umówmy się mając doatępny cały skład my ich musimy po prostu znisczyć.

Ryszard_Bocian komentarzy: 51806.05.2024, 21:39

@Rynkos7 napisał: "Nie wiem czy te wasze odpowiedzi to bait na plusy czy jakaś próba ożywienia dyskusji, ale"
Ja np mówiłem tylko jak jest. Raz na jakiś długi czas są jakieś drobne spięcia ale poza tym wszyscy się szanują, odpowiadają merytorycznie, nie ma np. tego co parę razy widziałem na DP i LFC.pl czyli nagonka na jakiegoś jednego OP bo odważył się nie dmuchać w trąbkę w którą wszyscy pierdzą i miał swoje zdanie. U nas panuje szacunek i otwartość na dialog a nie o każdej fanbazie można to powiedzieć

Womanizer komentarzy: 1013106.05.2024, 21:35

Devilpage jak zwykle w formie :D

"Też tak macie, że jak widzicie mordę łysego to was na rzygowiny ciagnie?"

ostriket komentarzy: 669306.05.2024, 21:35

Ja wiem ze mecz meczowi nierówny ale w weekend takie United to aż się prosi zlać podobnie jak Chelsea, strasznie się na nich patrzy, kompletnie rozbita drużyna

Arsenal2004 komentarzy: 412606.05.2024, 21:32

UTD nawet z ławki nie ma kim postraszyć, przecież jak oni jeszcze bez Bruono grają to oni mogą o remis się modlić co najwyżej.

bobslej22 komentarzy: 841306.05.2024, 21:29

Jak my z united nie wygramy to ja serio nie zrozumiem. Oni grają jak spadkowicz.

Arsenal2004 komentarzy: 412606.05.2024, 21:26

Można się śmiać z UTD, ale trzeba przyznać, że pecha z kontuzjami mają potężnego na koniec sezonu. I dziwnym trafem te kontuzje nękają ich jeszcze bardziej odkąd zatrudnili lekarza, który wcześniej pracował u nas xd
A jeszcze śmiesniejsz jest to że kiedy od nas odszedł to u nas spadła ilość kontuzji xd
Najlepszy transfer mułów xd

tomaszszef komentarzy: 161906.05.2024, 21:26

Crystal bawi sie mułami, ale wstyd dla kibicow mulow. Na nas sie pewnie zepną . Oby ten Haag zostal na nastepny rok.

Garfield_pl komentarzy: 3088906.05.2024, 21:26

@aguero10 napisał: "Bo tu taki Saliba czy Ode nie będą wiecznie czekać na poważne trofeum"
To niech nie czekają, bo samo się nie wygra , tylko niech cisną w każdym meczu, wszyscy na maxa. Dla mnie to jest słaby argument/wymówka piłkarza, że on chce trofeów, no to skoro chce, to niech razem z pozostałymi je wygrywa ,bo to oni biegają po boisku ;) w co do tych grajków, to oni nie będą czekać tak serio ,tylko po prostu będą wygrywać z Arsenalem właśnie te trofea i są bardzo blisko tego, żeby zacząć to robić regularnie :)

Kiepomen komentarzy: 447206.05.2024, 21:25

O cholera przed meczem kurs na crystal wynosił 1.95 na fortunie XD ależ oni nisko upadli

aguero10 komentarzy: 861206.05.2024, 21:25

@Rafson95:

Czyli 2 razy przegraliśmy z Aston Villa przez Guardiolę ?

Prosty przykład Zidane za Artete . Kupujemy napastnika i ma praktycznie gotowy zespół do wygrywania .

daniken komentarzy: 353606.05.2024, 21:24

Casemiro z Evansem grają na środku obrony XD ,jeżeli za tydzień będą tak samo grali i ich nie pokonamy to beka xd

Garfield_pl komentarzy: 3088906.05.2024, 21:21

@Marcel90 napisał: "Myślicie, że United mogą jeszcze zaskoczyć czy jednak wypadli juz z walki o mistrza?"
Nikt nie ma szans ich dogonić

Marcel90 komentarzy: 833506.05.2024, 21:18

Rynkos7 komentarzy: 733006.05.2024, 21:17

@Chrapek596 napisał: "Szczerze czytałem na wielu forach kibicowskich że Arsenal ma najgorszą społeczność wśród kibiców w Polsce,i szczerze ?? chociaż sam kibicuję Arsenalowi od 20 lat w pełni się z tym zgadzam.Jak czytam te wasze komentarze że Arteta jak nie wygra Mistrzostwa to do zwolnienia to ręce opadają,to samo było po meczu z AV pisanie że piłkarze się do niczego nie nadają że Arteta nie ma pomysłu na grę nie wiem czy wy kibicujecie od roku Arsenalowi i czy nie pamiętacie jak graliśmy 5/6 lat temu gdy w obronie grali takie asy jak Paulista,Chambers,Mustafi,Holding,Gibbs,Debuchy potrzebujemy czasu to wciąż młoda drużyna a ja nadal wierze w potknięcie City w meczu z kurami i w Mistrzostwo jeszcze w tym sezonie"

Bez urazy, ale ze wszystkiego najbardziej wkurzające są takie komentarze jak twój. Generalizujesz, całą fanbaze opierasz na jakimś jednym głupim komentarzu. To tak jak napisać, że Polacy to najgorszy naród na świecie bo jakiś Seba z Brighton odwalił jakiś syf w Pubie. Tamten komentarz jak głupi by nie był, to był opinią jakiegoś Sebka czy Andrzeja. Odklejka mocna moim zdaniem, ale każdy ma prawo do swojej opinii, nikomu krzywdy nie zrobił. Ty natomiast od razu przystąpiłeś do ataku i obraziłeś większość użytkowników tej strony robiąc z siebie bohatera. Sorry, ja przeczytałem ten komentarz i nawet nie przyszło mi do głowy aby na niego odpowiadać i dziwie się, że komuś się chciało. Nie wiem czy te wasze odpowiedzi to bait na plusy czy jakaś próba ożywienia dyskusji, ale Ciebie ogólnie trochę poniosło z tą obrazą naszej fanbazy.

pablofan komentarzy: 256806.05.2024, 21:13