Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
minio7 komentarzy: 300504.05.2024, 19:23

Może trzeba było grać na Etihad o pełną pulę…

Garfield_pl komentarzy: 3088904.05.2024, 19:22

@executer1 napisał: "Nie ma co się łudzić, że stracą gdzieś punkty, zrobią nas tak samo jak Liverpool parę sezonów temu.
W to, że nasi wygrają pozostałe dwa spotkania wierzę ale, że przy tym City straci punkty nie ma szans"

Stawiaj dom ;)

pablofan komentarzy: 257204.05.2024, 19:21

City sobie wzięło za punkt honoru nie oddać mistrza. Nic innego już im nie zostało. Człowiek się co kolejkę ludzi, ale nie ma co się oszukiwać. Ida jak po swoje. Wilki jeszcze ze dwie dziś przytulą i szeryf od plucia fekaliami na innych będzie powoli odszczekiwał.

Arsenal96l komentarzy: 505304.05.2024, 19:21

@Koroniarz: właśnie to robią xd

youngboy komentarzy: 204404.05.2024, 19:21

Jeszcze się okaże, że City odrobi do nas bramki i nawet ich remis nic nam nie da…

Ups147 komentarzy: 359604.05.2024, 19:20

@tomaszszef napisał: "2-0 to najgorszy wynik do szatni ."

Całe szczęście, że wilki go uniknęły xd

Koroniarz komentarzy: 1031204.05.2024, 19:20

żeby sobie tylko dzisiaj bilansu bramek nie polepszyli

executer1 komentarzy: 281004.05.2024, 19:20

Adamarsenal1 komentarzy: 336004.05.2024, 19:19

Jedyna nadzieja w Totkach, chociaż z taką formą pewnie i tak nic nie ugrają.

FilipCz komentarzy: 196404.05.2024, 19:19

Rozegraliśmy bardzo sezon, ale prawdopodobnie na City to za mało. Możliwe, że porażki z AV przesądza o tytule.

aguero10 komentarzy: 861204.05.2024, 19:19

Najlepsze że prawdopodobnie pozbawił nas majstra Unai wampir Emery ...

Garfield_pl komentarzy: 3088904.05.2024, 19:16

@pablofan napisał: "Fulham nie urwie im punktów, a totki jak wezmą baty od Liverpoolu, to myślę, że będzie to ich gwóźdź do trumny w tym sezonie"
Dowiemy się po tych meczach, i tak musimy wygrać swoje

Garfield_pl komentarzy: 3088904.05.2024, 19:15

Tu karny

SzamanTheGunner komentarzy: 89604.05.2024, 19:15

Kurde czy tam nie ma w tej Anglii zafajdanej jakiejś drużyny która mogłaby nie przegrać z tymi niebieskimi szejkowymi bałwanami? To jest jakiś absurd
No grać słabeusze, cieniasy,
Cieniasy same bez charakteru,
Małe grube dziewczynki

kamo99111 komentarzy: 728004.05.2024, 19:13

Na moje przed City dwa trudniejsze mecze niż dzisiaj ;-) Fulham na wyjeździe jest mega nieprzyjemne. A Totki to Totki. City zawsze się tam meczy jak my na Old Traford. A i West Ham na pewno będzie nieprzyjemne nawet na City stadium. Także myślę, że jakieś pkt zgubią do końca. Pytanie jest inne jak ktoś napisał niżej- czy my wywieziemy komplet z OT?

pablofan komentarzy: 257204.05.2024, 19:12

@Garfield_pl: Fulham nie urwie im punktów, a totki jak wezmą baty od Liverpoolu, to myślę, że będzie to ich gwóźdź do trumny w tym sezonie

tomaszszef komentarzy: 162004.05.2024, 19:11

2-0 to najgorszy wynik do szatni . Nie oszukujmy sie .... City to maszyna ale afc zaczyna tez byc maszyną z Rice'm w skladzie.

Nicsienieda komentarzy: 821 newsów: 104.05.2024, 19:11

Najlepsze co teraz może się stać to żeby ktoś złamał nogi Rodriemu, Fodenowi lub Haalandowi albo całej trójce.

Damper komentarzy: 296104.05.2024, 19:10

Dzisiaj akurat były najmniejsze szanse na to, że City zgubi punkty.

Bartek_ komentarzy: 38704.05.2024, 19:09

Wiecie co? Od zawsze kibicowałem Fulham

darek250s komentarzy: 10744 newsów: 504.05.2024, 19:08

A moim zdaniem Fulham ukradnie punkty City. Druga kwestia czy my wywieziemy 3 z Old Trafford.

Garfield_pl komentarzy: 3088904.05.2024, 19:08

@pablofan napisał: "Jutro totki dostają w tyłek od Liverpoolu, a nam zostaje w nich ostatnia nadzieja na zatrzymanie shity xd… o ile wyciągniemy 3 pkt na United"
Przed kurami, City ma jeszcze Fulham na wyjeździe

Nicsienieda komentarzy: 821 newsów: 104.05.2024, 19:07

Rodri jeden raz w polu karnym i oczywiście perfekcyjna piłka. Dla mnie najlepszy piłkarz na świecie.

Garfield_pl komentarzy: 3088904.05.2024, 19:07

@Nicsienieda napisał: "Czy Havertz wyleciał na kolejne mecze? To była dziesiąta żółta."

Er4s komentarzy: 338504.05.2024, 19:06

City jak prowadzi to nie ma wylewów. Jest po meczu. Jeszcze 3 szanse.

determinat00r komentarzy: 357 newsów: 4904.05.2024, 19:06

Cytując Darka Szpakowskiego: „Korzeń w chmarzeń, koniec marzeń”

miki9971 komentarzy: 6790 newsów: 204.05.2024, 19:06

@Furgunn: Wolves dobrze pyka, nawet i 3:3 zrobią.

Garfield_pl komentarzy: 3088904.05.2024, 19:03

@miki9971 napisał: "Najpierw to niech na ich połowę wejdą."
Już kilka razy byli:)

Garfield_pl komentarzy: 3088904.05.2024, 19:02

Cunha dobrze tam kręci city

miki9971 komentarzy: 6790 newsów: 204.05.2024, 19:01

@Garfield_pl napisał: "Wilki im wbija w 90 min na remis;)"

Najpierw to niech na ich połowę wejdą.

Nicsienieda komentarzy: 821 newsów: 104.05.2024, 18:59

Wilki strategiczne wpuściły bramkę, żeby uśpić City. Teraz spokojnie do 89. minuty i gol na 1:1. Cytujcie mnie jak coś.

aguero10 komentarzy: 861204.05.2024, 18:58

@MarkOvermars:

Nikt o tym nie będzie pamiętał .

Furgunn komentarzy: 960504.05.2024, 18:58

Ale to City gra do dupy, dostali prezent i tyle. W porównaniu z nami wypadają blado

MarkOvermars komentarzy: 929104.05.2024, 18:58

City już majstra nie wypuści. 2 raz z rzędu 2 miejsce niby nieźle :D

Arsenal2004 komentarzy: 412604.05.2024, 18:57

@Nicsienieda: to się chyba limit zwiększył, bo mówili chyba kiedyś komentatorzy w meczu z nami z Chelsea, że Jacskon musi uważać żeby przed jakąś kolejką 10 żółtej nie złapać. I chyba od poprzedniej kolejki już można mieć wiecej niż 10 kartek.

Garfield_pl komentarzy: 3088904.05.2024, 18:56

Wilki próbują, może coś wpadnie

Koroniarz komentarzy: 1031204.05.2024, 18:55

@Bartek_: grają z trzema drużynami z londynu i dwa mecze na wyjeździe więc pole do potknięcia jest duże ;)

Nicsienieda komentarzy: 821 newsów: 104.05.2024, 18:54

Czy Havertz wyleciał na kolejne mecze? To była dziesiąta żółta.

Eduardo15 komentarzy: 1151 newsów: 504.05.2024, 18:53