Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
cwalin komentarzy: 237404.05.2024, 15:40

@thegunners101: podpisał nowy kontrakt z bajońską tygodniówka i ma wy....ne.

aikon90 komentarzy: 61104.05.2024, 15:40

Trudno nie odnieść wrażenia, że Arteta ma jakiś kompleks Havertz'a. Nikt mu nie odbiera to, że zdecydowanie poprawił grę, ale gdy to on zaczyna w podstawie to jest trzymany na boisku do momentu w którym strzeli gola, a gdy zaczyna na ławce to wchodzi za każdym razem. Nic nie stało na przeszkodzie by wpuścić dzisiaj Jesusa wcześniej lub nawet Nketiaha później przy wyniku 2:0. Wydaje się, że głównym celem poza wynikiem zespołu jest robienie liczb Havertz'owi i uzasadnianie wydanych pieniędzy czy tej potężnej tygodniówki. To jest niesprawiedliwe i musi być frustrujące dla innych piłkarzy.

FlameDood komentarzy: 166004.05.2024, 15:39

Z innej beczki to Ipswich Town awansowało do Premier League jako beniaminek. Uwielbiam takie historię i cieszę się, że zagra ktoś nowy a nie co sezon, dwa te same odgrzewane kotlety.

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1404.05.2024, 15:38

@Oldgunner3 napisał: "Wynik lepszy niż gra,ale najważniejsze 3 pkt. i świetne +60 goal diff."
Co xddddd W 30 minucie powinno być lekko 4:0, tyle było sytuacji

krzykus1990 komentarzy: 539404.05.2024, 15:38

Jest maj a my wciąż walczymy o mistrzostwo nieprawdopodobne !

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 15:38

@miki9971: 11 w 3 bo w czwartym ( kolejność dowolna) musi zremisować,a my pozostałe 2 wygrać wtedy dopiero bramki będą grały rolę.

RyChU84 komentarzy: 45904.05.2024, 15:37

@enrique: dokładnie. Inne zasady zależne od petrodolarów. Wiele można kupić, ale nie wszystko. Ja wychodzę z założenia, że pieniądze nie grają i ktoś urwie punkty $ity.
Dziś czuję w kościach, że remisik będzie, a jak nie to WHU to zrobi.

Mickeylo komentarzy: 278704.05.2024, 15:37

Ja to osobiście bardziej się obawiam meczu z Evertonem niż MU.

pablofan komentarzy: 261204.05.2024, 15:37

Dziś był festiwal nieskuteczności, ale dali radę. Czekamy na city…
O sędziowaniu nie ma co sie rozpisywać bo cały sezon sędziowie z PL mają słaby. Oby tylko nie przyszło
Nam grac na OT z kolejnym odklejencem z gwizdkiem w ręku.

thegunners101 komentarzy: 249904.05.2024, 15:36

Ale ten mecz pokazał też, że my żadnych spacerków już mieć nie będziemy. Przynajmniej jeśli wygramy na OT. Ostatnie mecze się jak finał ogląda. Jak mi tego brakowało tyle lat.

Supertramp21 komentarzy: 64204.05.2024, 15:35

@Goooner1: ciekawe czy przeszli byśmy Bayern jak by xhaha został

enrique komentarzy: 2001604.05.2024, 15:35

Łudzę się, naprawdę się łudzę że ktoś zatrzyma to zasrane City, ale za tydzień mamy United - i to będzie CHOLERNIE ciężki mecz. Nieważne że są obecnie memem, nieważne że łysy jest odklejony, mecze na Old Trafford nigdy nie były dla nas łatwe, będzie niesamowita presja.

Theo44 komentarzy: 434404.05.2024, 15:34

W przyszlym sezonie, zeby wygrac mistrza trzeba bedzie zaliczyc komplet punktow w meczach przedsezonowych:-)

Supertramp21 komentarzy: 64204.05.2024, 15:34

Ten sezon ligowy jest kapitalny w naszym wykonaniu. Nawet jeśli nie wygramy pucharu na końcu to nikt mi nie odbierze tej radości którą dawała drużyna przez cały sezon.

miki9971 komentarzy: 6809 newsów: 204.05.2024, 15:34

@Marzag napisał: "Po tym meczu City musi już 15 goli w 3 meczach nadrobić."

A nie minimum 11, w 4?

XandeR komentarzy: 990704.05.2024, 15:34

Jakby City stracilo punkty to mecz z United bylby najezony bakaliami

thegunners101 komentarzy: 249904.05.2024, 15:33

Najgorsze jest to, że Martinelli dostawał spory kredyt zaufania, grał kiedy cieniował kosztem Trossarda długo i dalej nic. Tu nie może być przypadku, ciekawe co się z nim stało.

enrique komentarzy: 2001604.05.2024, 15:33

@darek250s napisał: "Dwa mecze do końca, dwa mecze do wygrania i koniec końców nic to nam może nie dać. Niesamowite jak ciezka jest ta liga jak grasz przeciwko City Guardioli..."
Dokładnie, to jest niestety dramat, grać przeciwko drużynie która gra w innej lidze finansowej i na innych zasadach.

Theo44 komentarzy: 434404.05.2024, 15:33

W zasadzie jedyna zla informacja jest, ze zostalo juz tylko 2 mecze do rozegrania:-(

darek250s komentarzy: 10749 newsów: 504.05.2024, 15:32

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 15:31

@pablofan napisał: "Zaraz jakiś szeryf się znajdzie co od obesrancow ci zacznie ubliżać x.x"
Chłopie w połowie meczu zesrałeś się że nie mamy czego szukac bo City bankowo strzeli conajmniej 13 goli w 3 meczach bo w 50 minucie wygrywaliśmy 1:0 a nie 5:0 xd a teraz ludzi co cię wyśmiali od szeryfów wysyłasz.

Po tym meczu City musi już 15 goli w 3 meczach nadrobić. A ty siejesz defetyzm, wytrzyj gile spod nosa i się ogarnij.

Goooner1 komentarzy: 13204.05.2024, 15:31

Declan w pierwszym sezonie u nas zrobił lepsze statystyki niż xhaka w swoim najlepszym sezonie.
Jest kozak, oby każdy kolejny jego sezon był jeszcze lepszy. MOTM dzisiaj. Brawo Kanonierzy. Trzymamy kciuki za wilki!!!

tomaszszef komentarzy: 162204.05.2024, 15:31

Ale emocje !!!!!

Pires9999 komentarzy: 120104.05.2024, 15:31

Rice kot moim.martinelli powoli nie nadaje się już nawet na zmiennika .

cwalin komentarzy: 237404.05.2024, 15:31

60 goli do przodu !!!!Cholera i to może nie wystarczyć na majstra.

6 rożnych

Faktycznie, szkoda, że nie było 6:0. Słabo. Mecz do zapomnienia, znowu zawiedli.

Barney komentarzy: 2142404.05.2024, 15:31

@miki9971:

Martinelli to odkąd ma dupę to gra nędzę. Powiecie ,że to śmieszne ale całkiem możliwe.
Gość jest cieniem siebie akurat skuteczność to była jego mocną stroną.

Jurr komentarzy: 133504.05.2024, 15:31

W sumie smieszne, ze ten pajac Christie konczy mecz bez kartki

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 304.05.2024, 15:31

Rice MoTM.

Theov47 komentarzy: 108104.05.2024, 15:30

Sędzia dzisiaj fatalny, więcej nam pomógł niz przeszkodził, ale podobało mi się nastawienie i gra naszych. Do boju Wilki.

krzykus1990 komentarzy: 539404.05.2024, 15:30

No i pięknie ! Powtarzamy tamten sezon również mamy 88 goli !

enrique komentarzy: 2001604.05.2024, 15:30

No to teraz kibicujemy Wilkom, które zapewne jak zwykle nas zawiodą.

miki9971 komentarzy: 6809 newsów: 204.05.2024, 15:30

Może Martinelli był w Dubaju tylko na szamce i dupach. Gdzie inni ostro trenowali.