Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

charlie360x komentarzy: 84804.05.2024, 15:16

Zamiast strzelać na bramkę to oni koniecznie chcą podejść na 1 metr i strzelić prosto w bramkarza. Założę się że byłaby większa skuteczność próbując strzelać z dystansu, pewnie po rykoszecie szybciej by wpadło, a tak mamy szarże bez finalnego wykończenia akcji strzałem w światło bramki

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 304.05.2024, 15:15

Straszny chaos dziś ale Havertz,Ode i Rice dzis powyżej średniej.

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 15:15

@mck95 napisał: "Trossard by to wykorzystał z zamkniętymi oczami"
Kwestia czy dobiegł by tam;)

Sebastiansuski komentarzy: 26704.05.2024, 15:14

Ale oni dzisiaj partaczą, jedeny plus tego spotkania, że stwarzamy sporo okazji

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 15:14

Martinelli cienki jak papier toaletowy,a ten Semenyo faktycznie fajnie wygląda.

pablofan komentarzy: 261204.05.2024, 15:14

@FilipCz: ale on tak gra od zawsze. Jedynie robił liczby i to go usprawiedliwiało.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 304.05.2024, 15:13

@Marzag: Bardzo miękkie faule gwiżdże a te brutalne puszcza. Może był sędzią bokserskim.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 15:13

Havertz świetny zawodnik, najlepszy dziś na boisku

XandeR komentarzy: 990804.05.2024, 15:13

nowy Gervinho, jak takich rzeczy nie wykorystuje to czego on szuak w AFC, NIECH SIE OGARNIE

Martinelli jest niepewny siebie, normalnie by strzelał a tak to czekał aż mu się piłka idealnie ułoży tak długo aż się wywrocil

Ashburton komentarzy: 454104.05.2024, 15:13

Martinelli jest szybszy niż piłka.

Er4s komentarzy: 338604.05.2024, 15:12

Martinelli dobrze że się przewrócił bo by pobiegł w kibiców albo do budki z hot dogiem z tą piłką i głową w ziemię wbitą

Adamarsenal1 komentarzy: 336604.05.2024, 15:12

Martinelli za długo przebywa chyba z Viera, i jest cieniem siebie xd

gnabry_ komentarzy: 5762 newsów: 104.05.2024, 15:12

Wenger już dawno nie ma, a dalej pomieszanie z poplątaniem.

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52404.05.2024, 15:12

Ewidentny karny i czerwona kartka dla zawodnika Wisienek.

executer1 komentarzy: 281004.05.2024, 15:12

Głowa w dół i dzida. Wrexham awansował do League One, tam idealnie by się odnalazł

siersciu komentarzy: 607 newsów: 104.05.2024, 15:12

Solanke wkłada rękę pod pachę Rai a wy nic nie widzicie.
Jebnijcie się we łby to wam wzrok wróci....

pablofan komentarzy: 261204.05.2024, 15:12

Martinelli… mam chyba deja vu xd

mck95 komentarzy: 44104.05.2024, 15:12

Trossard by to wykorzystał z zamkniętymi oczami

ELAdzik komentarzy: 252204.05.2024, 15:12

Niestety gol dla nich powinien być uznany lub przyznany karny. No ale sędzia dziś w formie tak samo jak VAR

swistak86 komentarzy: 125804.05.2024, 15:12

Gabi kuźwa. Wychodzi brak gry

I jak Arsenal chciał wygrać Champions League jak w ataku gra kwasi ofensywny pomocnik co marnuje sety z pół metra przed bramką.

miki9971 komentarzy: 6810 newsów: 204.05.2024, 15:11

Oddajcie Martineliego, ktokolwiek go zabrał.....

FilipCz komentarzy: 196904.05.2024, 15:11

Ten Martinelli to też leszcz się zrobił

mlody323323 komentarzy: 232004.05.2024, 15:11

@gnabry_: nie od dzis wiadaomo ze Raya nie jest bramkarzem z którym wygrywa się Puchary

kylo100 komentarzy: 377104.05.2024, 15:11

Er4s komentarzy: 338604.05.2024, 15:11

Tyle że dwóch pozostałych sytuacji by nie było bo pewnie byśmy do przerwy prowadzili 3:0 gdyby Christie wyleciał z boiska.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 15:11

@Szogun napisał: "Przytrzymał Raye za rękę chwilę lecz jak dla mnie gol powinien być uznany. Sędzia jest dziwny."
Solanke nie był zainteresowany piłka i to pewnie zaważyło, jedyne co chciał osiągnąć to przeszkodzić bramkarzowi.

Koroniarz komentarzy: 1031204.05.2024, 15:11

Martinelli xdd

Dominik11 komentarzy: 2046104.05.2024, 15:11

@Garfield_pl: Grałem jako bramkarz i wiem że to jest błąd Raya.

zgubilemlodowke komentarzy: 72704.05.2024, 15:10

O ile karny miękki był w 100% poprawny, choć Havertz dołożył, tak tu nie mam pojęcia dlaczego anulowali xD Nic tam nie było, u nas White w polu karnym nieraz o wiele bardziej oczywiste faule ma odpuszczone. Mamy farta dzisiaj.

1. Czerwo dla Christie za faul na Sace.
2. Karny miękki tu takie 50/50 nie takie są gwizdane w PL.
3. Prawidłowy gol dla wisienek

Jeszcze niech doliczy max 3 minuty i daję 10/10 dzisiaj panu arbitrowi. Nawet przymknę oko na brak kartek dla Christie

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30