Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 15:00

@minio7 napisał: "a wierzyć w to, że przyjdzie do nas Halaand albo Watkins można ale po co?"
Nie no, Haaland by się tu nie odnalazł, to by były zmarnowane pieniądze. Chyba że Arteta całkiem zmieni koncepcje gry w przyszłym sezonie.

Gunner000 komentarzy: 7204.05.2024, 15:00

Dobra jest gol, teraz proszę o spokój...

miki9971 komentarzy: 6810 newsów: 204.05.2024, 15:00

Rice co asysta. Jak zapamiętał gdzie Leo! :)

Mickeylo komentarzy: 278704.05.2024, 14:58

@kamo99111 napisał: "Szejki przekupiły sędziego... nasi dostają żółtka za wszystko... Bournemouth za nic."

On poprostu jest marnym sędzią, zawsze był.

miki9971 komentarzy: 6810 newsów: 204.05.2024, 14:57

@Garfield_pl napisał: "Może Gabi za Trossarda"
Wolałbym Nelsona.

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 14:57

@Marzag: ja uważam, że dobrze mieć opcje gry na wrzutki, w zależności od spotkania i rywala grać jednąnoovją, bądź inną, a kogoś o gabarytach i parametrach Solanke nam brakuje. Świat cierpi na deficyt wybitnych 9tek, a wierzyć w to, że przyjdzie do nas Halaand albo Watkins można ale po co?

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 14:57

@pablofan napisał: "Mam prawo odczuwać niepokój i rozczarowanie tym co widzę."
Ty nie odczuwasz niepokoju tylko się zesrałeś że po wielu meczach gdzie wygrywaliśmy po 5-0 czy 3-0 teraz wygrywamy tylko 1-0 i uważasz że przez to nie mamy czego szukać bo mamy słaba skuteczność.

kamo99111 komentarzy: 728004.05.2024, 14:56

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 304.05.2024, 14:56

Trossard. Gdzieś Ty był?

pablofan komentarzy: 261204.05.2024, 14:56

@Marzag: zalosne jest, to co uważasz za zasadne w obecnej sytuacji. Mam prawo odczuwać niepokój i rozczarowanie tym co widzę. Obiektywne jest stwierdzenie, ze ze skutecznością dzisiaj jesteśmy na bakier. Coraz bardziej się otwieramy bo chcemy strzelić kolejną, a wisienki przez to mają coraz lepsze okazje.

Marcel90 komentarzy: 835804.05.2024, 14:56

A teraz brak zoltej za faul od tyłu na Ode który mial przerwać kontre. Straszny pajac z gwiazdkiem

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 14:55

Może Gabi za Trossarda

fabregas1987 komentarzy: 2603804.05.2024, 14:55

A moze by tak Jesus za Trossarda wszedl?

Dominik11 komentarzy: 2046104.05.2024, 14:55

@Garfield_pl napisał: "Straci :)"
To dobrze.

@minio7 napisał: "no tak, szrot co w drużynie z drugiej połowy tabeli ładuje pod 20 bramek w sezonie"
Niech sobie tam zostanie, idzie do smerfów, mułów, do nas zbędny

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 14:55

@minio7 napisał: "xD no tak, szrot co w drużynie z drugiej połowy tabeli ładuje pod 20 bramek w sezonie"
Arsenal nie gra typowym napastnikiem, Isak byłby o dużo lepszym wyborem.

Dominik11 komentarzy: 2046104.05.2024, 14:54

LT nie widoczny w drugiej połowie

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 14:54

Ławka u nas też nie powala,a tu prosi się o zmianę bo wygląda to coraz gorzej.

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 14:54

@MuodyWenger napisał: "I tak w sumie to nie ma już znaczenia. City do końca sezonu nie ma z kim stracić punktów"
Straci :)

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 14:53

Gabriel od miesiąca to gra przeciętnie.

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 14:53

@miki9971: xD no tak, szrot co w drużynie z drugiej połowy tabeli ładuje pod 20 bramek w sezonie

Mickeylo komentarzy: 278704.05.2024, 14:53

@executer1 napisał: "Tragicznie wygląda dzisiaj nasze wykańczanie akcji. Może za bardzo chcą ale obyśmy nie stracili gola bo nie widzę tego jak my strzelimy dzisiaj więcej bramek"

Zmień pampersa bo się zesrałeś.

Garfield_pl komentarzy: 3091204.05.2024, 14:53

@minio7 napisał: "Solanke już mógłby się nie pakować do autokaru po tym meczu, jak za dwie kolejki i tam tu wróci ;)"
Po co?

Gunner27 komentarzy: 54404.05.2024, 14:53

@MuodyWenger: Jeśli nawet tak będzie, że City nic nie straci do końca to nie zwalnia to naszych z bardzo dobrej gry do końca sezonu

miki9971 komentarzy: 6810 newsów: 204.05.2024, 14:51

@Arsenal2004 napisał: "W meczu z totkami wyczerpaliśmy naszą skuteczność. Wtedy mieliśmy xg chyba na poziomie 1 a zdobylismy 3 xd"

Karma :D teraz 3,34 a 1.

Er4s komentarzy: 338604.05.2024, 14:51

Fajne karteczki żółte, zwłaszcza biorąc pod uwagę co robił Christie w pierwszej połowie to sędzia tempa gęba bardzo buduje swój autorytet

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 304.05.2024, 14:51

Teraz żółta jest.

Arsenal2004 komentarzy: 413404.05.2024, 14:51

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 14:50

@pablofan napisał: "z taką skutecznością, to my nawet nie mamy co się martwić o ewentualny remis city bo oni co mecz po kilka bramkę strzelają i nawet obecna zaliczka może być niewystarczająca xd"
Idź się wytrzeć bo się zesrałeś. Narzekanie w obecnej sytuacji jest żałosne.

MuodyWenger komentarzy: 1613 newsów: 1204.05.2024, 14:50

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 304.05.2024, 14:50

Rice i Saka trening strzelecki. Rice w poprzednich meczach też marnował.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30