Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 18:08

jak oni tego nie strzelili ja

pablofan komentarzy: 261728.04.2024, 18:08

Prawdziwe drewno

thegunner4life komentarzy: 908728.04.2024, 18:07

@enrique:
Kijowo to było nastukać 97 pkt i nie wygrać ligi. Po prostu bylo lepsi i tyle.

pablofan komentarzy: 261728.04.2024, 18:07

To nottingham forset z tym małym dżonem
Na ataku, to może sobie nowych sadzonek szukać a nie bramek. Gość dostaje dwa dobre dośrodkowania a uderzyć głową nie potrafi

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 18:07

Kijowo będzie przegrać ligę 2 punktami, ale jak zatrzymać tego potwora?

Bartek_ komentarzy: 39328.04.2024, 18:06

@siersciu: XD

aguero10 komentarzy: 861228.04.2024, 18:06

Najgorsze że na koniec może zabraknąć tego jednego meczu jak z Aston Villa. Patrząc na City to mało realny aby stracili do końca jakieś pkt.

Czeczenia komentarzy: 1255728.04.2024, 18:06

Może za tydzień.

siersciu komentarzy: 607 newsów: 128.04.2024, 18:05

Twarowski....może mniej entuzjazmu przy tych golach dla szejków? Jeszcze strzelanych w przewadze.... Kiepskie to ....

thegunner4life komentarzy: 908728.04.2024, 18:05

Liczyłem sam na Fullham, tyle że Fullham ostatnio pokonało City w 2005 roku.

Adamarsenal1 komentarzy: 336728.04.2024, 18:04

Arteta on what was going though his mind on the lasy few minutes:

I was praying.

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 18:04

No dobra, można już zmienić kanał i przygotować się na kibicowanie Wilkom.

ostriket komentarzy: 669728.04.2024, 18:04

No to można się rozejść i skorzystać z niedzieli jeszcze zamiast męczyć City :D

pablofan komentarzy: 261728.04.2024, 18:04

Szkoda oglądać. Lepiej wyjść na rower, coś dla siebie zrobić ;p Robin good to tylko legenda xD

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 18:03

Jeszcze trochę meczu zostało. Może być tam remis.

Garfield_pl komentarzy: 3092128.04.2024, 18:03

"We are lucky to have the goalkeeper that we have"

Mikel Arteta had plenty of praise for David Raya's reaction after his mistake gifted Tottenham their opening goal ⬇

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 428.04.2024, 18:03

Znam pewien klub, który miał bramkarza ze złotą rękawicą i stwierdził, że nie no, oni potrzebują czegoś znacznie lepszego i kupili topkę za >50mln. Kapitalnie na tym wyszli.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 18:01

Jeśli Havertz do końca sezonu będzie mieć 14 goli i 8 asyst to będzie bardzo dobry pierwszy sezon. I tak gra lepiej niż wielu się spodziewalo.

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 18:00

@Marcel90 napisał: "I to City ma być mistrzem? My po 27 min to juz 2:0 z Tottkami prowadziliśmy"
Znasz City, 89 minuta i nagle robi się 0:1.

MuodyWenger komentarzy: 1613 newsów: 1228.04.2024, 17:59

Ten mecz chyba już trwa dłużej niż mój piątek w robocie

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 17:59

Martinelli ma bardzo słaby sezon całościowo, nie tylko tą końcówkę, nie robi liczb i podejmuje masę złych decyzji na boisku. Do końca sezonu niech tylko wchodzi z ławki, żeby zmienić zmęczonego Trossarda, przy pewnym wyniku.

To będzie wielkie wyzwanie dla Mikela by odbudować Gabiego latem.

Marcel90 komentarzy: 835828.04.2024, 17:58

I to City ma być mistrzem? My po 27 min to juz 2:0 z Tottkami prowadziliśmy

Arsenal2004 komentarzy: 413428.04.2024, 17:57

Mocno dzisiaj licze na Hat-tricka Wooda xd

Arsenal2004 komentarzy: 413428.04.2024, 17:55

@zonadlapersiego: z tym Saką to nie wiem czy tak kontrowersyjne, bo był nie widoczny, ale wszyscy wiemy że Saka w takich meczach nie zejdzie z boiska u Artety.
Co do Havertza to uważam że na N daje nam coś czego by brakowało jak by tam grał Trossard. Jak już to belg powinien grać zamiast Gabiego, jak to w sumie ostatnio bywa, bo Brazylijczyk jest w najgorszej formie z naszej ofensywy.

Garfield_pl komentarzy: 3092128.04.2024, 17:54

Bukayo Saka on needing to be ‘perfect’ because of Man City: “There’s not much room for error, they’ve showed that last year & the years before. We’ve got experience now, we learnt our lessons last year & we’re ready for the last few games.”

“Maybe last season, I don’t know, that could have ended in a draw, but today we showed that we have the experience now & we can come here & get three points, even when the stakes are high.” [Sky] #afc

DexteR_000 komentarzy: 765228.04.2024, 17:53

Ja pierd jak tu faulu u Grealisha nie było,Padolino przed konktaktem

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 17:52

Admin na SkySports przyznał, że chciał już wrzucać obrazki jak znudzeni kibice Totków wychodzą ze stadionu, gdy nagle Raya rozruszał dosłownie cały stadion i już do końca meczu utrzymał ten stan :)

malyglod komentarzy: 652928.04.2024, 17:52

Trochę nerwów na własne życzenie. Ale trudno, lepiej tak niż stracić punkty.
Brawo Arsenal.

MarkOvermars komentarzy: 929628.04.2024, 17:51

@ostriket: nie ugrają nie ma szans xd

Nicsienieda komentarzy: 824 newsów: 128.04.2024, 17:51

Dobra, już rozumiem na czym polega fenomen polskiego kibica Arsenalu. Większość tu obecnych cierpi od dwóch dekad na brak sukcesów. Normalny człowiek już dawno by odpuścił. Ale idealnie się składa, bo nie dość że koszulki biało-czerwone, to jeszcze można a nawet trzeba ponarzekać. I właśnie dlatego, nawet po wygranej na wyjeździe w derbach i ciągłej walce o mistrzostwo, wielu tu narzeka. Bo po to kibicują - nie żeby wierzyć i się cieszyć, tylko narzekać i mieć rację. Idealny klub prawdziwego Polaka!

Gunerxxx komentarzy: 237728.04.2024, 17:50

Kop w dupę od Rica i tak najlepszy:)

domino178 komentarzy: 250228.04.2024, 17:50

@Ashburton: widać Artecie nie chodzi o czysto bramkarskie atuty, dlatego Raya został sprowadzony i gra.

Gunerxxx komentarzy: 237728.04.2024, 17:49

@Ashburton: twierdzisz, że wiesz lepiej jak Arteta?

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 17:48

@MuodyWenger napisał: "Czy gvardiol wlasjie nie zagrał z premedytacją dłonią? Pytam bo wypiłem po obiedzie 4 piwa"
Czerwo jak nic, gdzie jest VAR się pytam.

MuodyWenger komentarzy: 1613 newsów: 1228.04.2024, 17:48

ostriket komentarzy: 669728.04.2024, 17:47

Forest robi póki co zdecydowanie lepsze wrażenie i wzbudza nadzieje w porównaniu do Brighton. Niech to trwa jak najdłużej

Ashburton komentarzy: 454128.04.2024, 17:47

@domino178: Dziś, kolejny z resztą raz, jego gra na ryzyku kosztowała by nas punkty. To nie jest argument. Czysto bramkarsko ramsdale jest lepszy i to bezdyskusyjne.

zonadlapersiego komentarzy: 49128.04.2024, 17:47

@Arsenal2004
Ja nie mówię, że był świetny. Był na tym samym poziomie, a może trochę lepszym, choć kibice nie wybaczali mu błędów mimo że miał za sobą słabszych grajków. Mimo tego w tamtym czasie byliśmy nim rozczarowani i potrzebowaliśmy napadziora na gwałt.
Havertz jest dobry na zmianę jak Kiwior, ale uparte trzymanie się go w pierwszym składzie zblokowało nam Trossarda w świetnej formie.
Inaczej. To , że dziś zagrał dobry mecz nie zmienia faktu, że bez niego w składzie pewnie ogralibyśmy Bayern.