Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Olczyck komentarzy: 113428.04.2024, 16:57

@DexteR_000: ja już mam tak mało włosów że mi się głową opala masakra xD

SoulStorm komentarzy: 754228.04.2024, 16:57

@Elastico07: Nie ma innej opcji jak posadzenie Rayi na ławie

wnw46 komentarzy: 183628.04.2024, 16:56

@miki9971 napisał: "To jest nieprawdopodobne, że 0:3 to nie jest dla Nas spokojny wynik, żeby tak o po prostu "dograć mecz" :D"

Sandbead komentarzy: 344028.04.2024, 16:56

@Elastico07: wez już przestań z tymi obelgami, myślę że wszyscy już zrozumieliśmy jakie masz zdanie o rayu

Er4s komentarzy: 338628.04.2024, 16:56

Skąd Arteta wziął to wengerowskie ****enie?
Kurde mam rzut wolny pod polem karnym przeciwnika a Ci grają bzdety na czas. Kretynizm

pioafc komentarzy: 4409 newsów: 228.04.2024, 16:56

@Rynkos7: Ben Tan

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 16:55

Havertz fantastyczna praca.

minio7 komentarzy: 300728.04.2024, 16:55

Zakładałem że to będzie bardzo trudne spotkanie, ale ten scenariusz do głowy w życiu by mi nie przyszedł xD. Dowieźmy to proszę

Elastico07 komentarzy: 1286328.04.2024, 16:55

@Marcel90 napisał: "Havertz MotM"
Saka

Nie zależnie od tego jak to się skonczy czas na konsekwencje dla tego klauna między słupkami.

Marcel90 komentarzy: 835828.04.2024, 16:54

Havertz MotM

Rynkos7 komentarzy: 733828.04.2024, 16:54

@Sandbead napisał: "jeszcze by musial na solarium skoczyć parę razy xd"

White się nim zaopiekuje :D

OrtixD komentarzy: 29228.04.2024, 16:54

dotrwać panowie

miki9971 komentarzy: 6814 newsów: 228.04.2024, 16:54

SoulStorm komentarzy: 754228.04.2024, 16:53

6 minut nadziei Tottenhamu nie możemy wtopić

notopyk komentarzy: 360528.04.2024, 16:53

6min xddd

Sandbead komentarzy: 344028.04.2024, 16:53

@Rynkos7: jeszcze by musial na solarium skoczyć parę razy xd

Rynkos7 komentarzy: 733828.04.2024, 16:53

Najgorszej, że już nie ma co liczyć chyba na 4:2. Tu już tylko modły aby skończyło się na 3:2 bo to będzie obrona Częstochowy.

Er4s komentarzy: 338628.04.2024, 16:53

Arteta co on wyprawia

Mało brakowało panowie o byłoby 4-2, damy radę!!!

zdyp komentarzy: 469428.04.2024, 16:53

tradycyjnie, doliczony czas z rozancem w reku
no nie znieeeeese tego!

OrtixD komentarzy: 29228.04.2024, 16:53

6 min

Mickeylo komentarzy: 278728.04.2024, 16:53

6 minut stanu pod zawałowego

Olczyck komentarzy: 113428.04.2024, 16:53

Idę się przejść wrócę za 10 minut masakra

daniken komentarzy: 353628.04.2024, 16:53

Żadnych konsekwencji nie będzie bo Arteta jest zapatrzony w Raye jak Ken w Barbie

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 16:53

Sprawa prosta, jeśli nie przetrzymamy to na mistrza nie zasługujemy, bo City umie grać przy takim obciążeniu a my się często rozsypujemy.

Bergkamp85 komentarzy: 17328.04.2024, 16:53

@minio7 napisał: "to od ilu błędów można kogoś nazywać debilem"

Nie wciskaj mi słów,ktorych nie wypowiedziałem.

@minio7 napisał: "Bo jeżeli Raya to każdy inny podstawowy bramkarz w tej lidze w zasadzie też."

Wllczając topkę,to Raya,popełnia ich znacząco najwięcej z moich obserwacji.

@minio7 napisał: "Ramsdale dostał swoją szansę w meczu z Brentfordem, chyba już z Elastycznym kolegą zapomniałeś co wtedy miało miejsce"

A czy przypadkiem nie napisałem że Ramsdale,to też nie jest bramkarzem na poziom jaki obecnie prezenuje Arsenal.

Tu potrzebny jest bramkarz,który jest mocnym punktem,jeżeli chodzi o umiejętności czysto bramkarskie,jak i charyzmę.
Ktoś taki jak np.ter Stegen,Neuer,Courtous.

Na średniaka w obecnej sytuacji,nie ma sensu inwestować.

minio7 komentarzy: 300728.04.2024, 16:53

Ale tu się wykolejeńców dzisiaj zleciało, jeden życzy tottkom trzeciej bramki, kilku wini Rayę za faul Rice’a i linczuje za jedną pomyłkę. Nie wierzę w to co dziś moje strudzone życiem oczy tu wyczytują

Że my zawsze jesteśmy gotowi zrobić wylew mózgu

Beka, że wszyscy teraz piszą o Rayi jakby te 72% posiadania w pierwszej połowie to wzięło się z nieba. Gra nie powala i w tym meczu mamy dużo szczęścia.

zonadlapersiego komentarzy: 49128.04.2024, 16:51

Raya żalosny jak zawsze, Rice'a karny to jednak ujoza systemu. Takich karnych jest po kilka w meczu, a tylko niektóre gwiżdżą.

Zabanowany komentarzy: 2728.04.2024, 16:51

Zaraz będzie 3:3 i do widzenia

tomaszszef komentarzy: 162328.04.2024, 16:51