Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley

Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley 30.01.2016, 16:57, Łukasz Wandzel 1742 komentarzy

Piłkarze z Londynu nie zawiedli oczekiwań kibiców i spodziewanie pokonali na własnym stadionie zespół Burnley. Kanonierzy udowodnili, że potrafią być kreatywni i pewni swoich możliwości dość szybko obejmując prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu. Z drugiej strony pokazali, że łatwo można im tę przewagę odebrać pozwalając swoim rywalom strzelić bramkę wyrównującą. W efekcie próba Arsenalu polegająca na przejściu spacerkiem przez to spotkanie zakończyła się niepowodzeniem. Podopieczni Arsene'a Wengera musieli się jeszcze trochę wysilić i spróbować jeszcze raz pokonać Toma Heatona, aby awansować do kolejnej rundy.

I tyle wystarczyło, ponieważ w drugiej połowie gospodarze błyskawicznie po raz kolejny zdobyli przewagę, po czym dowieźli ją do końca zbytnio się nie przepracowując. I choć w pierwszej części spotkania, po własnych błędach w obronie, piłkarze Arsenalu skomplikowali sobie drogę do awansu, to w drugiej szybko zgasili zapał przeciwników, którzy do ostatniego gwizdka praktycznie nie istnieli w ofensywie.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Elneny, Coquelin (71' Arteta) - Iwobi (71' Rosicky), Chamberlain, Alexis (78' Walcott) - Giroud.

Burnley: Heaton - Darikwa, Keane, Mee, Ward - Boyd (80' Kightly), Jones (67' Barton), Ulvestad, Arfield - Vokes (75' Hennings), Gray.

4. runda FA Cup rozpoczęła się z spokojnie. Swoją obecność faulem, w 2. minucie, zaznaczył debiutujący Elneny. Jednak pierwszy strzał należał do drużyny Burnley. Gray zdołał uderzyć w polu karnym, ale nie był w stanie skierować futbolówki do bramki.

W 7. minucie bliski zdobycia gola był Alexis, lecz nie trafił w światło bramki. Chilijczyk wypracował sobie okazję do strzału w polu karnym, a przeciwnicy zostawili mu wystarczająco dużo miejsca.

Po chwili to Elneny udowodnił, że nie boi się dotykać piłki. Zawodnik z Egiptu zdecydował się oddać strzał z dystansu, jednak Heaton nie miał problemów z jego wyłapaniem.

Parę minut później Koscielny popełnił koszmarny błąd tracąc piłkę na swojej połowie. Przejął ją Gray, który popędził prosto na bramkę Ospiny, lecz nie zdołał wykorzystać tego prezentu.

Prowadzenie dał Arsenalowi...Calum Chambers! W 19. minucie zawodnicy The Gunners sprawnie wymieniali podania przed szesnastką rywala. W końcu otoczony przez obrońców Alexis świetnie wypatrzył Chambersa, który bez kompleksów umieścił piłkę w siatce, 1-0!

Wystarczyło nieco ponad 10 minut, aby zaburzyć przewagę Arsenalu. Gracze Burnley pokazali pazur doprowadzając do remisu. Vokes świetnie uderzył głową piłkę zagraną z dośrodkowania, do którego doszło po błędach obrońców gospodarzy, 1-1!

Po wyrównującej bramce gra znacznie się uspokoiła, lecz w 38. minucie szansę na gola miał Gray. Nie zdobył bramki, dodatkowo był na spalonym. Ale piłkarz gości znowu zadziornie wykorzystał nieporadność obrońców Arsenalu, którzy nie po raz pierwszy zaspali na boisku.

W 43. minucie z dystansu uderzył Chamberlain. Jednak jego strzałowi wyraźnie brakowało mocy, ponieważ Heaton zdołał pewnie złapać futbolówkę.

W końcówce tej części spotkania The Gunners zaczęli oblegać bramkę przeciwników. Świadczy o tym choćby liczba rzutów rożnych na przestrzeni paru minut. Niestety nie zdołali zamienić zapału na gola.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się bez pośpiechu ze strony gospodarzy.

Ale już w 53. minucie ponownie objęli prowadzenie! Podania piłkarzy Arsenalu biegnących w stronę bramki Heatona całkowicie zwiodły przeciwników. Następnie Chamberlain celnie dograł w pole karne, a tam przyjemnym dla oka uderzeniem popisał się Alexis, 2-1!

W 58. minucie Olivier Giroud znalazł się z piłką w polu karnym. Oblężony przez obrońców postanowił sprytnie zagrać piętką do któregoś z partnerów. Zagranie zostawiało mnóstwo miejsca na strzał, lecz było zbyt lekkie, aby Iwobi był w stanie dopaść do futbolówki przed rywalem.

Kilka minut później Arsenal miał okazję z rzutu rożnego. Wybitą przed szesnastkę piłkę uderzył Coquelin, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Poprawił je swoją próbą...Elneny. Egipcjanin kolejny raz trafił w światło bramki, lecz nie zaskoczył Heatona.

The Gunners po zdobyciu gola stanowczo uspokoili grę. Jednocześnie ciągle ją kontrolowali, ale widać było, że chcą zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił.

W 72. minucie świetnym strzałem z rzutu wolnego odznaczył się Alexis, jednakże jeszcze lepiej zachował się Tom Heaton, który poprawnie sparował piłkę.

Zespół Burnley nie istniał dotychczas w ofensywie, co pozwalało Arsenalowi prowadzić grę i kontynuować wolne tempo, które przybliżało go do awansu. Piłkarze nie chcieli się przemęczać, ale wcale nie musieli, ponieważ drużyna gości nie naciskała na gospodarzy.

W samej końcówce ponownie, ale nieudanie, z dystansu spróbował się Elneny. Egipcjanin widocznie bardzo chciał strzelić bramkę w debiucie.

W 95. minucie Theo Walcott miał szansę pokonać Heatona i zdobyć trzeciego gola dla Arsenalu w tym meczu. Jednak bramkarz Burnley zachował się wzorowo rzucając się mu pod nogi.

Sędzia zakończył mecz.

BurnleyFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.01.2016, 20:45

Andrzej... piszesz sam do siebie? W dodatku robisz to tak niestylistycznie, że głowa boli.

TerrorMachine komentarzy: 126231.01.2016, 20:42

Ronaldo 2;0 z karnego

andrew1707 komentarzy: 207231.01.2016, 20:40

Pokazywali wydatki transferowe do DD

Wiecie że w tym roku wydano najwięcej do DD?

w 2015 roku do DD wydano 85 mln funtów.

W DD najwięcej wydano 5 lat temu 150 mln funtów poszło w sam DD.

Rekord wynosi 220 mln funtów.

Wyliczyli całe DD i wyszło że średnio w ciągu 5 lat wydano średnio 80 mln funtów.

Więc możemy się spodziewać że rekord 220 mln funtów w zime padnie!

Do tej pory wydano 135 mln funtów.

TerrorMachine komentarzy: 126231.01.2016, 20:40

Benzema zaczął strzelanie na SB.

altraz komentarzy: 282 newsów: 9931.01.2016, 20:36

twitter.com/ArsenalEdits/status/693786340417236992/photo/1

aguero10 komentarzy: 860431.01.2016, 20:33

Czyli Stones w CFC od przyszłego sezonu.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 131.01.2016, 20:30

Berahino w zeszłym sezonie strzelił 20 bramek, w tym mu nie po drodze z trenerem. Newcastle potrzebuje napastnika, WBA wie o tym i stara się wyciągnąć jeszcze więcej.

andrew1707 komentarzy: 207231.01.2016, 20:27

SoKoLAFC
Jak możesz oglądać jak ten mecz się jeszcze nie zaczął... zaczyna się za 18 minut
A Składy są i Guarina nie ma co ty patrzysz?

michalm1 komentarzy: 702031.01.2016, 20:26

Guarin w Chinach nie śpij

andrew1707 komentarzy: 207231.01.2016, 20:26

Kaidus
To jeszcze nic Saido Barehino jest całkiem niezły w tamtym sezonie sporo strzelał ciągle jest młody i rozwojowy.
Co powiesz na to że Newcastle kupiło zawodnika który w tym sezonie zagrał 2 mecze z ławki Andros Townsend i odszedł za 12,5 mln funtów..... To jest chore rezerwowy Tottenhamu który nie mieści się nawet na ławce odchodzi za takie pieniądze.
To taki Theo spokojnie był by do sprzedania za 3 razy więcej jakieś 38 mln funtów na luzaku byś my za niego dostali i to od takiego City które desperacko szuka HG.

SoKoLAFC komentarzy: 26631.01.2016, 20:26

Sry chlopaki.... to powtorka pierwszego meczu z tego sezonu :)

SoKoLAFC komentarzy: 26631.01.2016, 20:24

Z innej beczki.. ogladam mecz interu z milanem... i gra guarin? Co jest???

Simao12 komentarzy: 775231.01.2016, 20:23

Novazzy

TOR?

songoku95 komentarzy: 2348631.01.2016, 20:21

Domyślam się ze Akpom o Hayden nie bedą mogli przeciwko Nam zagrać, nie?

Novazzy komentarzy: 351031.01.2016, 20:12

Kupowaliście coś kiedyś na Deep Webie (/Necie) ?

Fanatic komentarzy: 599131.01.2016, 20:11

Może i kariera theo w AFC sie skonczy jak sie blaznimy i nie wygramy tytulu, Wenger widzi w nim jakąś jakość...

Doktor komentarzy: 770631.01.2016, 20:11

A dobra, tłumaczenie dupowate na Polski, zwracam honor.

Kaidus komentarzy: 62631.01.2016, 20:10

Oferta Newcastle opiewająca na 21 milionów funtów za REZERWOWEGO napastnika West Bromu (najgorszej ofensywy ligi po Aston Villi) została odrzucona. Włodarze Srok są debilami do kwadratu, za to na włodarzy Kłusaków nie ma nawet określenia.
Oprócz tego Swansea oferuje 7.5 miliona funtów za Dwighta Gayle'a, który zazwyczaj nie łapie się nawet na ławkę w Crystal Palace, pomimo iż mają tam ogromny deficyt napastników. Aa, no i w tym sezonie zdobył okrągłe 0 bramek w Premier League.
Nie wiem, co się odpier*ala z tymi cenami za angielskich napastników, ale to już wymknęło się spod kontroli. Za samo przedstawianie takich ofert jak Newcastle za Berahino, czy też Swansea za Gayle'a powinno się karać degradacją prosto do League 2 :D

Doktor komentarzy: 770631.01.2016, 20:10

Fellaini: Martial musi poprawić swoją grę

Kuźde, serio? Powiedział jeden z najgorszych grajków United ostatnich miesięcy do tego najlepszego. Beka.

karmel567 komentarzy: 346631.01.2016, 20:08

Zieliński! To będzie jego Euro. Wyrósł na idealnego partnera dla Krychowiaka w drugiej linii. Piszczek odzyskał miejsce w podstawie BVB, Grosicki strzela, Glik, Krycha, Milik, Wojtek i Fabian trzymają formę. Kuba w reprezentacji zawsze daje z siebie wszystko. Pytanie czy Pazdan będzie godnym partnerem Glika, chociaż z chęcią zobaczył bym Wasyla. No i kto zagra na lewej obronie? Rybus, to chyba najlepsza opcja.

Lewy to najlepszy europejski piłkarz w tej chwili, i jeśli będzie w wielkiej formie to kto wie gdzie nas doprowadzi.

Jedno jest pewne na euro możemy czekać z optymizmem. :)

Doktor komentarzy: 770631.01.2016, 20:08

West Brom have rejected Newcastle's £21m cash bid for Saido Berahino.

Serio? Za gościa, który w sumie nic ciekawego jeszcze nie pokazał? Może Newcastle da w takim razie 30 w funtach z Theo? Ja bym nawet za te 21 oddał.

michalm1 komentarzy: 702031.01.2016, 20:07

K204

United kiedyś złożyło około 34 mln za Sancheza jak grał w Udinese. Całe szczęście że wybrał Barce.

afc4life komentarzy: 478331.01.2016, 20:06

Renato Sanches kocur. Jesli to prawda to United sie niezle zbroja na przyszlosc.

andrew1707 komentarzy: 207231.01.2016, 20:05

18:46

NEWCASTLE REJECT BERAHINO BID

Sky sources: West Brom have rejected Newcastle's £21m cash bid for Saido Berahino.

Our sources also indicate Stoke have held advanced talks with West Brom over a potential transfer for Berahino, but they don't think they will succeed in their efforts to sign him.

Sky Sources are telling us this evening that Newcastle United are STILL favourites to sign Berahino.

With Tottenham also thought to be interested, this one could run until the 11pm deadline tomorrow evening...

Ale wojna o tego Saido on taki dobry jest? odrzucili ofertę Newcastle teraz blisko jest Stoke jego pozyskania. Ciekawe czy Tottki się włączą jutro do walki o niego.

lays komentarzy: 3987131.01.2016, 20:03

Co do losowania to moim zdaniem lepszego byc nie moglo.

Szczerze to mam żal troche o to, że City gra z Chelsea, bo teraz po raz trzeci jak mamy wygrac fa cup to licze na mocnych rywali pozniej.

Chcialem i Chelsea i City pyknac ;D

lays komentarzy: 3987131.01.2016, 20:02

BREAKING: John Terry will leave Chelsea Football Club at the end of the season.

Konczy sie kolejna era :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.01.2016, 20:02

andrew
Sanches to wiesz. Samo nazwisko mowi wszystko.

TerrorMachine komentarzy: 126231.01.2016, 20:00

Ajax słabiutko ostatnio, Arek piłek nie dostaje i kiepsko z bramkami.

andrew1707 komentarzy: 207231.01.2016, 20:00

17.32 GMT: Manchester United are in "advanced talks" with Portugal based side Benfica over the signing of midfielder Renato Sanches, according to The Independent.

Cena za młokosa 22 mln funtów.

andrew1707 komentarzy: 207231.01.2016, 19:57

John Terry odchodzi po sezonie z Anglii kolejny wielki obrońca kończy przygodę z Angielską piłką.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.01.2016, 19:56

Pijany Andrzej :P Ty uważaj bo jeszcze ostrzeżenie dostaniesz.

Mihex komentarzy: 2360431.01.2016, 19:55

W Ajaxie jest ten problem, że oni w sumie nie szukają kogoś takiego jak Milik, oni ciągle szukają drugiego Messiego. Stąd gracze jak Eriksen na napastniku. Typowa 9 jak Milik ma małe szanse się tam wybić. Tym bardziej, że linia pomocy Ajaxu jest tragiczna. Oglądałem kilka ich meczów i nic tam nie grali, zupełnie nic. Chyba nawet Piast Gliwice by im walec zrobił.

andrew1707 komentarzy: 207231.01.2016, 19:55

Tak żeby nikt więcej się już nie pytał

Każde okienko transferwe kończy się ostatniego dnia sierpnia i ostatniego dnia stycznia ale z jedną różnicą jaką mamy akurat teraz.
Jeśli 31 sierpień lub 31 styczeń wypadają na Weekend to okienko kończy się w 1 dzień pracujący czyli w Poniedziałek. Ponieważ nie pracują banki i instytucje finansowe więc był by problem z przelewami i tak dalej.
Jeśli np 31 sierpień czy 31 styczeń wypadał by w piątek albo każdy inny dzień tygodnia oprócz Weekendu w tedy okienko transferowe kończy się tego samego dnia.
I jak ktoś dalej nie wie to okienko transferowe We Włoszech, Francji,Anglii,Hiszpanii, Portugalii kończy się 1 lutego z tym że we Włoszech kończy się o godzine 23:00 a we Francji, Anglii,Hiszpanii,Portugalii o 23:59
Okienko w Niemczech kończy się o 18:00 2 Lutego.
Okienko letnie w tym roku wypada w środę więc kończy się 31 sierpnia o 23:59
W Niemczech,Francji,Włoszech, Hiszpanii i Anglii,Portugali,Turcji,Rosji,Polsce i tak dalej we wszystkich krajach europejskich letnie kończy się tak samo inaczej jest trochę z zimowym.

Ciekawostka okienko w Turcji jest otwarte do 04.02.2016
A w Rosji i w Polsce do 18.02.2016

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.01.2016, 19:54

Andrzej
Spoko. Z Barcelona przeciez gramy ligowy :D

andrew1707 komentarzy: 207231.01.2016, 19:53

Przepraszam was popiłem trochę i mi sie pierniczy chodziło o Holenderską.

Mihex komentarzy: 2360431.01.2016, 19:52

Ludzie w senacie nie mają o czym dyskutować jak to czy należy oddawać hołd czy cześć Mieszko Pierwszemu? I tego jakim był katolikiem?

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370031.01.2016, 19:51

To fakt Milik potrzebuje silniejszej ligi ale w niej odpowiedniego człowieka, trenera który będzie na niego stawiać w trudnych chwilach. Kogoś jak Klopp dla Lewandowskiego. Kto wie czy Lewy byłby teraz w TOP3 najlepszych napastników świata gdyby nie Jurgen.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.01.2016, 19:50

Jakby trafil do BvB byloby super.

michalm1 komentarzy: 702031.01.2016, 19:47

Arek musi zmienić drużynę jeśli chce się rozwijać. Moim zdaniem liga niemiecka to jest jego liga.

arsenallord komentarzy: 29754 newsów: 11731.01.2016, 19:44

Jeżeli Milik zagra dobre Euro to może będzie transfer. Widziałbym go w Premier League.

Doktor komentarzy: 770631.01.2016, 19:43

Milik za niedługo będzie miał 22 lata, to już nie jest taki młodzieniaszek, musi już powoli wkraczać na ten najwyższy poziom.

gothegunners1886 komentarzy: 309831.01.2016, 19:42

Kanonier

Nic nie wiadomo:)

TerrorMachine komentarzy: 126231.01.2016, 19:41

Ajax we Francuskiej ciekawe

ja8pl komentarzy: 296631.01.2016, 19:40

andrzej idz sie przespac bo tu juz ajax do ligi francuskiej przerzucasz hahahaha

michalm1 komentarzy: 702031.01.2016, 19:40

andrew1707

Fabiański jeden z lepszych bramkarzy w Anglii.
Grosicki najlepszy rezerwowy w lidze francuskiej.

andrew1707

Morał? Polska bedzie mistrzem europy we Francji.

gothegunners1886 komentarzy: 309831.01.2016, 19:39

Kanonier

Jak zagra dobry mecz z nami to wróci:))

andrew1707 komentarzy: 207231.01.2016, 19:38

Swoją drogą zobaczacie Glik uważany za jednego z najlepszych obrońców w Serie A
Krychowiak najlepszy DP w Lidze Hiszpańskiej
Lewy najlepszy napastnik w Lidze Niemieckiej i 4 miejsce w plebiscycie złotej Piłki
Milik wyrasta na gwiazdę Ajaxu i Ligi Francuskiej w pierwszej 3 najbardziej utalentowanych piłkarzy świata obecnie.

Jak to pięknie wygląda.... Dawno nie mieliśmy tak chwalonych zawodników.