Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley

Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley 30.01.2016, 16:57, Łukasz Wandzel 1742 komentarzy

Piłkarze z Londynu nie zawiedli oczekiwań kibiców i spodziewanie pokonali na własnym stadionie zespół Burnley. Kanonierzy udowodnili, że potrafią być kreatywni i pewni swoich możliwości dość szybko obejmując prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu. Z drugiej strony pokazali, że łatwo można im tę przewagę odebrać pozwalając swoim rywalom strzelić bramkę wyrównującą. W efekcie próba Arsenalu polegająca na przejściu spacerkiem przez to spotkanie zakończyła się niepowodzeniem. Podopieczni Arsene'a Wengera musieli się jeszcze trochę wysilić i spróbować jeszcze raz pokonać Toma Heatona, aby awansować do kolejnej rundy.

I tyle wystarczyło, ponieważ w drugiej połowie gospodarze błyskawicznie po raz kolejny zdobyli przewagę, po czym dowieźli ją do końca zbytnio się nie przepracowując. I choć w pierwszej części spotkania, po własnych błędach w obronie, piłkarze Arsenalu skomplikowali sobie drogę do awansu, to w drugiej szybko zgasili zapał przeciwników, którzy do ostatniego gwizdka praktycznie nie istnieli w ofensywie.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Elneny, Coquelin (71' Arteta) - Iwobi (71' Rosicky), Chamberlain, Alexis (78' Walcott) - Giroud.

Burnley: Heaton - Darikwa, Keane, Mee, Ward - Boyd (80' Kightly), Jones (67' Barton), Ulvestad, Arfield - Vokes (75' Hennings), Gray.

4. runda FA Cup rozpoczęła się z spokojnie. Swoją obecność faulem, w 2. minucie, zaznaczył debiutujący Elneny. Jednak pierwszy strzał należał do drużyny Burnley. Gray zdołał uderzyć w polu karnym, ale nie był w stanie skierować futbolówki do bramki.

W 7. minucie bliski zdobycia gola był Alexis, lecz nie trafił w światło bramki. Chilijczyk wypracował sobie okazję do strzału w polu karnym, a przeciwnicy zostawili mu wystarczająco dużo miejsca.

Po chwili to Elneny udowodnił, że nie boi się dotykać piłki. Zawodnik z Egiptu zdecydował się oddać strzał z dystansu, jednak Heaton nie miał problemów z jego wyłapaniem.

Parę minut później Koscielny popełnił koszmarny błąd tracąc piłkę na swojej połowie. Przejął ją Gray, który popędził prosto na bramkę Ospiny, lecz nie zdołał wykorzystać tego prezentu.

Prowadzenie dał Arsenalowi...Calum Chambers! W 19. minucie zawodnicy The Gunners sprawnie wymieniali podania przed szesnastką rywala. W końcu otoczony przez obrońców Alexis świetnie wypatrzył Chambersa, który bez kompleksów umieścił piłkę w siatce, 1-0!

Wystarczyło nieco ponad 10 minut, aby zaburzyć przewagę Arsenalu. Gracze Burnley pokazali pazur doprowadzając do remisu. Vokes świetnie uderzył głową piłkę zagraną z dośrodkowania, do którego doszło po błędach obrońców gospodarzy, 1-1!

Po wyrównującej bramce gra znacznie się uspokoiła, lecz w 38. minucie szansę na gola miał Gray. Nie zdobył bramki, dodatkowo był na spalonym. Ale piłkarz gości znowu zadziornie wykorzystał nieporadność obrońców Arsenalu, którzy nie po raz pierwszy zaspali na boisku.

W 43. minucie z dystansu uderzył Chamberlain. Jednak jego strzałowi wyraźnie brakowało mocy, ponieważ Heaton zdołał pewnie złapać futbolówkę.

W końcówce tej części spotkania The Gunners zaczęli oblegać bramkę przeciwników. Świadczy o tym choćby liczba rzutów rożnych na przestrzeni paru minut. Niestety nie zdołali zamienić zapału na gola.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się bez pośpiechu ze strony gospodarzy.

Ale już w 53. minucie ponownie objęli prowadzenie! Podania piłkarzy Arsenalu biegnących w stronę bramki Heatona całkowicie zwiodły przeciwników. Następnie Chamberlain celnie dograł w pole karne, a tam przyjemnym dla oka uderzeniem popisał się Alexis, 2-1!

W 58. minucie Olivier Giroud znalazł się z piłką w polu karnym. Oblężony przez obrońców postanowił sprytnie zagrać piętką do któregoś z partnerów. Zagranie zostawiało mnóstwo miejsca na strzał, lecz było zbyt lekkie, aby Iwobi był w stanie dopaść do futbolówki przed rywalem.

Kilka minut później Arsenal miał okazję z rzutu rożnego. Wybitą przed szesnastkę piłkę uderzył Coquelin, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Poprawił je swoją próbą...Elneny. Egipcjanin kolejny raz trafił w światło bramki, lecz nie zaskoczył Heatona.

The Gunners po zdobyciu gola stanowczo uspokoili grę. Jednocześnie ciągle ją kontrolowali, ale widać było, że chcą zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił.

W 72. minucie świetnym strzałem z rzutu wolnego odznaczył się Alexis, jednakże jeszcze lepiej zachował się Tom Heaton, który poprawnie sparował piłkę.

Zespół Burnley nie istniał dotychczas w ofensywie, co pozwalało Arsenalowi prowadzić grę i kontynuować wolne tempo, które przybliżało go do awansu. Piłkarze nie chcieli się przemęczać, ale wcale nie musieli, ponieważ drużyna gości nie naciskała na gospodarzy.

W samej końcówce ponownie, ale nieudanie, z dystansu spróbował się Elneny. Egipcjanin widocznie bardzo chciał strzelić bramkę w debiucie.

W 95. minucie Theo Walcott miał szansę pokonać Heatona i zdobyć trzeciego gola dla Arsenalu w tym meczu. Jednak bramkarz Burnley zachował się wzorowo rzucając się mu pod nogi.

Sędzia zakończył mecz.

BurnleyFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.02.2016, 08:29

Ja się cieszę, że już koniec okna transferowego. Przynajmniej na jakiś czas choć trochę ucichną te wszystkie plotki.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041301.02.2016, 08:26

Dzień dobry,
Jak dla mnie to Wenger organizuje konferencję by oszczędzić wszystkim kibicom Arsenalu dnia spędzonego na przesiadywaniu przed TV, komputerem itp. I wykluczy jakkolwiek transfer :)

gunners007 komentarzy: 954301.02.2016, 08:25

Deadline Day wyjątkowo nie dla nas więc nie ma się czym przejmować. Nawet ulamka tej ekscytacji nie ma co w ubiegłych latach, nie będę spoglądał nawet na twittera ani na DD na skysports bo nic się już wartego uwagi nie wydarzy. Żadnego głośnego transferu w żadnej lidze nie będzie, z czołowych klubow chyba jedynie LFC będzie próbować coś zrobić, a tak to już każdy kogo miał ściągnąć to ściągnął. Nudy do północy no chyba że ktoś się będzie jarał podbijaniem ceny za Barahino do granic absurdu.. bo to dol tabeli BPL będzie najbardziej szastal kasą czyli ładował w błoto dziesiątkami milionów. No jeszcze zapomniałem że Debuchy odejdzie na wypo do AV, ale on i tak jest już u nas tylko w teori.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.02.2016, 08:21

Nie spodziewałem się, że mój komentarz numer 30 000 wywoła takie poruszenie wśród tutejszej społeczności.

mitmichael komentarzy: 4924301.02.2016, 08:20

Zadnych transferow juz nie bedzie, przeciez Wenger mowił wiec szkoda waszego czasu na sledzenie Deadline Day no chyba, ze interesuja was transfery rywali.

shark31 komentarzy: 601301.02.2016, 08:08

Przecież zawsze jest konferencja 1 dzień przed meczem...

ostriket komentarzy: 662801.02.2016, 07:03

Ciekawe czy Sky wystawi tradycyjnie pod Colney swojego reportera żeby marzł i czekał na cokolwiek czy oleją bo wiedzą jaki jest Wenga :D

bolomaster28 komentarzy: 118001.02.2016, 06:56

Myslicie ze dzis bedzie sie cos dzialo bo ja sadze ze u nas nic.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 06:50

DEADLINE DAY!!

Dzień dobry!!

gunner1704 komentarzy: 131901.02.2016, 02:56

Widze, że niektorzy to siedzą w głowach piłkarzy i Wengera. Ta cała krytyka, czasami jest żenująca.

Fanatic komentarzy: 599101.02.2016, 01:31

Wiem tyle ile zdołam dostrzec a to wlasnie dostrzegam w występach i zachowaniu pera, moze się myle, może bardzo pragnie on tych zwycięstw, ale efekty są rozczarowujące.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 801.02.2016, 01:27

Tylko co Ty możesz o tym wiedzieć.

Fanatic komentarzy: 599101.02.2016, 01:23

wilshare

mentalność porazki zalezy od tego jakie cele sobe złozymy i czy osiągniemy sukces. Jezeli per czuje sie na tyle spełniony, ze dla niego wystarczy FA Cup i pewna posada w pierwszym składzie oraz stały przypływ pieniędzy co tydzien to wtedy nie ma mowy o mentalnoąści porazki ale niemal wszyscy kibice chca mistrzostwa(no może prócz andrew) i jezeli juz per czuje się spelniony to z takimi graczami nic konkretnego nie osiągniemy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 801.02.2016, 01:16

Facet, który osiągnął niebotyczny sukces w życiu ma "mentalność porażki" XD

ronix11 komentarzy: 73001.02.2016, 01:16

ja za Pera bym widział Howedesa. Hummelsa. Laporte Stonesa lub Marquinhos

Fanatic komentarzy: 599101.02.2016, 01:11

"jak by miał szybkość to był by dobrym zawodnikiem ale przy jego wzroście to jest nie mozliwe"

Nie dość, że jest wolny to jeszcze słabo gra głową... braki szybkościowe nadrabia tym Giroud ale per już nie.

Fanatic komentarzy: 599101.02.2016, 01:09

per ma mentalność porażki, nie widze w nim determinacji a jest przecież kapitanem... ma charakter kameleona, wyjdzie przed szereg tylko jak wygyrwamy a jak przegrywamy to się chowa i udaje, że nic się nie stalo, jakoś to bedzie. Nie czepiałbym się o to ale jest kapitanem.... vicekapitanem. nasz główny kapitan jest tak slaby, że nawet o lawke powinien mocno drżeć.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 801.02.2016, 01:04

LvG nie wyrzucą, sam odejdzie. Powie, że to zgodne z planem i zostawia gotowca następcy.

ronix11 komentarzy: 73001.02.2016, 01:03

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2401.02.2016, 01:00

Per bez charakteru? dobre

Fanatic komentarzy: 599101.02.2016, 00:59

Flamini Arteta Ox Walcott Per

poza flaminim ci gracze są bez charakteru, determinacji a z takimi lester nie byliby tak wysoko w tabeli.

w Lester czekala by na nich lawa, a jak byloby inaczej to by Lester walczyli o utrzymanie hehe

ronix11 komentarzy: 73001.02.2016, 00:58

potrzeba nam solidnego Srodkowego obronce skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia i Napastnika klasy Swiatowej

ronix11 komentarzy: 73001.02.2016, 00:57

Rafson95

ale i tak oni zakoncza na 3 lub 4 miejscu

Rafson95 komentarzy: 1054801.02.2016, 00:52

"Flamini Arteta Ox Walcott Per. w innych topowych klubach nie było by takiego szrotu którzy walcza o mistrza "

TO se zobacz na kadre Leicester i ich miejsce w tabeli

Fanatic komentarzy: 599101.02.2016, 00:52

Dobrze, ze nie ma na razie drużyny w BPL z mega wysoką formą mającą już na ten moment ponad 50 pkt bo już chyba szanse na mistrzostwo by umarły... Wenger pokazałby niezłego fakera wszystkim wengeroutom wygrywając mistrzostwo takimi drewnami jakimi ty wymieniles.

ronix11 komentarzy: 73001.02.2016, 00:48

Fanatic

sam widzisz jakimi my musimy z zawodnikami walczyc. Flamini Arteta Ox Walcott Per. w innych topowych klubach nie było by takiego szrotu którzy walcza o mistrza

Fanatic

Fanatic komentarzy: 599101.02.2016, 00:46

ronix

Dla nas terminarz optymistycznie nie wygląda, porazka z czelsi żenująca ale szanse na mistrzostwo wciąż są zobaczymy kto bedzie mistrzem i czy aby na pewno Wenger nie wykorzystał szansy...

ronix11 komentarzy: 73001.02.2016, 00:43

Fanatic

a dlaczego On nie chce wykorystac szansy i zdobyc Majstra?

ronix11 komentarzy: 73001.02.2016, 00:42

kamilo_oo

hahah pewnie caly dzień będzie na k.com

Fanatic komentarzy: 599101.02.2016, 00:40

ronix

Ten sezon jest chyba najlepszą okazją od lat na to aby zgarnąc mistrzostwo, a Wenger ma kontrakt do 2017 i sie zobowiązał do końca kontraktu do tego, że zdobędziemy do tego czasu mistrzostwo. wenger to legenda, zwolnienie go po tym sezonie byłoby okazem braku szacunku, także jezeli do 2017 nie będzie mistrzostwa, to niestety powinien odejść, nie dostając już kontraktu na menedżera i nastepnie zacząć budowac drużyne niemal od nowa.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.02.2016, 00:39

Andrzeja to dopiero czeka dzisiaj pracowity dzień

Rafson95 komentarzy: 1054801.02.2016, 00:37

Jeszcze niedawno Theo był zawodnikiem miesiąca w AFC a teraz powinien odejść z klubu. Przewrotny los

ronix11 komentarzy: 73001.02.2016, 00:35

Kalou to my chyba interesujemy się od jego narodzin

Fanatic komentarzy: 599101.02.2016, 00:34

Jeff szansy nie dostał wieć nie wiadomo czy jest lepszy od Iwobiego ale Alex Iwobi może byc bardziej użyteczny niż ox tylko niech Wenger tego nie spartoli stawiając na theo czy oxlejda. ox na wypożyczenie albo sprzedaż, theo kiedyś był lepszy ale jest już słaby więc powinien odejść

ronix11 komentarzy: 73001.02.2016, 00:33

i powiedzcie mi Szczerze czy my jesteśmy w stanie wygrac Lige w tym sezonie? wszyscy sa w kłopotach United Chelsea City. ale kurde sytuacja się nadfarze żeby w końcu zdobyc te pierwsze miejsce to Papcio tak na upartego tak jak by był przyzwyczajony to top4. jak nie zdobędziemy Majstra w tym sezonie to ja podpisuje się pod tym żeby już Wengera zwolnic. inny trener na miejscu Wengera by robil jakies transfery żeby wzmonic skład . widzi sam ze zawodnicy się kco chwile krusza. mam na myśli Rosicky Jack Danny. a on uparty i hooy . tak nie powinno być w takim klubie z taka historia.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 00:32

kamilo
Takze nas interesuja tylko gwiazdy. Warto dodac Giovinco.

Bez nich bedzie smutne DD.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.02.2016, 00:31

Kalou to teraz gwiazda Herthy

AlexVanPersie komentarzy: 806401.02.2016, 00:30

Theo i Welbeck nigdy nie wbiją na światowy poziom bo mają człapaki a nie nogi i prowadzenie piłki im kuleje.

Jeśli Gnabry dostanie jedną dzięsiatą minut co Ox to będzie nowym Robbenem. Ale nie dostanie.

Iwobi?
Juz trochę po nim jechałem, ale coś tam pokazuje. Widzi, prowadzi piłkę, dobrze podaje. Kiwa chaotycznie i chyba nie ma szczału.

Te dwie ostatnie rzeczy mogą go wyrzucic ze składu Arsenalu. Zobaczymy, z nie takich Ramsejów Papcio robił światowe gwiazdy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 00:27

Nawet Kokorin ztobil nam psikusa i media nie beda o nim pisac..

No moze Kalou.

ronix11 komentarzy: 73001.02.2016, 00:25

Kanonier204

ale smieszne będzie za kogo nibyPapcio sklada oferty

maciekbe komentarzy: 1245801.02.2016, 00:25

@ronix nie powinno być takiego newsa, bo to chyba pierwsze okienko kiedy wszyscy jesteśmy zgodni, że nikt więcej do nas nie dołączy. Media chyba też i nie wydaje mi się, żeby było dużo plotek na nasz temat.

Rafson95 komentarzy: 1054801.02.2016, 00:24

Doktor
A czy jest jakiś logiczny argument przemawiający za tym, że Jeff > Iwobi?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 00:24

Juz DD to nie to samo co wczesniej. Nie ma tego klimatu bo z gory wiadomo ze dolaczy Nobodyinho.

ronix11 komentarzy: 73001.02.2016, 00:23

Marcinafc93

to dzisiaj (poniedziałek) zamyka się okienko?

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 101.02.2016, 00:21

ronix11

nie wiem czy nawet jutro tu będzie news ostatni dzień okienka transferowego

ronix11 komentarzy: 73001.02.2016, 00:20

ciekawi mnie jacy zawodnicy będą w gronie zakontraktowania przez Arsenal w "ostatni dzień okienka transferowego na k.com "