Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley

Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley 30.01.2016, 16:57, Łukasz Wandzel 1742 komentarzy

Piłkarze z Londynu nie zawiedli oczekiwań kibiców i spodziewanie pokonali na własnym stadionie zespół Burnley. Kanonierzy udowodnili, że potrafią być kreatywni i pewni swoich możliwości dość szybko obejmując prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu. Z drugiej strony pokazali, że łatwo można im tę przewagę odebrać pozwalając swoim rywalom strzelić bramkę wyrównującą. W efekcie próba Arsenalu polegająca na przejściu spacerkiem przez to spotkanie zakończyła się niepowodzeniem. Podopieczni Arsene'a Wengera musieli się jeszcze trochę wysilić i spróbować jeszcze raz pokonać Toma Heatona, aby awansować do kolejnej rundy.

I tyle wystarczyło, ponieważ w drugiej połowie gospodarze błyskawicznie po raz kolejny zdobyli przewagę, po czym dowieźli ją do końca zbytnio się nie przepracowując. I choć w pierwszej części spotkania, po własnych błędach w obronie, piłkarze Arsenalu skomplikowali sobie drogę do awansu, to w drugiej szybko zgasili zapał przeciwników, którzy do ostatniego gwizdka praktycznie nie istnieli w ofensywie.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Elneny, Coquelin (71' Arteta) - Iwobi (71' Rosicky), Chamberlain, Alexis (78' Walcott) - Giroud.

Burnley: Heaton - Darikwa, Keane, Mee, Ward - Boyd (80' Kightly), Jones (67' Barton), Ulvestad, Arfield - Vokes (75' Hennings), Gray.

4. runda FA Cup rozpoczęła się z spokojnie. Swoją obecność faulem, w 2. minucie, zaznaczył debiutujący Elneny. Jednak pierwszy strzał należał do drużyny Burnley. Gray zdołał uderzyć w polu karnym, ale nie był w stanie skierować futbolówki do bramki.

W 7. minucie bliski zdobycia gola był Alexis, lecz nie trafił w światło bramki. Chilijczyk wypracował sobie okazję do strzału w polu karnym, a przeciwnicy zostawili mu wystarczająco dużo miejsca.

Po chwili to Elneny udowodnił, że nie boi się dotykać piłki. Zawodnik z Egiptu zdecydował się oddać strzał z dystansu, jednak Heaton nie miał problemów z jego wyłapaniem.

Parę minut później Koscielny popełnił koszmarny błąd tracąc piłkę na swojej połowie. Przejął ją Gray, który popędził prosto na bramkę Ospiny, lecz nie zdołał wykorzystać tego prezentu.

Prowadzenie dał Arsenalowi...Calum Chambers! W 19. minucie zawodnicy The Gunners sprawnie wymieniali podania przed szesnastką rywala. W końcu otoczony przez obrońców Alexis świetnie wypatrzył Chambersa, który bez kompleksów umieścił piłkę w siatce, 1-0!

Wystarczyło nieco ponad 10 minut, aby zaburzyć przewagę Arsenalu. Gracze Burnley pokazali pazur doprowadzając do remisu. Vokes świetnie uderzył głową piłkę zagraną z dośrodkowania, do którego doszło po błędach obrońców gospodarzy, 1-1!

Po wyrównującej bramce gra znacznie się uspokoiła, lecz w 38. minucie szansę na gola miał Gray. Nie zdobył bramki, dodatkowo był na spalonym. Ale piłkarz gości znowu zadziornie wykorzystał nieporadność obrońców Arsenalu, którzy nie po raz pierwszy zaspali na boisku.

W 43. minucie z dystansu uderzył Chamberlain. Jednak jego strzałowi wyraźnie brakowało mocy, ponieważ Heaton zdołał pewnie złapać futbolówkę.

W końcówce tej części spotkania The Gunners zaczęli oblegać bramkę przeciwników. Świadczy o tym choćby liczba rzutów rożnych na przestrzeni paru minut. Niestety nie zdołali zamienić zapału na gola.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się bez pośpiechu ze strony gospodarzy.

Ale już w 53. minucie ponownie objęli prowadzenie! Podania piłkarzy Arsenalu biegnących w stronę bramki Heatona całkowicie zwiodły przeciwników. Następnie Chamberlain celnie dograł w pole karne, a tam przyjemnym dla oka uderzeniem popisał się Alexis, 2-1!

W 58. minucie Olivier Giroud znalazł się z piłką w polu karnym. Oblężony przez obrońców postanowił sprytnie zagrać piętką do któregoś z partnerów. Zagranie zostawiało mnóstwo miejsca na strzał, lecz było zbyt lekkie, aby Iwobi był w stanie dopaść do futbolówki przed rywalem.

Kilka minut później Arsenal miał okazję z rzutu rożnego. Wybitą przed szesnastkę piłkę uderzył Coquelin, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Poprawił je swoją próbą...Elneny. Egipcjanin kolejny raz trafił w światło bramki, lecz nie zaskoczył Heatona.

The Gunners po zdobyciu gola stanowczo uspokoili grę. Jednocześnie ciągle ją kontrolowali, ale widać było, że chcą zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił.

W 72. minucie świetnym strzałem z rzutu wolnego odznaczył się Alexis, jednakże jeszcze lepiej zachował się Tom Heaton, który poprawnie sparował piłkę.

Zespół Burnley nie istniał dotychczas w ofensywie, co pozwalało Arsenalowi prowadzić grę i kontynuować wolne tempo, które przybliżało go do awansu. Piłkarze nie chcieli się przemęczać, ale wcale nie musieli, ponieważ drużyna gości nie naciskała na gospodarzy.

W samej końcówce ponownie, ale nieudanie, z dystansu spróbował się Elneny. Egipcjanin widocznie bardzo chciał strzelić bramkę w debiucie.

W 95. minucie Theo Walcott miał szansę pokonać Heatona i zdobyć trzeciego gola dla Arsenalu w tym meczu. Jednak bramkarz Burnley zachował się wzorowo rzucając się mu pod nogi.

@kamilo__oo

Bild czyli plota, wątpię, by to się stało, tym bardziej, iż Barcelona szuka raczej rezerwowego napastnika.

maciekbe komentarzy: 1245831.01.2016, 22:07

beznadziejne sędziowanie na San Siro

Qarol komentarzy: 1450231.01.2016, 22:07

@arsenallord

Zapomniałem o Norwegach w tym wszystkim, ale to tylko pokazuje ogrom niespodzianek. Ten turniej na pewno był dziwny, ale dzięki temu piękny.

Niektórzy mówią, że najlepsi odpuścili ME w roku olimpijskim, ale to trochę naciągana teza. Na imprezie tej rangi zawsze chcesz wypaść jak najlepiej, bo nie wiesz co będzie za te pół roku.

kamilo_oo komentarzy: 2356731.01.2016, 22:04

Według informacji podawanych przez "Bild", zawodnik jest zdeterminowany, by po sezonie dołączyć do Barcelony. Podobno przyjęta została też już oferta katalońskiego klubu, na mocy której "Blaugrana" zapłaci za skrzydłowego 37 milionów euro.

Doktor komentarzy: 770631.01.2016, 22:02

@arsenal159

Nic nie zrobił. Z nagłówka newsa, który przeczytałem, wynika iż zganił Martiala. A wcale tego nie zrobił, powiedział zupełnie coś innego.

aguero10 komentarzy: 860431.01.2016, 22:02

kamilo

Podobno powiedział ze chce odejść w lato do Barcy.
Oficjalnej oferty nie bylo.

andrew1707 komentarzy: 207231.01.2016, 22:02

kamilo_oo

Jak to przecież nie mogli kupic Nolito bo mają dług za 18 mln i nagle oferują 2 razy więcej?

@simplle

Rozumiem. Dla mnie jednak jeśli widzę, iż zawodzę, to trudno jest odnosić się do poprawy gry innych. Nie wypada.

Inne sprawa, że Fellaini powiedział coś innego, więc nie ma tematu.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11731.01.2016, 21:53

Fellaini zachował się źle. Takie coś powinni załatwiać między sobą. To może zaszkodzić drużynie. Niezły burak z niego. Nie dość, że gra fatalnie to jeszcze narzeka na najlepszego zawodnika z pola w United.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52431.01.2016, 21:50

Doktor
Tak jak wspomniałem - osobiście nie widzę nic złego w takich słowach w stosunku do młodszego kolegi.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29731.01.2016, 21:50

Real gra, a ja dopiero ogarnąłem :/ Dobrze, że jeszcze zostało te 30 min spotkania :P

maciekbe komentarzy: 1245831.01.2016, 21:48

No i po krzyku. Za parę miesięcy zaczynają się ME w normalną piłkę, już nie mogę się doczekać. Mam tylko nadzieję, że ciapaki nie popsują zabawy

Doktor komentarzy: 770631.01.2016, 21:48

Więc nie biadolę. Pospieszyłem się z pewną informacją i ją szybko sprostowałem.

Doktor komentarzy: 770631.01.2016, 21:47

@lays

Napisałem, iż już nieważne, gdyż zauważyłem, że tłumaczenie było złe. Więc słowa nie mają sensu.

Napisałem hipotetycznie gdyby tak było, bo do tego odniósł się @simplle.

kamilo_oo komentarzy: 2356731.01.2016, 21:47

St.Etienne się trzyma, może sprawi jakąś niespodziankę dzisiaj

kaziu874 komentarzy: 675031.01.2016, 21:47

Kurde, tak patrze na te sklady Milanu i Interu i stwierdzam, ze moze kilku by sie zalapalo na lawke tych klubow z 10-15 lat temu.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52431.01.2016, 21:46

Ponad 385 tysięcy widzów obejrzało ME w Polsce. Daje to znakomitą średnią 8 tysięcy w każdym spotkaniu.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11731.01.2016, 21:46

Ładny gol Ronaldo na 4-0. Stary, dobry Cristiano z Manchesteru. A nie same karne i dobitki na pustą bramkę.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11731.01.2016, 21:43

Qarol---> Wygrana Niemiec to IMO zdecydowanie sensacja. Młody, praktycznie rezerwowy skład. Oni i Norwegowie pokazali, że Piłka Ręczna trochę się zmienia. Teraz najważniejsza jest szybkość, dynamika. Polacy tego nie mają niestety.

Całe szczęście, że w jednym roku w Handballu są zawsze dwa wielkie turnieje (czasami 3 + IO) - Panie i Panowie :D

lays komentarzy: 3987131.01.2016, 21:43

Ronaldo jaka brama :D 4-0

new_star komentarzy: 6853 newsów: 931.01.2016, 21:43

Qarol
Popatrz co się działo w drużynie niemieckiej. Wypada jedne gracz przez kontuzję i jest sprowadzany jego następca, który strzela 5 bramek w półfinale i chyba 7 w finale. Czego chcieć więcej. A przez dłuższy czas na rozegraniu w finale grali ludzie z 7,8 i 16 drużyny Bundesligi.

Fanatic komentarzy: 599131.01.2016, 21:39

andrew1707

heheh akurat ten mecz na niskim poziomie dużo walki i niedokładności raz na jakiś czas jakaś konkretna akcja, Milan coś tam jescze tworzy, coś wychodzi ale inter gra fatalnie jak tak dalej bedzie to Milan spokojnie wygra 1-0.

kamilo_oo komentarzy: 2356731.01.2016, 21:37

Qarol

Przed IO czeka jeszcze naszych baraż o MŚ, ale tu na szczęście los nam sprzyjał i zagramy z Holandią

andrew1707 komentarzy: 207231.01.2016, 21:37

michalm1
Polecam derby Mediolanu koniec pierwszej połowy już ale gra dobra szybka jak to w derbach mi się podoba.

lays komentarzy: 3987131.01.2016, 21:35

Doktor

Jak już coś piszesz to spójrz chociaż na zródło, a nie biadolisz.

Fellaini powiedział, że Martial musi ciągle się polepszać bo to Manchester United i po prostu w takim wielkim klubie musisz się rozwijać, bo gdy staniesz w miejscu to znkniesz. Powiedział, że Martial jest świetnym, młodym zawodnikiem i stanow io sile United w tym sezonie, powiedział coś ala Wenger, that he has a lot of quality, but he must improve in next season

Radek97 komentarzy: 138131.01.2016, 21:34

Zaczyna się ciekawy mecz NBA...

Doktor komentarzy: 770631.01.2016, 21:34

@simplle

Dobra, te słowa były źle przetłumaczone.

Jednak gdyby tak powiedział... po prostu Martial to ich najlepszy gracz w tym sezonie obok Smallinga. Jak on ma poprawić swoją grę, to co z Fellainim. Po prostu... nie wypada.

sebastix11 komentarzy: 599831.01.2016, 21:33

widzę że małpiszon Costa znowu dusi na boisku ludzi ...

Qarol komentarzy: 1450231.01.2016, 21:30

No i koniec EURO. Szkoda, że tak bardzo szybko zleciał ten czas, bo organizacja imprezy na najwyższym poziomie i chciałoby się to oglądać jeszcze, jeszcze i jeszcze.

Piękne było to, że te mistrzostwa to mistrzostwa niespodzianek. Dla nas niestety taką niespodzianką był kiepski występ Polaków w drugiej fazie turnieju. Ponadto brak Francuzów i Duńczyków w strefie medalowej, a przede wszystkim młoda drużyna niemiecka, która zdobyła złoto.

Super impreza, oby takich więcej u nas. Będzie okazja za kilka lat, gdy będziemy współgospodarzem MŚ.

Polacy? Zawiedli. Siódme miejsce tak trzeba określić, bo apetyty były dużo większe, ale była ku temu podstawa po pierwszej fazie turnieju. Nie mam pojęcia co się stało w drugiej, ale widoczny był brak reakcji na wydarzenia boiskowe. Z Norwegią nie było żadnej reakcji na rzuty z drugiej linii, z Chorwacją nie było reakcji nie nieudolne próby przebicia się środkiem przez ich defensywę. Graliśmy to samo i tak samo nie przynosiło to efektu przez cały mecz z Chorwacją.

Teraz czekają nas kwalifikacje do Rio, na szczęście nasz turniej nie wydaje się zbyt wymagający i powinno się udać awansować nawet drużynie, którą trzeba ułożyć na nowo, gdy przyjdzie nowy trener. Oczywiście większa rewolucja czeka nas po samych Igrzyskach, ale najpierw trzeba się na nie dostać.

Niemcy to ogromna niespodzianka (nie napiszę sensacja, bo tutaj słabych drużyn po prostu nie było), młody zespół, który dodatkowo dostał kilka kopniaków w trakcie imprezy, zdobył złoto. Należało im się, bo grali świetnie, a finał to podsumowanie całości. Zniszczyli Hiszpanów.

Ekipę od handballu z k.com serdecznie pozdrawiam, było bardzo miło przeżywać tę imprezę razem z Wami i wspólnie ją komentować.

simson16 komentarzy: 461431.01.2016, 21:30

ale gol inter- milan 0-1 Alex:)

Fanatic komentarzy: 599131.01.2016, 21:25