Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley

Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley 30.01.2016, 16:57, Łukasz Wandzel 1742 komentarzy

Piłkarze z Londynu nie zawiedli oczekiwań kibiców i spodziewanie pokonali na własnym stadionie zespół Burnley. Kanonierzy udowodnili, że potrafią być kreatywni i pewni swoich możliwości dość szybko obejmując prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu. Z drugiej strony pokazali, że łatwo można im tę przewagę odebrać pozwalając swoim rywalom strzelić bramkę wyrównującą. W efekcie próba Arsenalu polegająca na przejściu spacerkiem przez to spotkanie zakończyła się niepowodzeniem. Podopieczni Arsene'a Wengera musieli się jeszcze trochę wysilić i spróbować jeszcze raz pokonać Toma Heatona, aby awansować do kolejnej rundy.

I tyle wystarczyło, ponieważ w drugiej połowie gospodarze błyskawicznie po raz kolejny zdobyli przewagę, po czym dowieźli ją do końca zbytnio się nie przepracowując. I choć w pierwszej części spotkania, po własnych błędach w obronie, piłkarze Arsenalu skomplikowali sobie drogę do awansu, to w drugiej szybko zgasili zapał przeciwników, którzy do ostatniego gwizdka praktycznie nie istnieli w ofensywie.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Elneny, Coquelin (71' Arteta) - Iwobi (71' Rosicky), Chamberlain, Alexis (78' Walcott) - Giroud.

Burnley: Heaton - Darikwa, Keane, Mee, Ward - Boyd (80' Kightly), Jones (67' Barton), Ulvestad, Arfield - Vokes (75' Hennings), Gray.

4. runda FA Cup rozpoczęła się z spokojnie. Swoją obecność faulem, w 2. minucie, zaznaczył debiutujący Elneny. Jednak pierwszy strzał należał do drużyny Burnley. Gray zdołał uderzyć w polu karnym, ale nie był w stanie skierować futbolówki do bramki.

W 7. minucie bliski zdobycia gola był Alexis, lecz nie trafił w światło bramki. Chilijczyk wypracował sobie okazję do strzału w polu karnym, a przeciwnicy zostawili mu wystarczająco dużo miejsca.

Po chwili to Elneny udowodnił, że nie boi się dotykać piłki. Zawodnik z Egiptu zdecydował się oddać strzał z dystansu, jednak Heaton nie miał problemów z jego wyłapaniem.

Parę minut później Koscielny popełnił koszmarny błąd tracąc piłkę na swojej połowie. Przejął ją Gray, który popędził prosto na bramkę Ospiny, lecz nie zdołał wykorzystać tego prezentu.

Prowadzenie dał Arsenalowi...Calum Chambers! W 19. minucie zawodnicy The Gunners sprawnie wymieniali podania przed szesnastką rywala. W końcu otoczony przez obrońców Alexis świetnie wypatrzył Chambersa, który bez kompleksów umieścił piłkę w siatce, 1-0!

Wystarczyło nieco ponad 10 minut, aby zaburzyć przewagę Arsenalu. Gracze Burnley pokazali pazur doprowadzając do remisu. Vokes świetnie uderzył głową piłkę zagraną z dośrodkowania, do którego doszło po błędach obrońców gospodarzy, 1-1!

Po wyrównującej bramce gra znacznie się uspokoiła, lecz w 38. minucie szansę na gola miał Gray. Nie zdobył bramki, dodatkowo był na spalonym. Ale piłkarz gości znowu zadziornie wykorzystał nieporadność obrońców Arsenalu, którzy nie po raz pierwszy zaspali na boisku.

W 43. minucie z dystansu uderzył Chamberlain. Jednak jego strzałowi wyraźnie brakowało mocy, ponieważ Heaton zdołał pewnie złapać futbolówkę.

W końcówce tej części spotkania The Gunners zaczęli oblegać bramkę przeciwników. Świadczy o tym choćby liczba rzutów rożnych na przestrzeni paru minut. Niestety nie zdołali zamienić zapału na gola.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się bez pośpiechu ze strony gospodarzy.

Ale już w 53. minucie ponownie objęli prowadzenie! Podania piłkarzy Arsenalu biegnących w stronę bramki Heatona całkowicie zwiodły przeciwników. Następnie Chamberlain celnie dograł w pole karne, a tam przyjemnym dla oka uderzeniem popisał się Alexis, 2-1!

W 58. minucie Olivier Giroud znalazł się z piłką w polu karnym. Oblężony przez obrońców postanowił sprytnie zagrać piętką do któregoś z partnerów. Zagranie zostawiało mnóstwo miejsca na strzał, lecz było zbyt lekkie, aby Iwobi był w stanie dopaść do futbolówki przed rywalem.

Kilka minut później Arsenal miał okazję z rzutu rożnego. Wybitą przed szesnastkę piłkę uderzył Coquelin, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Poprawił je swoją próbą...Elneny. Egipcjanin kolejny raz trafił w światło bramki, lecz nie zaskoczył Heatona.

The Gunners po zdobyciu gola stanowczo uspokoili grę. Jednocześnie ciągle ją kontrolowali, ale widać było, że chcą zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił.

W 72. minucie świetnym strzałem z rzutu wolnego odznaczył się Alexis, jednakże jeszcze lepiej zachował się Tom Heaton, który poprawnie sparował piłkę.

Zespół Burnley nie istniał dotychczas w ofensywie, co pozwalało Arsenalowi prowadzić grę i kontynuować wolne tempo, które przybliżało go do awansu. Piłkarze nie chcieli się przemęczać, ale wcale nie musieli, ponieważ drużyna gości nie naciskała na gospodarzy.

W samej końcówce ponownie, ale nieudanie, z dystansu spróbował się Elneny. Egipcjanin widocznie bardzo chciał strzelić bramkę w debiucie.

W 95. minucie Theo Walcott miał szansę pokonać Heatona i zdobyć trzeciego gola dla Arsenalu w tym meczu. Jednak bramkarz Burnley zachował się wzorowo rzucając się mu pod nogi.

Sędzia zakończył mecz.

BurnleyFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
djmacius komentarzy: 379701.02.2016, 11:08

Ciekawe czy Lavezzi dziś gdzieś pójdzie, PSG ma ostatnią szansę żeby na nim zarobić.

Andrew

Przecież Wenger ma Giroud, Welbecka, Sancheza i Walcotta tam. Sam o tym mówił. Nie ma co liczyć na Icardiego czy innego napastnika. Na transfery w zimowym okienku w wykonaniu Wengera nie ma co się nastawiać i napalać.

Jak dobrze ze niedługo mam egzamin :)

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 11:01

09:35 Inter może w ostatnim dniu okienka transferowego pozbyć się Mauro Icardiego. Argentyńczyk miałby opuścić Inter w trakcie zimowego okienka za... 25 milionów euro.

ze strony Interu!!!

WENGER działaj pan!

sidtsw komentarzy: 309001.02.2016, 11:00

A bilety najdrozsze w Anglii. Powinni hoolsi cos z ttm zrobic :-)

sidtsw komentarzy: 309001.02.2016, 10:59

Wenger nie daje nam zabawy w okienko transferowe. Kibicow ma gleboko

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 101.02.2016, 10:52

Real podobno chce się pozbyć Czeryszewa

Radek97 komentarzy: 138101.02.2016, 10:47

Na Chicago można postawić,grają w kratkę ale z Utah powinni sobie poradzić.

12MARCIN05 komentarzy: 68101.02.2016, 10:40

Jest tutaj jakiś znawca NBA? Można coś cieawego postawić w nocy?

Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 10:38

Na prawdę ktoś potrzebował info na Sky by w końcu uwierzyć, że Wenger nie będzie agresywny na rynku? To "busy" podejrzewam, że odnosiło się do zatrzymania Debuchyego i Gibbsa, ew. znalezienia potencjalnego zastępstwa dla Anglika.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 10:36

09:32

Arsenal manager Arsene Wenger is out speaking to the media this morning - previewing Tuesday's home match with Southampton.

But today is transfer deadline day. What everyone wants to know is: Can you be sure Arsenal won't be signing anyone today?

Wenger: "Well, 100% is difficult to say, 99% yes. But you know always anything can happen. Somebody can knock at your door. If Lionel Messi knocks at my door at ten to six tonight I will not say please go back to Barcelona..."

WENGER'S VIEW

Arsene Wenger has been speaking to the media ahead of Arsenal’s game against Southampton tomorrow.

The Frenchman has admitted he was open to bringing in one more new face during January but found the market difficult going

“The whole period was much quieter than I expected,” Wenger said. “The fact that we are all here means it is still quiet.”

“If possible, I would have been open to one more but there is a rarity of players.”

Ze Sky sports news.

Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 10:33

Arsenal FC @Arsenal 3 min.3 minuty temu Zobacz tłumaczenie
The boss on @SergeGnabry: "He is likely to go out to the Championship. It is between two clubs."

Ciekawe jakie to kluby.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 10:33

thide
nie gadaj głupot oglądam Sky Sports news siedze u nich na stronie mam włączone dd z goal.uk oraz dd z espn oraz dd z bbc sport.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.02.2016, 10:33

Redzik
Czasami mam wrażenie, że większość tych plotek trzeba omijać.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 10:32

09:18 GMT

01/02/2016
WENGER PRESS CONFERENCE

December 30: “I’ll be busy, that’s for sure. I am already busy and I said already one month ago we are a bit short to deal with all the competitions we face, especially in midfield. We will be busy, yes.”

February 1: "The whole period was much quieter than I anticipated, the fact I'm here now shows we'll still be quiet."

Looks like Arsenal’s transfer business is over...

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.02.2016, 10:30

Simpllemann

Dlatego niektóre trzeba po prostu omijać ;)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.02.2016, 10:29

Redzik
Tylko te plotki często są wręcz absurdalne. Stąd też moja niechęć do tego okresu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.02.2016, 10:27

spoko, Andrzejek daje niusy z sekcji plotek, a potem dopisuje Telegraph, SS, BBC itd.

Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 10:27

Arsenal FC @Arsenal 8 min.8 minut temu Zobacz tłumaczenie
TEAM NEWS: “Everyone who played is available. The only problem is Rosicky picked up an injury.”

Czyli jednak...

Arsenal FC @Arsenal 6 min.6 minut temu
The boss on @JackWilshere: "He is looking good overall. I have assured Roy Hodgson he is doing well.”

Wilshere albo dalej ukrywają, albo plota.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.02.2016, 10:23

Chcieć a móc to dwie różne rzeczy.
Wenger nie jest idiotą, żeby zostawić zespół z jednym nominalnym lewym obrońcą.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.02.2016, 10:18

Niech ten cyrk sie lepiej skonczy.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 10:14

Mihex

Andy Burton to dziennikarz Sky Sports jest na Stadionie Crystal Palace i mówił, że dochodzą niedokładne raporty ale prawdopodobnie Crystal Palace chce wypożyczyć Gibbsa.

Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 10:12

andrew
Ta plota z Gibbsem to legit? Widzę na Sky, ale w DD to oni biorą ploty z całego świata. Ruch byłby zupełnie bez sensu dla nas. Mamy tylko dwóch LO i żadnej perspektywy na zastępstwo (w akademii nie ma takiego rozgłosu jak był dookoła Bellerina) i co Monreal miałby grać cały sezon w każdym meczu?

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 10:09

09:06

GIBBS TO PALACE?

Reports of a potential loan bid from Crystal Palace for Arsenal full-back Kieran Gibbs are inaccurate, according to our reporter Andy Burton.

Gibbs hasn’t started a Premier League game for Arsenal in 2016 but our man at Arsenal, Geraint Hughes, is expecting a quiet day at The Emirates.

gunners007 komentarzy: 954301.02.2016, 10:08

Za Gibbsa niech dają 25 mln funtów i może odchodzić. Mógłby się ktoś jeszcze zainteresować Walcottem, tak z uwagi na jego ostatnią słabą formę to możnaby opuścić nieco cene i go tak za 45 mln funtow sprzedać po promocji.

RENATO SANCHES IN DEMAND!

Manchester United aren’t the only ones interested in Renato Sanches. According to O Jogo, Arsenal sent former forward Luis Boa Morte to scout the young midfielder in Benfica’s 4-1 win over Moreirense on Sunday.

Kto wie kto wie!

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 09:56

Kierana Gibbsa chce Crystal Palace na wypożyczenie!

Ziebka komentarzy: 265901.02.2016, 09:56

IT'S ONLY ONE ARSENE WENGER

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 09:49

Aha i zapomniałem oczywiście ciekawe zapowiada się też w Stoke które chce Saido B i Imbule Tottenham też szykuje prawdopodobnie ofertę 25 mln funtów za niego.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 09:47

Redzik nic
Narazie najciekawiej zapowiada się w Newcaste,Everton i Leicester. Te 3 kluby chcą napastników plus Newcastle szuka lewego obrońcy według Sky Sports.
Leicester chce Muse jeśli to nie wyjdzie to na celowniku są Gayle lub Remy. Newcastle chce Gomisa bądź Remy a Everton negociuje z napastnikiem Oumar Niassé Lokomotiv Moskwa zaakceptowało ofertę 13,5 mln funtów. To tak narazie z najciekawszych co się zapowiada.

Jeśli chodzi o Arsenal to mówią że Sunderland i Aston Villa walczą o Debuchy.

mitmichael komentarzy: 4924301.02.2016, 09:42

Leicester i Manchester United walcza o Ahmeda Muse.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 09:39

Duży deal EVERTONU się szukuje napastnik z ROsji za 13,5 mln funtów.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.02.2016, 09:39

Endrju1707

Słyszałeś o Cavanim?

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 09:38

Marcinafc93

Spokojnie Wenger powie, że jest busy w okienku bo ogłosi 2 Nigeryjczyków powie przecież 3 transfery zrobiłem.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 101.02.2016, 09:35

niech Wenga składa za niego ofertę ;d

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 09:34

Eh Stoke się uparło na napastnika według Sky Sports oferta wysoka była złożona a teraz pisza że ją odrzucili.

08:21

BATSHUAYI BID

Stoke City submitted a formal offer for Marseille striker Michy Batshuayi, which was turned down, according to L'Équipe.

Tottenham Hotspur and Newcastle have also been in touch with Marseille in recent hours for the Belgian international, but Marseille remain resolute with their non-selling position

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.02.2016, 09:32

Simpllemann

Ja na przykład bardzo lubie okienko transferowe.
Dużo się dzieje, choć te zimowe są dużo mniej atrakcyjne od letnich.

andrew1707 komentarzy: 207201.02.2016, 09:16

Mówią w Sky Sport że Stoke złożyło bardzo wysoką ofertę za Michy Batshuayi.

Mihex komentarzy: 2360401.02.2016, 09:07

Amerykanie płaczą, że nie ma żadnych "kolorowych" nominowanych do Oscara. xD Czyli co? Parytety? Co roku trzeba nominować jednego "Afroamerykanina" i Azjatę nawet jak w żadnym filmie nie zagrają, bo rasizm!

mitmichael komentarzy: 4924301.02.2016, 08:41

Własnie z allgoals sciagnałem bramki z meczu z Burnley i az mi sie smiac chce z tych komentatorow z bozej łaski i ich wymawianie nazwisk. Jeden gada Kolum, drugi Czembers - wiem, ze ktos w trakcie meczu wspominał o tym ale czytajac tak sie człowiek nie usmieje jak słuchajac :D

djmacius komentarzy: 379701.02.2016, 08:40

Witam, podrzuci ktoś streama do sky sports z relacji z deadline day? ;)