Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea!

Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea! 02.08.2015, 16:48, 4698 komentarzy

505 minut - tak długo zawodnicy Arsenalu nie potrafili strzelić gola Chelsea. Dziś nastąpiło przełamanie, a gol Chamberlaina nie tylko dał Kanonierom zwycięstwo, nie tylko pozwolił obronić im Tarczę Wspólnoty, ale przyczynił się do pierwszego triumfu Arsene'a Wengera nad Jose Mourinho!

Jedni i drudzy starali się o zwycięstwo. Nie można odmówić zawodnikom woli walki. Na boisku było sporo emocji, ostrej walki i zaciętej rywalizacji. The Gunners po przerwie postawili na futbol defensywny i grę z kontry. Opłaciło się to. Dobra postawa w formacji obronnej i odrobina szczęścia okazały się kluczem do sukcesu, choć można się przyczepić do kilku zmarnowanych szans.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (81' Gibbs), Oxlade-Chamberlain (77' Arteta) - Walcott (66' Giroud)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry (81' Moses), Azpilicueta (69' Zouma) - Matic, Fabregas - Ramires (54' Oscar), Willian, Hazard - Remy (45' Falcao)

W 6. minucie kontuzji doznał Santi Cazorla. Hiszpan wstał po kilku chwilach i na całe szczęście mógł kontynuować grę. Początek bez większych emocji.

W 23. minucie Courtois zmuszony do interwencji - Mesut dośrodkowywał z rzutu wolnego, a głową uderzał Walcott.

Kilkadziesiąt sekund później Arsenal zdobywa prowadzenie! Chamberlain dostał piłkę od Theo, zszedł do środka pola karnego i pięknym strzałem lewą nogą w górny róg pokonał bramkarza rywali. 1-0!

Za nami ponad pół godziny meczu. Ramires uderzył sprzed szesnastki, ale piłka minęła słupek Petra Cecha. Chwilę później Brazylijczyk spudłował po raz kolejny - tym razem na głowę dośrodkował mu Remy, ale pomocnik Chelsea nie był w stanie umieścić futbolówki w siatce.

Tylko sześćdziesiąt sekund doliczył arbiter do pierwszej połowy. Po ich upłynięciu ogłosił piętnastominutowy odpoczynek.

Zmiana w przerwie w szeregach Chelsea: Remy zastąpiony przez Falcao. Po kilkunastu minutach Mourinho dokonał drugiej roszady - Oscar wszedł za Ramiresa i zaraz po zameldowaniu się na murawie oddał niecelny strzał z dystansu.

Ależ pudłuje Hazard! Belg otrzymał fenomenalne podanie od Fabregasa, wbiegł w pole karne i z ośmiu metrów huknął nad poprzeczkę Cecha. Minęła krótka chwila i Azpilicueta został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Chamberlainie, który ruszał z szybkim atakiem.

Giroud zmienia Walcotta w 66. minucie i od razu ma dwie okazje. Najpierw próbuje wślizgiem z ostrego kąta, później jest zablokowany przez jednego z zawodników Chelsea. Żółta kartka dla Coquelina, rzut wolny...

I świetna interwencja Cecha! Oscar wykonuje stały fragment gry, jednak golkiper Arsenalu broni strzał Brazylijczyka, który zmierzał prosto w okienko.

Azpilicueta ściągnięty z boiska, wchodzi na nie Kurt Zouma. Giroud natomiast oddaje kolejne niecelne uderzenie. W 77. minucie strzelec gola, Alex Oxlade-Chamberlain, został zmieniony przez Artetę.

Przyciskają zawodnicy The Blues, ale nie potrafią wyrównać. Kontynuacja masowych wędrówek: Gibbs za Özila, Moses za Terry'ego.

Cóż tu się dzieje! W 86. minucie Arsenal kontratakuje. Ramsey dogrywa do Cazorli, jednak ten uderza w golkipera przeciwników. Aaron próbuję dobijać technicznie, lecz po rykoszecie piłka mija nieznacznie słupek!

Zagotowało się nam na Wembley. Doszło do spięcia na linii Arteta - Falcao, ale wszystko szybko rozeszło się po kościach. Rzut wolny dla mistrza Anglii, Ivanovic główkuje, zagrożenie zerowe.

Żółty kartonik dla Cahilla, doliczone aż cztery minuty...

Jeszcze w 93. minucie The Gunners mogli podwyższyć prowadzenie. Gibbs dostał podanie od Santiego, ale zmarnował okazję sam na sam. To była ostatnia ciekawa akcja tego meczu, po którym radosna będzie tylko czerwona część Londynu!

Chelsea FCRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: źrodło: własne
Barney komentarzy: 2095006.08.2015, 17:52

myslicie, ze Theo zagra w niedz od poczatku?

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 17:51

Mario Gotze would consider a switch to Premier League or La Liga. #FCBayern could be willing to sell if a club offered around €40m. (Bild)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 17:50

@Maciek

Naprawdę patrząc w przyszłość widzisz siebie piszącego komentarze na k.com?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 17:44

@Maciek

Słaby showman z Ciebie. Przez rok to postanowienie i tak by się jakoś rozmyło, a publiczność byłaby zachwycona.

Niech będzie miesiąc. Boring.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 17:42

Doumbia to dzik. A moze zarzucic szpony na Emenike?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.08.2015, 17:41

Vidal do Bayernu*

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.08.2015, 17:40

Gram w Fife Realem i patrze, a tu komputer robi niezłe transfery ... Vidal do MU i teraz dostałem propozycje z Arsenalu o Benzeme.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30906.08.2015, 17:40

Arsene, kup Doumbię!

sebastix11 komentarzy: 599206.08.2015, 17:38

podobno Doumbia ma iść do West Bromu ...

mrsomebody komentarzy: 602106.08.2015, 17:34

Nareszcie jakiś porządny zakład o dużą stawkę, a nie jakiś awatarki i inne duperelki.

Dan_Crowley komentarzy: 131306.08.2015, 17:34

Gdzie ten typer?

Qarol komentarzy: 1450206.08.2015, 17:33

Ostro jedziecie!

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 17:32

@Maciek

Może kto przegra, ten na zawsze żegna się z k.com? ;)

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 17:30

C4F

Mam teraz to samo. Zastanawiam się nad Mane + Benteke lub Pelle + Coutinho( lub zamiast Cou ktoś inny)

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30906.08.2015, 17:28

new_star
Miałem Mane, zanim wziąłem Pelle, ale mając Graziano nie chcę dublować Świętych w ofensywie.

adrians97 komentarzy: 51206.08.2015, 17:28

do kiedy można zmieniać skład w fpl?

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30906.08.2015, 17:27

Schneiderlin ładnie punktował w zeszłym sezonie przez kilka kolejek.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 17:27

C4F

też myślałem o Coutinho, ale on pewnego poziomu nie przeskoczył jeszcze ( chyba 5 goli 7 asyst) dlatego zaryzykowałem i wziąłem Mane.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2015, 17:25

Ja mam dopiero 5 meczów w typerze. Nad resztą się zastanawiam.

Qarol komentarzy: 1450206.08.2015, 17:24

Zakłady o avatary to nuda. Załóżcie się o to, który wytrzyma dwa miesiące bez komentarza lub coś w ten deseń.

Ewentualnie o kaskę, to można coś zarobić.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 306.08.2015, 17:24

a Cedric do składu czy Morgan? mam 1 miejsce wolne w składzie dla obroncy i 1 na ławce

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.08.2015, 17:24

wanyame ja biore - najtanszy pomocnik

Dan_Crowley komentarzy: 131306.08.2015, 17:24

Sledzioo
Wanyama na lawe. A morgan podstawe bedzie mial.

sledziooo komentarzy: 88006.08.2015, 17:21

Schnederlein i Wanyama? Serio ktoś go bierze pod uwagę w FPL? XD

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 17:20

@Maciek

Nie mam pojęcia, na pewno nie o avka. Przegrasz wszystkie zakłady i co zrobisz?

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30906.08.2015, 17:20

I korci mnie triple dla Pelle jako kapitana :-/

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30906.08.2015, 17:18

Maciek
Ale Silva jest chory i musiałem go kimś zastąpić. Podoba mi się strasznie ten skład.

imgur.com/iwxiw8t

Jak Benzema dojdzie to pewnie podmianka pojdzie.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 17:13

@Maciek

Ty spryciarzu. Będziesz później jechał na fejmie, że owszem, przegrałeś, ale z mistrzem typera.

DzejCoop komentarzy: 326406.08.2015, 17:12

To jak wszyscy co i ja.
Courtois - Ward, Lescott, Fonte - Chadli, Sigurdsson, Fabregas, Henderson, Tadić - Costa, Aguero

Ławka: Schwarzer - Morgan, Targett, Deeney.
Myślę, że będzie sponio. Pierwsza kolejka to Costa + Aguero wymienię niestety ale później tak to bedzei wyglądało.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30906.08.2015, 17:12

Dziś mi wyszedł taki skład:
Cech - Koscielny, Azpilicueta, O'Shea, Caulker - Sterling, Fabregas, Coutinho, Ozil, Eriksen - Pelle

+ Ruddy, Berahino, Jerome, Vertonghen

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 306.08.2015, 17:12

Prośba Panowie

Pamiętacie ten mecz z Hull city co taką ładną akcję zrobiliśmy od obrony do strzelenia bramki przez RVP, przez bodaj 4 podania? Macie vina do tego ?

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 17:11

A jaką największą liczbę bramek w meczu macie? Ja 3

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30906.08.2015, 17:06

Berahino zostanie w WBA na pierwszą kolejkę... Ulga.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2015, 17:04

Verminator97
Jesteś?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 17:01

Sorki, zero to Wasze procentowe szanse na wynik lepszy od mojego, bezbramkowe remisy może i macie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.08.2015, 16:54

Ciekawe, ciekawe z tym Benzemą. Wyczuwam go w DD.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 16:53

A ile macie bezbramkowych remisów? Pewnie zero, amatorzy!

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 16:52

K204

Ja też po raz pierwszy i powiem, że też chciałem trzy remisy dać, ale 10 min temu zmieniłem i został tylko jeden.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.08.2015, 16:52

redknapp /syn trenera i ekspert skysports/ na temat AFC.

I know Arsenal fans are pleased with Petr Cech but if they got Benzema they could win the league and go close in the Champions League! I' d like to see them have a real go this year. They have quality players like Sanchez. It's still tough to predict who will win the Premier League until the transfer window closes

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 16:50