Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea!

Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea! 02.08.2015, 16:48, 4698 komentarzy

505 minut - tak długo zawodnicy Arsenalu nie potrafili strzelić gola Chelsea. Dziś nastąpiło przełamanie, a gol Chamberlaina nie tylko dał Kanonierom zwycięstwo, nie tylko pozwolił obronić im Tarczę Wspólnoty, ale przyczynił się do pierwszego triumfu Arsene'a Wengera nad Jose Mourinho!

Jedni i drudzy starali się o zwycięstwo. Nie można odmówić zawodnikom woli walki. Na boisku było sporo emocji, ostrej walki i zaciętej rywalizacji. The Gunners po przerwie postawili na futbol defensywny i grę z kontry. Opłaciło się to. Dobra postawa w formacji obronnej i odrobina szczęścia okazały się kluczem do sukcesu, choć można się przyczepić do kilku zmarnowanych szans.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (81' Gibbs), Oxlade-Chamberlain (77' Arteta) - Walcott (66' Giroud)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry (81' Moses), Azpilicueta (69' Zouma) - Matic, Fabregas - Ramires (54' Oscar), Willian, Hazard - Remy (45' Falcao)

W 6. minucie kontuzji doznał Santi Cazorla. Hiszpan wstał po kilku chwilach i na całe szczęście mógł kontynuować grę. Początek bez większych emocji.

W 23. minucie Courtois zmuszony do interwencji - Mesut dośrodkowywał z rzutu wolnego, a głową uderzał Walcott.

Kilkadziesiąt sekund później Arsenal zdobywa prowadzenie! Chamberlain dostał piłkę od Theo, zszedł do środka pola karnego i pięknym strzałem lewą nogą w górny róg pokonał bramkarza rywali. 1-0!

Za nami ponad pół godziny meczu. Ramires uderzył sprzed szesnastki, ale piłka minęła słupek Petra Cecha. Chwilę później Brazylijczyk spudłował po raz kolejny - tym razem na głowę dośrodkował mu Remy, ale pomocnik Chelsea nie był w stanie umieścić futbolówki w siatce.

Tylko sześćdziesiąt sekund doliczył arbiter do pierwszej połowy. Po ich upłynięciu ogłosił piętnastominutowy odpoczynek.

Zmiana w przerwie w szeregach Chelsea: Remy zastąpiony przez Falcao. Po kilkunastu minutach Mourinho dokonał drugiej roszady - Oscar wszedł za Ramiresa i zaraz po zameldowaniu się na murawie oddał niecelny strzał z dystansu.

Ależ pudłuje Hazard! Belg otrzymał fenomenalne podanie od Fabregasa, wbiegł w pole karne i z ośmiu metrów huknął nad poprzeczkę Cecha. Minęła krótka chwila i Azpilicueta został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Chamberlainie, który ruszał z szybkim atakiem.

Giroud zmienia Walcotta w 66. minucie i od razu ma dwie okazje. Najpierw próbuje wślizgiem z ostrego kąta, później jest zablokowany przez jednego z zawodników Chelsea. Żółta kartka dla Coquelina, rzut wolny...

I świetna interwencja Cecha! Oscar wykonuje stały fragment gry, jednak golkiper Arsenalu broni strzał Brazylijczyka, który zmierzał prosto w okienko.

Azpilicueta ściągnięty z boiska, wchodzi na nie Kurt Zouma. Giroud natomiast oddaje kolejne niecelne uderzenie. W 77. minucie strzelec gola, Alex Oxlade-Chamberlain, został zmieniony przez Artetę.

Przyciskają zawodnicy The Blues, ale nie potrafią wyrównać. Kontynuacja masowych wędrówek: Gibbs za Özila, Moses za Terry'ego.

Cóż tu się dzieje! W 86. minucie Arsenal kontratakuje. Ramsey dogrywa do Cazorli, jednak ten uderza w golkipera przeciwników. Aaron próbuję dobijać technicznie, lecz po rykoszecie piłka mija nieznacznie słupek!

Zagotowało się nam na Wembley. Doszło do spięcia na linii Arteta - Falcao, ale wszystko szybko rozeszło się po kościach. Rzut wolny dla mistrza Anglii, Ivanovic główkuje, zagrożenie zerowe.

Żółty kartonik dla Cahilla, doliczone aż cztery minuty...

Jeszcze w 93. minucie The Gunners mogli podwyższyć prowadzenie. Gibbs dostał podanie od Santiego, ale zmarnował okazję sam na sam. To była ostatnia ciekawa akcja tego meczu, po którym radosna będzie tylko czerwona część Londynu!

Chelsea FCRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: źrodło: własne
new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 16:48

A ile macie remisów na pierwszą kolejkę? Ja jeden.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 16:48

Gunner44
Wydaje mi sie ze Chelsea wygra ale 2-1.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 16:46

@Maciek

Na Liberty okej, ale to Stamford Bridge. Mourinho będzie chciał dobrze zacząć ligę.

I rozkminiłem w końcu skład Swansea na Chelsea. Czuję Sigurdssona na szpicy. A tej pozycji maestro podań nie ogarnia.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 16:39

Dość poważnie traktuję tego typera i moja sympatia do Swansea niewiele zmienia. Nie widzę żadnych szans na zwycięstwo i bardzo małe na jeden punkt, albo chociaż gola.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.08.2015, 16:38

Official; There will be a 3-match ban for any Premier League player caught diving this season.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 16:36

We are delighted to announce that @LukaszFabianski has signed a new four-year contract with the club.

new star

Berahino - Denney

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 16:33

@MaciekGoooner

Shinev dał na porażkę Chelsea.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 16:33

video.twimg.com/ext_tw_video/629032074578669568/pu/vid/1280x720/rpu3kJqUT_nBdh1W.mp4

Zouma skill

Ostatnie pytanie o FPL.
Który zestaw wybrać:
1. Berahino - Pelle
2. Deeney - Benteke
3. Deeney - Berahino

Ewentualnie inne zestawy, mam do rozdysponowania 14,5 mln.

Duda-jedynaczka

Morał? Polski prezydent albo ma duzo dzieci albo jedynaczke, hehe.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 306.08.2015, 16:24

Clinton N'Jie jest blisko Tottenhamu.

Anglicy kilka dni temu złożyli ofertę w wysokości 12 milionów euro plus trzy miliony zmiennych, która została jednak odrzucona przez działaczy Olympique Lyon. "Koguty" nie zamierzają natomiast rezygnować i są gotowe spełnić oczekiwania Francuzów - zapłacić 15 milionów w całości, z góry. Tym bardziej że najprawdopodobniej istnieje już porozumienie z piłkarzem, który rzekomo przystał na warunki czteroletniego kontraktu.

Z klubem z White Hart Lane wkrótce pożegnają się Roberto Soldado oraz Emmanuel Adebayor, dlatego ściągnięcie nowego napastnika było jednym z priorytetów na obecne okno transferowe. Reprezentant Kamerunu to ciekawy, 21-letni zawodnik, który na swoje nieszczęście musiał zadowolić się jedynie rolą zmiennika. Mimo to zanotował 30 występów (15 w podstawowym składzie), w których zdobył siedem bramek, zaliczając tyle samo asyst.

L'Equipe

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1406.08.2015, 16:18

Shinev, słyszałem, dlatego planuje go zmienić.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 16:18

A co powiecie o Caulkerze z Soton? Będzie grał, czy to tylko taki gracz na ławkę? Osobiście uważam, że ławka na początek.

Doktor komentarzy: 770606.08.2015, 16:17

Courtois - Koscielny, Clyne, Mings - Ozil, Hazard, Ox, Henderson - Benteke, Rooney, Kane

I słaba ławka...

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 16:16

@Dawid

Ryan Shawcross to undergo back operation and will be ruled out for at least two months

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.08.2015, 16:12

Czy mi sie wydaje czy takie Wlochy na dzis to tak na dobre to maja tylko Verrattiego jaka medialna gwiazde?

jakie to smutne...

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.08.2015, 16:07

Arsenal loanee, Jon Toral scored a five minute hat-trick for Birmingham against Tottenham last night. One for the future, no doubt!

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1406.08.2015, 16:05

Cech - Jagielka, Koscielny, Coleman - Walcott (C), Henderson, Fabregas, Mata - Kane, Wilson, Lukaku.
Sub: Ruddy, Clyne, Ki, Shawcross

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.08.2015, 16:05

Benzema himself asked Real Madrid to join Arsenal. The meeting of tomorrow is to agree the payment terms./ Emanuele Giulianelli na tt /

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 16:05

Przechodzę na emeryturę, zmęczyłem się.

@koczan wygrał Hooperem

kamilo_oo komentarzy: 2356706.08.2015, 16:04

Duda przejął zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. To kiedy ruszamy na Moskwę?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.08.2015, 16:03

lays

Znajdz mi takiego , ktory powie ze ten sezon moze byc slaby

3rdpitch komentarzy: 454206.08.2015, 16:03

trzeba mieć konto na bet-at-home do tego FPL?

Shinev
Autokorekta na telefonie i wyskakują takie cuda jak Jagiełło. Co do Mariappy, wziąłem jak najtańszego obrońce, żeby mieć te 0,5/1 mln, a na ławce mam jeszcze Morgana, który raczej jest pewniakiem. Mam nadzieje, ze dwóch obrońców na raz mi nie wypadnie na początku.

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 15:53

''Jestem absolutnie pewien, że będziemy mieć bardzo udany sezon. Musimy odzyskać tytuł mistrzowski dla naszych fanów. Wszyscy razem musimy podążać w jednym kierunku, aby spróbować to zrobić. Musimy dalej kontynuować naszą grę.
Chcemy grać ofensywnie i zdobywać jak największą ilość bramek. Jak już powiedziałem jesteśmy pewni, że odzyskamy tytuł mistrzowski. Mamy za sobą udany okres przygotowawczy. Przez około 30 dni ciężko pracujemy, aby być w formie.''

Pellegrini jak zwykle pewny siebie, oby się nie przejechał.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 15:52

@Dancer

Tak drastycznie podniosłem poziom strony, że już nie pasujesz? ;)

new_star komentarzy: 6853 newsów: 906.08.2015, 15:50

@Shinev

Właśnie chciałem kombinować kasę, żeby zakupić Benteke za Berahino, ale w takim razie te zaoszczędzone 1,5 milina co już mam zainwestuje w kogoś innego.

A tak z drugiej beczki, Mesut czy Theo?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 15:50

@Maciek

Ja gram na swoich zasadach, zawodnik za max 6,5.

@burnog

Jagiełło zniszczył system.

Ten Mariappa wciśnięty na siłę, chłopak nawet ławki nie powącha pewnie. Poza tym, jeden z lepszych składów jakie tu widziałem. O ile Ox faktycznie odpali.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2015, 15:47

Shinev i ekspert? Do czego to doszło, chyba czas uciekać.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.08.2015, 15:47

@new

Ten Wilson mi się nie podoba. Tak jak całe Bournemouth.

Roo może się bić o króla strzelców, jak United żadnego Ibry nie kupi. Berahino to też dobry wybór, chyba, że City go przygarnie.

@OFFO

Tak myślałem, za mocna ta 11.

Wijnaldum to odważna decyzja, za tę cenę są pewniaczki jak Bolasie czy Chadli.

Dan_Crowley komentarzy: 131306.08.2015, 15:45

David james taki expert jak z koziej pupy trąba. Twierdzil, ze arsenal powinien byl kupic Begovicia zamiast Cecha. Cech w meczu z chelsea uratowal nam skore a Begovicia po meczu z Viola media juz dissuja. Wenger knows best.

burnog10 komentarzy: 59306.08.2015, 15:44