Nie udało się, gol w końcówce: Borussia 1-1 Arsenal

Nie udało się, gol w końcówce: Borussia 1-1 Arsenal 13.09.2011, 21:48, Sebastian Czarnecki 874 komentarzy

O godzinie 20:45 na Signal Iduna Park rozpoczęło się spotkanie pomiędzy miejscową Borussią, a londyńskim Arsenalem w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Od początku do końca dominującą drużyną byli gospodarze, jednak pomimo olbrzymiej przewagi, nie potrafili jej udokumentować na piśmie. Ostateczny wynik: 1-1.

»»» konkurs trwa! weź udział «««

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Song, Arteta, Benayoun - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w 4. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Dobrą akcję Kagawy sprytnie przerwał Koscielny, ale futbolówka trafiła prosto pod nogi Lewandowskiego, który natychmiast odegrał ją w kierunku Grosskreutza. Reprezentant Niemiec oddał strzał, jednak huknął ponad bramką.

Pięć minut później kapitalnym podaniem z linii obrony popisał się Hummels, którego długi przerzut trafił prosto pod nogi Shinjiego Kagawy, który nie umiał wygrać pojedynku jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsnym i uderzył ponad bramką.

W 12. minucie Borussia miała najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia. Robert Lewandowski znalazł swoje miejsce w polu karnym i powalił na murawę Wojtka Szczęsnego, chwilę później oddając strzał do - wydawałoby się - pustej bramki Arsenalu. Na szczęście na posterunku był Bacary Sagna, który w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej.

Na pierwszą groźną akcję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 33. minuty, kiedy kapitalnym podaniem z pierwszej piłki popisał się Benayoun. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Robin van Persie, który mocnym strzałem trafił w interweniującego Romana Weidenfellera.

W 39. minucie mogliśmy obejrzeć polską akcją zakończoną interwencją polskiego golkipera. Piszczek celnie dośrodkował na głowę Lewandowskiego, a ten mocnym strzał trafił prosto w ręce Wojtka Szczęsnego.

W 42. minucie Kanonierzy obejmują prowadzenie! Robin van Persie wygarnął piłkę spod nóg fatalnie interweniującemu Kehlowi, a następnie oddał ją Walcottowi, a sam rozpoczął rajd w stronę bramki. Anglik wyczuł intencję kapitana Arsenalu i posłał w jego kierunku prostopadłą piłkę. Holender nie mógł zmarnować sytuacji sam na sam z bramkarzem i potężnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce Weidenfellera.

Początek drugiej połowy nieco się wyrównał. Wciąż dużą przewagę mieli gospodarze, jednak nie była ona już tak duża, jak w pierwszej części spotkania. Borussii bardzo zależało na doprowadzeniu do wyrównania, jednak ich trud nie przyniósł skutku. Najlepsze okazje w pierwszych dziesięciu minutach pierwszej połowy zmarnowali Schmelzer i Grosskreutz, którzy z ostrego kąta nie potrafili trafić w światło bramki.

W 61. minucie Kanonierzy przeprowadzili jedyną akcję, która mogła w drugiej połowie spotkania przynieść bramkę. Gervnho opanował długie podanie od kolegi, jednak był mocno asekurowany przez obrońców, przez co nie mógł oddać czystego strzału na bramkę Weidenfellera.

Czas mijał, a przewaga dortmundczyków wciąż się zwiększała. W 67. minucie w polu karnym Szczęsnego miało miejsce ogromne zamieszanie, podczas którego na jego bramkę padły 3-4 strzały. Na całe szczęście żaden z nich nie znalazł prostej drogi do bramki, a polski golkiper w odpowiednim momencie zażegnał niebezpieczeństwo.

W 75. minucie niezwykle groźnym strzałem z dystansu popisał się Shinji Kagawa, który był bardzo bliski zdobycia gola. Futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką.

W 81. minucie w polu karnym Szczęsnego kolejny raz miało miejsce potworne zamieszanie. Mario Goetze dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał na bramkę oddał Shinji Kagawa. Szczęsny był w tej sytuacji całkowicie zasłonięty przez swoich defensorów i naciskających graczy gospodarzy, jednak instynktownie zdołał złapać zmierzającą w jego kierunku futbolówkę.

Dwie minuty później samotny rajd lewym skrzydłem przeprowadził niepilnowany Perisic, który natychmiast wyłożył piłkę w kierunku Goetzego. Młody Niemiec spróbował szczęścia, jednak oddał nieczysty i zarazem niecelny strzał obok bramki Arsenalu.

Stało się! Ciągłe ataki Borussii musiały wreszcie przynieść oczekiwany skutek. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało zażegnane przez Laurenta Koscielnego, jednak piłka trafiła prosto pod nogi Perisicia, który z powietrze oddał przepiękny strzał w okienko bramki Szczęsnego, który w tej sytuacji nawet nie drgnął. Przepiękne trafienie Chorwata.

Dortmundczykom wciąż było mało! Chwilę po zdobyciu bramki, gospodarze przeprowadzili kolejny atak, który zakończył się strzałem Lewandowskiego i dobrą interwencją golkipera Kanonierów.

W 91. minucie Lewandowski stanął przed ostatnią szansą na pokonanie Szczęsnego w tym spotkaniu, jednak kolejny raz polski bramkarz wyszedł zwycięsko w tym starciu, wygarniając rywalowi piłkę prosto spod nóg.

Ostatni gwizdek sędziego zakończył spotkanie, które stało na bardzo wysokim poziomie. Gospodarze pokazywali momentami porywający futbol, który nie pozwolił im jednak zachować trzech punktów na Signal Iduna Park. Kanonierzy odnieśli bardzo cenny remis, który w tym meczu zupełnie im się nie należał. Ofensywa Arsenalu w ogóle nie istniała, jednak na plus zagrała defensywa, której i tak momentami zdarzały się duże wpadki. Na plus jednak należy zaliczyć postawę Bacary'ego Sagni, Laurenta Koscielnego i Aleksa Songa, którzy wspaniale wywiązali się ze swoich zadań defensywnych. Alex Song wreszcie zagrał tak, jak od niego oczekiwano i pokazał, że linia pomocy z jego osobą będzie wyglądała o wiele pewniej, aniżeli z młodym Frimpongiem czy Coquelinem. Laurent Koscielny z kolei kolejny raz zagrał fenomenalne spotkanie, próbując udowodnić Wengerowi, że po powrocie Vermaelena to on powinien być jego partnerem. Najwyraźniej przejście do zespołu Mertesackera obudziło w nim ukrytego ducha walki, dzięki czemu Kosser staje się coraz lepszym defensorem.

Obszerny skrót spotkania z Borussią + analizy:

Borussia DortmundLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
auditore4 komentarzy: 16316.09.2011, 15:10

Amigos, nie wiecie może czy Arteta ma Twittera?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.09.2011, 15:09

Mizzou, no i co z tego :?
Pewnie podświadomie zauważyłem, że w takiej formie Wisła nawet z Azerami by przegrała :)

Sędzia meczu Wisla-Odense tragiczny. Nie to, że był stronniczy po prostu powinien zmienić fach, bo robił masę błędów w obie strony.

Mizzou komentarzy: 605316.09.2011, 14:26

@pauleta
Odense to nie azerowie!

fabregas1987 komentarzy: 2579316.09.2011, 14:02

co do wczorajszych meczy polskich druzyn to tez uwazam, ze Legii duzo lepiej poszlo, moze wyjda z grupy ;)

arsen1 komentarzy: 107816.09.2011, 12:56

To co gramy w koncówkach meczy, to jest jedno wielkie nieporozumienie ! Gdzie jest jakość ? Gdzie spokój i szanowanie piłki ? Gdzie jest Arsenal !
Swansea czy Dortmund żenada ...

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 316.09.2011, 12:20

Hmm wydawało się z drugiej strony boiska było więcej błędów np. ten z bramkarzem chociaż wiadomo,że gra się do gwizdka to jednak bramkarz w piątce jest nietykalny i kilka takich kontrowersyjnych fauli w których Wiślacy tylko otarli się o Duńczyków a oni już na glebie.
Ogólnie takie mecze powinna Wisła wygrywać bo potem będą trudniejsze.
Legia widać tylko 1:0 poległa z bardziej renomowanym przeciwnikiem.

scKanonier94sc komentarzy: 318916.09.2011, 11:27

nie no Gervinho cos powinien trafic

TheoS komentarzy: 96716.09.2011, 09:49

hahaha wczoraj piliśmy z kumplami i ja pojechałem na mecz wisły a do nich po 5 minutach podjechały psy i każdy dostał po 50 zł mandatu za zakłócanie ciszy nocnej eheh :P

concrete13 komentarzy: 869816.09.2011, 09:08

pauleta19 - > ja miałem kiedyś sen że wygrywamy po pierwszej zdecydowanie a potem tracimy seryjnie bramki remisując..po kilku dniach graliśmy w NU..ale to było dla Mnie tak nierealne , że nie chwaliłem się tym..^^

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.09.2011, 01:51

Przypomniałem sobie coś:)

Mój komentarz/sen

13.09 12:44
Miałem sen, że Song rozegrał mecz życia;)Drugi, że Wisła przegrała z jakimś Azerami:{

W sumie się sprawdziło. Czekam na kolejny sen i idę do bukmachera:D

pietraz komentarzy: 158716.09.2011, 00:28

Od początku mówiłem, że ci sędziowie za bramkami to patałachy i nie mający nic do powiedzenia statyści. Jeśli główny opiera na nich swoje decyzje w obrębie pola karnego, to takie sytuacje jak dziś w Krakowie będziemy oglądać często.
UEFA wprowadzając te dodatkowe "pary oczu" chciała w ten sposób opóźnić wprowadzenie powtórek wideo. Jak tak dalej pójdzie to będą sobie mogli ich wsadzić w.. tunel

incoREALISTA komentarzy: 34116.09.2011, 00:01

gunners.com.pl/news/7894-wywiad-z-fabregasem---sprostowanie

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1415.09.2011, 23:50

Polskie drużyny jak zwykle trzymają poziom.

scKanonier94sc komentarzy: 318915.09.2011, 23:46

szkoda Wisly i szkoda Legii rowniez tylko 1;0;p

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12615.09.2011, 23:37

Szogun, na przykład nie dając Skandynawom oczywistego karnego. Sędziowania to porażka niezależnie od perspektywy. Na miejsca za linią bramkową wsadzają chyba tylko niedorozwojów.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 315.09.2011, 23:07

Kurde szkoda Wisły bo całkiem nieźle grali a sędzia musiał się wychować na Pippi Langstrumpf i Emilu z Lonnebergi bo tak gwizdał pod Skandynawów.

fabregas1987 komentarzy: 2579315.09.2011, 22:25

Alkmar ladnie w 60 minut juz 4-0 wygrywaja :D

Remek komentarzy: 103015.09.2011, 22:09

co jest w meczu Sturmu ??

mmcki komentarzy: 10415.09.2011, 21:23

Też Wam ostatnio tak do dupy chodzą transmisje przez vShare? Bo u mnie od paru dni się nie da oglądać prawie, co chwilę się buforuje... Wcześniej chodziło świetnie, super jakość i 100% płynności.

songoku95 komentarzy: 2348615.09.2011, 21:14

braco
na TV4

Brac0 komentarzy: 145615.09.2011, 21:09

macie niescinajacy link do meczu Wisly? a na jakich kanalach w tv jest?

KanonierChris komentarzy: 292415.09.2011, 20:57

MatArsenal9870@

Koszulka barcy w dotyku jak szmata, mówię poważnie:) W sklepach są teraz wszędzie prawie.

Pinguite komentarzy: 1502015.09.2011, 20:56

A nie sorry, 7.5 dostał. No, to...

Pinguite komentarzy: 1502015.09.2011, 20:54

No Kosa zasłużył. A ponoć te ****e z goal.com dali mu notę 5.5. Płakać czy śmiać się?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.09.2011, 20:50

Obejrzałem Borussia vs Kościelny. Kurde, jak tak patrze, to nie wiem co byśmy bez niego zrobili. Te wszystkie przechwyty, bloki, a nawet celne podania w przód...Kosa niewątpliwie zasłużył na 9...

MatArsenal9870 komentarzy: 216715.09.2011, 20:50

MiEvo-----> Ja bym kupił koszulkę Barcelony z nazwiskiem nawet Fabregasa tylko po to aby zastąpić nią srajtaśmę :P

songoku95 komentarzy: 2348615.09.2011, 20:39

denis
wisła chyba bd lecieć na TV4

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277015.09.2011, 20:23

kuzwa, gra legia, a tego nie ma na polsacie, ani (jak w tamtym roku) na tv4, tylko jakis dokument o pieprzeniu egipcjan;/

Power10 komentarzy: 134015.09.2011, 20:07

Panowie szybko na jakim kanale leci Legia ??

titi_henry komentarzy: 356815.09.2011, 19:43

shade - jesli to nawet prawda co powiedzial to i tak ma racje. Ja wierze w naszych sercem, ale rozum mowi, ze zadnych szans na mistrza nie mamy. O LM nawet nie wspominajac.

aRamsey komentarzy: 948615.09.2011, 19:35

@schede
Jak to się nie da?!

woto komentarzy: 16315.09.2011, 19:24

mecze-na-zywo.mixgol.pl/n/5144/Na-zywo---Liga-Europ

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1415.09.2011, 19:18

Oh Fabregas tak ocieka zajebistością, że chyba kupię jego katalońską koszulkę! Ale chyba słabo coś zarabia skoro co 5 minut musi robić wywiad o Arsenalu ;/

fabregas1987 komentarzy: 2579315.09.2011, 19:17

bosz, TheoS --> a co to niby Cesc udziela wywiadu po Polsku ? mysl, to nie boli :D

schade komentarzy: 386215.09.2011, 19:10

eurosport.pl/pilka-nozna/premier-league/2011-2012/fabregas-mowi-wprost._sto2952372/story.shtml

schade komentarzy: 386215.09.2011, 19:06