Nie udało się, gol w końcówce: Borussia 1-1 Arsenal

Nie udało się, gol w końcówce: Borussia 1-1 Arsenal 13.09.2011, 21:48, Sebastian Czarnecki 874 komentarzy

O godzinie 20:45 na Signal Iduna Park rozpoczęło się spotkanie pomiędzy miejscową Borussią, a londyńskim Arsenalem w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Od początku do końca dominującą drużyną byli gospodarze, jednak pomimo olbrzymiej przewagi, nie potrafili jej udokumentować na piśmie. Ostateczny wynik: 1-1.

»»» konkurs trwa! weź udział «««

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Song, Arteta, Benayoun - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w 4. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Dobrą akcję Kagawy sprytnie przerwał Koscielny, ale futbolówka trafiła prosto pod nogi Lewandowskiego, który natychmiast odegrał ją w kierunku Grosskreutza. Reprezentant Niemiec oddał strzał, jednak huknął ponad bramką.

Pięć minut później kapitalnym podaniem z linii obrony popisał się Hummels, którego długi przerzut trafił prosto pod nogi Shinjiego Kagawy, który nie umiał wygrać pojedynku jeden na jeden z Wojtkiem Szczęsnym i uderzył ponad bramką.

W 12. minucie Borussia miała najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia. Robert Lewandowski znalazł swoje miejsce w polu karnym i powalił na murawę Wojtka Szczęsnego, chwilę później oddając strzał do - wydawałoby się - pustej bramki Arsenalu. Na szczęście na posterunku był Bacary Sagna, który w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej.

Na pierwszą groźną akcję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 33. minuty, kiedy kapitalnym podaniem z pierwszej piłki popisał się Benayoun. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Robin van Persie, który mocnym strzałem trafił w interweniującego Romana Weidenfellera.

W 39. minucie mogliśmy obejrzeć polską akcją zakończoną interwencją polskiego golkipera. Piszczek celnie dośrodkował na głowę Lewandowskiego, a ten mocnym strzał trafił prosto w ręce Wojtka Szczęsnego.

W 42. minucie Kanonierzy obejmują prowadzenie! Robin van Persie wygarnął piłkę spod nóg fatalnie interweniującemu Kehlowi, a następnie oddał ją Walcottowi, a sam rozpoczął rajd w stronę bramki. Anglik wyczuł intencję kapitana Arsenalu i posłał w jego kierunku prostopadłą piłkę. Holender nie mógł zmarnować sytuacji sam na sam z bramkarzem i potężnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce Weidenfellera.

Początek drugiej połowy nieco się wyrównał. Wciąż dużą przewagę mieli gospodarze, jednak nie była ona już tak duża, jak w pierwszej części spotkania. Borussii bardzo zależało na doprowadzeniu do wyrównania, jednak ich trud nie przyniósł skutku. Najlepsze okazje w pierwszych dziesięciu minutach pierwszej połowy zmarnowali Schmelzer i Grosskreutz, którzy z ostrego kąta nie potrafili trafić w światło bramki.

W 61. minucie Kanonierzy przeprowadzili jedyną akcję, która mogła w drugiej połowie spotkania przynieść bramkę. Gervnho opanował długie podanie od kolegi, jednak był mocno asekurowany przez obrońców, przez co nie mógł oddać czystego strzału na bramkę Weidenfellera.

Czas mijał, a przewaga dortmundczyków wciąż się zwiększała. W 67. minucie w polu karnym Szczęsnego miało miejsce ogromne zamieszanie, podczas którego na jego bramkę padły 3-4 strzały. Na całe szczęście żaden z nich nie znalazł prostej drogi do bramki, a polski golkiper w odpowiednim momencie zażegnał niebezpieczeństwo.

W 75. minucie niezwykle groźnym strzałem z dystansu popisał się Shinji Kagawa, który był bardzo bliski zdobycia gola. Futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką.

W 81. minucie w polu karnym Szczęsnego kolejny raz miało miejsce potworne zamieszanie. Mario Goetze dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał na bramkę oddał Shinji Kagawa. Szczęsny był w tej sytuacji całkowicie zasłonięty przez swoich defensorów i naciskających graczy gospodarzy, jednak instynktownie zdołał złapać zmierzającą w jego kierunku futbolówkę.

Dwie minuty później samotny rajd lewym skrzydłem przeprowadził niepilnowany Perisic, który natychmiast wyłożył piłkę w kierunku Goetzego. Młody Niemiec spróbował szczęścia, jednak oddał nieczysty i zarazem niecelny strzał obok bramki Arsenalu.

Stało się! Ciągłe ataki Borussii musiały wreszcie przynieść oczekiwany skutek. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało zażegnane przez Laurenta Koscielnego, jednak piłka trafiła prosto pod nogi Perisicia, który z powietrze oddał przepiękny strzał w okienko bramki Szczęsnego, który w tej sytuacji nawet nie drgnął. Przepiękne trafienie Chorwata.

Dortmundczykom wciąż było mało! Chwilę po zdobyciu bramki, gospodarze przeprowadzili kolejny atak, który zakończył się strzałem Lewandowskiego i dobrą interwencją golkipera Kanonierów.

W 91. minucie Lewandowski stanął przed ostatnią szansą na pokonanie Szczęsnego w tym spotkaniu, jednak kolejny raz polski bramkarz wyszedł zwycięsko w tym starciu, wygarniając rywalowi piłkę prosto spod nóg.

Ostatni gwizdek sędziego zakończył spotkanie, które stało na bardzo wysokim poziomie. Gospodarze pokazywali momentami porywający futbol, który nie pozwolił im jednak zachować trzech punktów na Signal Iduna Park. Kanonierzy odnieśli bardzo cenny remis, który w tym meczu zupełnie im się nie należał. Ofensywa Arsenalu w ogóle nie istniała, jednak na plus zagrała defensywa, której i tak momentami zdarzały się duże wpadki. Na plus jednak należy zaliczyć postawę Bacary'ego Sagni, Laurenta Koscielnego i Aleksa Songa, którzy wspaniale wywiązali się ze swoich zadań defensywnych. Alex Song wreszcie zagrał tak, jak od niego oczekiwano i pokazał, że linia pomocy z jego osobą będzie wyglądała o wiele pewniej, aniżeli z młodym Frimpongiem czy Coquelinem. Laurent Koscielny z kolei kolejny raz zagrał fenomenalne spotkanie, próbując udowodnić Wengerowi, że po powrocie Vermaelena to on powinien być jego partnerem. Najwyraźniej przejście do zespołu Mertesackera obudziło w nim ukrytego ducha walki, dzięki czemu Kosser staje się coraz lepszym defensorem.

Obszerny skrót spotkania z Borussią + analizy:

Borussia DortmundLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28750 newsów: 314.09.2011, 22:25

Ja bym miał dwa życzenia Sneijdera z Interu i Cavaniego z Napoli. Jeszcze wspomaganie przez Goetzego lub Hamsika i można się budzić.

ArsenalFan92 komentarzy: 183514.09.2011, 22:24

Karny dla Bazylei

armata88 komentarzy: 63114.09.2011, 22:23

adf.ly/2JNB6 link do meczu Benfica-MU jakosc kijowa ale nie tne Orły cisna:)

piotr12ek komentarzy: 35914.09.2011, 22:09

Mam pytanie czy rosicky będzie grał z blackburn? Jak nie to mniej więcej za ile wystąpi ?

ArsenalFan92 komentarzy: 183514.09.2011, 22:07

Ale teraz Napoli ciśnie $ity.

damian199656 komentarzy: 762614.09.2011, 22:02

Basel 1 - 1 Otelul

rege komentarzy: 96014.09.2011, 22:01

No mają dobrego bramkarza;) W Chorwacji nazywają go do "chorwackim Casillasem";)

ArsenalFan92 komentarzy: 183514.09.2011, 22:01

Lille 2-0 CSKA Moskwa

ArsenalFan92 komentarzy: 183514.09.2011, 22:00

rege
Ale przedchwilą CR7 miał sytuację. Sie bramkarz wyciągnął.

rege komentarzy: 96014.09.2011, 21:58

Real 1-0 Di Maria

ArsenalFan92 komentarzy: 183514.09.2011, 21:58

Real Madryt 1-0 Dynamo Zagrzeb

ArsenalFan92 komentarzy: 183514.09.2011, 21:55

rege
Dzisiaj mało bramek padło, Ale to dopiero 50 minut.

MateuszK4nonier komentarzy: 440414.09.2011, 21:42

Aha już wiem dlaczego napisałem Twój nick :D Bo Ty pisałeś o MU :P Boże jaki ja zakręcony jestem dzisiaj..

Waskitcz komentarzy: 449214.09.2011, 21:41

Wygląda na to że real będzie miał pecha do czerownych strojów, tak jak my niegdyś do żółtych:p

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11714.09.2011, 21:41

Jakby Arsenal nie wygrał LM to kto chcecie aby wygrał? Bo ja Real

Henry_96 komentarzy: 6514.09.2011, 21:40

dlaczego mi ***** vshare nie chodzi...?mialem tydzien temu reinstala kompa i teraz zainstalowalem i mi dalewj nie chodzi.... wiecie czemu?

MateuszK4nonier komentarzy: 440414.09.2011, 21:39

Yh to nie miało być do Marex@ :P Napisałem to ogólnie, nie wiem skąd wziąłem Twój nick tutaj :D

rege komentarzy: 96014.09.2011, 21:36

Pierwsza kolejka LM póki co szczególnie nudna... Może oprócz Barcy, bo jednak Milan zrobił świetny comeback. Dzisiejsze mecze słabe.

MateuszK4nonier komentarzy: 440414.09.2011, 21:33

Marex@
Ja tam ManU lubię. Grają fajną, ciekawą piłkę i są bardzo skuteczni. Zawsze grają z przekonaniem, że wygrają i mają charakter. Mają ten charakter, który Arsenal stracił po wybudowaniu stadionu.

migus11 komentarzy: 131414.09.2011, 21:28

Podacie jakiś kanał na sopcasta man utd - benfica?

Kociek komentarzy: 116114.09.2011, 21:23

panowie dajcie jakiegos linka do relacji z man city albo lille bo z meczyki.pl nic mi nie chce wejsc ;|

rubo1025 komentarzy: 10314.09.2011, 21:18

Waskitcz komentarzy: 449214.09.2011, 21:17

dobra leje na ta multilige ogladam real w czerwonych koszulkach Looooooooooooooooooool:D

szym254 komentarzy: 255614.09.2011, 21:14